Nie potrafię...
Autor
Nie potrafię...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2012 01:07
Nie potrafię sobie poradzić z wiadomością o śmierci malutkiej Madzi, dlatego piszę to na forum. Mam nadzieję, że się mylę, i że jednak raj istnieje i ta mała duszyczka, jest teraz aniołkiem.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Sceptymucha Użytkownik
  • Postów: 25
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2012 10:24
Czy łatwiej by Ci było, gdybyś wiedział, że po odwiedzeniu kont rodziców Madzi na NK, czy gdzie tam jeszcze mają, pomyślisz: dziwni ludzie, wykręceni w kierunku (chorego) szaleństwa.
Może medialny fiflak, który obserwujesz byłby mniej nieoczekiwany. Mniej porażający.
"Szaleństwo, szaleństwo, szaleństwo."
"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
"Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie..."
"Jak ja lubię się śmiać... to takie ciekawe doświadczenie!"
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
botaurus Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2012 10:46
Sceptymucho - popraw się proszę, bo aż głupio czytać w paru miejscach. Aż sens ucieka.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 03-02-2012 11:03
Media mają uciechę na najbliższe tygodnie, ludzie też. Wydarzyła się tragedia. Nie oceniam nikogo, nie było mnie tam i nie siedziałam w głowie osób, które mają związek ze śmiercią dziewczynki. Ale drażni mnie zawsze w takich sprawach to, że ludzie widzą tylko jedną, nagłośnioną sprawę, a nikt nie współczuje ofiarom mrozu, rodzicom, którzy tracą swoje dzieci, bo umierają na raka, poszkodowanym w wypadkach itp. Te drugie śmierci są bezimienne i może dlatego nikt o tym nie wspomina. Podaje się jedynie suche informacje...
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2012 15:33
:sleep::sleep::sleep:
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-02-2012 16:51
A ja mam to gdzieś.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-02-2012 12:26
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
A ja mam to gdzieś.


Wypowiadam swoje zdanie:
Wypowiedź ciut nie na miejsu.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-02-2012 12:41
Dlaczego, wg mnie bardzo na miejscu. Smutno, że ktoś tam umarł. Ale dzieci umierają setkami dziennie i mamy to wszyscy gdzieś. To, że coś jest medialne, nie znaczy, że jest ważniejsze. W czym ważniejsza jest śmierć jakiejś tam Magdaleny, od dzieci umierających z głodu w Korei czy gdzieś w Afryce. To jest tragedia dla rodziny.

Jednak prosiłbym o bardziej rozwinięte wypowiedzi, niż wypowiedź ekonomisy składająca się z emotek. Takię, będę z całą przyjemnością kasował.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-02-2012 12:47
Tomaszu,
cała Polska stanęła żeby to dziecko znaleźć. Myślę, że gdyby wszystkie sprawy zaginięć były tak bardzo nagłaśniane ludzie by szybciej się odnajdywali.

Matka Magdy skrzywdziła najbardziej swoje dziecko (co do reszty rodziny się na razie nie wypowiadam).

Wiesz ile dobrodusznych, lecz naiwnych babć straciło fundusze swoje życia, ponieważ dały niewłaściwym osobom pieniądze na pomoc w znalezieniu dziewczynki?
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-02-2012 13:17
Cytat:
Myślę, że gdyby wszystkie sprawy zaginięć były tak bardzo nagłaśniane ludzie by szybciej się odnajdywali.
Myślę, że gdyby wszystkie zaginięcia były tak nagłaśniane, spowszedniałoby to wszystko. Ludzie się potrafią przyzwyczaić do każdej rzeczy jak im to często pokazywać.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-02-2012 13:19
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Tomaszu,
cała Polska stanęła żeby to dziecko znaleźć. Myślę, że gdyby wszystkie sprawy zaginięć były tak bardzo nagłaśniane ludzie by szybciej się odnajdywali.


To jest nierealne. News był chodliwy to i ludzie się zainteresowali. Gdyby codziennie media trąbiły o zaginionych dziewczynkach, to wcześniej czy później byłoby jak w tej bajce z wilkiem, za pierwszym razem pasterz by uwierzył, za drugim też, ale za trzecim miałby to gdzieś. Dodatkowo media też wiedzą kiedy pociągnąć za sznurki, żeby informacja przyniosła spodziewane profity. W ten sposób koło się zamyka.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2012 14:25
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Dlaczego, wg mnie bardzo na miejscu. Smutno, że ktoś tam umarł. Ale dzieci umierają setkami dziennie i mamy to wszyscy gdzieś. To, że coś jest medialne, nie znaczy, że jest ważniejsze. W czym ważniejsza jest śmierć jakiejś tam Magdaleny, od dzieci umierających z głodu w Korei czy gdzieś w Afryce. To jest tragedia dla rodziny.

Jednak prosiłbym o bardziej rozwinięte wypowiedzi, niż wypowiedź ekonomisy składająca się z emotek. Takię, będę z całą przyjemnością kasował.


To chyba odpowiednie miejsce na forum, żeby wyrażać swoje opinie nie związane z literaturą. Pownieneś być ostrożniejszy w pouczaniu innych co i jak powinni pisać. Zielony nick nie dodaje Ci mądrości, a jedynie maluteńki kawałek władzy. A nawet maluteńki kawałek władzy to przede wszystkim odpowiedzialność. Przede wszystkim za własne ego.

Do wszystkich:
Odniosłem się jedynie do tragicznej śmierci dziecka, która najzwyczajniej w świecie mną poruszyła. Z prostego posta, umieszczonego w części światopoglądowej, który nie wymagał komentarza, zrobiła się burza nie wiadomo o co. Krytykujecie media, a sami robicie dokładnie to samo. Może lepiej spójrzcie w głąb siebie najpierw, zamiast tutaj pisać swoje standardowe mądrości.

Do administracji:
Żyjemy w kulturze, gdzie śmierć jest traktowana z respektem. Proszę, a nawet żądam, aby zamknąć ten temat.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-02-2012 16:17
Ekonomisto co emotki mają do ego - nie odpowiadaj. Taka wypowiedź najzwyczajniej nic nie wnosi, więc jest niezgodna z regulaminem. Zdaję się, że masz ukończone 18 lat, i nie jesteś nastolatką z gimnazjum, potrafisz się posługiwać językiem polskim. Jeśli jednak emotki są dla ciebie sposobem porozumiewania się załóż odnośnie tego temat. Pismo obrazkowe. Gdybym nie był adminem wypowiedziałbym się dosadniej.

Cytat:
Proszę, a nawet żądam, aby zamknąć ten temat.
Masz prawo się w tym wątku nie wypowiadać.

Skoro ludzie piszą w nim z sensem, prowadzą dość ciekawą dyskusję, to dlaczego go zamknąć? Ja osobiście nie widzę powodu.

Cytat:
Z prostego posta, umieszczonego w części światopoglądowej, który nie wymagał komentarza, zrobiła się burza nie wiadomo o co.
Tak, i to jest ciekawe zagadnienie. Rzucamy w sieci hasło o tragedii, dajemy to do wiadomości publicznej, bo forum jest publiczne i powstaje z tego dyskusja, czasem wbrew naszym intencjom.

Z Sagitem w tym temacie zgadzam się w 100%.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-02-2012 19:00
Wiem jedno, Pani robiąc rozgłos o tym, że porwali jej dziecko strzeliła sobie wprost w kolanko, media mają smakołyk na najbliższy czas, a ludzie? Oni już wydali wyrok.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-02-2012 23:14
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Wiem jedno, Pani robiąc rozgłos o tym, że porwali jej dziecko strzeliła sobie wprost w kolanko, media mają smakołyk na najbliższy czas, a ludzie? Oni już wydali wyrok.


Ludzie (nie media) mają smakołyk, bo po pierwsze:
1. nie mają własnego życia, więc muszą żyć czyimś
2. zaginęła mała dziewczynka, więc obudziły się w ludziach instynkty empatii, opiekuńczości, etc.
3. zawsze można się czymś pomartwić, poczuć się lepiej itd.

Ja uważam tak jak Tomasz, a Tomasz właściwie rozwinął tylko to, dlaczego mam to gdzieś. Codziennie ginie mnóstwo ludzi w wypadkach samochodowych i nie wiem w czym są gorsi od Madzi.

No, ale media zapewniły nam serial. Dodatkowego pieprzu dodał fakt, że wszystko na faktach autentycznych. Super.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2012 23:49
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Tomaszu,
cała Polska stanęła żeby to dziecko znaleźć. Myślę, że gdyby wszystkie sprawy zaginięć były tak bardzo nagłaśniane ludzie by szybciej się odnajdywali.

Matka Magdy skrzywdziła najbardziej swoje dziecko (co do reszty rodziny się na razie nie wypowiadam).

Wiesz ile dobrodusznych, lecz naiwnych babć straciło fundusze swoje życia, ponieważ dały niewłaściwym osobom pieniądze na pomoc w znalezieniu dziewczynki?


Śmierć, okrucieństwo, bestialstwo... powszednieją.
Coś, co masz na co dzień zaczynasz uważać za normę

Nie wiem, czy czytałaś, jeśli nie, to polecam - Anus mundi Kielara
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Nie potrafię...
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 05-02-2012 11:25
Cytat:
szara eminencja napisał/a:
Cytat:
niewidoczna napisał/a:
Tomaszu,
cała Polska stanęła żeby to dziecko znaleźć. Myślę, że gdyby wszystkie sprawy zaginięć były tak bardzo nagłaśniane ludzie by szybciej się odnajdywali.

Matka Magdy skrzywdziła najbardziej swoje dziecko (co do reszty rodziny się na razie nie wypowiadam).

Wiesz ile dobrodusznych, lecz naiwnych babć straciło fundusze swoje życia, ponieważ dały niewłaściwym osobom pieniądze na pomoc w znalezieniu dziewczynki?


Śmierć, okrucieństwo, bestialstwo... powszednieją.
Coś, co masz na co dzień zaczynasz uważać za normę

Nie wiem, czy czytałaś, jeśli nie, to polecam - Anus mundi Kielara


Czy aby ma pewno powszednieją i jest to normą? Owszem nie da się zaprzeczyć, że dla wielu zapewne tak przy takim bombardowaniu informacjami o tragediach innych ludzi. Tragedia jest chwytliwym tematem, bo daje nam złudne pojęcie, że nas to w tej chwili nie dotyczy. W takim razie jest dobrze. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób jest jednak w postrzeganiu świata bardzo obiektywnymi obserwatorami i potrafią wyrazić swoją empatię dla innych. Nie medialnie, bo większości z nich nie o to przecież chodzi. Co innego, że media drążąc jakąś sprawę pokazują ją tak jak wymaga tego ich koncepcja programu.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-02-2012 20:57
Przerywnik rozrywkowy.

:D

http://www.chamsko.pl/9389/Dlaczego_Madzia
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 05-02-2012 22:09
Samuelu, jak zgadzam się z Tobą w kwestii wypunktowanych argumentów, dlaczego ludzie się zainteresowali sprawą rodziny biednej Madzi, tak przy linku, który dodałeś muszę wyrazić swoją niechęć, przynajmniej do Twojego poczucia humoru.
czym innym jest brak zainteresowania tematem nieszczenej rodziny i dziecka, a całkiem czym innym naśmiewanie się z tego. to niesmaczne i nie na miejscu.
tyle nieszczęść wokół nas, że nie jesteśmy w stanie na wszystko zwrócić uwagi czy się wdrożyć w problem. ale już spokojnie można ocenić zachowanie podobne Twojemu - przykro czytać takie rzeczy.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-02-2012 00:31
Cytat:
WholeTruth napisał/a:
Samuelu, jak zgadzam się z Tobą w kwestii wypunktowanych argumentów, dlaczego ludzie się zainteresowali sprawą rodziny biednej Madzi, tak przy linku, który dodałeś muszę wyrazić swoją niechęć, przynajmniej do Twojego poczucia humoru.
czym innym jest brak zainteresowania tematem nieszczenej rodziny i dziecka, a całkiem czym innym naśmiewanie się z tego. to niesmaczne i nie na miejscu.
tyle nieszczęść wokół nas, że nie jesteśmy w stanie na wszystko zwrócić uwagi czy się wdrożyć w problem. ale już spokojnie można ocenić zachowanie podobne Twojemu - przykro czytać takie rzeczy.


Łooo, moralniak od WholeTruth. Nie no, jeszcze raz coś takiego, a nie pomogę Ci w tramwaju! :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?