Nie potrafię...
Autor
RE: Nie potrafię...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2012 17:56
Nie, no Ekonomista miał pretensje, o to, że poprosiłem go, aby pisał coś miast wrzucać same emotki. Bez jednego słowa. Bo to nie prywatne gg. Więc Twoje poparcie mojej wypowiedzi przeciwko wypowiedzi ekonomisty, jest niepotrzebne. Ale ogólnie, zgadzanie się ze mną, w tym wypadku jak najbardziej właściwe :)
Co do tych państw w Afryce i Azji, ja czasem je obdarzam myślą. Jak ktoś o tym gdzieś wspomni. Ale podobnie jest z naszymi dziećmi, w Polsce. Też wspominamy je przy jakiejś okazji. Prawda? Oj show medialny to popłaczmy nad Madzią, zlinczujmy jej matkę, pozłośćmy się nad Rutkowskim.

Takie to prawdziwe, jak dobroczynność przy WOŚP. Jak nam nie podadzą na tacy, to się nikt problemem nie przejmie.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2012 19:05
Cytat:
WholeTruth napisał/a:
Cytat:
A ja się zgadzam z Tomaszem. Znaczy, owszem, smutna historia, ale wcale nie ważniejsza od milionów innych które mają miejsce codziennie, tylko że nikt ani o tym nie pisze, ani nawet nie myśli. No bo kto z nas iobdarza myślą głodujące dzieci w Afryce, terror w komunistycznych krajach Azji czy zaniedbane dzieci w każdym państwie na świecice? Nikt.

straszne uogólnienie. ktoś na pewno... i nie wiem, czy ktokolwiek tutaj pisał o tym, że sprawa Madzi staje się ważniejsza od innych. tu chodzi o to, że przez naświetlenie tematu przez media mamy wgląd w problem.


Pewnie. Ale setki, jeśli nie tysiące innych spraw również zasługują na naświetlenie. Skupianie się na jednej może jest próbą skierowania uwagi na ogół problemu, ale staje się publicznym i medialnym cyrkiem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nie potrafię...
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-02-2012 20:29
zgadzam się odnośnie cyrku, przedstawienia. wszystkie brudy prane publicznie, by pastwić się nad kimś, kto postąpił źle. a belka? no właśnie. jednak naświetlanie każdej sprawy nie jest realne. a omijanie tematu i milczenie, gdy dzieje się coś, tez nie jest rozwiązaniem. no i cóż...? powstaje świetne pole do publicznych dyskusji o prywatnej tragedii. wszystko nakręcane i manipulowane przez media.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2013 23:41
Nie potrafię nie jeść mięsa.


A Ty ?

Obejrzyj i odpowiedz....



Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Druus Użytkownik
  • Postów: 211
  • Skąd: Tanger
Dodane dnia 07-02-2013 19:35
Nie potrafię iść do roboty.
Straciłem kontakt z rozumem.
Do góry
Autor
RE: Nie potrafię...
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-02-2013 19:44
Przypominam, że wątek znajduje się w kategorii Forum Światopoglądowe a nie w Luźnych rozmowach i do czegoś to jednak zobowiązuje. (jednoczłonowe wypowiedzi można sobie pisać w shoutboxie).
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]