Miłości się oddać czy żądzom?
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-10-2008 18:51
Eee tam... Koledzy się nie znają :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 18:52
Albo ty się nie znasz :p
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-10-2008 18:53
Mam tyle lat, że się znam :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 18:55
Nie wiek, a praktyka się liczy:p przenieśmy tą rozmowę z tego tematu
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-10-2008 21:51
Nie znacie się, młodzi :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-10-2008 21:56
Ludzie popatrzcie na swoje wypowiedzi. Gdzie tu jest dyskusja? Nie chcę usuwać postów i wprowadzać jakąś śmieszną cenzurę, ale czasami powinniście się trochę ogarnąć. Pomyślcie, ile się musi namęczyć osoba, która będzie chciała ten temat cały przeczytać i ustosunkować się do całości "dyskusji"! Trochę wyobraźni. A jak sę nie posłuchacie to będę usuwał :]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
memoria23 Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 22:05
Więc o chodziło?...:)Miłość a pożądanie z jednej strony to pojęcia sprzeczne ale miłość beż pożądania jest niepełna(w aspekcie kobieta-mężczyzna) zresztą te pojęcia są szeroko rozumiane.
Brzęk muchy w pustym dzbanie, co stoi na półce,
Smuga w oczach po znikłej za oknem jaskółce.
Cień ręki - na murawie... A wszystko - niczyje,
Ledwo się zazieleni - już ufa, że żyje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-10-2008 22:11
Wiadomo, że miłość i pożądanie to niekoniecznie kontrastowe pojęcia, a wręcz przeciwnie. Idealny związek łączy w sobie trochę pożądania, szczyptę namiętności i oczywiście chochlę miłości :) Niestety, jak wiadomo, o idealny związek ciężko, także nie można popadać w skrajności przy tych trzech wymienionych wyżej "funkcjach" ;) Kwestia też, taka jak kto traktuje swój związek, przyjmujemy tu hipotetyczną wizję, czegoś poważnego, bo wg. mnie coś opartego na samym pożądaniu, tudzież seksie jest raczej na krótką metę.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 22:13
Najgorsze jest to, że ludzie sami sobie wszystko utrudniają nawzajem nawet w miłości...
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-10-2008 22:17
W tych sprawach nigdy nie ma z górki. Życie ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 22:20
Lajf is brutal :) Ale to głupota sobie utrudniać. Nie dość, że samo życie stawia przeszkody to jeszcze my sami sobie kłody rzucamy.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
memoria23 Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 04-10-2008 22:21
Myślę że nie trzeba generalizować. Są ludzie o poglądach w tzw starym stylu i szukają harmonii w miłości spokoju a nawet rutyny. Utrudnianie relacji świadczy o tym ze nie jest to prawdziwie głębokie uczucie.
Brzęk muchy w pustym dzbanie, co stoi na półce,
Smuga w oczach po znikłej za oknem jaskółce.
Cień ręki - na murawie... A wszystko - niczyje,
Ledwo się zazieleni - już ufa, że żyje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Dzon Użytkownik
  • Postów: 224
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 05-10-2008 00:08
Witam.
Spróbuję wrócić do rozmowy na temat seksu przed małżeństwem i poglądów Kościoła Katolickiego.

Moim zdaniem to Kościół stara się zachować we wszystkim miłość. To prawda że Katechizm i wiele innych dokumentów kościelnych jest napisanych, mówiąc niezbyt delikatnie, trudnym i zawiłym językiem, surowym. Tak jest.
Jednak często ludzie krytykują te poglądy, nawet nie zastanawiając się dlaczego one takie są. Dla mnie jest bardzo wątpliwe żeby KK mający długą i bogatą tradycję i doświadczenia, miał słabe argumenty. Możemy myśleć że znerwicowany ksiądz który sam chciałby,a nie może, wymyśla bzdurne przepisy według swojego widzimisię, ale na ile to jest prawdopodobne?

Czemu seks po ślubie? A czemu Ksiądz nie oprawia mszy i nie spowiada dwa dni przed święceniami? Przecież tez już jest pewny swojego powołania? To wszystko wynika z wiary w moc sakramentu, który daje szczególną Siłę, pochodzącą od Ducha Świętego. To nie jest tylko fajna sentymentalna uroczystość, jakiś rodzaj tradycji, czy teatrzyku. W chrześcijańskim małżeństwie są trzy osoby, małżonkowie i Jezus.
Z innej strony, to Kościołowi zależny również na tym żeby seks nie był czymś co dajemy każdemu, ale czymś co ofiarujemy jednej osobie. Nie żyję jeszcze długo na tym świecie ale zdążyłem już widzieć kilka par, które uważały, że na pewno będą z sobą całe życie. Małżeństwo to już coś więcej. To nie tylko oparcie związku na uczuciu, ale na prawdziwej Miłości, a więc także na woli dobra dla drugiej osoby.
W końcu jeśli dwoje ludzi się kocha, to będą umieli wytrzymać do ślubu, przynajmniej poćwiczą swoją wolę, nikt nie mówi że będzie to łatwe, ale chrześcijaństwo powinno być życiem w prawdzie, a nie wygodzie. Trzeba od siebie wymagać. Miłość to umieranie dla innych. Osobiście to chciałbym, tak żyć, ale to nie jest łatwe.
Nie miejcie mi tego za złe, ale śmieszy mnie trochę kiedy czytam o Kościele który boi się seksu, zabrania, nie chce o nim mówić, albo uważa że najlepiej żeby go nie było, tendencja jest wręcz odwrotna. Poszukajcie sobie np. rekolekcji ks. Pawlukiewicza.

Nie wszystko w Kościele jest idealne, wiem to dobrze sam jestem jego częścią. Dlaczego Jezus chce mieć taki Kościół? Nie mam pojęcia, ale tak było od samego początku, skoro On tak chcę, ja nie jestem od Niego mądrzejszy.

Smędzem;-)
Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 05-10-2008 12:48
Ufność i nadzieję w Bogu pokładajmy, wówczas miłości nic złego stać się nie może, a także żądze właściwe zajmą miejsce.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-10-2008 13:06
Trzeba od siebie wymagać itp itd.. Lepiej się cieszyć życiem kiedy jeszcze możemy cokolwiek z niego wyciągnąć. Ja nie widzę większego zła w seksie przedmałżeńskim ale nikogo do swoich poglądów zmuszać nie będę. Jeśli para chce, może przetrzymać, jeśli nie to nie musi. A to, że kościół nakazuje to i owo to już inna beczka. Namiętność to piękna sprawa, więc po co się hamować :]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
pani jeziora Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: września
Dodane dnia 05-10-2008 16:29
Cytat:
Poszukajcie sobie np. rekolekcji ks. Pawlukiewicza.


seks - poezja czy rzemiosło

polecam gorąco ;)

uśmiejecie się zdrowo ;)
bardzo fajne do posłuchania we dwoje, serio ;)

prowadzi ksiądz, ale wcale nie mówi jak na kazaniu ;)
młoda żona.
Do góry
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 05-10-2008 17:50
Jestem za seksem przedmałżeńskim. I za zabezpieczaniem się. Bo dzieci skazane na parę niedojrzałą do siebie i rodziny mają przechlapane.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-10-2008 19:10
Seks jest zbyt ważną sprawą w życiu, żeby nie sprawdzić jak sie pod tym względem z partnerką dobrałem, zanim podejmiemy ostateczne i nieodwołalne decyzje "slubowania (...) aż do śmierci.

To raz. A dwa, jesli seks ma służyc tylko prokreacji, to bylibyśmy jak te zwierzęta.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 05-10-2008 19:11
Ja się nie znam - za młoda jeszcze jestem...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miłości się oddać czy żądzom?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 05-10-2008 19:12
I widzisz Jack, nie będę Cię chwalił i mówił, że mądry jesteś i masz świetne poglądy na sprawę. Sam musisz to wiedzieć ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]