KOŃKURSU zasady zebrane
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
KOŃKURSU zasady zebrane
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 22-04-2012 20:57
1. Udział w konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik.
Mogą brać udział również redaktorzy - czyli wszyscy, oprócz mnie.

2. Do konkursu można nadesłać utwór nigdzie wcześniej niepublikowany, również niepublikowany w internecie.

2.1 W przypadku naruszenia w/w zasady, utwór zostanie zdyskwalifikowany.

3. Nadsyłane utwory muszą spełniać wymogi wymienione w regulaminie portalu:

http://www.portal-pisarski.pl/regulamin.html

3.1 Wiersze nadsyłamy do mnie, na PW(wiadomość prywatna). Będę je publikować w kolejności zgłoszeń.

3.2 PW wysyłamy następująco:
klikamy w mojego nicka, i następnie w czarną ikonkę z napisem PW, znajdującą się poniżej awatara.

3.3. Koniecznie w temacie wiadomości należy napisać: KOŃKURS.

4. Każdy uczestnik ma obowiązek głosowania, inaczej jego utwór zostanie pominięty przy podliczaniu głosów, nawet jeśli wygra.

4.1 Czytelnik głosuje na 3 utwory. Przyznaje kolejno:
Za pierwsze miejsce 3 punkty,
Za drugie miejsce 2 punkty,
Za trzecie – 1 punkt

4.2 W przypadku remisu decydujący głos rezerwuję dla siebie.

4.3 Autor nie może głosować na własny tekst.

5. KOŃKURS, którego inicjatorką była Durna Baba - Paulina, utrzymując tradycję, nadal pozostaje inicjatywą oddolną, a wszelkie uwagi od użytkowników przyjmuję via PW.

6. Nazwa KOŃKURS oraz numeracja pozostają jak dotychczas, niezmienne. Dodatek w postaci mojego nicka, służy rozpoczęciu/zaznaczeniu nowej edycji.

7. Dla zwycięzców konkursu przewiduje się cyklicznie nagrody książkowe. Fundatorem nagród jest coca_monka, czyli ja ;)

7.1 Zwycięzca będzie mógł kupić w dowolnym sklepie internetowym 1 lub 2 egzemplarze dowolnej książki (również używane), ale tylko w wydaniu papierowym maksymalnie do kwoty 45 zł, łącznie z kosztem wysyłki. czyli:

suma ceny zakupu nagrody i kosztów wysyłki nie może przekroczyć 45 zł.

Następnie przesyła mi mailem dane niezbędne do przelewu, wraz z informacją z jakiej księgarni/sklepu/etc. dokonuje zakupu, tytuł, autor i etc.

7.2 UWAGA: w przypadku zakupu na allegro.pl:
Potrzebny będzie link do artykułu oraz dane adresowe autora do wysyłki nagrody.

Ważne: zakup na allegro.pl jest możliwy jedynie w przypadku KUP TERAZ. Nie przewiduję prowadzenia licytacji na tym, ani na żadnym innym portalu.

7.3 Szczegóły zakupu, czas i inne uzgodnię bezpośrednio ze zwycięzcą, czyli po zakończeniu konkursu skontaktuję się przez PW.

7.4 Nagroda nie jest określona z góry, żeby laureat mógł uzupełnić własną biblioteczkę o taką książkę, jaką aktualnie chciałby posiadać.

8. Nagroda zobowiązuje. Dlatego zmieniam nieznacznie zasady konkursu. Do hasła podawanego przez zwycięzcę w każdym konkursie dodam własną zasadę, np.:

Hasło brzmi: NIEBO – będzie mogło być użyte tylko raz, pozostałe nieba zastępujemy synonimami.

Synonimy słowa niebo
niebo:
idylla, arkadia, eden, eldorado, raj, utopia

niebo:
raj, nieboskłon, niebiosa, królestwo niebieskie

niebo:
firmament, sklepienie niebieskie

niebo:
błękit

niebo:
lazur

niebo:
przestworza

Zasada dodana: w wierszu musi się znaleźć słowo PODPIERAĆ lub PODPORA, odmieniane w zależności od potrzeb. w wierszu będzie to wyglądać tak:

dylematy

na nieboskłonie chmury
deszcz żadną podporą wędrowca
marna wyręka z idylli
nieba nie bać się strach
zmieścić przestworza pod stopami

trudno


nieboskłon, idylla, przestworza – synonimy nieba.

9. Dla każdej edycji przewiduję okres około dwóch i pół miesiąca.
W tym: na pisanie - miesiąc; na głosowanie - 2, lub 3 tygodnie. pozostały czas rezerwuję na kontakty z laureatem i przygotowanie kolejnej edycji.

10. W aktualnym temacie konkursowym, czyli w tym, w którym będą ukazywać się wiersze, nie zamieszczamy komentarzy. Wszelkie posty będą usuwane. Z uwagi jednak na nowych użytkowników, mających trudności z poruszaniem się po portalu, temat nie będzie zablokowany, ale po udzieleniu wyjaśnienia poprzez PW post zostanie skasowany. Przy czym, - podczas mojej nieobecności, - udzielam zgody na udzielanie wyjaśnień i kasowanie postów redaktorom poezji.
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.