R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-05-2012 17:53
Ja właśnie kończę ostatni tom sagi Taniec ze smokami, ostatni napisany, w planie są jeszcze dwa.
Co sądzicie o cyklu? Jak wam się podoba serial :upset: Macie ulubione powiedzonka, zawołania rodów Westeros? Ulubione postaci?

A może nikt, poza mną, na PP nie zna tej mega wy... sagi? B)

Nic nie wiesz, Johnie Snow. - Jedno z moich ulubionych powiedzeń.

Prosiłbym jednak, aby nie zdradzać zbytnio fabuły późniejszych tomów, tym, którzy dopiero rozpoczną przygodę w świecie Martina.

Nadchodzi zima. :smilewinkgrin:



A i piękna zagadka :D
Cytat:
W komnacie siedzi trzech wielkich ludzi, król, kapłan i bogacz, który ma złoto, a między nimi stoi najemnik, pozbawiony znaczenia człowieczek o podłym pochodzeniu i niewielkim rozumie. Każdy z możnowładców rozkazuje mu zabić pozostałych dwóch. Król mówi: „Zrób to, albowiem jestem twym prawowitym władcą”, kapłan: „Zrób to, gdyż rozkazuję ci w imieniu bogów”, a bogacz: „Zrób to, a całe to złoto będzie należało do ciebie”. Powiedz mi, kto ocali życie, a kto zginie?
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-05-2012 19:12
nie znam, ale mam zamiar poznać w dogodnej chwili. najlepiej mając wszystkie części przy sobie, pod ręką.

zagada... masz do niej rozwiązanie? Ty pewnie znasz historię... ja obstawiłabym ostanie się przy życiu kapłana.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
Kaspian Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2012 20:16
Myślę, WholeTruth, że to raczej jedna z tych zagadek, które nie wymagają podawania odpowiedzi, bo tak naprawdę każdy ją zna. I Ty również, przypomnij sobie o czym pomyślałeś na samym początku, zanim rozum wszystko pogmatwał.
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-05-2012 21:23
no tak, Kaspianie. pospieszyłam się. zagadka stawia człowieka w jego własnym cieniu. :rol::uhoh:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-05-2012 21:36
Jasne, że nie odpowiem, to mało znaczący fragment, ale po co mówić, co odpowiedział Varys - Pająk.

Nic nie wiesz, WholeTruth :shy:

Cytat:
nie znam, ale mam zamiar poznać w dogodnej chwili. najlepiej mając wszystkie części przy sobie, pod ręką.
To zaczekasz kilka lat, jak Martin nie kipnie, to napisze jeszcze dwa ostatnie tomy i będzie wow! :D Jak wyjdzie ostatni przeczytam wszystkie jeszcze raz :D i wtedy finał :D będzie się działo. Myślę B)
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
Kaspian Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2012 21:47
Przyznam szczerze, że choć się niegdyś wszelaką fantastyką zaczytywałem to grę doczytałem do połowy i dalej nie mogę. Chyba za dużo tam intryg, za mało wielkoformatowego bohaterstwa i tego powiewu wolności. Może kiedyś wrócę.
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-05-2012 21:54
A widzisz, bo to nie jest typowe fantasy. Najlepiej definiuję całą sagę tytuł pierwszego tomu - Gra o tron.

Chyba w Fantastyce przeczytałem najlepszą recenzję Pieśni, to taka jakby książka historyczna w innym świecie. Opowiada historię wojen średniowiecznej Europy przeniesioną do innego świata, z dodatkiem smków i zombiaków. Kiedyś sporo czytałem dzieł Bidewla, który opisywał losy Anglii i wiele wydarzeń z historii wyspiarzy mogłoby się znaleźć w Sadze Martina.
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
Kaspian Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2012 22:14
Zapewne, ale w takim razie wolę poczytać Bidewla, a w fantastyce szukam po prostu... fantastyki!
Do góry
Autor
RE: R.R. Martin - Pieśń lodu i ognia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-06-2012 12:47
materials for this kind of a label. mother of the bride evening dresses mother of the bride evening dresses One more critical element really worth pondering within this regard is how complicated or basic the style is. www.useweddingdress.net/images/thumbnails/Cocktail-Dresses/Cocktail-Dresses-BW10776.jpg . Satin and damask are appropriate to be used in complicated styles vogue evening dresses vogue evening dresses . You will discover numerous choices accessible for generating a garment label. The notable kinds contain cotton plus size dresses for women plus size dresses for women , PVC lavender bridesmaid dress lavender bridesmaid dress , polyester and nylon. Cotton is often a superior solution but will not perform effectively with complicated styles and several colours pink mother of the bride dresses pink mother of the bride dresses . formal wedding dresses cheap formal wedding dresses cheap . Nylon, PVC and polyester are fairly great for creating a label. evening cocktail dresses evening cocktail dresses . Within this way jacket evening dresses jacket evening dresses . , woven labels include a special appeal to each and every item whilst becoming delicate with naturel. Individuals item proprietors who want to go green must choose these. Although these items are labor intensive, but their weavers occur to bring in neatly at the same time. For all of the causes specified
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]