Hierarchia wartości
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Hierarchia wartości
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 14-07-2008 17:41
U mnie na pierwszym miejscu jest: NIGDY NIKOGO NIE RANIć.
Do góry
Autor
RE: Hierarchia wartości
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 14-07-2008 18:33
na pierwszym miejscu: rodzina, gdyż pochodzę z rodziny wielodzietnej i wspólne przebywanie razem, troska o bliskich to mój priorytet; potem Bóg, bo, jako dziecko zostałam wychowana w wierze katolickiej i jest we mnie głęboko zakorzeniona prawda o sądzie ostatecznym i innych myślach chrześcijaństwa. Honor- chyba dlatego, że w mojej rodzinie jest to jedna z ważniejszych zasad, którą kieruję się juz od wielu lat i nie przypominam sobie, żebym żałowała zachowania z honorem, pomimo wielu trudności. Równie ważna jest Ojczyzna tzn. Ojczyzna, za jaką walczył mój dziadek podczas II wojny światowej, nieskalana nienawiścią, zazdrością, wolna od chorych układów, korupcji, nieudolnych rządów... czyli właściwie to pielęgnowanie pamięci o niej, szacunek do rodaków, umiejętność godnego jej reprezentowania...

I zależy mi także, żeby wrócić do Irlandii, gdzie został ktoś, na kim bardzo mi zależy i budowanie razem wspólnej przyszłości.

poprzednia wersja: skrót myślowy.
Do góry
Autor
RE: Hierarchia wartości
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2008 10:13
Być dobrym-czynić tak,aby nikt z mojego powodu nie płakał-chyba,że bedą to łzy radości.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Hierarchia wartości
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 15-07-2008 11:56
na pierwszym miejscu? Przyjaciele. dla nich zyje i im się oddaję. a potem tylko to, co w danej chwili sie dla mnie liczy.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Hierarchia wartości
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-07-2008 12:49
Cytat:
Draculina napisał/a:
na pierwszym miejscu: rodzina, potem Bóg Honor Ojczyzna


następnie sława, kasa...B)B) cóż, o tym także trzeba myśleć!!:lol:


no i piękna posiadłość gdzieś w Brytanii lub w Irlandii, do czego zmierzam, odkładając kasiorkę:lol:


Draculina, czy cały wstęp poszedł jednym tchem jako coś, co powiedzieć "wypada"? Wiesz dlaczego pytam, sama widzisz sprzeczność. Nie lubię takiego gadania. Blee
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Hierarchia wartości
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2008 12:57
No na piewrszym miejscu to pewnie szacunek do ludzi i tolerancja, o miłości do bliźniego nie warto pisać.
Do góry
Autor
RE: Hierarchia wartości
dagny_d Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-07-2008 16:56
Na pierwszym miejscu ustawiam wolność osobistą, która uruchamia potencjał drzemiący w ludzkiej duszy. Na równi z wolnością ustawiam rodzinę, która jest moją małą ojczyzną i kształtuje kościec moralny, etyczny, daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności, korzeni, poszanowania dla tradycyjnych wzorców kultury. Kolejna wartość to tolerancja i poszanowanie różnorodności świata.
Wartością samą w sobie jestem dla siebie ja, moje zdrowie, emocjonalność, dobro najbliższego otoczenia i przyjaciół.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]