Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 18-09-2010 08:40
"Incepcja"
Dobry film. Di Caprio z wiekiem staje się coraz lepszym aktorem.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2010 21:57
2.bp.blogspot.com/_GWHWkAfEEqg/TAhppfXTS6I/AAAAAAAABWY/h8h7PocMSw0/s1600/The+Last+Airbender+Soundtrack+%5B2010%5D+elec3sound.jpeg

Wróciłam własnie z "Ostatniego władcy wiatru" i jest mi strasznie smutno...

Film autorstwa M. Night Shyamalana powstał na podstawie kreskówki, którą całkiem lubię i z przykrością muszę stwierdzić, że Shyamalan nie podołał... Kondensacja ponad siedmiu godzin serialu w stu minutach filmu sprawiła, że wypadł wyjątkowo płytko, łopatologicznie i po prostu bez sensu. Ucierpiała i fabuła i postaci i nie są w stanie tego uratować nawet efekty specjalne, które swoją drogą nic wybitnego też nie stanowiły.

No niestety...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 24-09-2010 01:49
Cytat:
"Incepcja"
Dobry film. Di Caprio z wiekiem staje się coraz lepszym aktorem.

O, on jako młody chłopak też grał niesamowicie, warto wspomnieć "Co gryzie Gilberta Grape'a" i świetny występ w filmie "Chłopięy świat", wbrew obiegowej opinii on ma tylko kilka wpadek i można je policzyć na palcach jednej ręki. Pierwsza to "Titanic"-choć trzeba przyznać pod względem marketingowym decyzja wszech czasów!- "Człowiek w żelaznej masce" i "Niebiańska plaża"- film, który przecież reżyserował Danny Boyle i nic nie wskazywało tak epickiej porażki :)

Ostatnio nękana złymi wspomnieniami ze Zmierzchu postanowiłam zobaczyć czy główny aktor tego filmu grać umie i... i nic się nie dowiedziałam, obejrzany przeze mnie "How to be" był niespójnym filmem ze słabym wykorzystaniem pomysłu, kiepskimi dialogami, źle rozrysowaną przestrzenią bohaterów, a jedyne co tam "rządziło" to był chaos, więc o aktorze nic powiedzieć nie umiem o reżyserze raczej nic miłego, a i scenarzyście, kostiumografom i gościom od dekoracji dostałoby się w cztery litery. Raczej można nie oglądać :smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-09-2010 20:14
Asiu zgadzam się co do Leo, a poetyckie "Całkowite zaćmienie"? No a później "Krwawy diament" "Infiltracja" dobre, mądre filmy. Może nie dzieła, ale kino akcji na poziomie, a Leo zawsze dobry.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2010 20:21
Leo zawsze z tą samą miną.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 26-09-2010 16:41
Ostatnio oglądałam polski film "Aleja Gówniarzy", film przedstawia w złym świetle Łódź, więc raczej bym Go nie polecała.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 28-09-2010 21:05
"Empire Falls" - kino aktorskie z wyborną obsadą. Ale w kinie nie spotkacie, bo to nie był kasowy hicior do multikompleksów. Czasem leci to w telewizji, często puszczane w 2-ch częściach.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-09-2010 21:24
Wczoraj Mistyfikacja alternatywna opowieść o Witkacym. Nie będę się wypowiadał o fabule. Powiem tylko jak dla mnie cudo. Powiem o aktorach. Ehhhh :bigrazz: Duet Sthurów cudo. Ojciec odrobinkę lepszy od syna. Ewa Błaszczyk :D wspaniała. Prawdziwa rola amerykańska. ehhh świat. Chyra się odrobinkę pokazał, jak zwykle fajnie. Muzyka dobra. No nie wiem, jak dla mnie rewelacyjny film. Coś dobrego się dzieje w Polsce.



Dziś Monidło film Antoniego Krauze na podstawie opowiadania Himilsbacha. Rewelacyjne kino. Cały film jest jak to monidło tytułowe. Krótkometrażowa perełka. Polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2010 22:12
Z trwająca od lat przyjemnością, co jakiś czas wracam do HELLRAISERA, którego część drugą (wczoraj) a część trzecią dzisiaj zamierzać oglądam:D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-09-2010 22:14
Cytat:
Z trwająca od lat przyjemnością, co jakiś czas wracam do HELLRAISERA
I wreszcie przeczytałem coś, za co mogę cię lubić. Zgadzam się z tą wypowiedzią. To świetny horror.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 28-09-2010 23:09
Obejrzałem nową wersje ''Piątek 13-ego''...
Odczucia?
Bardzo dziwne :O Takie powierzchowne rozgrywanie wątku z tym psychopatą, które i tak ostatecznie niewiele wyjaśnia. Ci, którzy oglądali starszą wersję wiedzą co mam na myśli.

PS: Aha i chciałbym zaprzeczyć ostatnim plotkom jakobym był gejem. Owszem, mam trochę latek za sobą, jestem i byłem sam ale nie ciągnie mnie do facetów. No dobra, Hanibal Lecter był fajniutki, ale jaki głupiec by chciał z nim spać? :lol: Chyba żeby zarżnął po nocy... I to zarżnął, a nie zerżnął dla dyslektyków. Bez skojarzeń, świnie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 15-10-2010 03:03
Cytat:
Robert napisał/a:
PS: Aha i chciałbym zaprzeczyć ostatnim plotkom jakobym był gejem.

a ja kiedyś gdzieś słyszałem/czytałem że "gej" to mówią geje a reszta społeczeństwa mówi normalnie "pedał";)
a taki oftop mały...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2010 12:18
A ja czytałem że Ci oskarżający o gejostwo sami są gejami albo lesbijkami... Oj, taki mały offtop :D
Poza tym chyba nie znacie gejów, oni nie mówią że są inni tylko że są ''wyjątkowi''.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Shortia Użytkownik
  • Postów: 149
  • Skąd: wszędzie
Dodane dnia 16-10-2010 07:25
"Grubasy" - Daniel Sánchez Arévalo.

Świetny, i tragicznie i komicznie. Okazuje się, że normy narzucone przez społeczeństwo nijak się mają do wewnętrznego poczucia szczęścia, bo na koniec szczupły zgrabny terapeuta grubasów okazuje sie najsłabszym i najmniej szczęśliwym. Inni, którzy czasowo poddają sie terapii i tak wracają do siebie, na szczęście.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 16-10-2010 09:47
"Shrek 2" - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
miraeryka Użytkownik
  • Postów: 207
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-10-2010 13:30
"Jak być kochaną" (reż. W.J. Has). Melodramat z Barbara Krafftówną i Zbigniewem Cybulskim. Mistrzowsko ukazana duchowa droga dziewczyny zdobywającej życiową mądrość przez bolesne doświadczenia. Świetna kreacja Krafftówny.
"Pamiętaj, musisz mieć kredens. Twój świat się zawali
a kredens jeszcze będzie stał. All you need is kredens
i dużo, dużo naczyń, które łatwiej zapełnić
niż pustkę."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 17-10-2010 00:53
Cytat:
jakub napisał/a:
"Shrek 2" - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać :smilewinkgrin:


Nieee, serio?
Opowiedz :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 25-10-2010 01:02
"Ucieczkę z Alcatraz" przed chwileczką obejrzałem. Dawno nie widziałem ów klasyka, więc tym większa przyjemność. Kino w starym dobrym stylu. No i Eastwood wyśmienity.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-10-2010 21:11
Wall Street: Pieniądz nie śpi Oliver Stone :uhoh: Michael Douglas :uhoh: i nic nie pomogło.
Nie polecam nikomu kto oglądał pierwszą część, a tym bardziej nie polecam tym, którzy jej nie widzieli. Nachalne ględzenie o kryzysie w USA. Film o tym, że nie wolno brać wielu kredytów, i trzeba być rozsądnym. W tle jest marna fabuła. Miłość, pieniądze to nie wszystko, rodzina i coś tam o zemście wspomniane. Tragedia :(



Wypas jest na Youtoube Beats of freedom Zew wolności
idę oglądać :)
http://www.youtube.com/watch?v=xsFAv5Nvn2c



Film jest rewelacyjny. Ale nic więcej nie będę dodawał. Przykro trochę, jestem młody w czasach, gdzie muzyka nie niesie ze sobą nic, a głębokie teksty są bełkotem. Rock death :(
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 25-10-2010 21:36
Stone to akurat reżyser, po którym niewiele dobrego można się było spodziewać. Nakręcił jeden film niezły (doors) , dwa znośne (natural born..., wall street) i całą gamę szmir (nie, nie zapomniałem o Plutonie).

Szkoda tylko, że biedny Michael, który od zawsze był jednym z moich ulubionych aktorów (zresztą, wskażcie mi jednego, kto po obejrzeniu "Upadku" nie zaliczyłby się w poczet jego groupie;-)) już drugi raz dał się wpakować w bagno pracy z tym starym, pompatycznym fajtłapą.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.