Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-10-2010 21:54
2010 Wall Street: Pieniądz nie śpi
2009 South of the Border
2008 W.
2006 World Trade Center
2004 Aleksander
2003 Persona non grata
1999 Męska gra
1997 Droga przez piekło
1995 Nixon
1994 Urodzeni mordercy
1993 Pomiędzy niebem i ziemią
1991 JFK
Doors, The

1989 Urodzony 4 lipca
1988 Rozmowy radiowe
1987 Wall Street
1986 Pluton

1981 Ręka
1979 Mad Man of Martinique
1974 Seizure
1971 Last Year in Viet Nam

Filmy, które zaznaczyłem na czarno widziałem i są wg mnie dobre. A nowy Wall Street nie jest nawet na pozimie WTC, który jest dobrze zrobionym filmem, tylko trochę zbyt dużo patosu. Wg mnie można się było czegoś więcej spodziewać bo Stonie



Aha i jeśli uważasz, że np Pluton czy Męska gra to szmiry to chyba jesteś wstanie ogarnąć, rozróżnić jedne szmiry od drugich, i najnowszy Wall Street jest jedną z gorszych szmir, taka długa reklama, tylko czego? :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 25-10-2010 22:59
"Mahive" z filmu "Gdyby jutra nie było"
i jak to wskazuje, również cały wspomniany film ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 25-10-2010 23:58
Wczoraj w telewizji po raz n-ty "Ścieżkę strachu" braci Coen z rewelacyjnym Gabrielem Byrne.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-10-2010 00:11
Blue crush , Blekitna fala z Kate Bosworth - kolejny banalny film o tym, jak to marzenia sie spelniaja, ale mimo wszystko polecam na zimowe popoludnie. Mozna sie odprezyc, zwlaszcza dla fanow surfingu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2010 22:41
Stalker - msz najlepszy film Tarkowskiego, bogata symbolika, poetyckość, wiele pięknych ujęć, ciekawa kolorystyka, niesamowita fabuła i przekaz
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 31-10-2010 13:27
Nadrobiłem horrorowe zaległości i jestem z tego bardzo zadowolony :)

Omen - ten z 2006, historia bardzo ciekawa, oceniam film jako solidny i w miarę straszny, momentami mnie skręcało, więc to oznaka, że film się udał :yes:

Smętarz dla zwieżaków - na podstawie pierwszej książki Kinga, którą czytałem, a nie miałem przez te 4 lata od tego wydarzenia okazji, by zobaczyć ekranizację, nie pamiętam szczegółów z książki, ale jeśli chodzi o ogół treści, jedna z lepszych ekranizacji jakie widziałem, poza tym efekty znośne, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę rok produkcji (1989), Gage i siostra Rachel :uhoh: było czego się bać, Gage przypomniał mi najlepszą postać z horrorów, laleczkę Chucky, dlatego film oceniał jako świetny! Najlepszy na podstawie Kinga, który chyba widziałem, walczy o palmę pierwszeństwa z "1408" :)



A przedtem to po raz kolejny Madagaskar, niech żyją pingwiny i Julian :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2010 13:40
"Lessons of Darkness" Wernera Herzoga. Dokument, mistrzostwo w opowiadaniu obrazem.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-11-2010 20:22
Obejrzałem polską Symetrię Konrada Niewolskiego. Świetny film, taki mało polski. Polecam.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tomaszek Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 14-11-2010 22:29
Oczywiście E.K. Skolimowskiego. Jak dla mnie filozoficzno - poetycki film. Jestem pełen zachwytu. Później byłem na Chrzcie i mnie nie zadowolił. Przewidywalny film mafijny. Jedna fajna aktoreczka. :) Do obejrzenia, ale nie do powrotów. Skolimowski to film do którego jeszcze się będzie wracać. Czekam jeszcze na Iluzjonistę, dop. 26 wejdzie do mojego kina. :) Ilu to animacja francuzów odpowiedzialnych za Trio z Belleville, szykuje się niezłe ciacho.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-11-2010 02:21
Też czekam na "Iluzjonistę":-) Trio mnie bardzo ubawiło:-):)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-11-2010 19:45
Chrzest Marcina Wrony.
Proszę państwa, co za film. Ostatnimi czasy jestem zachwycony tym co wychodzi z pod polskich kamer ;) Film w niemal każdym aspekcie jest idealny, nie ma się do czego, moim zdaniem, przyczepić. Kawał dobrego światowego kina.
Film jest mocny, momentami brutalny (ale to nie jest brutalność bez sensu). Przyjaźń, miłość i sprawiedliwość - męska sprawiedliwość, bezlitosna.
Świetna rola Tomasza Schuchardta, czyżby nowa gwiazda? I ogólnie nikt nie wtopił. Misiu Koterski miał fajny epizodzik ;)
Polecam bardzo.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 15-11-2010 20:25
"Imaginarium Doktora Parnassusa" - film namalowany bajkowo, troszkę podobny swoją fantazyjnością do nowej wersji "Alicji w krainie czarów", jednak mniej słodki. Fabuła nie jest skomplikowana, ani nie trzyma w napięciu, jest tylko pretekstem do ukazania świetnych efektów oraz niewielkiego przesłania filmu. Dobra gra muzyka Toma Waitsa (jako Diabła) oraz modelki Lily Cole (jako córki Doktora, Valentiny). żeńska część widowni może ucieszyć oczy widokiem Johny'ego Deepa, Jude'a Lawa i Colina Farella, którzy wcielają się kolejno w postać Tony'ego. Poza wyżej wspomnianymi walorami artystycznymi, film nie ma większych plusów - jest raczej płaskim wytworem amerykańskiego kina, zrealizowanym w nieco mniej niż hollywoodzkim stylu.
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-11-2010 21:02
hola hola, nie wspomniałaś o zmarłym aktorze, który moim zdaniem był najlepszym z wcieleń. Najgorszy był Deep, chociaż go lubię. Moim zdaniem, flim być może i miał prostą fabułę, ale większość dobrych filmów ma fabułę prostą.
Uważam, że film nie miał uboższej treści niż Kot w butach, a czy Kot w butach jest słaby? Parnassus to bardzo dobra bajka.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 15-11-2010 21:36
Tak, oczywiście nie został przez mnie wspomniany Heath Ledger , który zmarł w czasie zdjęć do filmu. Warto wspomnieć, że pozostali trzej odtwórcy roli Tony'ego przekazali swoje honoraria na rzecz córki Heath'a, Matildzie.
"Kota w butach" nie widziałam, więc nie mogę porównać. Wiem jednak, że wiele osób oczekiwałoby czegoś o wiele bardziej spektakularnego czy skomplikowanego po tym filmie (i reżyserze). Fabuła jest dobra prosta, jednak zakończenie może pozostawiać pewien niedosyt. :yes:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-11-2010 22:33
Przesłuchanie Bugajskiego. Kosmos. Jak ogarnę, może coś dodam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2010 16:54
Będzie głośno / It Might Get Loud 2008

Tym razem gorąco polecam film dokumentalny, o podanym wyżej tytule. Zarówno prawdziwi melomani, jak i zwyczajni fani dobrej muzyki, znajdą w tym filmie coś dla siebie. Podniósł mnie na duchu i poprawił humor. Co tu więcej mówić, po prostu trzeba obejrzeć, do czego Wszystkich gorąco zachęcam!!
Macie jeszcze linki, by podejrzeć o co chodzi :)

http://www.filmweb.pl/film/B%C4%99dzie+g%C5%82o%C5%9Bno-2008-489725

i zwiastun

http://www.youtube.com/watch?v=vmJMazsch1I
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2010 14:54
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Chrzest Marcina Wrony.
Proszę państwa, co za film. Ostatnimi czasy jestem zachwycony tym co wychodzi z pod polskich kamer ;) Film w niemal każdym aspekcie jest idealny, nie ma się do czego, moim zdaniem, przyczepić. Kawał dobrego światowego kina.
Film jest mocny, momentami brutalny (ale to nie jest brutalność bez sensu). Przyjaźń, miłość i sprawiedliwość - męska sprawiedliwość, bezlitosna.
Świetna rola Tomasza Schuchardta, czyżby nowa gwiazda? I ogólnie nikt nie wtopił. Misiu Koterski miał fajny epizodzik ;)
Polecam bardzo.


"Chrzest" obok "Domu złego" jest najlepszym polskim filmem ostatnich lat. Naprawdę świetny film. Wspaniałe kreacje aktorskie, które sprawiają, że zależy nam granych przez nich postaciach,(Dawno tak nie przejąłem się losami bohaterów w polskim filmie) doskonała reżyseria i świetny scenariusz.
Historia nie jest jakaś oryginalna, ale wręcz brutalnie prosta i dołująca. To film, który nie ma nas bawić, ale pokazać nam jak łatwo człowiek może upaść, a od niektórych decyzji nie ma odwrotu.
Ale jest to przede wszystkim film o przyjaźni i jej znaczeniu w dzisiejszym świecie.
Ale nie będę dłużej pisał. Sami zobaczcie!;)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2010 16:44
Wyjście przez sklep z pamiątkami Banksy'ego to film, który muszę polecić. Specyficzny humor (choć nie nazwałbym go czarnym), kpina ze świata sztuki i mediów, a także z samego siebie. Banksy pokazał klasę, a przy okazji pokazał jak wygląda street art od środka.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 19-11-2010 22:46
Właśnie oglądam na axn, po raz kolejny, "Wydział pościgowy Hollywood" - nieodmiennie mnie śmieszy. :lol:
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-11-2010 07:46
Cytat:
Przesłuchanie Bugajskiego. Kosmos. Jak ogarnę, może coś dodam.

Mogę coś napisać, mówię poważnie w tamtym momencie zabrakło mi słów. Po pierwsze film z historią
Cytat:
z 1982 roku, najsłynniejszy polski "półkownik". Określany przez władze jako "najbardziej antykomunistyczny film w dziejach PRL". Jego wyprodukowanie stało się przyczyną rozwiązania Zespołu Filmowego "X", kierowanego przez Andrzeja Wajdę. Premiera miała miejsce dopiero w 1989.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przesłuchanie_(film)

Teraz ode mnie. Pierwsza połowa filmu zapwoadała się jako typowy film o PRLu, no cóż, nic dziwnego, że był ocenzurowany. Pokazanie absurdów komuny, taki Proces w rzeczywistości. I można by uznać, że to po prostu dobre kino, ale z czasem dzieje się coraz mocniej i coraz lepiej. Film jest straszny, brutalny, wzruszający i zmuszajacy do wielu przemyśleń. Mamy tam zaślepienie ideologią, młodzieńczy bunt i "sztukę" łamania człowieka. Jeden z lepszych filmów o więzieniu, może najlepszy jaki widziałem. Nie opowiem fabuły. Można sobie przeczytać na webfilmie. Janda jest genialna, Gajos to idelane bydle, Agnieszka Holland ma fantastyczną rolę i daje radę, świetne Romantowska i Dykiel. Moim zdaniem najlepsza rola Ferencego, facet pokazał co potrafi.

No! Musicie zobaczyć.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]