Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2011 20:17
Voice namówiła mnie na "Durarara!!" i muszę przyznać, mimo wcześniejszych oporów, że anime jest baaardzo :)

animeyume.com/blog_images/durarara_conclude.jpg

Co mi się najbardziej spodobało? Otóż przyjęta konwencja. Bohaterów jest dużo, ale każdy jest dobrze zarysowany i ma swój własny wątek, przy czym nie każdy jest człowiekiem, choć rzecz dzieje się współcześnie w Tokio i poza tą jedno bohaterką jest zachowany 100% realizm. Sposób prowadzenia historii mocno przypominał mi "Pulp Fiction" Tarantino. Pozornie mamy tu bałagan, a jednak, z czasem okazuje się, że wszystko ma sens. Poznajemy kolejne wydarzenia z punktu widzenia różnych bohaterów, a ich losy czasem są powiązane w naprawdę dziwny sposób.

Ciekawe postaci, ciekawe historie, nienachalny humor... Zdecydowanie polecam :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-02-2011 17:27
Polowanie na czarownice http://www.filmweb.pl/film/Polowanie+na+czarownice-2011-254274
Nicolas "one face" Coppola Cage ma pecha do filmów, albo po prostu słabego agenta i intuicję. W ciągu ostatnich 15 lat zagrał w zaledwie 2 dobrych filmach (Zostawić Las Vegas i Naciągacze), cała reszta była, średnia, mierna, albo po prostu poniżej dna. "Polowanie" niestety mogę zaliczyć z czystym sumieniem do tej ostatniej kategorii. Nie pomoże lubiany przeze mnie człowiek o najbardziej charakterystycznej twarzy w Hollywood, czyli Ron Perlman, bo po prostu film jest w mojej opinii beznadziejny. Kolejne ratowanie świata, tym razem w średniowieczu, no ile ku*wa można?!
1/10

Turysta http://www.filmweb.pl/film/Turysta-2010-484295
Johnny Depp, Angelina Jolie i - uwaga - Timothy Dalton w remaku francuskiego Turysty z 2005 r. Ja wiem, że Angelinę można oglądać i oglądać i oglądać bez końca (nawet w ubraniu), ale - jak wyżej - no ile ku*wa można? Tym bardziej, że niestety rodzące się z początku w głowie oglądającego pytanie: jest czy nie jest? Szybko znajduje swoją odpowiedź. Zawiodłem się.
3/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-02-2011 20:36
Drugie podejście do tego postu, zaraz się wścieknę:

"Grbavica" - przegląd uczuć. Półtorej godziny zaglądania w dusze matki i córki. Emocje aż się leją z ekranu.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 08-02-2011 01:00
Fighter http://www.filmweb.pl/film/.../awards
7 nominacji do Oskara. 2 wygrane Złote Globy. Mark Wahlberg (dla którego to chyba najlepszy film od czasu Infiltracji) oraz Christian Bale (przedstawiać nie trzeba) w - rzekomo - prawdziwej historii o braciach, bokserach co to zwą się Micky i Dicky. Bale zagrał naprawdę dobrze, Wahlberg też niczego sobie. W sumie pomijając fakt, że to zupełnie nie moje klimaty to film jest dobry, chyba nawet najlepszy jaki widziałem od kilku dni.
7/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 18-02-2011 00:26
Jedno po drugim:

"Eryk wiking" - komedia z udziałem m.in. Tima Robbinsa i dwóch Monty Pythonów - Johna Cleese i Terry'ego Jonesa (reżysera), a na drugim planie urocza, choć niestety mało znana Imogen Stubbs. Ogólnie dobre, chwilami nawet bardzo, choć jak na MP to taki lekki spadek formy;)
7/10

Rok 1984, ekranizacja orwellowskiej wizji, nakręcona zresztą w tytułowym roku. I tu rozczarowałem się trochę bardziej. Nie powiem, żeby był to kiepski film. Ale miałem wrażenie, że zabrakło wszystkiego, co najbardziej filmowe w samej książce, zbyt często słyszałem "szelest kartek". Nawet kluczowa scena ze spadającym obrazem mogła być lepsza. Z aktorów najlepiej wypada najczarniejsza postać, O'Brien grany przez Richarda Burtona, dla którego zresztą była to ostatnia rola w karierze. I to byłby największy plus, nie licząc oczywiście treści wynikającej z książki, którą jednak lepiej przeczytać najpierw.
6,5-7 /10
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 18-02-2011 01:20
Jak zostać królem - kolejna porażka translatorów tytułu, ale ogląda się dobrze, no i pewnie będą oskary, ale dla mnie nie wybija się za bardzo na tle hollywoodzkich produkcji. Ot, bardzo dobry film. Tyle.

Czarny łabędź - następny faworyt do oskarów i tu moje wrażenia były lepsze. Powiem tak: jeśli ktoś lubi Aronofskiego, to mu się na pewno spodoba, a jak nie... to różnie może być. Więcej nie zdradzam, na pewno nie bez powodu zachwalana Natalie Portman - tutaj statuetka należy się bez dwóch zdań!

Między słowami - tu też zdecydowanie wolę oryginalny tytuł "Lost in translation". Obejrzałem po raz drugi i znów były to niezapomniane emocje. Film Sofii Copolii na pewno nie dla każdego, w skrócie: Tokio i samotność. Z naciskiem na to drugie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 18-02-2011 02:56
Oke, a propos anime... widziałaś Kuroshitsuji ?
http://i200.photobucket.com/albums/.../largeAnimePaperscans_Kuroshitsuji_V.jpg
typowy shounen-ai, leciał chyba w 2008, klimaty pseudowiktoriańskie, świat ludzki miesza się ze światem demonów, fabuły mało (tzn. przewija się główny motyw i kończy się 1 seria sensownie (w anime, manga jest endless jak na razie i poszła w innym kierunku), nieco nierówne poziomem odcinki, za to postacie narysowane dobrze i z mocno określonymi cechami i charakterami (główny plus serii) oraz doskonale dobranymi seiyuu. znasz, to może, hm?
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-02-2011 08:12
Mam na liście do obejrzenia :) (tyle, że jest na jakimś 50 miejscu w kolejce... :uhoh: )

A wczoraj skończyłam Darker Than Black

i43.tinypic.com/33nudf5.jpg

Wbrew moim nadziejom, niestety nie dorównuje Death Note, ale jeśli Death Note ma 6 w sześciopunktowej skali, to Darker Than Black ma 5,5 :) Pomysł dosyć oryginalny, choć w głównych założeniach przypomina lekko X-Men, ale tutaj diabeł tkwi w szczególe.

Za wikipedią:
Cytat:
W Tokio pojawiło się paranormalne pole, zwane Bramą Piekieł, (...) w tym samym czasie pojawili się ludzie z nadprzyrodzonymi zdolnościami. (...) Ci ludzie, zwani Kontraktorami, w zamian za swoją moc utracili emocje, dzięki czemu mogą zabijać bez żadnych skrupułów (...). Jednakże za każdym razem, gdy użyją swojej mocy, muszą wykonać pewną określoną zapłatę. Syndykaty i rządy na całym świecie wykorzystują ich jako zabójców i szpiegów w celu zdobycia różnych informacji (...). Wraz z nimi pojawili się także ludzie zwani Marionetkami, którzy są mediami pozbawionymi własnej woli.
Historia jest opowiadana z punktu widzenia zespołu złożonego z dwóch Kontraktorów, Marionetki i zwykłego człowieka - pośrednika, który przekazuje im rozkazy od Syndykatu, dla którego pracują.


Do pewnego momentu, z każdym odcinkiem szczena opadała mi coraz niżej. Zdecydowanie na poziomie i do obejrzenia.



I taka mała zajawka: http://www.youtube.com/watch?v=2ILsMmZG4VM



I drugi opening: http://www.youtube.com/watch?v=Y5u-wOZCtx4&feature=related
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 16:15
Wczoraj obejrzałem po raz nie wiem, który LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM.
To się nie może znudzić, i nie nudzi. Gorrrrąco polecam!:bigrazz:



ROCKY BALBOA - mówi Wam to coś?
Komentarzy nie trzeba.
Dał czadu, jak zwykle w najlepszym stylu!
Viva Sylwek:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 16:29
Cytat:
ROCKY BALBOA - mówi Wam to coś?
Komentarzy nie trzeba.
Dał czadu, jak zwykle w najlepszym stylu!
Viva Sylwek


Dopiero teraz obejrzałeś? :lol:
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 16:35
Tak, czwarty raz:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nennece Użytkownik
  • Postów: 37
  • Skąd: Cieszyn
Dodane dnia 19-02-2011 16:48
"Slumdog - milioner z ulicy". Mężczyzna, pochodzący ze slumsów, bierze udział w programie "Milionerzy" i dochodzi do ostatniego pytania. Nikt nie chce uwierzyć, że ktoś taki, jak on mógł dojść tak daleko. Niesamowity film.
Poezję pisze się łzami, powieść krwią, a historię rozczarowaniem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-02-2011 16:53
Jakiś czas temu już: Jedz, módl się, kochaj
I muszę przyznać, że mi się podobało - bo poprzez swoją prostotę trafiało gdzieś głęboko. No i cudne widoki :D



Cytat:
pisag napisał/a:
"Jabłka Adama" - po raz kolejny. Ten film jest fenomenalny, a aktor Mikkelsen (mam nadzieję, że poprawnie napisałam nazwisko) świetnie zagrał.


O matko, też to niedawno oglądałam. Niesamowicie działa na psychę - i w moim przypadku nie zawsze pozytywnie. Absurdalność czasami wręcz mnie przerażała. xD
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 19-02-2011 18:13
Hej:)
Ja ostatnio oglądałam ( no wiem, wiem, że to bajka:D) wszystkie trzy części epoki lodowcowej. Uwielbiam nasz polski dubbing w tej bajce a szczególnie pana Pazurę vel Seeda, zawsze poprawia mi humor:D
Pozdrawiam:)


Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 20-02-2011 15:51
A u mnie zawsze wieczorem AXN, a tam tylko seriale... Kryminalne, dzięki bogu :D
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-02-2011 16:09
A ja jak zwykle "Pamiętniki Wampirów", bo nowy odcinek doszedł w piatek :D a poza tym oczywiście seriale na Comedy Central... a z pełnometrażowych : "Jak wytresować sobie smoka" :))
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 16:50
OVER THE TOP - z Sylwkiem Stallone.
Wzruszająca opowieść o prawdziwym twardzielu, który odzyskuje miłość syna i wygrywa w walce na rękę mistrzostwo świata.
Super!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 20-02-2011 19:19
oglądałem, oglądam i będę oglądał:

"Dzień świra" Koterskiego
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2011 19:27
Cytat:
oglądałem, oglądam i będę oglądał:

"Dzień świra" Koterskiego
Abi film jest cudny, ale powiedz mi czy scena modlitwy nie jest najlepsza? http://www.youtube.com/watch?v=oidh5oH0Y_U
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 20-02-2011 20:02
tam jest lepszość najlepszych chwil, jak Twoja Twojszość, tudzież moja mojszość

- chcesz wiedzieć co mnie telepnęło?

( między innymi )

- krew po rozdartym Orle na Biało-Czerwonej ...



Aż się prosi ( wybaczcie, nie przedarłem się do trzewi PP, pewnie to już było ), założyć nowy wątek:


CO TOBĄ TELEPNĘŁO SŁUCHAJĄC/OGLĄDAJĄC :
(radio, kino, TV, multimedia )
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?