Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 23-09-2012 22:09
Nowa Anna Karenina. Świetnie zrobiony film. Polecam gorąco.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 30-09-2012 17:44
"Młyn i krzyż" - dla mnie genialne! Wejście w głąb obozu Bruegla. Film niezwykle dopracowany plastycznie, ale i z głębszym przesłaniem odnośnie miejsca artysty w świecie.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 01-10-2012 18:28
Dark Shadows (Mroczne cienie)
http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+cienie-2012-483333
Niektórzy nazywają ten film najgorszym filmem Tima Burtona od wielu lat. Nie podzielam tej opinii, nie ma tutaj powodu do takiej krytyki, choć z drugiej strony nie spodziewałbym się tym razem nominacji do Oskarów. Doborowa obsada: Johnny Depp oczywiście, Michelle Pfeiffer, Jackie Earle Haley, genialna Eva Green, Helena Bonham Carter oraz mniej znana Bella Heathcote spisała się na 5.
Niektórzy mówią, że brakuje typowego dla Burtona klimatu, z tą akurat opinią mogę się zgodzić, ale czy to naprawdę taka tragedia? Klimat jest, z tym, że inny, jaśniejszy "familijny".
Humoru jest całkiem sporo, kilka scen jest naprawdę przednich, po filmie nie czułem niedosytu. Być może będzie to ocena trochę naciągana, ale co mi tam - 7
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Konstancjaxxx Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2012 12:34
Wczoraj oglądałam film na Polsacie "Rok 2012".
Konstancjaxxx
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-10-2012 23:03
"Kotka na gorącym, blaszanym dachu", oryginał z 1958 - genialny film, spodziewałem się całkiem czego innego, a dostałem świetną i ciężką historię zakłamanej rodziny. Polecam szczerze.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-10-2012 15:48
Oglądane jakiś czas temu ale mimo wszystko wspomnę o tych filmach:

Jutro, jak wybuchnie wojna (Tomorrow, When the War Began)
http://www.filmweb.pl/film/Jutro%2C+jak+wybuchnie+wojna-2010-542745
Film nakręcony na podstawie bestsellerowej książki Johna Marsdena, a dokładnie na podstawie pierwszej z serii Jutro. Książka mnie nie porwała (a dokładnie pierwsze 2 części), a film... no cóż, nie spodziewałem się po nim wiele (nie żebym był uprzedzony do australijskiego kina), ale i tak się zawiodłem. Drewniane aktorstwo, wbrew możliwościom jakie dawała książka - wlokąca się boleśnie akcja, ogólny brak klimatu. Jeśli spodobała się Tobie książka, obejrzyj, być może film przypadnie Ci do gustu. Moją oceną będzie jednak niewzruszona... pała 1/10

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman)
http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3lewna+%C5%9Anie%C5%BCka+i+%C5%81owca-2012-600541
Znana z sagi Zmierzch Kristen Stewart, znany z Thora Chris Hemsworth, oraz ogólnie znana Charlize Theron zmierzyli się z - mocno ubarwioną - klasyką. Film niemal od początku był bombardowany czy też bojkotowany przez wszelkiej maści fanki Roberta P. (znanego z sagi Zmierzch), którego jak wiemy Kristen zdradziła z reżyserem Rupertem Sandersem. Szczerze mówiąc lepszą reklamę zrobiłaby zdradzając go z Charlize ;P
Jeśli wyłączymy myślenie a od filmu nie będziemy oczekiwali żadnych głębi ani ochów i achów to seans z pewnością nas na uśpi. Ot zwykła amerykańska megahipersuperprodukcja. 4/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomekPopek21 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 08-10-2012 12:00
Ostatnio oglądałem nowego Resident Evila i film Prometeusz. Według mnie resident Evile z każdą nową częścią schodzi na psy. Z kolei Prometeusz można śmiało powiedzieć że trzyma poziom. Polecam zwłaszcza ten drugi film, a Resident Evile chyba tylko dla fanów.




stretch folia dobra do pakowania
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-10-2012 18:00
"Lot nad kukułczym gniazdem" po raz enty i nie ostatni :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 10-10-2012 00:31
Niezniszczalni 2
http://www.filmweb.pl/film/Niezniszczalni+2-2012-595010

Dobra strzelanka w wykonaniu największych twardzieli, ale już nie tak zabawna, jak pierwsza część, choć Chuck Norris wymiata :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 15-10-2012 11:45
Wieczorową porą, na poprawę witalności, serwuję sobie Louisa de Funes (i muszę przyznać z żalem, że nie robię tego zamiast kolacji :no: - a przydałaby mi się tylko taka strawa ;) ):

Napad na bank
Gamoń
Sławna restauracja
Mały pływak - jak dla mnie hicior nad hiciory. Wystarczy, że przypomni mi się scena z amboną w kościele, albo akcja na traktorze - leżę i kwiczę :lol:
Człowiek z tatuażem
Skrzydełko czy nóżka
Kapuśniaczek


W kolejce czekają:
Jak zdobyć miliard
Jo
Zawieszeni na drzewie


Cykli Żandarm i Fantomas nie trawię, więc je sobie daruję...
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 21-10-2012 20:36
Stanley Kubrick "Mechaniczna pomarańcza", no cóż klasyka i więcej mówić nie trzeba.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 22-10-2012 15:20
Niebezpieczna metoda http://www.filmweb.pl/film/Niebezpieczna+metoda-2011-555859

Zdumiewające jak cicho było o tym filmie, owszem jakieś wzmianki tu i ówdzie słyszałem, kilka razy zabierałem się do seansu ale coś zawsze przeszkadzało. Teraz, już po obejrzeniu, mogę spokojnie powiedzieć, że było warto. Keira Knightley, Viggo Mortensen oraz Michael Fassbender naprawdę spisali się znakomicie. Dodajmy do tego epizodyczną - lecz jakże ważną - rolę Vincenta Cassela i mamy udany film.
Historia Carla Junga (Fassbender), jego pacjentki Sabiny Spielrein (Knightley) oraz Freuda (Mortensen). Dużo psychologii, zero pościgów i strzelanin ;) Jeśli się dobrze do tego filmu przygotujemy to z pewnością się nie zawiedziemy - 7/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Druus Użytkownik
  • Postów: 211
  • Skąd: Tanger
Dodane dnia 22-10-2012 15:43
Rock and roll
http://www.filmweb.pl/film/Lemmy-2010-556401
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-10-2012 17:08
Samotny Wilk - chciałabym dowiedzieć się więcej o Twoich odczuciach względem tego filmu. Mechaniczna pomarańcza jest niesamowita. trzeba mieć dużo uporu, by zobaczyć ją do końca - w moim odczuciu. bo sens bardzo rani proste uczucia. czy nie?

ja ostatnio brnę przez Marvel'a. cała seria filmów gości na moim komputerze. raczę się. czasem pochłaniam dobre kino, a czasem męczę się z nudną i tandetna wizją mutantów.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Magia Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 23-10-2012 14:41
Ostatnio przypomniałam sobie swój ukochany "Piknik pod Wiszącą Skałą".

Poza tym uwielbiam: "Wybór Zofii", "Przełamując fale", "Tańcząc w ciemnościach", "Tootsie", "Sprawa kramerów", "Dziecko Rosemary", "Annie Hall", "Złe wychowanie", "Wszytsko o mojej matce", 'Pianstka".
Zawsze jak gdzieś szedłem, to biegłem.
(Forrest Gump)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-10-2012 15:24
"Zapaśnik" z Mickeyem Rourke - spoko film :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 23-10-2012 19:22
Brokeback Mountain...już nawet nie liczę który raz z kolei.
Najbardziej przejmująca gra spojrzeń, jaką kiedykolwiek widziałam
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Magia Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 24-10-2012 08:46
Cytat:
al-szamanka napisał/a:
Brokeback Mountain...już nawet nie liczę który raz z kolei.
Najbardziej przejmująca gra spojrzeń, jaką kiedykolwiek widziałam


To prawda. Niezwykły film.
Zawsze jak gdzieś szedłem, to biegłem.
(Forrest Gump)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 24-10-2012 11:35
http://www.filmweb.pl/Zlap.Mnie.Jesli.Potrafisz

Niezwykła historia oparta na faktach, opowiadająca o dokonaniach słynnego fałszerza Franka W. Abagnale'a, w reż. Stevena Spielberga, występują Leonardo diCaprio i Tom Hanks
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
historynKA Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 24-10-2012 14:22
"Bitwa pod Wiedniem" i "Oskar i pani Róża". Oba filmy zaliczam do moich ukochanych filmidełek, których lista wciąż się wydłuża. :)
Zapraszam http://zakurzone-stronice.blogspot.com/ (blog własny z recenzjami)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]