Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaToJa Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Skierniewice
Dodane dnia 27-02-2013 01:02
Anime Death Note
http://anime.tanuki.pl/strony/.../917

Mimo , że anime oglądam od paru już dobrych lat to jednak ten tytuł jakoś zostawiałem zawsze w zakładce "ulubione" ,a jednak nigdy wcześniej go nie obejrzałem. Może to przez to , że jest popularne również wśród osób, które nie zbyt przychylnie patrzą na "chińskie bajki".
Tak czy owak spróbowałem i w dwa dni obejrzałem wszystkie 37 odcinków. Mocno polecam, motyw przewodni jest dość ciekawy , licealista znajduje dziennik boga śmierci , po wpisaniu imienia i nazwiska osoby dana osoba umiera w ciągu 40 sekund na zawał, jeśli nie zostały sprecyzowane okoliczności. Wymagane jest również, aby znana była twarz tej osoby. Główny bohater ma zamiar zostać bogiem nowego świata, gdzie według jego poczucia sprawiedliwości pozostaną żywe tylko te osoby, które na to zasługują.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zachęcam do przeczytania recenzji na anime tanuki , do której link zamieściłem :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-02-2013 12:21
Death Note chciałam bardzo zobaczyć. ale nie mam sił, by wpatrywać się w bajkę godzinami, więc nigdy do końca nie dobrnęłam, choć zaczynałam parę razy. coś jest w tej historii, że przyciąga ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaToJa Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Skierniewice
Dodane dnia 27-02-2013 18:42
Jest na to rada = jeden odcinek dziennie :p
Myślę ,że każdy kto to zaczyna oglądać zastanawia się co by zrobił z takim dziennikiem, jak by się zmienił mając w rękach broń na miarę boga ;) A przynajmniej u mnie się takie refleksje pojawiły. I przyznam , że w środku fabuła się trochę jakby rozmywa i na siłę jest przedłużana, trochę końcówka serii ją ratuje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-02-2013 20:36
racja. sama to zauważyłam - wątki się robią nudne. chwilami ma się dość wszystkich postaci po kolei. każdy bohater jest nużący w swej typowości. może jeszcze kiedyś spróbuję kolejny raz... chwilowo nie mam ochoty i czasu przede wszystkim :p
pozdrowionka JaToJa ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
adamk123 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2013 15:44
Ja też się zabieram do Death Note, a lubię oglądać kilka odcinków serialu pod rząd... Może faktycznie lepiej dozować.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-03-2013 04:15
Sesje http://www.filmweb.pl/film/Sesje-2012-524303

Sesje poruszają bardzo delikatną tematykę, seks wśród niepełnosprawnych jest tematem tabu, o którym rzadko się mówi, rzadko się pisze, a jeszcze rzadziej kręci. Robią to w sposób delikatny choć pewny, strach widać, napięcie czuć a głos Marka słychać takim jakim był. Ben Lewin, reżyser urodzony w Polsce, sam będąc dzieckiem chorował na polio, być może właśnie dlatego ten projekt był dla niego naprawdę ważny i myślę, że Sesje pozostaną najważniejszym filmem w jego niewielkiej karierze.

więcej na: http://filmseverywhere.blogspot.com/2013/.../zaliczyes-juz-sesje.html B)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2013 13:05
Polecam "Lśnienie". Warto na nie zwrócić uwagę chociażby przez kilka dobrych kadrów i motywów filmowych, ale przede wszystkim przez wyymimikowaną twarzunię Jacka Nicholsona (kawał dobrej mordy!!). Fabuła jest co prawda słabsza niż wymienione przeze mnie elementy, ale ma swój zabawno-koszmarny urok.
"Poza Rzeczy-Wistością
nie szukaj już niczego
bo Wistość tych Rzeczy
jest nie z świata tego!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-03-2013 13:21
J. Edgar http://www.filmweb.pl/film/J.+Edgar-2011-564833

Reżyserii podjął się sam Clint Eastwood, którego przedstawiać oczywiście nie trzeba, a w głównej roli ujrzeć możemy świetnego Leonardo Di Caprio, który nie przestaje zadziwiać i nie przestaje się aktorsko rozwijać.
J. Edgar to próba biografii Hoovera, przeplatanka jego własnych retrospekcji (dyktowanych coraz to innym agentom), celowo ubarwionych (czego od początku możemy się domyślać), oraz jego ostatnich lat życia (pojawia się oczywiście wątek zamachu z 1963, później prezydentura Nixona).

Nie polecę J. Edgara nikomu kto nie interesuje się historią USA XX. wieku, ta grupa odbiorców wynudziłaby się strasznie przez te trochę ponad dwie godziny. Jednak, jeśli jesteś ciekaw w jakiej formie reżyserskiej był wtedy Clint Eastwood (a miał wtedy 79 lat) plus znasz odrobinę tamte czasy, próbuj, być może J. Edgar Cię zainteresuje.

więcej na: http://filmseverywhere.blogspot.com/2013/.../edgar-jakiego-nie-znacie.html ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
cukiereczek Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 05-03-2013 12:02
Ja zazwyczaj tytułów nie pamiętam. Zazwyczaj dziele je na podoba mi się i nie podoba mi się.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 08-03-2013 00:24
http://www.filmweb.pl/film/Ob%C5%82awa-2012-639947
Obława, pl, 2012

Właśnie skończyłam i musze powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem. Przede wszystkim rewelacyjny scenariusz M. Krzyształowicza, nie wspominając o tegoż reżyserii. Świetnie wykreowana rola M.Dorocińskiego, przejmująco i boleśnie miejscami. Nie dziwię się, że film dostał tyle nagród (a wcześniej nominacji). Przy okazji zerknęłam na komenty oglądających na filmweb i muszę ze smutkiem przyznać, że poziom wypowiedzi jest nieco żenujący, nie mówiąc o gustach widzów, ale o tym się nie dyskutuje :(
Film polecam. Nawet jeśli ktoś nie przepada za tematyką wojenną, warto obejrzeć pod kątem tworzenia/opowiadania historii.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 08-03-2013 14:52
Jaki ciekawy zbieg okoliczności :D. Wchodząc w ten temat, miałem właśnie zamiar napisać o Obławie.
Spodziewałem się filmu wojennego a zastałem...Nie wiem co to było, ale mnie wciągnęło. Niektóre sceny są dla mnie niezrozumiałe, jak np masturbacja do zdjęcia żony. I takich motywów czy tekstów jest tam trochę.
Jednak wydaję mi się, że film ma jakieś ukryte przesłanie.
Polecam
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 08-03-2013 19:12
To i ja swoje pięć groszy dodam o Obławie, zgodzę się z Tobą zajacanko co do roli Dorocińskiego, naprawdę zagrał dobrze, podobnie zresztą Stuhr. Tak samo nie dziwi mnie spora liczba nominacji i nagród (4 Orły), aczkolwiek daleki jestem od uznania tego filmu za wybitny czy świetny. Nie jest zły, jest po prostu średni moim zdaniem. Nie czuję w nim klimatu wojennego, presji, nie czuję nawet tytułowej obławy.
Więcej o Obławie: http://filmseverywhere.blogspot.com/2013/.../opor-podczas-obawy.html B)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 08-03-2013 23:34
tycenak napisał:
Nie czuję w nim klimatu wojennego, presji, nie czuję nawet tytułowej obławy.

Tu się z Tobą zgadzam. Film nie ma klimatu wojennego, może dlatego "wielofunkcyjność" obrazu robi wrażenie. Nie oglądałam jeszcze pozostałych konkursowych, więc trudno mi oceniać. Może po prostu był lepszy od innych zgłoszonych. Najbardziej ruszył mnie sposób obrazowania, przeskoki czasowe, wielopoziomowość historii. W końcu zagrana przez Stuhra postać nie była do konca zła, a Dorocińskiego - nie do końca dobra. Świetny pomysł, bardzo bobrze zrealizowany.
EdwardH napisał:
Niektóre sceny są dla mnie niezrozumiałe, jak np masturbacja do zdjęcia żony

dużo można domniemywać przy kolejnych scenach. I tu cała pułapka dobrego filmu: widz nie zapomina o obejrzanym obrazie, ale go rozgryza. A co powiesz na opowieść głównego bohatera o żonie i córce? Wystarczy podpowiedzi?

[Dodano 08-03-2013 23:44]
tycenak, to autoreklama, myślałam, że podsyłasz jakieś zewnętrzne opinie :(
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-03-2013 17:27
Melancholia http://www.filmweb.pl/film/Melancholia-2011-547745

Melancholia nie jest łatwym filmem, wielu widzów, którzy nieprzygotowani zasiądą do oglądania, wynudzi się lub uzna cały obraz za psychologiczny bełkot. Nie będą żałować seansu ci, którzy potrafią odczytywać wielowarstwowość i lubią zagłębiać się w psychikę bohaterów, psychikę świata przedstawionego. Melancholia spięta jest piękną klamrą kompozycyjną, choć początek trudno nam odczytywać bez znajomości reszty, powrót do filmu po kilku dniach sprawi, że pewne sceny wydadzą się pełniejsze.
Na ekranie zobaczymy m.in świetną Kirsten Dunst (za rolę Justine została wyróżniona Złotą Palmą), ulubienicę Larsa - Charlotte Gainsbourg oraz Kiefera Sutherlanda.

więcej o Melancholii u mnie w czterech blogowych ścianach: http://filmseverywhere.blogspot.com/2013/.../uderzenie-melancholii.html

zajcanko co w tej autoreklamie złego? :) tutejsze forum za bardzo technicznie mnie ogranicza więc zrobiłem sobie własny poligon filmowy ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 26-03-2013 00:37
Ja zaś byłem dziś na Baczyńskim
Podobałosja
A i zaskoczony lekko byłem tym, jak zrobiony został ten film. Na pewno nie negatywnie
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
cukiereczek Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2013 14:04
Ostatnio oglądałam "Manne" i powiem że nawet trochę się uśmiałam . Ale trochę niesmaczny. I nawet tytuł zapamiętałam.:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-05-2013 19:22
img.fastshell.pl/images/jackreacher.jpg
Kto lubi Childa, może być wkurzony, ale jak ktoś ma dystans :) złapie konwencje, będzie się świetnie bawił. Kawał dobrego kina sensacyjnego. Jest wszystko co potrzebne. Poza tym Tom, jest w formie. Jest w formie.

Cytat:
Polecam "Lśnienie".
Ja też, ale książkę. Film Kubricka, jest świetnym horrorem, ale do książki się nie umywa. Wolę wersję telewizyjną ze Stevenem Weberem, może kino gorszej jakości, ale bliższe książce.

J. Edgar, historycznie nieźle, ale to bardziej historia psychologiczna. Leo znów pokazuje mistrzostwo. Świetny film.

Melancholia byłaby niezłym filmem, gdyby nie betony z planetą. Mistrz taniej sensacji znów rządzi. Historia o miłości, rodzinie, złych wyborach, itd, z dodatkiem, betonowym dodatkiem (jeśli chodzi o kwestie naukowe, a to mnie irytowało). Ktoś komu się podobał film o wielu dnach, czyli Antychryst, będzie zachwycony. Mistrz, wie jak robić kasę tanim kosztem. Miło było zobaczyć Dunst w niezłej roli.

[Dodano 07-05-2013 19:26]
A i widziałem Hobbita. Nie czytałem książki i nie zamierzam. Film to dobra rozrywka jako kino familijne, jeśli ktoś podejdzie z takim nastawieniem, będzie bardzo zadowolony.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 08-05-2013 10:58
Odświeżyłem dwa razy Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną (1974), film doskonale znosi upływ czasu. Sporo pięknych ujęć, zachody słońca, słoneczniki, ładnie skadrowane drzewa. Prócz tego - patologia i zło w naczystszej postaci.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-05-2013 12:57
Jakieś dwa tygodnie temu obejrzałem pierwszy film tego roku. Był to "Dyktator" z Sashą Cohenem. To, co się dzieje za jego pośrednictwem w kulturze mainstreamowej napawa optymizmem. Do pierwszego nurtu wpychane są naprawdę grube, nie dla wszystkich strawne, kawałki, a podane przystępnie dla każdego, po amerykańsku.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Seweryn Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd: Gliwice
Dodane dnia 08-05-2013 20:12
Ja sobie odświeżyłem Glengarry Glen Ross, lubię słuchać jak Pacino ochrzania Kevina Spacey'a.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?