Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
spawngamer Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Łochowo
Dodane dnia 14-03-2014 10:53
A dla mnie Smarzowski kręci wciąż ten sam film tylko w innym enturażu. Zdecydowanie udało mu się "Wesele".
A od..l się! Nie...nie ty, ta druga po lewej.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 14-03-2014 15:15
Hmmm, ciekawe co mówisz. Ja tego jednak tak nie odbieram. Właśnie skończyłam
Różę (pl, 2011) wspomnianego wyżej reżysera. Dosyć szczelny, wąski temat, ale nieźle zagrany. Tak obserwuję z boku i widzę, że w Polsce mamy ostatnio tylko dwóch aktorów: Więckiewicza i Dorocińskiego. Są wszędzie!

[Dodano 16-03-2014 21:02]
Po "Oscarowych" gonitwach zrobiłam sobie mały przegląd polskiej kinematografii ostatnich lat. Smarzowski (niemal cały),
JJ Kolski tudzież. "Orły" od początku nagradzania... Własnie jestem po

33 scenach z życia (pl, 2008) - smutny, tragi-komiczny obraz radzenia sobie ze śmiercią. A ta potrafi narobić bałaganu w życiu. Bohaterowie z wyższej półki uprawiania kultury różnej stają w obliczu nieuniknionego. Nieźle skomponowane, nie dziwię się z nagrody.
No i bezcenne: młody Stuhr naked ;)

Wszystko będzie dobrze (pl.2007) Znów Więckiewicz. Niemożliwy wręcz, choć obrazek wzruszający, mocno miejscami, ale takie kino polskie z przed 20 lat, z zadupia.

Może macie jakieś dalsze pomysły dla mnie? Coś jeszcze przegapiłam?

[Dodano 17-03-2014 01:16]
Katyń (pl, 2007). Wajda. Mam wrażenie, że tylko ja lubię się biczować. Uciekałam od tego filmu przez lata. W końcu mnie dopadł. Nie wiem, co powiedzieć. Że mnie rodzinnie dotyka, a wizja Wajdy tylko wzbudziła dawne emocje? UUUUUUUssssssaaaaaaa. Ide się wyciszyć.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 17-03-2014 08:34
Mieszkańcy Średniowiecza
(2004) miniserial
Medieval Lives - dokument BBC w ciekawy, często żartobliwy sposób prezentujący postaci takie jak m.in.: rycerz, mnich, dama, chłop, minstrel - każdy odcinek poświęcony jest innej grupie społecznej
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ryszard Taxidriver Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 17-03-2014 12:03
:)
http://www.youtube.com/watch?v=4YG37ZZjP2E
Zakładam drelich i idę na robotę,
ucieknę stąd kiedyś, narazie wciąż kopię...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-03-2014 20:58
HELLRAISER - pierwszą cześć wielkiej sagi, polecam fanom korzennego horroru :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Aliska980 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2014 11:08
Ja Wam polecam śmieszny filmik. Zobaczcie koniecznie !!! :)

images61.fotosik.pl/807/61e39358cdf84af3.jpg
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-04-2014 18:12
Kultowy film z okresu PRL-u NIE ZAZNASZ SPOKOJU.
Genialna rola Krzysztofa Janczara (kolo z Wojny Domowej).
Historia dzieje się w środowisku gitów.
Cholernie wiarygodny obraz, aż momentami za bardzo.
Obraz ludzi z marginesu, a główny bohater, Tolek Maliniak, samorodny psychopata.

I teraz, kiedy po latach oglądałem jakiś czas temu "Milczenie owiec", które totalnie zmroziło mi krew w żylakach w 1991 roku, kiedy na "piratach" żem to oglądał, wówczas obraz Lectera wydał mi się porażający.

Niedawno, kiedy znów to oglądałem, wydał się zaledwie groteskowy, coś a la makabreski A.E. Poe.

NIE ZAZNASZ SPOKOJU oglądałem w dzieciństwie i już wówczas potrząsnęło.
Od tamtej pory nic się nie zmieniło, więc polski film bije na łeb Hannibala :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 09-04-2014 00:31
Shutter Island (2010) Wyspa tajemnic. Scorsese po raz kolejny maluje w ciemnych barwach. Choć widziałam ten obraz już parę lat temu, dalej trzymał w napięciu. DiCaprio - jak za nim nigdy nie przepadałam (począwszy od Titanica; nie mówię o dziecięcych niemal rolach, jak np. w Co gryzie Gilberta Grape'a) - z roku na rok jest coraz lepszy. Bardzo jestem ciekawa kolejnych jego ról. Nieźle zapowiada się Legacy of Secrecy. Zastanawiam się, jaki będzie polski tytuł ;)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2014 11:18
ja też bardzo lubię dramaty oraz filmy mniej znane typu "Kora"
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 18-04-2014 03:12
Oczywiście, gnana wiadomościami smutnymi, włączyłam z podręcznej filmoteki "Miłość w czasach zarazy". Javier Bardem, czort wie, ile ma aktor lat, świetny. Film dobry, ale szału nie ma. Tak, jak nie było szału, a nawet lekka żenada (co za brzydkie słowo) przy adaptacji Marqueza "Kroniki zapowiedzianej śmierci". Powieść rewelacyjna, wielkie na mnie lata temu wywarła wrażenie, ale film... szkoda gadać... Poetycka wizja, niby coś nadchodzi, flaki z olejem... Napięcie MA rosnąć (ale jakoś NIE rośnie), a tam krew się w żyłach gotuje. Adrenalina kipi, strach,bojaźń, znane przeznaczenie... Eh...

[Dodano 18-04-2014 22:07]
Wielki Piątek, więc idę się katować: "Pasja" Mela Gibsona. Oglądałam lata temu, bardzo mnie wtedy ruszyło, zobaczymy, jak będzie dzisiaj. Piszę wcześniej, bo się obawiam, że później przez łzy nie będę w stanie zobaczyć literek...

[Dodano 21-04-2014 22:12]
Nieco spóźniona: "Pod Mocnym Aniołem" Smarzowskiego, wg prozy Pilcha. Cóż mogę powiedzieć. Mocne, aż sama mam ochotę się napić. Znałam w życiu dwóch alkoholików: jeden nie żyje, drugi nie pije od kilkunastu lat. Pomimo teoretycznej "znajomości" tematu, dopiero po tym filmie zrozumiałam, a może dopiero liznęłam zrozumienie demonów, które mogą siedzieć w pogrążonym człowieku. Smutny to obraz, przerażająco smutny.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 21-04-2014 23:18
zajacanka napisała:

Nieco spóźniona: "Pod Mocnym Aniołem" Smarzowskiego, wg prozy Pilcha. Cóż mogę powiedzieć. Mocne, aż sama mam ochotę się napić. Znałam w życiu dwóch alkoholików: jeden nie żyje, drugi nie pije od kilkunastu lat. Pomimo teoretycznej "znajomości" tematu, dopiero po tym filmie zrozumiałam, a może dopiero liznęłam zrozumienie demonów, które mogą siedzieć w pogrążonym człowieku. Smutny to obraz, przerażająco smutny.


Trza było poczytać najpierw. Normalka.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 22-04-2014 00:18
No, czytam, Stasiu, czytam. Nie przestaję. A Pilcha wałkuję od jakiegoś czasu. I nawet z tego czytania coś napisałam. Zajrzyj i zryp tak, jak to Ty potrafisz.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KsiazkowyMol Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2014 10:05
Zielona mila / Ostatnia Mila - nie wiem który raz obejrzałem ten film. Wczoraj na TVP był puszczony. Macie tak, że są filmy, które milion razy się ogląda?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-05-2014 10:11
Oj tak! Janosik, albo 07 zgłoś się.
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2014 12:46
Co ostatnio oglądałam... ostatnio oglądałam swoją twarz w lusterku.. no nie powiem, nawet ciekawe odkrycia dokonałam... ogólnie nie polecam, chyba że ktoś lubi horrory... aczkolwiek nawet najtwardsi odpadną ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-05-2014 19:40
Jak ktoś zaliczy już ten nowy film "Powstanie warszawskie", który jest pierwszym w świecie filmem fabularnym non-fiction, to ja poproszę o podzielenie się wrażeniami! :)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-05-2014 18:00
"Psy" - moim skromnym, najlepszy film akcji, jaki kiedykolwiek nakręcono w tym kraju :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 15-05-2014 20:09
"Wilk z Wall Street"
Czy ja wiem? Jakoś nie dziwi mnie, że to nie Leo dostał Oscara. Ogólnie , nie jest zły. Można nawet powiedzieć, że jego rola była b. dobra. Jednak sam film, to chyba jednak nie moje klimaty
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-05-2014 21:09
Kultowy cykl z Charlesem Bronsonem - Death Wish - Życzenie Śmierci - czyli pięć niezapomnianych filmów o tym, jak jeden człowiek może na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość tam, gdzie policja nie może, albo jest skorumpowana.
U nas taki by się przydał.

Gorąco polecam fanom mocnego, męskiego kina :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 26-05-2014 23:57
Z całym szacunkiem, Michale, ale "Życzenie śmierci" to chyba najwiekszy shit, jakie wypuściło amerykańskie kino, tego się nie da oglądać na trzeźwo, bzdura goni bzdurę. Oczywiście to wyłącznie moje odczucia, aczkolwiek nie polecam. ;)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.