Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JackR006 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Wyszków
Dodane dnia 04-05-2016 21:37
Coś "The Thing" 1982 - bardzo udany horror sci fi w reżyserii J. Carpenter-a. Wg. mnie klasyka gatunku, do której nie raz jeszcze z przyjemnością powrócę. Plusy - niesamowita atmosfera i potęgująca klimat muzyka. Remake z 2011 w mojej ocenie nie udany i bez wątpienia gorszy od poprzednika.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-05-2016 22:27
JackR006 napisał:
Coś "The Thing" 1982 - bardzo udany horror sci fi w reżyserii J. Carpenter-a. Wg. mnie klasyka gatunku, do której nie raz jeszcze z przyjemnością powrócę. Plusy - niesamowita atmosfera i potęgująca klimat muzyka. Remake z 2011 w mojej ocenie nie udany i bez wątpienia gorszy od poprzednika.


Zgadzam się całkowicie. Jeden z najlepszych horrorów, ale remake irytujący.


Ja polecam film: XXY. Dramat obyczajowy o kilkunastoletniej hermafrodycie. Rewelacyjne argentyńskie kino. Polecam, bo to gender i każdy powinien obejrzeć i się zastanowić. Nawet dam link:
http://alltube.tv/film/.../569
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-05-2016 17:57
"Dawno temu w Ameryce" - klasyk, o którym chyba nie muszę pisać.
Gorąco polecam, bo to majstersztyk.
Świetna fabuła, doskonali aktorzy, i końcówka, która zwala z nóg.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
squarmart Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Oleszyce
Dodane dnia 24-05-2016 18:13
mike17 napisał:
"Dawno temu w Ameryce" - klasyk, o którym chyba nie muszę pisać.
Gorąco polecam, bo to majstersztyk.
Świetna fabuła, doskonali aktorzy, i końcówka, która zwala z nóg.


Wielkie dzięki, że przypomniałeś mi o tym klasyku, jak sam go określasz. Chętnie dziś wieczorem przypomnę sobie ten wspaniały film.
Mariusz z Oleszyc wita:) Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na wspólny wypad do Łeba Noclegi, już za tydzień:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JackR006 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Wyszków
Dodane dnia 30-05-2016 17:33
Wczorajszy, wieczorny seans przy "Dead & Buried" 1981 - "Martwy i pogrzebany" - kolejny, solidnie zrealizowany horror - thriller z lat osiemdziesiątych, z kapitalnym zakończeniem i gęstą, małomiasteczkową atmosferą. Film jest dosyć zapomniany, lecz z pewnością warto zwrócić na niego uwagę. Jak na rok produkcji tytuł się nie zestarzał i potrafi nieźle wystraszyć w wielu momentach. Swego czasu był puszczany nie raz późno w nocy przez tvp. Gratka dla fanów gatunku.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
malajka Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-05-2016 22:34
"Gods must be crazy" - rzadko polecam filmy, bo rzadko znajduję współdzielników moich gustów ;)
Ale jeśli macie ochotę na film z lekko absurdalnym humorem łączącym subtelne przesłanie, to polecam bardzo.
"To zbyt cudowne. Ja nie rozumiem" Hi 42,3
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-06-2016 11:40
"Odwet" (1990) przepiękny film o miłości i okrutnej zemście.
Świetna obsada: Kevin Costner, Anthony Quinn, i Madeleine Stowe.
Gorąco polecam fanom mocnych rzeczy :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
oliwro Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-07-2016 14:29
Ja oglądałem wczoraj pitbull nowe porządki jest juz na internecie
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 30-08-2016 18:51
2046 - najprościej powiedzieć goń za miłością albo sama cię znajdzie. a człowiek szuka spełnienia, gdzieś chce ulokować marzenia. zwierzyć się z noszonej pod sercem tajemnicy.
film dla mnie uspokajający. niezbyt szybkie prowadzenie fabuły daje czas, by odetchnąć i nabrać powietrza na więcej. cały czas w podróży...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
kacperro1 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Lubartów Nowy
Dodane dnia 31-08-2016 22:27
Ostatnio ku mojego zdziwieniu obejrzałem film 'prawniczy' i był EXTRA.

Tytuł: Sędzia.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 31-08-2016 22:38
który film?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-09-2016 01:36
Właśnie skończyłem oglądać Mallrats, polecam, Kevin Smith jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, chyba każdy jego film to arcydzieło, z niecierpliwością czekam na Clerks 3
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 01-09-2016 02:05
A ja sobie ostatnio poszłam do kina na "Śmietankę towarzyską" Woody Allena. I jak to u niego refleksja, przeplata się z komedią. Atutem są kostiumy lat międzywojnia i złota era Hollywood i New Yorku.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 01-09-2016 14:17
Uwielbiam filmy Woody Allena! To już jest jego najnowszy w kinach? Od kiedy?:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 01-09-2016 14:28
Niczyja napisała:
To już jest jego najnowszy w kinach? Od kiedy?


Wszedł jakoś w połowie sierpnia na ekrany. Nie wszystkie jego filmy lubię, ale ten mnie się podobał, choć hitem bym go nie nazwała. Allen jest dość specyficzny w odbiorze, ale ma to coś, że chce się go oglądać.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 01-09-2016 20:41
Dziękuję Nalko za informacje. Sprawdziłam już, faktycznie grają w moim mieście. Byłam na urlopie i mam zaległości kinowe. A Allen jest specyficzny, jak Almodovar, ale obydwu lubię. Każdego oczywiście inaczej i za co innego;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 01-09-2016 21:15
Między słowami - bardzo mój klimat. przyjaźń, która zbudowana jest na szacunku do możliwego szczęścia drugiej osoby. nic ponad to, spokojne wsiąkanie w siebie.

[Dodano 02-09-2016 21:30]
Malena - co za film! gryzie mnie gdzieś w środku myśl, że ciało to wszystko, co widać. nie można go ukryć, nie można się go pozbyć. nosimy je z każdym krokiem, każdym ruchem. przełknąć ból, jaki nam sprawia, to czasem niemożliwe. łatwiej się mu poddać i zachowywać się tak, by podążać za możliwościami, jakie daje nasza powłoka... a konsekwencje to już sprawa ducha.

[Dodano 05-09-2016 17:13]
Prosta historia - bądź sobą. nie pozwól, by ktoś ograniczał twoje potrzeby. ale pamiętaj o rodzinie; gdy żyjemy razem nic nas nie złamie.
piękna podróż przez pustkowia, przemyślany plan i słowa - poruszą serca ludzi.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2016 17:24
WholeTruth napisała:
Między słowami - bardzo mój klimat. przyjaźń, która zbudowana jest na szacunku do możliwego szczęścia drugiej osoby. nic ponad to, spokojne wsiąkanie w siebie.


Uwielbiam ten film. Chociaż ja go interpretuję nieco inaczej. Ja uważam że tam było właśnie dużo ponad to, tylko to wszystko było właśnie schowane "między słowami". Przy czym cały urok filmu polega myślę też w dużej mierze na tym, że nie da się jednoznacznie zaklasyfikować relacji między głównymi bohaterami (czy to jako przyjaźń czy romans, czy miłość).
Ogólnie ja mam ogromny sentyment do tego filmu, bardzo przypomina mi pierwszą fazę mojej relacji z chłopakiem trwającą kilka miesięcy, zanim wyznał mi uczucia i wszystko popsuł :lol: .

Dawno nie pisałam w tym wątku, między czasie czytałam dużo dobrych filmów, polecę m.in:

- Syn Szawłą - film dotyczący Sonderkommando w Auschwitz. Bardzo konsekwentnie poprowadzona narracja, duszna atmosfera, ciasne kadry. Widz ma wrażenie, jakby rzeczywiście chodził po obozie razem z głównym bohaterem, co może być dla wielu trudne i szokujące. Ja jednak uważam, że to bardzo ważny, wybitny film.

- Tylko kochankowie przeżyją - film o wampirach, ale nie kolejny gniot dla nastolatków, lecz dobry dramat egzystencjalny w reżyserii Jima Jarmuscha. Bohaterowie przechadzają się po wyludnionym Detroit, słuchając hipnotyzującej muzyki i prowadząc rozważana.

- Stare filmy w reżyserii Yasujiro Ozu - minimalistyczne, stonowane w środkach wyrazu, a jednak robią ogromne wrażenie, poszczególne kadry to mistrzostwo.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 08-09-2016 13:12
WholeTruth napisała:
Prosta historia

Widziałam i również polecam. Zresztą jak i inne filmy Lyncha.

Vanillivi napisała:
Tylko kochankowie przeżyją

O tym filmie ostatnio słyszałam, wydał mi się ciekawy, więc chyba pora się za niego zabrać :)

Bardzo lubię filmy z pewnym sennym, odrealnionym klimatem, takie jak np. Ghost World, Reality Bites, czy Przerwana lekcja muzyki. Może macie coś do polecenia?
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 08-09-2016 20:58
Cytat:
Uwielbiam ten film. Chociaż ja go interpretuję nieco inaczej. Ja uważam że tam było właśnie dużo ponad to, tylko to wszystko było właśnie schowane "między słowami". Przy czym cały urok filmu polega myślę też w dużej mierze na tym, że nie da się jednoznacznie zaklasyfikować relacji między głównymi bohaterami (czy to jako przyjaźń czy romans, czy miłość).
ile razy oglądam ten film, tym mocniej czuję, że to przyjaźń, zrozumienie i sympatia. zagadkowy scenariusz, prawda?
Cytat:
czytałam dużo dobrych filmów
można i tak

[Dodano 08-09-2016 21:04]
Cytat:
Bardzo lubię filmy z pewnym sennym, odrealnionym klimatem
, Śniadanie na Plutonie i Ostrożnie, pożądanie. z innej beczki - Królowa.

a ja ostatnio oglądałam Biegnij Lola, biegnij. dużo czasu na dogonienie siebie, choć mamy tylko 20 minut. zderzenie z tym, co jest możliwe dziejące się w danej chwili u ludzi obok, u każdego... fajnie zrobiony film, z odrobiną uśmiechu.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]