Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 08-09-2016 23:09
Whole, dziękuję. Już wniosłam na listę :)

Jestem świeżo po seansie "Tylko kochankowie przeżyją".
Co za muzyka... Co za klimat...
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
purpur Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: wawa
Dodane dnia 09-09-2016 12:25
No ja sobie przypomniałem: Requiem for a Dream. Pewnie widzieli wszyscy :), ale jak ktoś, jakimś cudem ominął, to szybciutko do oglądania!

Film jest zarówno przepiękny, jak i niesamowicie straszny. Dokładnie tak jak GENIEALNA muzyka, która towarzyszy nam cały czas w tle...

Jest jeszcze Funny Games, no ale to, jeszcze cięższy kaliber, a długość ujęć, atmosfera panująca w obrazie, wręcz wykręca oczy, aby nie patrzeć... A z drugiej strony, nie da się oderwać...

Nigdy nie czytam, o czym jest film, bo uwielbiam być zaskakiwany. A ta rekomndacja:
Cytat:
Co za muzyka... Co za klimat...

Własnie dopisała mi pozycję do oglądnięcia :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 10-09-2016 12:15
Jeden z filmów, który oglądałam już jakiś czas temu, a jednak utkwił we mnie na tyle mocno, że wciąż myślę o nim od czasu do czasu:

Bliżej

Polecam gorąco, jeśli ktoś jeszcze nie widział. Myślę, że próżno opowiadać, o czym jest. Każdy bowiem może wyciągnąć własne wnioski.

Zachęcam więc :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-09-2016 19:44
Życie ukryte w słowach, film zagadkowy. nakręca mnie na mocniejsze jeszcze odczuwanie ludzkich perypetii. jestem gdzieś obok, bardzo blisko, ale nie mogę zgłębić bohaterów - bohaterskich. pięknie się rozwijają, analizują - po cichu. obchodzą się, w końcu zwierzają i próbują uciec przed zaangażowaniem. po czasie odkrywają, że są zaangażowani od dawna.
nie wiem, jak wyglądasz, nie wiem, kim jesteś, ale pięknie pachniesz - czysto.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 11-09-2016 20:24
"Życie ukryte w słowach"
O, tak...
Też znam ten film. Jest sprzed kilku lat. Urzekł mnie swym pięknem, mocą i olbrzymią ilością zawartych w nim uczuć. Przygniata, wbijasz się w fotel - dosłownie - oglądając go.
Powiem krótko. To jeden z moich ulubionych filmów:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 11-09-2016 23:49
A ja zrobiłam sobie prezent imieninowy i poszłam do kina. Pośmiać i nie myśleć. Wyszłam z bananem. Na czym byłam? Obejrzałam sobie komedię "Pan idealny".

https://multikino.pl/pl/.../pan-idealny

Zatem kto ma chęć, na niemyślenie i zabawę, to się nie rozczaruje. W mojej opinii. :)
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 12-09-2016 21:36
Volver. jak bardzo różnią się dwa światy - kobiet i mężczyzn. jak dobrze organizują się w swoim panie. same dziewczyny walczą o swój los w dominacji drugiej strony. zmęczone i przygniecione ciężarem swoich - kochanych - mężczyzn. to oni napędzili koło niewdzięcznych dni, którym czoło stawiają bohaterki. razem, z pomocą dla siebie nawzajem.
szybka akcja, dużo kolorów i niespodziewane sploty wątków. dobrze zrobiony film.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
xawer111 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 13-09-2016 18:55
Co polecicie w kinach z tego co obecnie grają? :) Chcialbym sie wybrać na coś z narzeczoną a niestety nie wiem co aktualnie jest dobrego, a nie chce trafić na jakąś lipę ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 14-09-2016 17:29
"Ben-Hur" jeśli ktoś lubi opowieści akcji ze szczyptą historii w tle.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 16-09-2016 19:40
Kropla słońca - z rodziną najpiękniej na zdjęciu. coś w tym jest, choć to nie jest historia o nienawiści. raczej o ogromnej miłości i o trosce, którą każdy - przez wiele pokoleń - rozumie inaczej.
trzeba o siebie walczyć, bo świat zmienia wszystkich, zmienia nasze poglądy i ideały. polityka, religia wystawiają nas na próbę. tak jak samo życie - zauroczenia, zdrady, dzieci i ich dorastanie, śmierć. dobrze jest znajdować czas dla siebie, nawet w zepsutym środowisku, które nas angażuje na różne sposoby - rewolucje, konserwatyzm.
bardzo dobry film. wielopłaszczyznowy. z ciekawą narracją. dotyka i spaja, co się w środku rozrywa.

[Dodano 24-09-2016 19:06]
Spragnieni miłości - zdradzeni, zepsuci, wystraszeni, niepewni. cała gama przymiotników, które mają moc w filmie. najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejsi mężczyźni proszę o miłość, nieoszukaną.
dobrze, że ćwiczysz ze mną ból i oswajasz trudne rozmowy. tak było, a tak będzie. na nowo zakochani.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2016 22:18
Urodzeni Mordercy: Genialna postać Mallory, Mickey też mi się strasznie podobał do czasu, aż okazał się pozerem. Mimo wszystko chyba najlepszy film o seryjnych mordercach, jaki oglądałem.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 29-09-2016 17:11
Żeby jeszcze nie byli tak "Zamerykanizowani" to byłoby całkiem super.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2016 19:23
Niedawno, bo w nocy z 8 na 9 października widziałam "Wilka z Wall Street" Martina Scorsese. Historia kariery Jordana Belforta(świetnie zagranego przez Leonardo DiCaprio). Maklera giełdowego, który w latach 90. zbił fortunę na oszustwach finansowych. Tropiącego go oficera FBI przyjmuje na swoim własnym jachcie. Ilość kokainy, którą wciągał mogłaby znieczulić cały Manhattan i Brooklyn razem wzięte. Orgie, dzikie, szaleńcze imprezy. Gdy dowiadujemy się, że na swój wieczór kawalerski w Las Vegas wydał 2 miliony dolarów, nie możemy w to uwierzyć. Nie ma w nim nic z moralności. Seks, próżność, sukces, kokaina, chciwość i przekleństwa. W tym filmie nie ma nic z moralności. Ale nawet gdy wiemy, kto wywołuje światowe kryzysy finansowe, finalnie każdy chciałby żyć jak Jordan Belfort.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 17-10-2016 16:53
Swiss Army Man (Człowiek-scyzoryk) http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek-scyzoryk-2016-748302 - świetny film o dojrzewaniu, miłości, inności, depresji, nieśmiałości i setce innych spraw... oczywiście w skali masowej zamiast pomyśleć o metaforyce widzowie skupiają się na pierdzącym Danielu Radcliffe, który gra jedną z głównych ról (partneruje mu na ekranie znakomity Paul Dano). Debiutujący duet reżyserski - Dan Kwan i Daniel Scheinert zgarnęli za "Swiss Army Man" nagrodę w Sundance, zaś jury w Stiges wybrało ich film najlepszym na festiwalu. Co tu dużo pisać, świetny film.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 18-10-2016 00:30
Tycenak, gdzie oglądałeś ten film? Czy oglądałeś w Internecie czy ostatnio na wrocławskim American Film Festival? Zdaje się, że ten film nie miał kinowej premiery na polskim rynku.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-10-2016 15:07
"Ostatnia rodzina"
Nie spodziewałem się tak wysokiego poziomu każdego elementu filmu. Reżyserem jest zaledwie trzydziestoparo letni koleś, a mądrość formy poraziła mnie. Do tego tytuł, najlepszy z możliwych. Przerysowana i nawet skarykaturyzowana postać młodego "Beksy" może denerwować fanów "Trójki pod księżycem", ale biorąc pod uwagę założenia twórców, że film jest fabularny i tylko oparty na prawdziwych wydarzeniach, można podejrzewać, że Tomek stał się ofiarą formy stworzonego obrazu, równoważy niepokazującego uczuć ojca. Zdzisław też nie jest sobą, Seweryn trochę zrobił z niego głuptasa.
To nie film biograficzny, to pomysł z pogranicza tematu, jaki podejmował Musil w "Człowieku bez właściwości" - ostatni etap człowieczeństwa, wyczerpanie się modelów życia. Brak ram, w jakich Tomasz mógłby komponować obraz swojego życia, każe mu z niego uciec. Ojca ratuje umiejętność i pasja malowania, zapełnia ramy dzieła. Niestety ostatecznie ginie pod razami zadanymi przez pospolitość, gdy nie spełnia jej wymagań [motywy zbrodni].
Film wart polecenia i mimo wszystko dobrze jest odnosić go do prawdziwych wydarzeń. Daje do myślenia.

[Dodano 18-10-2016 15:27]
"Wołyń"
Smarzowski nie przegiął pały. Pokazał prawdziwe zło, jakie drzemie w prostym człowieku i wyłazi w tłumie podobnych ludzi. Szkoda, że nie utrzymał się pierwotny tytuł "Nienawiść", ostateczny zmusza do odbierania obrazu historycznie, co w znacznym stopniu utrudnia dostrzeżenie uniwersalnych wartości, a takimi są także środki stylistyczne: oryginalny montaż, rezygnacja z informacji historycznych, anonimowość postaci. Film, według autorów, miał pokazać mechanizm rodzenia się nienawiści ogólnie pojmowanej, "zło nie ma sztandaru" i Smarzowski zrobił to na atrapach postaci, w zasadzie na lalkach. Za to doskonale wywołał wrażenie niepewności pozornym brakiem kompozycji lwiej części filmu i chaotycznym miejscami montażem.

W każdym filmie W. S. dotyka najpilniejszego (mz.) tematu, a jest nim zło przeciętnych ludzi.
(Rozpisałem się, bo bardzo rzadko oglądam filmy, a nie chcę robić tego na darmo)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 19-10-2016 11:26
Katarzyno - z tego co wiem "Swiss Army Man" nie będzie miał swojej premiery w polskich kinach, żaden dystrybutor nie wyraził zainteresowania tym filmem. Oglądałem więc w necie, czego nie pochwalam, ale czasami innego wyjścia nie ma...
Co by nie było bez związku z tematem:

Warcraft - (http://www.filmweb.pl/film/Warcraft%3A+Pocz%C4%85tek-2016-334999) nigdy nie byłem fanem gry, stąd też wieści o jej ekranizacji mnie nie poruszały, a pierwszy trailer wskazywał na raczej typową kolorową sieczkę i nic więcej. A jednak, poza kolorową sieczką było "coś" więcej, to znaczy - przyzwoita (choć przewidywalna do bólu) historia, która nie nudziła i nie powodowała odruchów wymiotnych. Świetny Travis Fimmel (kolejny Australijczyk podbijający Hollywood?), ciekawa Paula Patton i beznadziejny niestety Ben Foster - nie wiem kto wpadł na pomysł obsadzenia Fostera w roli Medivha ale ten ktoś powinien pożegnać się z serią. Generalnie - przyjemny odmóżdżacz, przy odpowiedniej ilości % można się naprawdę dobrze bawić.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Gymea Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd: Hamburg
Dodane dnia 20-10-2016 10:17
Witam, Kasiu Ciebie i wszystkich*
Ja również oglądałam ten film "Wilk z Wall Street”. Aktorstwo Leonarda Di Caprio lubiłam,
w jego dużo wcześniejszych rolach, np., „Co gryzie Gilberta Grape'a” lub „Chłopięcy świat”. Te filmy wróżyły już jemu wielka przyszłość na ekranie. Rozczarował mnie jednakże w filmie„ Wielki Gadsby”
i w filmie „Aviator”. Dzięki filmowi „Wilk z Walla Street, polubiłam go na nowo. Grał tę rolę znakomicie. Znowu grał oszusta, jak i w filmie „Złap mnie, jeśli potrafisz”.
Piszesz: „Nie ma w nim nic z moralności. Seks, próżność, sukces, kokaina, chciwość i przekleństwa. W tym filmie nie ma nic z moralności.”
Mogę się pod tym podpisać, ale musze dodać, iż Leonardo De Caprio otrzymał w końcu Oscara("Spotlight";) i słusznie. Jak patrzyłam na film „Wilk z Wall Streat”, zachodziłam w głowę,
czyż on może gra samego siebie? Tak wiarygodnie odtworzył tę rolę.
Miłego weekendu, Gymea.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 20-10-2016 10:56
Ostatnia rodzinato film porażający. Historię Beksińskich można rozpatrywać pod wieloma kątami. Tam jednak światło nie dochodzi. Półcienie grają na emocjach. Czy może tylko obrazami. Myślę, że rolę matki można potraktować jako spoiwo. Jedynie jej patrzenie na bliskich formuje ciepło. Ona przygasa, a nikt nie wznieca na nowo.
Bardzo trudny obraz rodziny - cierpiącej. Egoizm syna odbija się od troski matki i obowiązków ojca.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-10-2016 14:10
WholeTruth napisała:
Bardzo trudny obraz rodziny.

Właśnie, obraz. Obrazy Beksińskiego są jakby komentarzem życia tej rodziny. Oczywiście nieświadomym, a syn, kolejnym obrazem ojca - jeszcze jedną próbą ujęcia rozwoju ku śmierci [Z. B. opowiadał Dmochowskiemu, że chciałby umieć malować rzeczy nie wywierające wrażenia zamierania, rozwalania się, ale rozwijania ku śmierci, jak nowotwór]. Także Tomek jako żywy obraz, udane dzieło Zdzisława, który je w pełni akceptuje i rozumie nawet, że musi samo się zniszczyć. Ten aspekt nie daje mi spokoju, a słucham namiętnie rozmów Z. B. z P. D., kilkanaście godzin za mną, jestem pod wielkim wrażeniem i polecam.
http://beksinski.dmochowskigallery.net/fonoteka.php?section=rozmowy
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.