Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 06-02-2017 19:54
Wielokrotnie natrafiałam na ten tytuł, jednak jakoś nigdy nie było mi z nim po drodze. Dzisiaj myślę, że to dobrze. Do takich filmów trzeba dojrzeć, by w pełni móc je zrozumieć. Będę wracać do tej historii, bo na tę dwójkę patrzy się z oczarowaniem w oczach.

Urzekła mnie kameralność opowieści, spokojny klimat i prostota przedstawienia historii. Film bez zbędnego zastanawiania się trafia na moje prywatne podium. :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 06-02-2017 21:18
Niezwykłe... w kilku słowach opisałaś to, co czuję, oglądając ten film i o nim myśląc:)
Tak, razem tworzą piękną parę, stworzoną tylko dla siebie, choćby na jakiś czas.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 15:43
Widzę, że Smarzowski jest tu bardzo popularny. Tez widziałam wszystkie jego filmy, ale przy ostatnim już nie dałam rady i momentami zamykałam oczy. Nie wiem w sumie, czemu Wołyń mnie tak przeraził, może dlatego, że miałam świadomość, że takie rzeczy działy się naprawdę? Fikcję zawsze łatwiej przełknąć.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vigo Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2017 11:15
Obejrzałem dziś w nocy na tvp Kultura film "Królowa Margot", który opowiada o krwawym epizodzie w historii Francji, o rzezi hugenotów w noc św. Bartłomieja. O rzezi w której główną rolę odegrała religia.
Zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego, krew nie polała się przecież między wyznawcami odmiennych religii, a między chrześcijanami. Nie po raz pierwszy i niestety nie po raz ostatni.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
dominikue71 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 30-03-2017 12:50
"Split" z Jamesem McAvoyem, trzymający w napięciu thriller
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 20-04-2017 23:19
"Mroczny Rycerz".
Jest to nie tyle hollywoodzki blockbuster, ile właściwie jest to spotkanie z legendą. Legendą nie tylko Batmana, tworzoną przez wcześniejsze ekranizacje jego przygód, ale również tragiczną legendą Heatha Ledgera(tragicznie zmarł kilka miesięcy przed premierą tegoż filmu).
Postać Jokera tutaj jest właściwie pierwszoplanową. Pojawia się już w pierwszej scenie(kradzież pieniędzy z banku), sam Batman- pierwszy raz pojawia się po kilkunastu minutach.
Głównym wątkiem jest tutaj wątek walki z bezwzględną mafią. Sama opowieść zrealizowana bardzo dynamicznie, wręcz czuje się duszną atmosferę i zgiełk wielkiego miasta.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2017 09:19
Vigo napisał:
Obejrzałem dziś w nocy na tvp Kultura film "Królowa Margot", który opowiada o krwawym epizodzie w historii Francji, o rzezi hugenotów w noc św. Bartłomieja. O rzezi w której główną rolę odegrała religia.Zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego, krew nie polała się przecież między wyznawcami odmiennych religii, a między chrześcijanami. Nie po raz pierwszy i niestety nie po raz ostatni.


Znam od lat i lubię.

Namówiona przez koleżankę, zdecydowałam się wczoraj obejrzeć "La la land". Zły na pewno nie jest, ale mocno przereklamowy. Warto obejrzeć, gdy ma się ochotę po prostu na lekki, przyjemny film w muzycznych klimatach, ale cudów nie ma co oczekiwać ;)
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2017 16:02
"Paterson" - genialna jedna długa seria scenek, które (niekoniecznie w kolejności, a niekiedy i naraz) zatytułowałabym m. in.: "wodo spady", "jak dwóch ludzi, z których jeden cierpi z powodu braku poezji, a drugi - braku miłości, spotkali się i poszli każdy w swoją stronę", "Acha!". Komiczne i czułe, jak lubię :)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-04-2017 17:18
Vanillivi - la la land jest dobry, choć nie jestem fanem musicali. Urzekła mnie jednak jego specyficzność. Trochę wyszli poza szablon jakby nie patrzeć.

Ja osobiście lubię filmy o geniuszach. Ta tematyka zawsze mnie poruszała. Fascynują mnie możliwości ludzkiego intelektu. Ponadto lubię też seriale i filmy o tematyce mordu, psychologii. Mogę polecić "Wyspę tajemnic", serial "Dexter", "Hannibala" (choć pewnie każdy go zna), "Piękny umysł".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
allaska Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 29-04-2017 19:44
Blue Jasmine, Ogród Luizy, Układ zamknięty, Przesłuchanie :) ale też Pokłosie dużo wcześniej
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
phoenixia Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2017 12:08
Outsider - baśniowe czasy smoków. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2017 15:53
Amok, Azyl, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Ten ostatni polecam szczególnie! :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Procesja Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-05-2017 19:29
Z niedawnych, które polecam - Zwariować ze szczęścia, Toni Erdmann (bardzo!), Ostatnia rodzina, Manchester by the Sea, Małżeńskie porachunki, Konwój - te dwa ostatnie może nie wybitnie mądre, ale dobra rozrywka :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
creee Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 07-05-2017 13:41
z nowszych filmów największe wrażenie zrobił na mnie chyba "Fences". W zeszłym roku byłam pod ogromnym wrażeniem "Ostatniej rodziny" i do tej pory go przeżywam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sarita Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 08-05-2017 16:22
Na mnie z ostatnio oglądanych największe wrażenie zrobił Hidden Figures, tak oglądany również w języku angielskim. Nie wiem jaki jest polski tytuł. Film jest o kobietach, czarnych, które były "kalkulatorami" dla misji NASA w tym pierwszej misji wysłania człowieka w kosmos czy na księżyc przez Amerykanów.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2017 20:54
Polski tytuł to Ukryte działania.
Ostatniej nocy(akurat tak się złożyło, że była to noc śmierci Chrisa Cornella) oglądałam Skazanego na bluesa.
Nie jest tajemnicą, że nieoficjalną dewizą show-biznesu jest "sex, drugs and rock n`roll". Wiadomo też, że istnieje problem narkotyków w środowisku polskich celebrytów.
Jednak nikogo narkotyki tak nie pogrążyły jak Ryszarda Riedla.
Zauważmy, że w piosenkach Dżemu z lat 80. prawie nie ma aluzji politycznych. To nietypowe dla polskiego rocka tamtych czasów. Teksty(chociaż nie wszystkie były jego autorstwa) zazwyczaj są bardzo osobiste. Zresztą jak mógł pisać teksty piosenek o polityce czy sytuacji w kraju, skoro zmagał się z tak wielkimi osobistymi problemami?
"Niektórzy mówią, że mnie kochają/Lecz tak, tak naprawdę kochają szmal"- tak gorzko opisał show-biznes, którego stał się ofiarą.
Mimo, że polski show-biznes na początku lat 90. tak naprawdę dopiero się rodził.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
indykrulez Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 29-05-2017 16:06
Na mnie ostatnimi czasy wielkie wrażenie wywarł film Mela Gibsona "Przełęcz ocalonych". Na prawdę świetne widowisko.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-05-2017 18:02
"Czasami oni wracają" Stephena Kinga z 1991 roku - polecam :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
grappp Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2017 15:15
mój ulubiony film to chyba "Kto się boi Virginii Woolf". Mike Nichols zrobił z tej sztuki teatralnej cudo!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
nawalinka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2017 16:21
aaa ja polecam film "hydrozagadka" :) polski klasyk każdy powinien znać
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.