Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2009 00:42
"Rozbitkowie" - banalne, przewidywalne i odprężające. Typowa komedyja romantyczna dla pobudzonych uczuciowo nastolatek/ów.

"Into the blue" - baardzo fajne. Jest akcja, piękne widoki, Jessica Alba. Porządna rozrywka.

"Ile waży koń trojański" - nieciekawie zrobione ale jakiśtam urok w sobie ma.

"Harold" - pomysł całkiem fajny (łysiejący 13-latek i chęć bycia cool) ale całość słaba. Nawet mało śmieszne.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-07-2009 20:04
Widziałem przed wczoraj w kinie bardzo wybitne dzieło. Film wzruszający niezwykle. Płakałem prawie przez cały seans. Płakałem ze śmiechu. Kto widział Borata, i kto Borata nie widział, niech zobaczy Bruno. :) W cudowny sposób wykpiwa chrześcijan, gejów, homofobów, rasistów, afroamerykanów, świat mody, ale przede wszystkim US i A. Amerykanie są obnażeni i ośmieszeni zero litości. Bruno to genialna komedia, dla ludzi którzy mają w odbycie, poprawność polityczną. Polecam.



Chłopiec w pasiastej piżamie
Boy in the Striped Pyjamas, The (2008)

produkcja: USA , Wielka Brytania gatunek: Dramat

reżyseria Mark Herman scenariusz Mark Herman zdjęcia Benoît Delhomme muzyka James Horner czas trwania: 93

Udany film za nie wielkie pieniądze. Bez fajerwerków, ale zmusza do zastanowienia. Kilka scen wzrusza, złości lub stawia włosy na głowie. Nie jestem historykiem, ale z tego co się orientuję, Wołoszański przyczepiłby się do kilku szczegółów. Mimo to film jest na prawdę niezły.
7/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 16-07-2009 20:12
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Widziałem przed wczoraj w kinie bardzo wybitne dzieło. Film wzruszający niezwykle. Płakałem prawie przez cały seans. Płakałem ze śmiechu. Kto widział Borata, i kto Borata nie widział, niech zobaczy Bruno. :) W cudowny sposób wykpiwa chrześcijan, gejów, homofobów, rasistów, afroamerykanów, świat mody, ale przede wszystkim US i A. Amerykanie są obnażeni i ośmieszeni zero litości. Bruno to genialna komedia, dla ludzi którzy mają w odbycie, poprawność polityczną. Polecam.


Też polecam! Dla tych którzy widzieli i polubili Borata to bedzie jakieś 9/10 (a dla tych któryz Borata nie strawili to 2/10).

Genialna jest scena jak Bruno wkręca rodziców małych dzieci, proponując ich pociechom wystep w filmie. Rodzice zgadzają się na wszystko - i na palny fosfor i na charakteryzacje na hitlerowca ktory na taczce wiezie żydowskie dziecko do pieca i na odchudzenie o 5 kg dziecka, które wazy 11 kg - nawet przez operacje plastyczną. Wszystko, byle zagrac w filmie.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-07-2009 20:16
Cytat:
Genialna jest scena jak Bruno wkręca rodziców małych dzieci, proponując ich pociechom wystep w filmie. Rodzice zgadzają się na wszystko - i na palny fosfor i na charakteryzacje na hitlerowca ktory na taczce wiezie żydowskie dziecko do pieca i na odchudzenie o 5 kg dziecka, które wazy 11 kg - nawet przez operacje plastyczną. Wszystko, byle zagrac w filmie.
No ale zdjęcie z OJ na krzyżu było i mali rzymscy legioniści :D wypas. Afroamerykanie nie Afrykanie :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 16-07-2009 20:18
Albo ta scena przy ognisku z tymi traperami, jak zapadła niezręczna cisza :lol:

Albo jak temu duchownemu od nawracania gejów zaczął wmawiać, ze ma seksowne usta...:lol:
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2009 04:15
Epoka lodowcowa 3 w 3D, niestety nie w iMaxie tylko w zwykłym 3D :( efekt trójwymiarowości bez porównania gorszy niż choćby w Potworach kontra obcych 3D iMaxa właśnie... a sam film... momentami śmieszny, wiewiór jest ok, ale jakoś jednak czuć żal po wydanych pieniążkach - znaczy - nie wart było.

i przed chwilą Herkules z 1997, tak, ta bajka... Boberek i Pręgowski wymiatają :D i to jest bajka B)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 19-07-2009 22:04
"Ewangelia wg Judasza" dokument
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 21-07-2009 10:49
Zrobiłem sobie ostatnio weekend filmowy.
Pt, a właściwie już sob: Psychoza Hitchcocka. Może nie to, czego się spodziewałem, ale i tak po niemal pół wieku od nakręcenia ma w sobie dużo mocy.
Sob: Frantic Polańskiego. Taki trochę groteskowy film akcji. Raczej bez rewelacji, ale obejrzeć się da, a od Emmanuelle Seigner bije silny, przykuwający do ekranu magnetyzm.
Nd: Obcy wśród nas Sidney'a Lumeta, niby kryminał, ale tak naprawdę pretekst do znakomitego ukazania różnic między kulturami i obyczajowością ortodoksyjnych chasydów a "zwykłych" mieszkańców NY.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-07-2009 11:15
"Ghost in the Shell: Stand Alone Complex"

Seria anime z gatunki cyberpunku. Prequel do znanego filmu, który zainspirował był braci WachowskichB) Jak dotąd podoba mi się. Ciekawa wizja przyszłości gdzie jest już problem z wytyczeniem granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną (główna bohaterka, major Motoko Kusanagi, jest scyborgizowana w ponad 99%).
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-07-2009 18:42
Cytat:
"Ghost in the Shell: Stand Alone Complex"
ja widziałem tylko tą pełnometrażową wersję. Fajna animacja, bez przesady kompa. Bo chyba trochę było podrasowane. A historia very fajna.

Terminator: Ocalenie
Terminator Salvation
produkcja: Niemcy , USA , Wielka Brytania
reżyseria McG scenariusz David C. Wilson , John D. Brancato (więcej...) zdjęcia Shane Hurlbut muzyka Brad Fiedel czas trwania: 115
Christian Bale : John Connor
Sam Worthington : Marcus Wright
Moon Bloodgood : Blair Williams
Helena Bonham Carter : Dr Serena Kogan

Cóż. Tak mnie zniechęcili znajomi, i nie tylko do tego filmu, że podobał mi się strasznie. Spodziewałem się nudy, filozoficznych gadek i braku fabuły. Otrzymałem ciekawą historię, dynamiczną akcję, ba nawet lekkie zaskoczenie. Wszystko lekkie dobrze skonstruowane. Lepszy od 3, wiadomo że do 2 żaden się nie zbliży. Ale jak na kino S-F to naprawdę dobrze.
7/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 23-07-2009 19:14
"happy feet"
w sumie dziwnie - bo z jednej strony niesamowite popisy tłumacza, dubbingu i w ogóle. a z drugiej - niestety piosenki w części pozostały w oryginale.

ale pozostaje co najmniej jeden kultowy tekst:
"a ten znowu przypadkowo wymiata!"
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2009 11:54
"Z górki" - re we la cja. Nastolatek zdenerwowany tym, że ciągle musi opiekować się bratem z zespołem Downa, postanawia zabrać chłopaka w góry i tam zrzucić go ze skały. Myśli, emocje, przemiany, które towarzyszą bohaterowi podczas trwania filmu są niesamowicie żywe i prawdziwe. Świetne zdjęcia i montaż, reżyseria, aktorstwo, muzyka - po prostu bomba. Polecam.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-07-2009 15:59
Cytat:
"happy feet"
w sumie dziwnie - bo z jednej strony niesamowite popisy tłumacza, dubbingu i w ogóle. a z drugiej - niestety piosenki w części pozostały w oryginale.
dobrze, że piosenek nie tłumaczą. Film wg mnie rewelacyjny. Hollywood rulez :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2009 16:04
Dla mnie ten film był maksymalnie traumatyczny, prawie jak "A.I.". Nie puściłabym go dzieciom...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-07-2009 16:22
"Nadzy" niemiecki

"Marzyciele" francuski
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 24-07-2009 17:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
dobrze, że piosenek nie tłumaczą. Film wg mnie rewelacyjny. Hollywood rulez :D

chodziło mi raczej o wrzucenie i dopasowanie polskich hitów...
tak to wyszło nieco "po łebkach", to wyglądało, jakby ktoś przetłumaczył część, a resztę zostawił...
:)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 24-07-2009 19:56
Ja oglądałam "Wojnę polsko-ruską". Boziu ratuj ludzi przed podobnymi filmami... Co do książki, nie wiem, nie czytałam.


A Wy czytaliście - oglądaliście?
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Harry Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 24-07-2009 20:29
Witam.Osobiście nie czytałem ksiązki, nie oglądałem równierz filmu.
Jakoś taka tematyka mnie nie ciekawi.
The Legend Comes To Life...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 24-07-2009 23:15
Epoka Lodowcowa 3 ^^
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 25-07-2009 20:08
"Złoty środek"
Aż szkoda, że polscy aktorzy angażują się w takie przedsięwzięcia. Jak mówi mój 5-letni chrześniak: lipa, lipa, sama lipa:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]