Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Heri Makabreska Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2009 22:26
Cytat:
13outy napisał/a:
ale ogólna konkluzja wyszła taka, że chcę to mieć na półce. :shy:


niezrównana siła, sukcesywnie pozyskująca coraz to nowe ofiary...

;)

"Przebudzenia." Dramat, umiejscowiony w szpitaly psychiatrycznym. Wzruszający i prawdziwy. A dodatkowo, opowiada autentyczną historię, co już w ogóle wzmaga aurę niesamowitości. Czy ktoś też to ostatnio oglądał...?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2009 22:29
Jasne, że pamiętam Harry:D a jeszcze lepiej pamiętam podskok mojej znajomej obok :) Osobiście siedziałam przez jakiś czas z zakrytymi uszami i sama zawału nie przeżyłam.

A "Gwiezdny pył" to majesterczyk jest. I początkowe 5 minut z Benem Barnesem - ajajaj, czy tylko ja uwielbiam tego faceta? :D
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2009 23:23
"Godzina wilka". Zaczyna się trochę niemrawo, ale szybko przekształca w jakąś mroczną psychoanalizę artysty przypominającą ekspresjonistyczny horror.
Poziomem dorównuje najlepszym filmom Bergmana, ale jest trochę inna...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 31-07-2009 10:10
"Mała Brytania" - czekałem na to ostatnio do 1:00 w nocy żeby obejrzec jeden odcinek serialu komediowego. Polecam wtorki o 1:00:) na tvp2:) śmieszne jest dosyc:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 31-07-2009 11:56
Toż właśnie o tym już wspominaliśmy stronę wcześniej:) Ale spoko, widać, że już trochę fanów ten serial ma.
Miałem szczęście obejrzeć w oryginale parę odcinków kilka lat temu, kilkadziesiąt innych widziałem na yt i choć nie wszystkie pomysły Lou & Andy mi się podobają, podziwiam ich za odwagę w walce z polityczną poprawnością:D Ale ze względu na konieczność dość częstego wczesnego wstawania nie chce mi się oglądać w środku nocy B)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Cute Użytkownik
  • Postów: 121
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 31-07-2009 12:05
Cytat:
Heri Makabreska napisał/a:
Cytat:
13outy napisał/a:
ale ogólna konkluzja wyszła taka, że chcę to mieć na półce. :shy:

"Przebudzenia." Dramat, umiejscowiony w szpitaly psychiatrycznym. Wzruszający i prawdziwy. A dodatkowo, opowiada autentyczną historię, co już w ogóle wzmaga aurę niesamowitości. Czy ktoś też to ostatnio oglądał...?


Tylko kawałek. Nie powiem. Dosyć intrygujący..
Najchętniej zamieniłabym się w grubego czarnego kota,
lecz zamiast na płocie, życie
przespałabym na Twoich kolanach...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 31-07-2009 13:18
Oglądałam "Przebudzenia" od początku do końca i mimo, że film mną nie wstrząsnął, to bardzo się podobał. Obsada świetna, historia fascynująca. Uwielbiam takie "psychiatryczne" klimaty, więc jestem jak najbardziej na tak.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 31-07-2009 23:06
Właśnie skończyłam Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - jestem pod wrażeniem, i w sumie nie wiem, co powiedzieć... Bardzo mi się podobał :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-08-2009 09:27
Cytat:
Oglądałam "Przebudzenia" od początku do końca i mimo, że film mną nie wstrząsnął, to bardzo się podobał. Obsada świetna, historia fascynująca. Uwielbiam takie "psychiatryczne" klimaty, więc jestem jak najbardziej na tak.
Fakt film jest zrobiony świetnie. Nawet potrafi zaskoczyć, niby się czegoś domyślasz, ale ... . No i zagrany też nieźle. I po co fajerwerki ;)

Ja widziałem trochę ostatnio, a się tu nie udzielałem. To napiszę o jednym z nich.

X-Men Geneza: Wolverine
X-Men Origins: Wolverine (2009)

reżyseria Gavin Hood scenariusz David Benioff zdjęcia Donald McAlpine muzyka Harry Gregson-Williams czas trwania: 107

Hugh Jackman : Logan / Wolverine
Liev Schreiber : Victor Creed / Sabretooth
Danny Huston : William Stryker

Cóż wykonanie wiadomo świetne. Akcja się toczy szybko, ale są też zwolnienia tempa, by złapać oddech, fabuła nie rzuca na kolana, ale trzymasię kupy. Jacknan się nie wysilił aktorsko, zresztą chyba nikt, ale to taki film. Nic dodać nic ująć.
jak dla mnie 7/10


Cytat:
Gwiezdny pył? kiedyś o tym słyszałem. To o upadłej gwieździe?
to powieść Gaimana, na podstawie której zrobiono słaby film. Powieść też nie jest szczytem możliwości Neila.



Cytat:
A "Gwiezdny pył" to majesterczyk jest.
kto czytał nie może się zgodzić. Film się ciągnie. a jeśli chodzi o strone techniczną to do nowego terminatora czy starych transformers mu brakuje.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
eitheror Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2009 11:34
Cytat:
Właśnie skończyłam Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - jestem pod wrażeniem, i w sumie nie wiem, co powiedzieć... Bardzo mi się podobał


A mnie nie przekonał jednak, przydługawy i z lekka naciągany, a jeśli chodzi o nowości to Revolutionary Road i Lektor z rewelacyjną Kate Winslet jak najbardziej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 01-08-2009 13:02
Cytat:
eitheror napisał/a:
Lektor z rewelacyjną Kate Winslet jak najbardziej.

nie umiem się do niej przekonać. owszem, gra dobrze, ale przy tym wszystkim jest jakaś taka krowowata...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2009 15:29
"Kanał" Wajdy i "Listy z barykady".

Kanał nie powiem, zaskakuje. Zwłaszcza wziąwszy pod uwagę czasy, za jakich był kręcony, niski budżet itp... Nie jest to najlepszy film, jaki oglądałam, ale na pewno warto go zobaczyć. To klasyka.

"Listy..." to dokument. A że ja mam fioła na punkcie PW, podobało mi się :).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2009 19:52

Jak stracić chłopaka w 10 dni

How to Lose a Guy in 10 Days (2003)

występują: Matthew McConaughey i Kate Hudson

wysokich lotów dzieło to nie jest, ale jak na komedię romantyczną to całkiem niezłe :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 01-08-2009 20:16
Ja dotąd nie spotkałem komedii (szczególnie romantycznych) z jakąś skomplikowaną fabułą.
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2009 20:24
Bo to nie miało skomplikowanej fabuły :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 01-08-2009 20:29
Wiem, oglądałem to kiedyś...
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2009 21:16
Cytat:
TomaszObluda napisał:



Cytat:
A "Gwiezdny pył" to majesterczyk jest.
kto czytał nie może się zgodzić. Film się ciągnie. a jeśli chodzi o strone techniczną to do nowego terminatora czy starych transformers mu brakuje.


Może. Nie wiem czemu porównujesz fantasy do sci-fi, bo bądź co bądź, ale każdy gatunek ma inne wymagania. Film rzeczywiście długi, ale i tak jak dla mnie świetny. Z odpowiednią dozą humoru i wspaniałą scenografią, kostiumami, no i Michelle Pfeiffer :D Czyżbym spotkała mężczyznę, który nie jest jej wielbicielem?

Za to "Jak stracić..." oglądałam kilka razy. I zawsze się podobało - sympatyczny film :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Mark Użytkownik
  • Postów: 201
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 02-08-2009 01:25
Ostatnio bywam na animkach:

Epoka lodowcowa 3 - całkiem udana kontynuacja świetnej serii. I oczywiście kochany wiewiór i jego perypetie z żołędziem ;).

Prawdziwa historia Kota w Butach - odświeżenie klasycznej bajki przez francuskich animatorów ze świetnym polskim dubbingiem.
'This is my road from hell'
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-08-2009 08:36
Cytat:
Może. Nie wiem czemu porównujesz fantasy do sci-fi, bo bądź co bądź, ale każdy gatunek ma inne wymagania. Film rzeczywiście długi, ale i tak jak dla mnie świetny. Z odpowiednią dozą humoru i wspaniałą scenografią, kostiumami, no i Michelle Pfeiffer Czyżbym spotkała mężczyznę, który nie jest jej wielbicielem?
Dlaczego orównuję? A to nie chodzi o gatunek tylko efekty specjalne, bo moim zdaniem tylko na tej podstawie można twierdzić, że gwiezdny był to majstersztyk. I w ten sam sposób można Transformersy porównywać nawet z Titanikiem. Strona techniczna nie do osiągnięcia dla Polaków, fabuła średniej księżki, wciśnięta do filmu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2009 12:45
Śluby ułańskie - romantyczna komedia ułańska.

data premiery: 1934

Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]