Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2009 14:24
12 ton. Oni tam wszyscy są - wstrząsający dokument o Powstaniu Warszawskim
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-08-2009 16:33
Vampire Knight - 13 odcinkowe anime w gotyckich klimatach. Skomplikowana fabuła, szkoda że takie krótkie...
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-08-2009 21:57
Phoenix

http://www.filmweb.pl/f8627/Phoenix,1998

Przed chwilą, na dwójce. Kurczę, z tych gangsterskich, to jeden z najlepszych, jakie widziały me piękne oczy. Polecam.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-08-2009 22:12
no masz, a ja od ok. roku mam płytę dvd z tym filmem i jeszcze nie obejrzałem. nadrobię w sobotę
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-08-2009 08:46
"Solista"
Jak dla mnie świetny film.

http://www.filmweb.pl/f458759/Solista,2009
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 03-08-2009 11:27
Amerykański splendor:
http://www.imdb.com/title/.../tt0305206/ (info)
http://en.wikipedia.org/wiki/American_Splendor (info)
http://www.youtube.com/watch?v=APpxQm7sH5k (trailer)

Rewelacyjny komediodramat o twórcy tytułowego komiksu, Harvey'u Pekarze. Z mnóstwem wątków autotematycznych (czyli właśnie o zmaganiach artysty). Niby już podobne widziałem, wydaje się, że jest tu sporo nawiązań do różnych wcześniejszych filmów, zwł. Adaptacja i Dzień świra były bardzo podobne, ale tu jeszcze jest połączenie filmu z komiksem, opowieść o problemach rodzinnych i w ogóle film jest bardzo dobrze zagrany. Paul Giamatti nieźle wypada w głównej roli, ale największe wrażenie zrobiła na mnie Hope Davis jako Joyce Brabner: anemiczna, ale kochająca żona autora. Polecam przy najbliższej okazji.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 03-08-2009 12:28
"Nimue z doliny wiatru" choć nie jestem pewien, czy to poprawny tytuł ;)
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-08-2009 13:22
"Pruska kultura" 1908 - najstarszy polski film

Cytat:
Film "Pruska kultura" powstał w warszawskim kantorze kinematograficznym "Siła" założonym przez Mojżesza Towbina. Film został, po premierze w Polsce, zakazany przez cenzurę. Pokazano go jednak w Paryżu, Moskwie i we Włoszech.

Film stanowi interpretację wydarzeń w Wielkopolsce, obejmujących protest dzieci we Wrześni, czy wóz Drzymały. Ścieżka dzwiękowa została skomponowana specjalnie dla filmu przez Krzesimira Dębskiego.
- you tube


http://www.youtube.com/watch?v=HHB_qiP4de0
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 18:52
Superman: Powrót
Superman Returns (2006)

produkcja: Australia , USA
reżyseria Bryan Singer scenariusz Michael Dougherty , Dan Harris zdjęcia Newton Thomas Sigel muzyka John Ottman czas trwania: 154

Brandon Routh : Superman / Clark Kent
Kevin Spacey : Lex Luthor
Kate Bosworth : Lois Lane

Film jest słaby, pozbawiony fabuły, nieciekawy, ale da się obejrzeć. Kolory ładne, efekty specjalne na wysokim poziomie.
Zresztą nominacja do Oscara za efekty, Piraci zwyciężyli.

Jeśli ktoś chcę się odmóżdżyć, liczy na lekką rozrywkę, można sobie ściągnąć z netu, 10zł na DVD szkoda.
5/10

Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2009 21:08
Epoka Lodowcowa 3 - nie lubię Epoki, gdyż jest najzywczajniej w świecie nudna. Ale ta część absolutnie mnie zaskoczyła. Fajna akcja, świetny humor (przy sekwencji nad przepaścią z oparami sala pękała ze śmiechu) i świeżość, o jakiej sequele mogą tylko pomarzyć. Także jestem zadowolona, mimo słabych efektów 3D.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 04-08-2009 21:17
Cytat:
nie lubię Epoki, gdyż jest najzywczajniej w świecie nudna
Ja też się nudziłem na I i II ale skoro ty z podobnym nastawieniem chwalisz III może obejrzę.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 06-08-2009 00:56
Zaraz po powrocie z pracy załapałem się na "Pocałunek mordercy": taki czarno-biały kryminał Stanley'a Kubricka, rocznik '55. Film już trwał i przeszedł półmetek, więc miałem go sobie odpuścić, ale zobaczyłem ostatnie pół godziny i nie żałuję. Jak na tamtoe czasy bardzo awangardowy film, a sam Kubrick udowadnia, że jest jednym z najbardziej pomysłowych twórców w historii.

http://www.imdb.com/title/.../tt0048254/
http://en.wikipedia.org/wiki/Killer%27s_Kiss
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-08-2009 10:02
"Renesans"
Czarno- biały film, konwencja jak "Sin city". Jeśli ktoś lubi takie kino, to warto obejrzeć.

http://renaissance.filmweb.pl/

Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-08-2009 07:13
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

reżyseria Tim Burton scenariusz John Logan zdjęcia Dariusz Wolski muzyka Stephen Sondheim czas trwania: 116

Johnny Depp : Sweeney Todd
Helena Bonham Carter : Pani Lovett
Alan Rickman : Sędzia Turpin
Timothy Spall : Beatle Bamford
Sacha Baron Cohen : Adolfo Pirelli

Świetny film. Co chcieli zrobić zrobili. Udany w100%. Deep jak zawsze świetny, i nawet śpiewał. Ale Helena Bonham Carter , porażająca. Niezwykle udana rola, zresztą Rickman też był niezły.
8/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Kuma Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-08-2009 12:56
Sweeney Todd - według mnie film naprawdę fajny. Może nie najwyższych lotów, jednak to jest sty Burtona i trzeba się pogodzić z tym, ze taki właśnie jest.

Rickmam i Depp cudowni - śpiewający i w ogóle. Helena, jak powiedział TomaszOlbuda, istotnie porażająca.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2009 13:54
Tim Burton, Tim nad Timy. :)
Jego filmy robią zawsze świetne wrażenie wizualne i, że tak to nazwę, klimatyczne.
Szkoda tylko, że ich fabuły są na ogół infantylne.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 08-08-2009 17:41
Właśnie obejrzałam Prestiż. To jest dobry film - do końca nie wiadomo, co się kryje za sztuczką...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2009 18:35
Cytat:
ginger napisał/a:
Właśnie obejrzałam Prestiż. To jest dobry film - do końca nie wiadomo, co się kryje za sztuczką...


Dobry film? Ten film jest genialny!
Ja ostatnio obejrzałem 1408 na podstawie opowiadania Kinga (którego niestety nie miałem przyjemności czytać). Film bardzo mi się podobał, a to oznacza, że opowiadanie będzie jeszcze lepsze. Muszę je dorwać:)

No i przy okazji przypominam sobie lata młodości mniej ambitnym kinem - Evil Dead (Martwe zło) przerabiam:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 08-08-2009 20:56
Cytat:
Ja ostatnio obejrzałem 1408 na podstawie opowiadania Kinga (którego niestety nie miałem przyjemności czytać). Film bardzo mi się podobał, a to oznacza, że opowiadanie będzie jeszcze lepsze. Muszę je dorwaćsmiley

szczerze to był dla mnie wyjątek od reguły kiedy film bardziej mi się podobał od opowiadania które owszem było na poziomie ale jest zupełnie inne w wielu szczegółach więc przeczytaj i sobie porównaj :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2009 10:41
"Motyl i skafander"

Film opowiada autentyczną historię redaktora naczelnego francuskiego "Elle" - Jeana-Dominiqua Bauby. Na skutek udaru mózgu zapada w śpiączkę, z której budzi się po 3 tygodniach prawie całkowicie sparaliżowany. Jedyne, czym może poruszać, to powieki. Terapeuci opracowują system komunikacji z nim, oparty na mrugnięciach; za pomocą tego systemu Bauby dyktuje też swoją powieść pomocniczce, która zgodziła się mu pomóc.

Bauby zmarł 9 marca 1997 roku - 10 dni po wydaniu swojej książki, na podstawie której nakręcono film "Motyl i skafander".

Poruszające, szczególnie końcówka. Większość scen było kręconych z perspektywy sparaliżowanego mężczyzny, mogącego wyłącznie mrugać jednym okiem (drugie mu zaszyto). Film opowiada o tym, jak sobie radził ze swoją sytuacją. Do końca nie opuściło go poczucie humoru i fantazja. :)

Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?