Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2009 15:02
Dla mnie ten film ("Sloń";) to totalna przepompowana kicha. Pomysł może i ciekawy, ale wykonanie gorsze nie mogło być. A co do nagrody... Każdy popełnia błędy ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2009 15:33
Cytat:
No wiesz, nieprzypadkowo został nagrodzony w Cannes, wygrywając tym samym z m.in Eastwoodem
No wiesz nagrody są nadawane z różnych kluczów. Np Halle Berry i Denzel Washington dostali Oscary w tym samym roku, i każdy wie, że przynajmniej ona za to że jest czarna. Może w wypadku "Słonia" chodziło o krytykę amerykańskiej dostępności do broni. W USA nagrodami filmowymi rządzą demokraci, w europie lewica, wiadomo jak to się rozdaje. Czasem za film, czasem za inne osiągnięcia ;) jak All zużywam więcej prądu niż kilka rodzin Gore za Niewygodną Prawdę itd.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-08-2009 15:34
To jest ten film o szkole, co przez 3/4 filmu bohater chodzi i wita sie z ziomalami?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2009 15:41
Cytat:
To jest ten film o szkole, co przez 3/4 filmu bohater chodzi i wita sie z ziomalami?
Tak, to jest te wybitne dzieło. Na końcu strzelają i krzyczą. Ogólnie fabuła zwala z nóg, ale przez kilkadziesiąt sekund pokazują puste niebo i kamera skacze, jak w starych katastroficznych filmach, więc jest sztuką. Przez duże S oczywiście.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-08-2009 15:47
Uh, oh! :no:
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2009 16:06
Avatar: The Last Airbender

Amerykańska próba zrobienia anime. Na początku mnie to wkurzyło, a jednak serial mnie wciągnął. Amerykańska kreska kontra mniej więcej japoński scenariusz. Jak na razie wygląda ciekawie, ale jak zobaczę jakieś tanie amerykańskie chwyty, to dam sobie spokój od razu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 29-08-2009 16:16
Boys over Flowers
(Drama ) Serial Japoński ^^
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2009 17:21
Cytat:
Avatar: The Last Airbender

Amerykańska próba zrobienia anime. Na początku mnie to wkurzyło, a jednak serial mnie wciągnął. Amerykańska kreska kontra mniej więcej japoński scenariusz. Jak na razie wygląda ciekawie, ale jak zobaczę jakieś tanie amerykańskie chwyty, to dam sobie spokój od razu.
To ma coś wspólnego z tym linkiem? Jak tak to wypas.

http://www.youtube.com/watch?v=fXF2nH4Z9sc

A jeśli chodzi o seriale oglądam od początku całą serię lost. Jestem na 20 odcinku pierwszego sezonu, jeszcze tyle zabawy przed mną.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2009 17:28
Nie, Tomaszu. Bogu dzięki, nie ma absolutnie nic wspólnego :) (No, oprócz tytułu)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2009 17:36
Cytat:
Nie, Tomaszu. Bogu dzięki, nie ma absolutnie nic wspólnego
Jak to Bogu dzięki? Przecież ten thraile wyglada zajefajnie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2009 18:10
Ja z Tobą o filmach nie rozmawiam, bo ty jesteś fanem Spidermana :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-09-2009 09:21
Ucieczka z kina "Wolność"

http://www.filmweb.pl/f1181/Ucieczka+z+kina+Wolno%C5%9B%C4%87,1990

U mnie ten film od zawsze ma 8/10.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2009 10:04
Jak na współczesne, amerykańskie kino, to "Słoń" jest filmem ciekawym. Pseudoartystycznym bym go nie nazwał, można się jednak doszukać przekazów istotniejszych niż głos w pseudo-utarczkach demokraci-republikanie. Na pewno podobał mi się dużo bardziej niż to osławione "Moje własne Idaho" (uważane za opus magnum Van Santa) - o, to był pseudo-artyzm.

"Ucieczka z kina Wolność" - tak sobie. Obejrzeć warto, bo jest kilka znakomitych momentów, ale zachwycać się całością to już przesada.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-09-2009 16:23
Ty nie musisz się przecież zachwycać:)
A dziś :
Antychryst

http://www.filmweb.pl/f479704/Antychryst,2009

Część jednej z recenzji:
Cytat:
"Antychryst" ze swoim infernalnym obrazem przyrody, chaosu, klęski rozumu, niewyobrażalnego bólu, nędzy i upadku człowieczeństwa jest manifestem niewiary w dobro. Z wyraźnymi odniesieniami do biblijnej historii Adama i Ewy. Przedstawia niedoskonały świat tak, jak go postrzegali gnostycy. Królem stworzenia jest Zło. Naszym Panem jest Szatan. A jego narzędziem jest kobieta.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 07-09-2009 08:18
Mała wielka miłość (odc. 1:D) - podobało mi się. Od momentu przyjazdu Amerykanina do Polski było nawet śmiesznie :) Zobaczymy, co będzie później. Jak narazie może drażnić naiwność, ale cóź. Bywa.

Sztuka rozstania - całkiem fajna komedia romantyczna. Byłoby naprawdę niezłe cacko, gdyby... no właśnie. Nie wiem co nawaliło. Scenariusz? Twórca filmu "Cała ona" czy serialu "Friends" powinien się dobrze spisać. Reżyser? To już bardziej prawdopodobne, ale nadal czegoś brakuje. Generalnie mi się podobało, przyjemne piosenki, inspirujące przedstawienie na koniec. Nieźle.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2009 13:50
"Kontrolerzy" reż. Nimród Antal - Wielki przebój Węgierskiego kina. Mroczny, niejednoznaczny i zabawny. Niektórzy dziwią się, że nasze kino nie jest nagradzane i zapominane za granicą. Jeśli zobaczyliby ten film powinni zrozumieć dlaczego, bo "Kontrolerzy" przebijają wszystko co nakręcono w Polsce przez ostatnie 20 lat. Tylko Kieślowski nakręcił filmy, które mogą się z nimi równać, ale te akurat nie są tylko polskie.

"Pali się moja panno" reż. Milos Forman - Fenomenalna komedia. Seans obowiązkowy dla fanów kina czeskiego i starych komedii. "Lot nad kukułczym gniazdem" znają chyba wszyscy, a to jest właśnie jeden z tych filmów Formana, które nakręcił przed wyjazdem do ameryki.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2009 17:13
To już jest gruba przesada, że tylko Kieślowski (to tak jakby rzec, że tylko Wajda). Fakt, że polskie kino dawno przestało być za granicą rozpoznawalne, straciło swój głos, a najlepsi na ogół woleli tworzyć za granicą. Ale ostatnio (2-3 lata) coś się zaczyna znowu dziać z kinem nad Wisłą, coś się powoli rozkręca. Optymistycznie sadzę, że niedługo przyjdą efekty tych procesów.
A film wybitny można nakręcić w każdym miejscu na Ziemi. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-09-2009 18:44
Cytat:
"Antychryst" ze swoim infernalnym obrazem przyrody, chaosu, klęski rozumu, niewyobrażalnego bólu, nędzy i upadku człowieczeństwa jest manifestem niewiary w dobro. Z wyraźnymi odniesieniami do biblijnej historii Adama i Ewy. Przedstawia niedoskonały świat tak, jak go postrzegali gnostycy. Królem stworzenia jest Zło. Naszym Panem jest Szatan. A jego narzędziem jest kobieta.
Terminator 2 - film nawiązujący do chrześcijańskiej mitologii, przedstawia odwieczną walkę człowieka o zachowanie swojej tożsamości. W brutalny sposób ukazuję nam nikłość naszych ideałów i pragnień, ale pozostawia cząstkę nadziei, że człowieczeństwo jest czymś więcej niż tylko kodem genetycznym.

Transformers I - widowiskowy pean na cześć humanizmu. Film który broni za wszelką cenę naszych najpiękniejszych zalet, nie zapominając o naszych najgorszych wadach. Pełen emocji ukazanych poprzez rozbudowanych bohaterów, zmusza do zastanowienia się nad głębszymi wartościami, tymi o których na co dzień zapominamy, a momentami bawi.

Często oglądam wywiady z reżyserami i aktorami, najgłupszy film potrafią opisać w najmądrzejszy sposób. Pewnie sami tego nie wymyślają. A recenzenci to zwykli ludzie i ich zdanie jest tyle warte, co zdanie pięciolatka, mojej babci, czy starszej mojego kumpla. Ja chciałbym poznać twoje zdanie, co mnie obchodzi recenzja jakiegoś tam, kogoś, to nic kompletnie nie znaczy.

Oglądałem dość niedawno Antychrysta. Film głęboki jak programy na National Geographic i tak też tłumaczący, pod koniec filmu głębokie mądrości tam zawarte. Kawa na lawę, brakuje jeszcze Hanksa z Kodu Leonarda, który opowiada o Iluminatach. Poza tym, chrzanienie o psychoanalizie przez 30% filmu, zwierzaki które są śmieszne. No ten lis, który ni stąd ni zowąd wyskakuje, rozbawia do łez. Najlepsze w filmie chyba jest ciągłe bzykanie się, ba nawet pokazano kawałek penisa, tak to jest sztuka, penisy i masturbacja są strasznie głębokie ;) Nie razi, nie jest kontrowersyjny, jest nudny. Jednakże pokazano wiele scen w specyficzny sposób, trochę animacji itd, dodano niezłą muzykę i mamy głębokie arcydzieło, gdzie każdy doszukuję się czegoś więcej, niż krotka lekcja o inkwizycji i paleniu czarownic, i czyjś niezbyt ciekawy pogląd na ten temat.




Cytat:
Ale ostatnio (2-3 lata) coś się zaczyna znowu dziać z kinem nad Wisłą, coś się powoli rozkręca. Optymistycznie sadzę, że niedługo przyjdą efekty tych procesów.
Z całego serca proszę o jakiś przykład, bym sobie obejrzał. Chyba, że te procesy są jeszcze w powijakach i nic nie nakręcono, twórcy dopiero planują.I nie mówię, tego ironią, ja nie dostrzegam nic pozytywnego, a chciałbym to dostrzec, jeśli coś się dzieję, to poproszę o kierunek gdzie szukać.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 08-09-2009 20:48
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
penisy i masturbacja są strasznie głębokie ;)

jednak muszę to obejrzeć. wiedziałam, że pochwy mogą być głębokie, ale że penisy???

obejrzane:
"jak we śnie". świetne. absurdalne, dające wiele możliwości interpretacji, a przy tym pozbawione agresji i wulgarności [nie, nie pozbawione, ale jakoś tak okraszone dowcipem, że człowiek nie brzydzi się tym]...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2009 23:13
Tomasz, jak widać nie tylko Obłuda, ale jeszcze Anty - "Antychryst".
Soczewica nie słuchaj go, on kłamie!;)

Tomaszu nie zgodzę się z Twoją wizją penisa i masturbacji w tej sytuacji. Film zrobił na mnie bowiem wielkie wrażenie - jest to spójna, dobrze przemyślana i konsekwentnie poprowadzona, a ponadto wielowymiarowa historia (może bardziej przypowieść).

Nie nudziłam się, być może dlatego, że widok penisa w zwodzie, czy też masturbacji mnie nie gorszy, powiem więcej - jest mi bardzo bliski ;)
Film ma głęboką, ale nie wymagającą wielkiego wysiłku intelektualnego (to dla tych, co nie lubią - rekomendacja), metaforykę i to na niej należy się skupić podczas oglądania (a nie na tym penisie - przyznam, że moment z keczupem był okropny. Było zresztą więcej drastycznych momentów w tym filmie, które mnie jednak nie zraziły, jako że wszystko zostało podane w idealnej proporcji, niezbędne wobec przyjętej przez von Triera formy, a mój czuły na kicz nos nie wyniuchał nigdzie kiczu).

Natomiast do spazmów doprowadziła mnie totalna NEGACJA wypowiedziana w tym filmie. Świat w nim pokazany zdaje się być lustrzanym odbiciem wszelkich wymyślonych rajów. To jest negacja jakiejkolwiek harmonii, czy ładu, podszewka, druga strona tak rzeczywistości, jak i natury ludzkiej.
Rozmyślania na ten temat są mi bliskie, w związku z czym film do mnie przemówił.
I nie zgodzę się, jakoby wątek średniowiecznych czarownic i palenia na stosie był tutaj przewodnim. Podobnież z psychoanalizą - Tomaszu myślisz, że tam tylko o to chodziło?

Zresztą dodatkową zaletą jest tu wielość możliwych interpretacji...

Tomaszu Obłudo, nie wiem, jakie kino lubisz, ale ja lubię właśnie takie. Lubię, jak coś jest mądre i świeże. A ten film taki jest.

Soczewico, chyba spaliłam przyjemność osobistych dociekań tymi moimi wizjami, ale nie gniewaj się - trzeba było pokazać tę drugą stronę medalu;)
I tak polecam, ciekawe, co powiesz :smilewinkgrin:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]