Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 07-12-2009 16:51
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Pan Di Caprio, co by o nim nie powiedzieć, do tej roli nadawał się idealnie - nawet podobieństwo fizyczne do śp. Artura Rimbauda było uderzające. Do tego stopnia że nie wyobrażam sobie w tej roli kogoś innego (Rimbaud-Di Caprio to taka sama para poetycko-filmowa jak Morrison-Kilmer).
W ogóle bardzo przyjemny film, zgadzam się.


Przyjemny... to raczej się z komedią kojarzy :) film raczej był szokujący, bezwstydny.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 07-12-2009 17:07
Jakiś czas temu wzięłam się za Almodóvara i oglądałam
"Porozmawiaj z nią" - przez znaczną część nie było się czym zachwycać, jednakże końcówka tak piękna, że uratowała cały film. Podobało się.
"Volver" - kobieco, z żartem i ładne wizualnie. Lubię.
"Złe wychowanie" - Chyba najlepszy z całej trójki. Dosadny lecz nie bez uroku. No i wspaniały G.G. Bernal! Polecam.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-12-2009 17:56
Szokujący i bezwstydny film - to mi się raczej kojarzy z "Salo", "Diabłami", czy "Antychrystem". A w sumie to się powinno raczej z jakimiś gniotami kojarzyć. Film p.Holland był naprawdę grzeczny jak na biografię takich "asów".

Mnie z Almodovara się właśnie najbardziej "Porozmawiaj z nią" podoba. Arcydzieło moim zdaniem, i to nie tylko w końcówce. Na drugim stawiam "Wszystko o mojej matce".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-12-2009 21:46
To tak:

2012 - jak na koniec świata to słabiutko, i jeszcze wyszło na to, że po "końcu" 99% populacji świata stanowią mieszkańcy Afryki... 5/10.

Dystrykt 9 (w HD :p) - jak dla mnie świetnie zagrał Sharlto Copley, i choć film rozkręca się dosyć powoli i opiera się na znanych schematach, to zaciekawia sposobem podejścia do nich. "Pierwsza" część (mniej więcej do przemiany) to pikna karykatura pewnych elementów naszej cywilizacji. 7,5... albo nawet 8 na 10 :)

Operacja Dunaj - polsko-czeska produkcja. Nie jest źle, ale dobrze wcale. Z sympatii do Zamachowskiego, Stuhra 6/10.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-12-2009 13:53
Ksiezyc w Nowiu. Genialny to on nie jest, ale lepszy od Zmierzchu. Polecam tylko fanom :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-12-2009 18:15
Crank 2 - Adrenalina: Pod napięciem - ten film jest mega głupi, ale mimo to śmieszy. Scenarzyści musieli się nieźle upalić, żeby napisać coś takiego ;)
Ale jedna scena jest genialna:
SPOILER!
Lekarz ma obsesje, na punkcie tego, że ktoś go zastrzeli z pistoletu. Leczy się u psychologa. Następuje przełom - pani psycholog udaje się namówić mężczyznę, żeby "zaczął" żyć. Facet wstaje pełen entuzjazmu i wtedy - odbita rykoszetem kula - wpada przez okno i gość dostaje hedszota :D
KONIEC SPOILERA!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2009 19:04
Wszystko jest iluminacją bardzo fajny amerykański film z świetną rolą Elijaha Wooda. Coś o rodzinie, o poszukiwaniu, o tolerancji, odkrywaniu innych. Coś o Ukrainie :) Ładny, mądry, zabawny momentami i to bardzo, zaskakujący. Pogodna opowieść drogi. Polecam.

Prawo zemstyna tym byłem w kinie :) Gerard Butler Leonidas vs Jamie zero zchrzanionych ról Foxx w thrillerze, w którym nie przesadzają ze strzelaninami. Ogólnie mieszanka dramatów sądowych z filmami o mścicielach. Trochę zmusza do myślenia, ale nie kryminał. Kilka zabawnych scen, kila wzruszających, kilka podnoszących ciśnienie, kilka obrzydliwych. Ogólnie rzecz biorąc, coś co tylko USA potrafi. Dynamiczny thriller bez przesadnej psychologii. Można przy nim piwo, dwa wypić. Polecam z czystym sumieniem.




Cytat:
"Pierwsza" część (mniej więcej do przemiany) to pikna karykatura pewnych elementów naszej cywilizacji.
- Dystrykt 9 :confused: a chodziło o coś innego? Pomijając to przesłanie to takie sobie s-f.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 08-12-2009 20:24
"Afonia i pszczoły" J.J. Kolskiego - przeczytałam komentarz (na film.web.pl):
"Poezja.......
Tak, rzeczywiście...
To film o romantycznej miłości krowy do buhaja...
Nawet aktorów dobrali do tego odpowiednio.
Postmodernistyczna analiza ludzkich (babskich) instynktów.
Doszukiwanie się w tym czegokolwiek więcej jest, według mnie, pozerstwem."
i nie mogłam nie obejrzeć żeby się przekonać czy jestem "pozerką";) Kolski to dla mnie "czarodziej", który potrafi wydobyć odrobinę magii z naszej smutnej rzeczywistości.
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
steeel Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Inowrocław/Poznań
Dodane dnia 09-12-2009 01:04
5x2, François Ozon - zaintrygowało nawet...

Mulholland Drive, David Lynch - to trzeba powtórzyć!

obecnie w mojej prywatnej poczekalni:
All About My Mother, Almodovar
Podwójne życie Weroniki, Kieślowski

:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-12-2009 12:37
Starsza pani musi zniknąć - całkiem zabawne :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 09-12-2009 14:04
Dużo czeszczyzny :) uwielbiam, i polecam np. Na złamanie karku, Wychowanie panien w Czechach, Jedna ręka nie klaszcze, Jazda, Dzikie pszczoły, Butelki zwrotne, Babie lato, Samotni, Młode wino, Piękność w opałach itd. itp. A z bieżących - ostatnio Mary i Max oraz Rewers
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2009 14:11
Dzisiaj 13 jutro 30. Takie sobie. Banalne nawet jak na komedie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2009 14:40
"Jazdę" też polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 09-12-2009 14:44
"Stygmaty"
Obejrzane zupełnie przypadkiem, bo wrzucili do wypożyczalni na "N-ce"

Dobre kino i świetny pretekst do dyskusji o kościele i religii.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 17:56
Wychowanie panien w Czechach bardzo fajny.

Czy "Stygmaty" to dobre kino. Mmmmhm takie sobie. Film tylko udaje, że jest jakiś głębszy.

Cytat:
Dobre kino i świetny pretekst do dyskusji o kościele i religii.
;) Ty chyba nie czytasz naszego forum JaneE. Pretekstem do dyskusji o religii, jest nawet rozmowa o bułce z szynką.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 18:32
Obejrzałem "Galerianki". Film do pewnego stopnia skopany, sceny "miłosne" śmiechu warte. Trudno się poza tym do niego ustosunkować, miał parę bardzo dobrych momentów, parę nadających się do wycięcia również.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 18:40
Ja oglądałem tę wersję telewizyjną "Galerianek" sprzed 3 lat. Straszne drewno, stereotypowość i debilne dialogi. Niby to się miało tłumaczyć realizmem, ojej - nie pochwalam, ale rozumiałbym. Ale w takim razie jak realistycznie wytłumaczyć, że koleś chcący zaliczyć 11-latkę umawia się z nią w barze pełnym ludzi i kupuje jej piwo?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 10-12-2009 21:01
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Wychowanie panien w Czechach bardzo fajny.

Czy "Stygmaty" to dobre kino. Mmmmhm takie sobie. Film tylko udaje, że jest jakiś głębszy.

Cytat:
Dobre kino i świetny pretekst do dyskusji o kościele i religii.
;) Ty chyba nie czytasz naszego forum JaneE. Pretekstem do dyskusji o religii, jest nawet rozmowa o bułce z szynką.


Tak, już to zauważyłam :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-12-2009 21:58
Starsza pani musi zniknąć - akurat puścili w tv, to z braku innych zajęć obejrzałam. Śmieszna komedia. Lubię Bena Stillera :D
Happy feet - Tupot małych stóp - rewelacja. Uśmiałam się, wzruszyłam, bardzo jestem zadowolona, że to w końcu obejrzałam. Chyba nigdy nie wyrosnę z bajek... :rol:
Tajemnica Rajskiego Wzgórza - jak byłam młodsza, gdzieś między środkiem podstawówki a końcem gimnazjum, przeczytałam książkę jakieś dwanaście - szesnaście razy. Uwielbiałam ją! Film też niezły - nie rozczarował mnie. Choć wolałabym bez dubbingu ;)
Atramentowe serce - o książkach powołanych do życia. Bardzo mi się podobało - lubię takie klimaty :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 22:14
"Atramentowe serce" już do obejrzenia? Cóż za miła wiadomość pod koniec dnia :)
Szczerze powiedziawszy mnie "Happy Feet" troszkę rozczarował. Niby wszystko na swoim miejscu ale czegoś mu brakowało.

O, przypomniało mi się że niedawno "Księżyc w nowiu" oglądałam. Bella wyładniała (hmm swoją drogą polubiłam samą Kristen nawet), Edward zrobił efektowne wejście w slow-motion, muzyka nabrała innego, troszkę żywszego charakteru, tak samo jak kolory. Dziwnie się oglądało. Nie umiem porównać do "Zmierzchu", muszę zobaczyc jeszcze raz żeby jakoś sensownie ocenić, bo mam wrażenie, że film ma jakiś wielki defekt, który mi przeszkadza. A nie wiem co to. Być może zbyt szybka akcja?
Kilka scen na bardzo dobrym poziomie. Chociaż zdjęcia już nie te same...
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.