Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
niks Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Miasto G.
Dodane dnia 23-12-2009 13:33
Ostatnio oglądałam "Całe szczęście". Ot, dobre na poprawienie humoru ;]. Nawet niezłe jak na komedię romantyczną.
Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie odkryje, że jesteśmy czym innym.
S. J. Lec
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-12-2009 19:43

Zapaśnik
Wrestler, The (2008)
Bardzo dobre amerykańskie kino. O zagubieniu, zmarnowanym życiu, o samotności. Mickey Rourke rewelacyjny, jak prawie zawsze. Świetna rola. Zero nudy, kilka zabawnych scen, więcej zmuszających do myślenia. Marisa Tomei, której do tej pory nie kojarzyłem, bardzo mi się podobała. Zwłaszcza z wyglądu, niestety trochę stara ja Hollywood. Jeśli mam punktować 9/10 - poważnie. Polecam.



Avatar!!! I sam nie wiem. Trzeba obejrzeć w kinie. Fabuła jest interesująca.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 20:00
Tomaszu, co do Zapaśnika - zgadzam się. Warto podkreślić, że to jakby antyteza "Rocky'ego". Obala wiele mitów. Sporo goryczy i gra Rourke naprawdę genialna. Również polecam.

Na Avatara wybiorę się w najbliższym czasie po Nowym Roku.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-12-2009 20:33
To się przyznam, że byłam już na "Avatarze". Film mi się spodobał głównie dla efektów i bardzo autentycznego ekosystemu planety Pandora. Naprawdę, coś pięknego. Co do fabuły - jest prosta i przekaz filmu też jest łatwy do interpretacji. Ale cóż - lubię takie opowiastki z kapitalnymi efektami, i to nawet te nieco polane amerykańskim sosem pompatyczności (jak dla mnie, ładnie było wyważone, nie jakoś super, ale cóż, nie przeszkadzało mi to tak).
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-12-2009 21:07
Cytat:
Co do fabuły - jest prosta i przekaz filmu też jest łatwy do interpretacji.
Byłem ciekaw twojej opinii. Wg mnie może i jest prosta, ale nie jest banalna. Jest trochę zbyt przewidywalna, ale taki miał być ten film. Główny bohater żyje w rozchwianiu i momentami wariuje, fajny pomysł z narracją pierwszoosobową. Moim zdanie sam scenariusz byłby całkiem niezły, tylko położono nacisk na coś innego. A zniszczona Ziemia, problem akceptacji, opuszczeni żołnierze. Np główny bohater to taki weteran z Wietnamu. Straciłeś nogi, masz jałmużnę i radź sobie sam. Żałuję, że Cameron nie napisał książki zanim zrobił film ;) mogło by wyjść coś fajnego.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2009 21:40
Avatar - 6/10

Pfff... bez przesady. Jakoś mnie te mega efekty w fotel nie wgniotly. Trójwymiar jako rewolucja w kinematografii? Bez jaj, raczej zbędny bajer. W kilku miejscach owszem - ten efekt wyglądal bardzo dobrze, ale jakiegos poczucia realizmu wcale nie miałem.

Fabuła - dla dzieci ok, taka bajka o milości, przyrodzie itd. Jakbym mial synka 10 letniego to pewnie bym go na ten film wziął i jestem przekonany, że bylby zachwycony. Ale nie mam i się nie zanosi ;) Scenariusz miał potencjał, ale został on kompletnie zaprzepaszczony! Moim zdaniem, najciekawszym elementem fabuły była ucieczka Jake'a od swojego prawdziwego zycia, w to, po części wyimaginowane przeciez, życie avatara. Normalnie jest kaleką, ale wystarczy że podlączy się do tego urzadzenia, by stał się odważnym, atrakcyjnym w oczach niebieskolicych niewiast, wojownikiem. Ale ten wątek został zaledwie zarysowany i nic z niego nie wynika. A szkoda - bo przecież często mówi się, że coraz bardziej realistyczne, imitujące życie (nawet to codzinenne) mogą powodować, że wielu młodych ludzi będzie bardziej angażować się w życie fikcyjne niż realne.

Cameron za to, postawił na wątek walki dobra ze złem. Starcia "dobrych dzikusów" ze "złymi ludźmi". I na dodatek, wszystko musi sie dobrze skończyć! To aż śmieszne - historia przypomina jako żywo sytuację z wypraw konkwistadorów czy podbojów kolonialnych, więc wiemy jak na 99% cała ta sytuacja by się skończyła - brutalnym podbojem, zamknięciem Na'vich w rezerwatach i klęską ich cywilizacji. I już.

Wątek miłosny - nawet sympatyczny i przyjemny, reżyser potrafi pokazać rodzącą się miłość bez rozbudowanych scen erotycznych, a to nie lada sztuka we współczesnym kinie masowym. Wiadomo, że nieco w tym naiwności, kiczu, nadmiernej "słodyczy", ale takie życie :) całkiem mi się jednak ten element podobał...

Gra aktorska - całkiem dobrze, wrażenie robią zwłaszcza niebiescy Na'vi - to stworzenie tych świetnie animowanych, potrafiących "zagrać" emocje jest dla mnie większym osiągnięciem niż rozreklamowany efekt 3D.

Zobaczyć warto, ale... w moim kinie (ZG) bilety ulgowe kosztują 21zł! Ludzie, za 20 zl można dostać w Narodowym wejściówkę na "Tango", które w rezyserii Jarockiego jest prawdziwym arcydziełem, więc jak ktoś nie ma pieniędzy, niech lepiej zaoszczędzi na teatr ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-12-2009 21:49
Cytat:
Pfff... bez przesady. Jakoś mnie te mega efekty w fotel nie wgniotly. Trójwymiar jako rewolucja w kinematografii? Bez jaj, raczej zbędny bajer. W kilku miejscach owszem - ten efekt wyglądal bardzo dobrze, ale jakiegos poczucia realizmu wcale nie miałem.
Co racja to racja.

Cytat:
Gra aktorska - całkiem dobrze, wrażenie robią zwłaszcza niebiescy Na'vi - to stworzenie tych świetnie animowanych, potrafiących "zagrać" emocje jest dla mnie większym osiągnięciem niż rozreklamowany efekt 3D.
Czytałem o tym w Kinie, podobno zastosowano jaką nową technikę tworzenia wirtualnych postaci. Rzeczywiście było w tym dużo naturalności.

No Anubisie, znów się z tobą zgadzam. Lubię zaznaczać, kiedy się zgadzam z tobą bądź Samuelem, to jak śnieg na pustyni w Egipcie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Deirdre Użytkownik
  • Postów: 134
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-12-2009 01:11
Anubis, w wielu punktach się z Tobą zgadzam i sama jestem daleka od jakichś wielkich zachwytów nad filmem. Po prostu przez cały czas siedzenia podczas projekcji nie nudziłam się, a to już nie lada wyczyn, lol. Co do scenariusza, jasne, w pewnym stopniu został zaprzepaszczony, ale... sądząc po moich "współoglądaczach" w sali (niestety, ich obecność była aż nadto namacalna) - nadal był zbyt skomplikowany. Cała symbolika momentami była jak budowa cepa, ale jak słyszałam w okół siebie pytania "a czemu tak? a po co?" i to nieustające bla bla bla.
'Sé do bheatha, a bhean ba léanmhar,
Do b' é ár gcreach tú bheith i ngéibheann,
Do dhúiche bhreá i seilbh méirleach,
Is tú díolta leis na Gallaibh.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 29-12-2009 03:35
Ja akurat sobie też obejrzałam "Avatara" i chociaż po chwilowym oddechu, mogę powiedzieć, że czuję jakiś niewielki niedosyt, to ogólnie film mi sie podobał. :smilewinkgrin:
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-12-2009 16:04
Wczoraj na TVP 1 był "Szczęśliwego Nowego Jorku", rewelacyjny film. Kiedyś go obejrzałem w liceum zdaję się i odebrałem go zupełnie inaczej. Teraz film zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

Ta historia zaczyna się na JFK
Zanim mnie posłuchasz na razie się nie śmiej.
Żenujące przesłuchanie przez robota z ambasady
W Łomży nie ma teraz żadnej roboty.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie
Ona nigdy, nigdy w naszej pamięci nie zginie.
Oo, o
Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie
Ona nigdy w naszej, w naszej pamięci nie zginie.
O tak, O tak.

Na Greenpoincie jest już siostra i kilka
koleżanek
Trochę jej pomogą, bo trudno jest samej
Zdobyć pracę na samym początku
Potem wszystko wraca do porządku.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie

Najpierw popatrz proszę tu jest Naszoł Avenue
Niedaleko stąd, w dwupiętrowym domu
Mieszka Łukasz Bułka z Nowego Dziennika
Tu jest jak w domu, chociaż to Ameryka.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie

Pierwszą pracę miała w restauracji na Bronxie
Bała się wracać po nocy pociągiem.
Poza tym łapał ją za pupę szef, jak to u Włochów
Znalazła coś innego, rzuciła ją bez żalu.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie

O! Greenpoint, Greenpoint jest wielki na wieki
Największa atrakcja światowej turystyki
Turyści tu spędzają przeciętnie osiem lat
Mimo, że jeszcze gdzieś indziej jest piękny
świat.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie

Mass med. na Quinsie, albo cuda na Jackowie
Też jest cudownie, i tego mi nie powiesz
Ale ona jednak na to miejsce trafiła
I tutaj chyba będzie żyła.

Natalia, Natalia, Natalia w Bruklinie


Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
koriat Użytkownik
  • Postów: 102
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2009 16:14
Powiedziałbym, co myślę o Avatarze, ale po co, skoro inni powiedzieli to samo?:
http://esensja.pl/film/.../tekst.html?id=8808

O stronie wizualnej powiem tyle: Fakt, może i jakoś szczególnie ten film w fotel nie wbija, ale co z tego? To jak Cameron & co. operują kolorem, dziwaczną formą, dynamiką obrazu sprawia, ze wizualnie jest to, obok Źródła Aronofskiego, najpiękniejszy film, jaki widziałem. I chcę jeszcze raz!
Sólo una cosa no hay. Es el olvido.
Dios, que salva el metal, salva la escoria
y cifra en Su profética memoria
las lunas que serán y las que han sido.

Borges
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 29-12-2009 16:25
Oglądałem 'Taking Woodstock'. Średni w kit. Pomysłowy, choć na pewno nie nowatorski, ciekawy, ale nie wciągający, no i oczywiście Ang Lee nie byłby sobą, gdyby nie uczynił głównego bohatera pedałem.

Przyzwoite aktorstwo, paleta hipisowskich barw i fajny, oldschoolowy klimat. Można zmarnować dwie godziny na nowy film Anga. Nie jest to drugi 'Ice Storm', no ale cóż... Takie czasy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 30-12-2009 00:20
500 dni do miłości - fajny film. Ciekawi bohaterowie i historia z życia wzięta, co nie często zdarza się w komediach romantycznych. Ładna muzyka.

Więcej nie zdołam wykrzesać ;)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-12-2009 11:07
avatar, taki trójwymiarowy Potahontas dla dorosłych, czy jak jej tam było :))

Ogólnie: Cameron stworzył spójny świat, bez żadnych wpadek. Fizyka, biologia i mechanika Pandory jest realna, bez żadnych magicznych bajerów - jednym słowem robi wiarygodne wrażenie.
Jedyna rzecz, która warto poprawić: helikoptery vs napęd międzygwiezdny - mało prawdopodobne.

Fabuła jest akceptowalna, żadnych zgrzytów, czy zwolnień, równe tempo.

Efekty widać dobrze w pierwszych rzędach sali kinowej, im dalej tym gorzej :))

Film jest przełomowy, podobnie jak Final Fantasy (ciekawe ile osób oglądało pełną, doskonale wykonaną animację komputerową?)

Ocena 10/10, bo lubie takie klimaty, czyli rasowy film sf.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-12-2009 12:37
Indiana Jones i królestwo Kryształowej Czaszki -bardzo ok, ale gorszy od oryginalnej trylogii.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2010 18:41
Śniadanie na Plutonie - nie wiem, czy znajdę słowo, które dobrze odda moją opninię o tym filmie. Zabalansuję jednak w okolicach określenia "uroczy". Taki wzbudzający sympatię aczkolwiek niebanalny. No i godny, myślę, polecenia :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 04-01-2010 22:32
pytanie: da się wyrobić ponad dwie godzinki w 3D (pytam o IMAX) bo sam nie wiem, czy 2D, 3D, czy 3D IMAX???
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 04-01-2010 22:38
no to już sam nie wiem... ;-(((
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
krzone Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Stce/Ck
Dodane dnia 04-01-2010 22:39
'Kup Teraz' Piotra Matwiejczyka, niezła polska komedia, dobra na kaca, można wyłączyć mózg i dobrze sie pośmiać..xd
''Życie ludzi nie różni się aż tak bardzo - chociaż jesteśmy skłonni wierzyć w swoją niepowtarzalność" Ch.Bukowski
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 04-01-2010 22:47
"Ostatnie kuszenie Chrystusa" - po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]