Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 26-01-2010 14:56
Cytat:
ginger napisał/a:
Natomiast na Avatarze spłakałam się jak bóbr, i w ogóle - trafiła do mnie taka bajka :)

Ja ani na jednym, ani na drugim nie uroniłam łezki. Nieczuła się zrobiłam, czy co?
"Parnassus"
Dla mnie jedna rzecz zaspokajająca. Moje marzenia dokładnie tak wyglądają, moje sny i fantazje. Nie zawsze umiem nimi sterować, chociaż wiem, że są wytworem mojego umysłu. To... hm, jak napiszę, że najbardziej realistyczny film, który widziałam w ostatnim czasie, to to dziwnie zabrzmi. Może lepiej powiedzieć, że najbardziej realistycznie odzwierciedlający świat w głowie.
Pod koniec ZAJEBISTA czerwona sukienka.
I nie umiem jej znaleźć na necie. Nie mówię, że dla tej sukienki warto obejrzeć film. Ale dla mnie jest dodatkowym atutem.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-01-2010 14:59
:)
Cytat:
To... hm, jak napiszę, że najbardziej realistyczny film, który widziałam w ostatnim czasie, to to dziwnie zabrzmi.
Wcale nie tak dziwnie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2010 22:17
Parnasussa!!^^ Świetny film, jak zresztą większość filmów Gilliama;P Ciekawa historia, no i przepiękne efekty :yes::p a Jasminum też się oglądało jakiś czas temu... Bardzo klimatyczny:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2010 22:35
Czy jest dużo lepszy od "Nieustraszeni bracia Grimm"?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 26-01-2010 23:14
Widziałem "Drogę" według prozy McCarthy'ego (m.in. autora 'To nie jest kraj dla starych ludzi). Najlepszy przykład na to, że książka w wielu przypadkach nie powinna być ekranizowana kartkę w kartkę (niech żyję Kubrick i jego interpretacja "Lśnienia"!). Na papierze wywoływała emocje i poruszała prostotą, z ekranu natomiast wiało nudą i banałem. Dobre rolę Mortensena, Duvalla i Pearce'a (choć Ci dwaj ostatni mają w raptem kilka linijek tekstu). Nic poza tym.

Sherlock Holmes nie powalił. Nie był zły, ale póki będzie robiony pod PG-13 (nie chodzi o brak przekleństw czy przemocy, ale o kpiny z inteligencji widza starszego niż lat trzynaście), to za wiele dobrego też z tego nie wyniknie.

"Wszystko, co kocham" - bardzo dobre. Nie odkrywcze, ale świeże i porywające. Czasem wpada w sidła jakiegoś taniego sentymentalizmu, ale poza tym kipi młodością, namiętnością i wolnością. A to właśnie wszystko, co kocham. Będę trzymać kciuki w Sundance.

"W chmurach" jest filmem niezłym i w duchu czasów (kryzys is sexy!). Clooney zagrał bardzo dobrą rolę, młody Reitman zalicza trzeci film na poziomie (na trzy, które dotąd nakręcił/napisał) i wygląda na to, że potencjał ma większy od własnego staruszka. Wszystko ładnie, pięknie - ale żeby od razu Oscary?

Chciałem iść na Avatara, ale dowiedziałem się, że bilety są po 20 złotych. Pół litra żołądkowej w Tesco kosztuje 17,49. Czysta ekonomia.;-))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2010 23:51
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Czy jest dużo lepszy od "Nieustraszeni bracia Grimm"?

hmm... tak, myślę, że tak:) Bracia Grimm nie wywołali we mnie jakichś ogromnych emocji - ot, niezły film, ale bez rewelacji. A Parnasuss jest jak skrzyżowanie zupełnie nieskrępowanej wyobraźni (trochę jak Alicja w krainie czarów) z zupełnie odmiennymi regułami dotyczącymi przedstawionego tam świata (i tu od razu nasuwa mi się Matrix - wybacz skojarzenie - z tą swoją koncepcją, że za drzwiami mozna znaleźć wszystko - wszechświat, próźnię, następny pokój...^^)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2010 00:05
Aha. Pytam bo na "Braciach" się szalenie rozczarowałem i dlatego się zastanawiam czy warto iść na "Parnassus". Póki co, czuję że jednak dam się przekonać.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2010 08:44
Cytat:
Pytam bo na "Braciach" się szalenie rozczarowałem i dlatego się zastanawiam czy warto iść na "Parnassus". Póki co, czuję że jednak dam się przekonać.
ooo. No może być różnie, ale skoro rozpatrujesz, znaczy, że takie filmy lubisz. Parnassus jest znacznie lepszy, mimo, że nie ma M. Bellucci ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-01-2010 12:04
Cytat:
Tukas napisał/a:
Chciałem iść na Avatara, ale dowiedziałem się, że bilety są po 20 złotych. Pół litra żołądkowej w Tesco kosztuje 17,49. Czysta ekonomia.;-))

Rozumiem, że jak się nawalisz, to masz lepsze wizje w trój[i więcej]wymiarze?

Porównanie "Parnassusa" z "Braćmi Grimm"? Z tego, co wiem, "Nieustraszeni..." jakoś głębiej w duszę nie zapadli. A "Parnassus" [swoją drogą polski podtytuł wprowadza w błąd, bo tam nigdzie nie ma nic o Diable, chyba, że przespałam...?] zapadnie.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 27-01-2010 12:27
Cytat:
bo tam nigdzie nie ma nic o Diable

A jak Valentina tańczy z Diabłem?
Poza tym cała historia opiera się na zakładzie z Diabłem - przynajmniej ja takie wrażenie odniosłam...

Tyle, że to oszukanie Diabła przez Parnassusa jakoś mi nie pasuje...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-01-2010 12:30
Diabeł? To był Pan Nick.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2010 12:48
tk to on. Ale Postać pana Nicka jest cudowna. To nie tyle porywcz dusz, co hazardzista. On nie chcę załatwić Parrnasusa, on chce się zabawić. On jest diabłem wątpiącym, rozmowa o historii, która ratuje świat jest wspaniała :D To amoralna istota, ale nie jakaś przesadnie zła, on się poprostu ludźmi bawi.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-01-2010 13:00
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
To amoralna istota, ale nie jakaś przesadnie zła, on się poprostu ludźmi bawi.

No, właśnie - a diabeł to istota skrajnie zła. Więc ktoś, kto się "tylko bawi ludźmi", to nie diabeł. Bóg też się bawi ludźmi.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2010 13:10
ehhh bo to diabeł Giliama. Są różne diabły. Nooo ;) jeśli masz na myśli juedeo-chrześcijańskiego szatana, zwłaszcza z okresu z przed XIX wieku, to nie jest diabeł. To może takich duszek piekielny ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2010 18:09
Cytat:
skoro rozpatrujesz, znaczy, że takie filmy lubisz.

Jakie? Nie wiem właśnie jaki jest, dlatego pytam. Jeśli jest taki jak "Nieustraszeni bracia..." to nie lubię.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2010 18:36
Wydaje mi się, że w filmie w pewnym momencie jest powiedziane, że pan Nick to Diabeł... I może nie jest identyczny z utartym wizerunkiem Diabła - nie wydaje się być z gruntu zły, ale ogólne założenie jest podobne do wersji judeo-chrześcijańskiej. Diabeł ma być przeciwwagą dla Boga, odwracać od Niego dusze... a to właśnie robi pan Nick:) A że do tego jest hazardzistą? Przypuszczam, że jak się żyje kilka miliardów lat, to największym wrogiem musi być zykła nuda;P
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2010 20:11
_VV_ jest to współczesna bajka. Trochę mądrzejszy od Braci, ale ogólnie bajka. Trochę, zaskakująca, ale bajka. Baśń właściwie. Większości moich znajomych się nie podobał specjalnie. Dużo kolorów, magii, trochę żartów, ale warto się zastanowić, aby nie nudzić się przez 2h w kinie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 27-01-2010 20:23
Cytat:
marcowy zajac napisał/a:
Diabeł ma być przeciwwagą dla Boga, odwracać od Niego dusze... a to właśnie robi pan Nick:)

Moza o duszach była tylko w momencie zakładu o pięć dusz - i był tu przeciwwagą dla samego Parnassusa. I od razu mówię - nie było też mowy o duszy Valentiny. Tylko o tym, że ona [w sensie, że Valentina, a nie tylko jej dusza], będzie do niego należeć.

Akuurat na takie małe szczegóły zwracam uwagę, bo zwykle filmy z tego typu kruczkami oglądam.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2010 20:26
No dobrze, moi drodzy jak zwał, tak zwał. Wystarczy powiedzieć, że Pan Nick to diabelnie fajna postać ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 27-01-2010 21:44
Byłbym zapomniał: całkiem sporo obejrzałem sobie w okolicach świąt, przed i po nich. Najwcześniej obejrzane z tych, które tu wymienię, to gdzieś połowa grudnia, czyli od biedy daje się zaliczyć jako "ostatnio". No, może nie? :)
Ale żeby nie przynudzać, nie rozpisuję się zbytnio i wymieniam tylko te warte wzmianki:

- Złoto dla zuchwałych Briana G. Huttona, chyba powszechnie znany
- Casablanca Michaela Curtiza ;)
- Buntownik bez powodu Nicholasa Ray'a (ten z Jamesem Deanem)
- Rio Bravo Howarda Hawksa, taki sobie tradycyjny western z Wayne'm, dla niektórych ciekawy
- Czarownice z Eastwick George'a Millera :lol: na podstawie książki Johna Updike'a
- Akwarium, czyli samotność szpiega Antoniego Krauze, tylko dla zainteresowanych tematyką
- Biały labirynt Bille Augusta, o tajemniczych wyprawach arktycznych
- Noc poślubna w biały dzień Jerzego Gruzy, zaskakująco dobra komedia o PRL-owskiej (i nie tylko) rzeczywistości :D
- Full Metal Jacket i (wreszcie!!!) 2001: Odyseja kosmiczna Stanley'a Kubricka - oba mistrzowskie
- Asfaltowa dżungla, kryminał Johna Hustona
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.