Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 04-02-2010 23:22
Ponownie - My dzieci z dworca zoo
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-02-2010 17:41
Nine - Fantastyczny. Ale o wrażeniach napiszę w wątku musicale.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 09-02-2010 19:00
ZAKLĘCI W CZASIE - IMHO okropnie wypadł w porównaniu z książką. Zresztą i bez niej wypada miernie. Odniosłam wrażenie jakby reżyser maił mocno ograniczony czas i budżet na tę produkcję, co nie wpłynęło pozytywnie na efekt końcowy.
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2010 20:29
Telefon - nawet fajne, choć krótkie (jakieś 70 minut). Polecam wersję z napisami, jakby ktoś mógł na DVD, bo w telewizji jak z lektorem puszczą to wszystko zagłuszy. Parę słów o filmie - colin farell okupuje budkę telefoniczną.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 09-02-2010 22:05
Polowanie na króliki - polecam nie tylko miłośnikom australijskich krajobrazów.

Autentyczna historia trzech aborygeńskich dziewczynek z tzw "skradzionego pokolenia".
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 18:50
Była sobie dziewczyna
Education, An
kolejny mój film z nominowanych. Mam już Była sobie dziewczyna Avatar Dystrykt 9 The Hurt Locker Bękarty wojny i jeszcze pięć mi zostało. Zdążę do 18 marca :D Z czego najgorszy moim zdaniem Dystrykt, a najlepszy chyba Education. Ale stawiałbym kasę na Bękarty lub Avatara.

O Education. Mądry, pogodny, ale nie cukierkowy, bo ze smutnymi elementami, ładny i brytyjski. Molina jak zawsze świetny, Carey Mulligan nie zasłużyła sobie na miano nowej Audrey Hebbern, ale całkiem pozytywna. No i ładna. Nic więcej nie powiem. Obejrzyjcie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 19:03
Fanny i Aleksander - brnę sobie powoli, to już moje trzecie podejście, może tym razem się uda... Bardzo lubię Bergmana, ale tego filmu jakoś za nic nie mogę strawić:| Tak więc polecam, ale tylko ludziom bardzo cierpliwym i wytrzymałym;P
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 19:09
Cytat:
Tak więc polecam, ale tylko ludziom bardzo cierpliwym i wytrzymałym;P
To nie obejrzę, filmy oglądam tylko i wyłącznie dla przyjemności, no poza tymi na oscary. Mam plan obejrzeć, maks co mogę z nominowanych. Jeśli jakiś film mi nie sprawił przyjemności, zazwyczaj przerywam oglądanie, ale nigdy nie zaczynam oglądać, gdy wiem, że mi się nie spodoba. Nie płacą mi za to.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2010 18:14
Harry Brown. Dobry, realistyczny i brutalny film.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 13-02-2010 19:05
Nine - Marion Cotillard jest prawdopodobnie najbardziej czarującą kobietą Hollywoodu, a Day-Lewis jednym z najlepszych aktorów, ale scenarzyści podobnie jak ich Guido Contini nie mieli konkretnego pomysłu na film. Potraktowany zbyt powierzchownie, by aspirować do psychologii, na polu rozrywkowym ostatecznie spełnia swoją rolę, choć po drodze błądzi gdzieś po wybojach sztampy i bełkotu. Można obejrzeć, dla Marion(!) i Day-Lewisa.

A Serious Man - Duet moich ulubionych reżyserów nie zawiódł. Po słabszym 'Tajne przez poufne' Coenowie powracają i tworzą jeden z najlepszych, jednocześnie najtrudniejszy (przynajmniej od czasów Barton Finka) film w swojej karierze. Czekam na następny.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2010 19:41
Cytat:
nigdy nie zaczynam oglądać, gdy wiem, że mi się nie spodoba. Nie płacą mi za to.


Są filmy, które docenia się dopiero po zakończeniu:) A Bergman ogólnie robił specyficzne fimy, możliwe, że jeszcze nie dojrzałam do "Fanny i Aleksandra".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2010 17:51
"Kwaidan" reż. Masaki Kobayashi - Połączenie japońskich legend z elementami grozy. Niesamowita, tajemnicza i fenomenalna wizualnie opowieść z pogranicza jawy i snu. Majstersztyk. Choć mało kto zwróci na to uwagę to przez film przewija się cała masa wybitnych aktorów Japońskich. Polecam każdemu, choć niektórych może znudzić.

"Andriej Rublow" reż. Andriej Tarkowski - Opowieść o wybitnym malarzu ikon, dla której tłem jest targana przeróżnymi przewrotami średniowieczna Ruś. Niezwykle Poetyckie i przejmujące kino.

Cytat:
marcowy zajac napisał/a:
Fanny i Aleksander - brnę sobie powoli, to już moje trzecie podejście, może tym razem się uda... Bardzo lubię Bergmana, ale tego filmu jakoś za nic nie mogę strawić:| Tak więc polecam, ale tylko ludziom bardzo cierpliwym i wytrzymałym;P


To jeden z najlepszych filmów Bergmana. Nie nudziłem się na nim ani przez chwilę, choć rozumiem jak ktoś ma inne wrażenia.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 15-02-2010 18:00
K-PAX Prawie tak samo dobry jak książka:)
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2010 20:15
Cytat:
To jeden z najlepszych filmów Bergmana. Nie nudziłem się na nim ani przez chwilę, choć rozumiem jak ktoś ma inne wrażenia.


Własnie dlatego mówię, że mogłam po prostu do niego nie dojrzeć:) Udało mi się go wreszcie obejrzeć i słyszałam same pochlebne opinie, jednak jak na razie do mnie nie trafia... Za to "Milczenie" albo "Jak w zwierciadle" były niesamowite:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2010 21:09
Właśnie, że "Fanny i Aleksander" to jeden ze słabszych filmów Bergmana. Za dużo chciał tam zmieścić, przez co powstał kilkugodzinny tasiemiec (film - worek), który co prawda porusza większość tematów z jego twórczości, ale na dobrą sprawę żadnego nie rozwija w pełni. Wolę konkretne 1,5 - 3 godziny, niż takie maratony (swoją drogą nie wyobrażam sobie jak można całą wersję reżyserską "FiA" obejrzeć za jednym podejściem).
Sam Bergman za swoje najlepsze filmy uważał "Personę" i bodajże "Szepty i krzyki'. Dodałbym "Siódmą pieczęć" i się mogę do tej opinii przychylić. :)

"Andriej Rublow" - no to jest niesamowite dzieło. Jak ktoś nie oglądał, to niech nie robi tego przy kompie czy w TV, tylko idzie do kina. Swoją drogą, widziałem ostatnio po raz drugi "Stalkera" i mnie olśniło, jak genialnym aktorem był śp. Anatol Solonistyn (odtwórca tytułowej roli w "Rublowie";). Ludzie się zachwycają (i słusznie) głównie reżyserią śp. Tarkowskiego, scenariuszami, zdjęciami, ale proponuję też bacznie przyglądać się tym radzieckim aktorom.

"Kwaidana" nie widziałem niestety, ale chyba sobie ściągnę, bo widziałem dotąd tylko 2 filmy śp.M.Kobayashiego i moim zdaniem były lepsze (albo porównywalne) z najsławniejszymi tytułami śp.A.Kurosawy.
Cytat:
Połączenie japońskich legend z elementami grozy.

Świetnym filmem w tym stylu jest "Czarny kot" p.Kaneto Shindo.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2010 16:02
Ostatnio oglądałem czeski, amatorski film z Wędrowyczem w roli głównej. Chociaż wyglądało to bardziej na parodię :lol:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-02-2010 17:28
Cytat:
Własnie dlatego mówię, że mogłam po prostu do niego nie dojrzeć Udało mi się go wreszcie obejrzeć i słyszałam same pochlebne opinie, jednak jak na razie do mnie nie trafia... Za to "Milczenie" albo "Jak w zwierciadle" były niesamowite
A jesteś sobie w stanie wyobrazić, że nie wszystko Bergmana musi ci się podobać?
Ja np uwielbiam Neila Gaimana, a jego "Gwizdny pył" nie podobał mi się wcale. Albo jeśli o filmach mowa, wszyscy fani i nie tylko Tarrantino zachwycają się "Bękartami wojny" a na mnie nie zrobiły tak ogromnego wrażenia.

Chciałbym przypomnieć, że nie jesteśmy kalkami i mamy prawo patrzyć wybiórczo na dzieła mistrzów. Nie muszą nam się podobać.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2010 17:32
ja ostatnio ogládalem " Avatar" i jak oskara nie dostanie jakiegos to przegram politra z bratem i jeszcze ogladalem chyba juz stary film ale jednak " ogord luizy" podobal sie mimo ze troche sie wydawal bez sensu.
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-02-2010 17:42
Spokojnie ma tą wódkę. Wygra za dźwięk, montaż dźwięku, efekty specjalne. Jak dla mnie w tych trzech kategoriach zgarnie co najmniej jedną statuetkę, a ma 9 nominacji.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 17-02-2010 18:17
no to ja mam wodke:) bo ja mowilem ze oskar napewno jakis bedzie Avatar mial:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]