Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 15:33
Co do filmów to będę miała bardzo duzo do zaoferowania:) jestem "filmomanem" od lat. Szczególnie początków kina i filmu. Ostatnio zdobyłam film z 1948 r. "Ladri di biciclette" czyli złodzieje rowerów. Wyśmienicie poprowadzona akcja. Jeżei ktoś cierpi na podobną manie jak ja, bardzo polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 16:31
Ja tam skojarzylam filmy ze wszystkim, co leci w tv, ale niech bedzie. Ostatnio jeszcze ogladalam ''Inferno''. Uwielbiam Van Damme'a, ale w tym filmie sie nie popisal. Nie polecam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 17:58
Lina, Sędzia Anna Maria to też film?:) Wczoraj na komedię "Miś" się załapałam...no kasyka poprostu:) "Narodziny nowej tradycji":D:D:D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2008 22:34
Running Scared (Potęga strachu) - Film naprawdę dobry i trzymający w napięciu. Akcja prawie bez przerwy, w dobrym wydaniu. Do tego ciekawie i efektownie zrealizowany. W roli głównej Paul Walker (znany z "Szybcy i wściekli";), który wg mnie zagrał bardzo dobrze. Było kilka rażących szczegółów, które jednak nie psują całości. Zdecydowanie polecam lubiącym kino akcji.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 24-04-2008 22:46
Asterix na Olimpiadzie - hmm... dość nudny film. Myslałam że bedzie fajniejszy. Żarty niby są ale jakos mnie nie ruszały za bardzo. Odniosłam wrażenie że był robiony na siłe - ogólnie nie polecam.

Shrooms (Lęk) - horror. Taki sobie. Widziałam lepsze. Cały czas wiadomo co się stanie, fabuła troche beznadziejna. Ot taki film niewyróżniający się niczym. Jedynie co mnie można powiedzieć zaskoczyło to zakończenie. Jeśli ktoś lubi kiczowate horrory to na pewno dla niego ;)

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-04-2008 16:30
Bardzo przejechałam sie na filmie "Barwy Ochnonne" z 1976r. Spodziewałam sie więszego napięcia i ciekawszej akcji...więc raczej odradzam jeśli ktoś miał na to ochotę bo to stracony czas.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-04-2008 21:27
Wczoraj oglądałam ''ocean strachu'' i szczerze mówiąc zawiodłam się sromotnie. To znaczy film nie jest zły, ale recenzje miał znakomite i spodziewałam się czegoś lepszego. Jeśli już coś, to końcówka może trochę zaskakiwać, ale i ona nie zachwyca. Generalnie nie polecam. Dzisiaj mam zamiar oglądnąć Punisher. Niezły film. To już bym poleciła
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-04-2008 21:55
"Dogville"...troszkę psychodelą zalatuje ale baaaardzo polecam naprawdę. Dziesięć scen opowiadających historię małego spokojnego miasteczka, które stopniowo okazuje się być bezdusznym i okrutnym miejscem...zakończenie zakakujące i pouczające. Film zrealizowany w oryginalnej scenerii, realizacja w teatralnym klimacie przypomocy środków ściśle filmowych. Od razy wylądował na półce z moich bezcennych zbiorów.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 25-04-2008 22:34
Widziałam jeszcze ostatnio film pt. ''Inni''. Nie polecam. Chała i na dodatek strasznie chaotyyczna.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2008 09:51
Widziałam ten film... ale mam inne odczucia. Bardziej pozytywne.Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 26-04-2008 10:06
Oglądałem wczoraj "There will be blood" polecam ten film. Genialna kreacja Daniela Day-Lewisa, który zagrał wyrachowanego nafciarza. Trudno ten film ocenić jednoznacznie, polecam!

Polecam Dogville i Inni o których była mowa. Podobały mi się te filmy.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2008 11:12
Jeśli ktoś jest fanem filmu poslkiego to polecam cykl "Dekalog" Kieślowskiego... Dziesięć filmów, każdy poświęcony jednemu Przykazaniu Bożemu. Gatunek: Psychologiczne, dobra obsada aktorska, elita szkoły krakowskiej. Najbardziej polecam "Nie Zabijaj czyli Krótki Film o Zabijaniu". Pierze psychę.:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-04-2008 23:02
Ja ostatnio oglądałem Film "Bella". Na swój sposób wzruszający, niekomercyjny i w ogólę godny polecenia. Opowiada historię sławnego piłkarza, którego życie zmieniło się w jednej chwili z marzenia w walkę z samym sobą.

Niestety do tej pory w Polskich kinach go jeszcze nie było, ale jak się pojawi z chęcią obejrzę na dużym ekranie.

wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 08:38
Ostatnio bardzo stary film /1929 rok/ który wszystkim polecam. Mowa o Psie andaluzyjskim. Wyreżyserował go Luis Bunuel a scenariusz napisał sam Salvador Dali. Film trwa niespełna 20 minut, ale stał się początkiem kina surrealistycznego. Ma bardzo dobrą oprawę muzyczną /Richard Wagner/. W zasadzie do wielokrotnego oglądania i szukania odpowiedzi, o co w nim chodzi.

więcej informacji znajdziecie na:

http://www.filmweb.pl/f906/Pies+andaluzyjski,(1929)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 09:35
Słyszałem właśnie dużo o tym filmie i chciałbym zobaczyć. Polowałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 09:48
"Un Chien Andalou" w oryginale, znakomity surrealizm francuski, oglądam w kółko, już tu kiedyś o nim pisałam...:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 28-04-2008 12:21
skąd ściągnąć tego psa andaluzyjskiego???
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 12:24
Tego właśnie próbowałem się dowiedzieć. Nie po to, by propagować piractwo lub inne "wielkie przestępstwa", ale by wreszcie ten film zobaczyć. Nigdzie nie mogę znaleźć.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 14:26
''Bezsennosc'' (Insomnia). Z 2002, ale jaki tytul, taki film. O maly wlos nie zasnelam, a zdarzylo mi sie to po raz pierwszy. A Pacino juz jakby podstarzaly i nie w tej formie :p, zreszta nigdy za nim nie przepadalam.

''Mumia powraca'' - jeszcze wiekszy kicz niz czesc pierwsza, ale kicz przyjemny :p. Mozna sie posmiac. Na sobotnie wieczory.

''I kto to mowi?'' - po tym filmie zakochalam sie w Travolcie :D. Nie jest to genialna komedia, ale polecam. Zwlaszcza na ponure popoludnia :).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-04-2008 20:55
Ja właśnie obejrzałem hiszpański horror pt. "REC". (Powiem Wam w tajemnicy, że normalnie się bałem. Serio.)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]