Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2009 00:21
To ciekawe co w takim razie musiał czuć do niego śp.Włodzimierz Nabokov. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-08-2009 00:25
a nie wiem nawet którą książkę mu zepsuł :p wiem że Kubrick to ambitny reżyser z własnymi pomysłami ale jednak ja bym nie mieszał w filmach i nie dawał tyle swoich pomysłów co on nieraz wymyśla, zmiana zakończenia w ekranizacjach to moim zdaniem największy choć bardzo popularny grzech :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2009 01:32
No ja uważam, że dobrze robił, mimo wszystko (i niech tam się autorzy wściekają!). Zamiast robić kopię zawsze wprowadzał coś nowego, świeżego i przedstawiał nową wizję. W "Mechanicznej..." i w "Odysei..." wyszło to znakomicie, w "Lśnieniu" też dobrze.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 21-08-2009 08:35
Złodziejski kodeks

Antonio Banderas i Morgan Freeman. Świetny duet. Film może nie oscarowy, ale całkiem niezły.
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=22213

Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2009 20:04
Kac Vegas - bywało lepiej z komediami, ale i tak ta jest całkiem niezła (pomijając wręcz skandaliczne nagłośnienie w kinie, które zapewne popsuło wrażenie). Także mniej więcej 7/10.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-08-2009 21:21
http://www.telemagazyn.pl/program/3493906467.html

Tajemnica twierdzy szyfrów
TVP 1 - 20:20

Tej (po poznańsku), to całkiem fajny serial! Szkoda, że nie widziałem wcześniejszych odcinków. (lina_91 powinna oglądać. Byłaby w raju)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 00:20
:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 23-08-2009 08:40
Cytat:
valdens napisał/a:
Tajemnica twierdzy szyfrów


Mam nagrane na n-boxie wszystkie 13 odcinków. Obejrzałem na razie pierwsze dwa... całkiem fajny, gdyby nie fatalna wręcz gra aktorska. Jakieś to wszystko strasznie sztuczne. No i miejscami dużo naiwności w tym filmie. Ale obejrzę cały, z ciekawości.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 23-08-2009 10:46
Klątwa,
Nieproszeni goście,
Miasteczko Halloween,


I dużo innych jednak już ich nie pamiętam. Chyba pięć ich było albo sześć :rip:
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 25-08-2009 18:41
Once - kameralnie i nastrojowo. Mimo, że mnie nie nastroił specjalnie optymistycznie, to pozostawił miłe wrażenie. Piękne piosenki, bez zbędnych ulepszaczy. 8/10.

Księżna - cudnie, cudnie. Piękna Keira, nieczuły Finnes i nie zawsze godne uznania prawa rządzące urzekającą XVIII-wieczną Anglią. Cud, miód. A historia niezwykła, choć tragiczna. Absolutny plus.

Oszukana - psychopatyzm to to, co zarówno w kinie jak i w historii uwielbiam. Ten film wyśmienicie dopasował się do moich upodobań. Trochę przydługi :)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 26-08-2009 01:50
Nic nie ma w tej telewizji!!
999 kanałów mam, a leci nic!! Czasem już nie wytrzymuję i włączam zwyczajne Discovery Chanel przynajmniej się czegoś nowego dowiem!

A tak poza moim oburzeniem, oglądałam "27 sukienek". Ech... typowy amerykański film o miłości, Ech :rip:... (miałam nadzieję, że będzie lepsze)
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 26-08-2009 09:33
Ostatniej niedzieli "Pokolenie" Wajdy:) Właściwie nic, czego bym wcześniej nie znał, a w dodatku niestety, sporo realnego socjalizmu. Gra aktorska dobra, ale bardziej jakoś podobały mi się sceny z Janczarem niż Łomnickim. Późniejszy o 2 lata "Kanał" o niebo lepszy. Ale trzeba być wyrozumiałym, w końcu niełatwo było wtedy nakręcić pierwszy film całkiem pozbawiony propagandy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 26-08-2009 09:37
Wreszcie miałem okazję obejrzeć Lot nad kukułczym gniazdem :) Długo wyczekiwany, w końcu zdobyty. Ale warto było czekać :) Kto zna na pewno potwierdzi znakomitą grę aktorską Nicholsona (w końcu oscarowa rola). Również klimat w filmie nie odstaje. Poczucie całkowitej izolacji, zagubienia (przynajmniej ja to tak interpretuję). Doskonały film Milosa Formana. Polecam :)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 26-08-2009 11:15
"Knowing" (2009) z Nicolasem Cage, człowiekiem o minie zbitego cocker spaniela, aktorem, za którym nie przepadam. A film, w którym znów ktoś słyszy szepty, znów czai się koniec świata+UFO, i znów dzielni amerykanie uratują ludzkość :sleep:, o dziwo, spodobał mi się! Przed wszystkim dlatego, że nie uratowali. :) Ale nie tylko. Bardzo podobały mi się też efekty specjalne i muza (Bethoven Symphony 7) pasująca do końca, jak w pysk strzelił. 8/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Eldi Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 11:53
Rzadko oglądam filmy, bardzo rzadko... ale ostatnio w telewizji puszczają II wojna światowa, za kulisami. Bardzo interesujący film, odsłaniający mało znane fakty z okresu tej wojny. polecam ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 12:30
Kac Vegas

Polecam na pifko w męskim gronie

UPS:upset: wydało się... Facet to świnia
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 22:00
Słoń - wyjątkowo dziwny film. Jeśli ktoś lubi ciekawe rozwiązania w narracji to będzie zadowolony. Może za mało uczuć, ale stawiam, że tak było założone :)

po raz 3. lub 4. - Don Juan DeMarco - genialne, cóż więcej mogę powiedzieć.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 28-08-2009 13:13
Dziś obejrzałam "Beowulf'a", jak dobrze pamiętam... a reżyserem jest Zameckis (dobrze??) Nie mogłam zapamiętać, a w necie nie chce mi się sprawdzać.
Moje zdanie co do filmu?
eeeee.... widziałam lepsze.
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-08-2009 18:20
Cytat:
Wreszcie miałem okazję obejrzeć Lot nad kukułczym gniazdem Długo wyczekiwany, w końcu zdobyty. Ale warto było czekać Kto zna na pewno potwierdzi znakomitą grę aktorską Nicholsona (w końcu oscarowa rola). Również klimat w filmie nie odstaje. Poczucie całkowitej izolacji, zagubienia (przynajmniej ja to tak interpretuję). Doskonały film Milosa Formana. Polecam
Jest się z czego cieszyć. Wspaniałe AMERYKAŃSKIE kino. :) Muszę, znów kiedyś obejrzeć.

Ja przed chwilą skończyłem. Watchmen Strażnicy
Watchmen (2009)
produkcja: USA , Wielka Brytania

reżyseria Zack Snyder scenariusz Alex Tse , David Hayter zdjęcia Larry Fong muzyka Tyler Bates czas trwania: 163

Co powiedzieć. Nie czytałem komiksu, trudno mi ocenić czy klimat jest zachowany, czy to dobra adaptacja. Jednak mogę stwierdzić, że to dobry film. Ba, dobry powiedzieć to za mało. Świetne kino. Co mamy; efekty specjalne na wysokim poziomie, strzelaniny, bijatyki, krew i trupy, (bardzo dużo trupów), skomplikowane i zaskakujące układy miłosne, zagadkę do rozwiązania, politykę, i interesujące spojrzenie na świat i ludzkość. Wszystko to doprawione, ale delikatnie, znośnie, amerykańskim etosem, jednakże ukazanym inaczej niż zwykle. I można by zakończyć pean pochwalny na cześć tego filmu, ale to nie wszystko. Należy powiedzieć o dobrze dobranej ścieżce muzycznej. Dobre znane piosenki oraz magiczna muzyka Tylera Batesa(muszę zapamiętać to nazwisko). Mówiąc krótko, polecam.




Cytat:
Słoń - wyjątkowo dziwny film. Jeśli ktoś lubi ciekawe rozwiązania w narracji to będzie zadowolony. Może za mało uczuć, ale stawiam, że tak było założone
Chodzi o Słonia Gusa Van Santa, o masakrze w szkole? Ten film to pseudoartystyczna nuda. Nie można powiedzieć o tym film nic dobrego, poza pochwałą za oryginalną formę. Ale tak na prawdę to nic nie wnosi, męczy tylko. Nie wiem, jak ten film można obronić. A co do uczuć, myślę, że jak się amatorów zatrudnia to można liczyć na tylko tyle. Oczywiście założeniem było zrobić tak, właśnie, czyli zrobić kiepski film.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2009 11:44
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Słoń - wyjątkowo dziwny film. Jeśli ktoś lubi ciekawe rozwiązania w narracji to będzie zadowolony. Może za mało uczuć, ale stawiam, że tak było założone
Chodzi o Słonia Gusa Van Santa, o masakrze w szkole? Ten film to pseudoartystyczna nuda. Nie można powiedzieć o tym film nic dobrego, poza pochwałą za oryginalną formę. Ale tak na prawdę to nic nie wnosi, męczy tylko. Nie wiem, jak ten film można obronić. A co do uczuć, myślę, że jak się amatorów zatrudnia to można liczyć na tylko tyle. Oczywiście założeniem było zrobić tak, właśnie, czyli zrobić kiepski film.


Tak, ten film. No wiesz, nieprzypadkowo został nagrodzony w Cannes, wygrywając tym samym z m.in Eastwoodem, o ile się nie mylę. Ogólnie można uznać, że film ukazuje beznadziejność samej masakry - jeśli tak do tego podejść, to robi się całkiem interesująco. Myślę, że po prostu reżyser niepotrzebnie wziął się za scenariusz, bo może gdyby ktoś sprawniejszą ręką nakreślił sylwetki bohaterów film by najzwyczajniej w świecie stał się bliższy dla widza. Chociaż, nie powiem, pomysł z przeplataniem się poszczególnych wątków jest świetny.
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]