Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2009 13:36
U Quentina to raczej takie ministrzelaniny występują - krótkie, ale bardzo ciekawe. A dialogi to czysty geniusz.:D Zwłaszcza te z "Pulp Fiction".:bigrazz:
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-09-2009 13:52
No tak, mini. :) A czasem nawet pół-strzelaniny (jak ta w aucie, właśnie w "Pulp Fiction" ) :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2009 14:55
W "Kill Bill" to przeważają sceny walki, nie strzelanin.
Zapraszam na www.teksty1995.blox.pl
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2009 12:09
9

screenrant.com/wp-content/uploads/9-movie-poster.jpg

Cytat:
W postapokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Na życie laleczek czyhają siejące zagładę, drapieżne kreatury nowego świata.


Nie poszłabym na ten film, gdyby nie podpisywał sie pod nim Tim Burton, jako producent. Nastawiłam się na coś naprawdę fajnego i mocno się zawiodłam.

Największy minus filmu, to scenariusz, który kuleje już u samych podstaw. Brakuje w nim logiki i jakiegoś poważniejszego zamysłu. Jest tylko to, co dzieje się tu i teraz i nie ma jakiegoś solidniejszego wytłumaczenia, dlaczego się to dzieje. Tak, jakby scenariusz pisał jakiś nastolatek.

Drugi powód mojego niezadowolenia: w trailerze jako podkład leciała muzyka, od której aż przechodziły ciary. Niestety w filmie jej nie było, za to była muzyka całkowicie klasyczna i całkowicie nie zwracająca na siebie uwagi, co przy takiej tematyce też jest minusem.

A więc co takiego jest w tym filmie, że jednak warto go obejrzeć? Wizja reżysera. W jednej z recenzji ktoś porównał go do teledysków Toola i coś w tym jest. Dla oka to prawdziwy rarytas. Nie wiem, czy na plus czy minus policzyć fakt, ze widać w nim kilka scen żywcem przerysowanych z takich klasyków fantasy jak "Władca pierścieni", "Matrix" i kilka innych.

Film jest brutalny i bezkompromisowy, niczym najgorszy senny koszmar. Jeszcze żadna bajka mnie tak nie przeraziła. Straszne jest i to co widać i to czego nie widać. Także bez nastawiania się na coś wybitnego, to film może się podobać :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-09-2009 20:31
"Bękarty wojny". Najsłabszy film Q. Tarantino, jaki widziałem. Nie ma mowy, żebym obejrzał go drugi raz, a kilka jego filmów obejrzałem więcej niż dwa razy. Nie bawią mnie już te dialogi, liczyłem na coś świeżego.

Brad Pitt wypadł najżałośniej.

5/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 20-09-2009 20:51
Taken - hmm... Troszkę z serii zabili go i uciekł, ale mimo wszystko oglądało się przyjemnie. Żadne wybitne dzieło to to nie jest, ale ten handel kobietami... Mnie ruszyło.
Lubię Liama Neesona, tu zagrał zdesperowanego ojca - i dobrze mu poszło. Ogólnie film dobry, w sam raz na piątkowy wieczór :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 20-09-2009 20:58
Naga Mila


:D:D:D
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-09-2009 13:16
Cytat:
Film "Rewers" Borysa Lankosza zdobył Złote Lwy na XXXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrodę dla najlepszego reżysera dostał Wojciech Smarzowski za film pod tytułem "Dom Zły". Najlepszymi aktorami zostali wybrani Agata Buzek oraz Borys Szyc.

Borys Szyc otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w "Wojnie polsko-ruskiej", nagroda dla najlepszej pierwszoplanowej aktorki przypadła Agacie Buzek za kreację w "Rewersie".

"Wszystko, co kocham" zdobyło już w Gdyni nagrodę Złotego Klakiera dla filmu najdłużej oklaskiwanego, "Rewers" natomiast Nagrodę Publiczności gdyńskiego Multikina.

http://www.dziennik.pl/kultura/.../Oto_najlepsze_polskie_filmy_i_aktorzy.html#reqRss
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
tequila Użytkownik
  • Postów: 350
  • Skąd: bydgoszcz
Dodane dnia 21-09-2009 15:46
Mnie ciekawi, jak Szyc zagrał Silnego w Wojnie, niestety kina w Bydgoszczy już tego nie grają, może po tym, jak znów zrobiło się o filmie głośno, to wróci na ekrany. Czytałam książkę, widziałam spektakl na podstawie książki, ciekawe jak wyszedł film. Czy ktoś widział i chce się podzielić wrażeniami?:yes:
"(...) więcej spacerów, mniej kawy(...)"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 21-09-2009 15:59
"Vidoqe" - akurat na TVN leciało i to po 24 (miewam na bezsenność) planowałam obejrzeć sobie film i co?! PYK! I się pojawił!

Podobał się (francuski film), fajny klimacik tajemnicy i gothic'u ukazany w XIXw. Główną rolę zagrał Gerard Depardieu.
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2009 16:58
Przekręt doskonały - haha, musicie to sami zobaczyć ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2009 11:49
"Bękarty Wojny" reż. Quentin Tarantino

Na ten film czekałem od bardzo długiego czasu i warto było. Quentin zaserwował nam ponad 2,5 h rozrywki na najwyższym poziomie. Na prawdę dawno tak dobrze się w kinie nie bawiłem. Ze wszystkich filmów Tarantino ten jest zdecydowanie najbrutalniejszy, ale też i najmniej wulgarny pod względem słownictwa.
Niektórzy zarzucali Tarantino przeinaczanie faktów historycznych, ale są to idiotyczne zarzuty. To nie miał być film historyczny i każdy to zauważy.


"9" reż. Shane Shane Acker

Pod względem wizualnym i technicznym najprawdziwszy majstersztyk. Wizja postapokalitycznego świata zawarta w filmie robie spore wrażenie. Niestety są też i pewne wady, głównie merytoryczne. Przede wszystkim postaci zachowują się mało wiarygodnie, niedopracowany scenariusz, trochę niedopracowań. Jednak ogląda się bardzo przyjemnie i warto się na niego wybrać.

"Wallander" reż. Philip Martin, Niall MacCormick

Miniserial(3-odcinkowy) na podstawie powieści Henninga Mankella. O wiele lepszy niż te współczesne seriale detektywistyczne. Postać głównego bohatera, świetnie zagrana przez Kennetha Branagha, to człowiek z krwi i kości. Z wadami, problemami, ale i tak sympatia widza jest po jego stronie. Większy nacisk niż na śledztwa jest tu kładziony na życie Wallandera.
Fantastyczne scenariusze, zdjęcia, reżyseria i aktorstwo.
Naszła mnie ochota na kryminały Mankella.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2009 22:33
"Galerianki": film trzeba powiedzieć niezły. Fabularnie - schematycznie i dość stereotypowo, ale całkiem dobrze zagrany i wydaje mi się, że dobrze pokazujący "zainteresowania" znacznej części naszej młodzieży oraz patologię w gimnazjach.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-09-2009 22:39
Cytat:
"Galerianki": film trzeba powiedzieć niezły. Fabularnie - schematycznie i dość stereotypowo, ale całkiem dobrze zagrany i wydaje mi się, że dobrze pokazujący "zainteresowania" znacznej części naszej młodzieży oraz patologię w gimnazjach.
Z prawie wszystkim się zgadzam poza dobrze zagrany. Nie jest to co prawda "Słoń". ale gry to tam specjalnie nie ma.

Cytat:
"Vidoqe" - akurat na TVN leciało i to po 24 (miewam na bezsenność) planowałam obejrzeć sobie film i co?! PYK! I się pojawił!

Podobał się (francuski film), fajny klimacik tajemnicy i gothic'u ukazany w XIXw. Główną rolę zagrał Gerard Depardieu.
Ciekawy. Inny. Niezły. Gerard jak zwykle ;) nie ma go co chwalić.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 25-09-2009 22:40
Afterwards
Zastanowił mnie ten film. Całkiem niezła obsada i całkiem nieźle zagrane.
http://www.filmweb.pl/f427533/Potem,2008
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-09-2009 23:06
Cytat:
Z prawie wszystkim się zgadzam poza dobrze zagrany


No jak, ta czarna dobrze zagrała. Główna bohaterka - ok drewno, Michał - ok, emo. Ale "czarna" mi się podobała i zagrała naprawdę dobrą rolę.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-09-2009 23:36
Cytat:
Anub1s napisał/a:
"Galerianki": film trzeba powiedzieć niezły. Fabularnie - schematycznie i dość stereotypowo, ale całkiem dobrze zagrany i wydaje mi się, że dobrze pokazujący "zainteresowania" znacznej części naszej młodzieży oraz patologię w gimnazjach.


Nie rozumiem dlaczego on jest teraz w kinach, jak ja rok temu oglądałem to na youTube...

Ktoś wie o co chodzi?!
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 26-09-2009 00:13
Ja obejrzałam Co gryzie Gilberta Grape'a - bardzo dobry, i Gwiezdny pył - świetna baśń, uwielbiam takie filmy :)

Piątkowy wieczór filmowy jak najbardziej udany :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2009 08:21
Cytat:
Nie rozumiem dlaczego on jest teraz w kinach, jak ja rok temu oglądałem to na youTube...


Z tego co wiem, na youtube'ie była inna wersja, chyba praca na koniec studiów tej reżyserki.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2009 11:26
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Cytat:
Nie rozumiem dlaczego on jest teraz w kinach, jak ja rok temu oglądałem to na youTube...


Z tego co wiem, na youtube'ie była inna wersja, chyba praca na koniec studiów tej reżyserki.


A to bardzo możliwe, bo to strasznie kiepskie było :D
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.