Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2009 16:59
No to w końcu film offowy, więc trudno oczekiwać wielkiego aktorstwa.
Polecam "Że życie ma sens" - bardzo podobny film, ale (przynajmniej dla mnie) ciekawszy i lepiej nakręcony.
Choć "D.I.L" też ujdzie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 02-10-2009 17:06
"Że życie ma sens" to świetny film. Jeden z moich ulubionych. :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2009 18:09
"Amadeusz" - Świetny, wspaniały, przepiękny. Być może nie zobaczę już nic równie wspaniałego w tym miesiącu. To fabularyzowany film o Mozarcie, na pewno nie ma co się uczyć z niego biografii kompozytora, przedstawiający samego Amadeusza w bardzo oryginalny sposób. I do tego czuć jakby przeniosło się w czasie. Polecam wszystkim.

"Galerianki" - Pewne obawy miałem, ale wyszedł z tego całkiem dobry film. Jak na polskie warunki bardzo oryginalny i starający się podnosić trudne tematy. Mimo zabawniejszych momentów to tak naprawdę smutny film.
W kinie na seansie oprócz mnie było jeszcze sporo młodzieży i to nawet młodszej ode mnie. I w scenach najbardziej dla mnie dramatycznych wszyscy buchali śmiechem. No, ale nie od dziś wiadomo, że nasza młodzież nie ma jakiegoś specjalnego wyczucia dramatyzmu.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-10-2009 00:11
"Dzieci Ireny Sendlerowej"
Po raz pierwszy, od dawna film biograficzny, w dodatku z taką tematyką, który kompletnie mnie nie wzruszył. No może nie kompletnie, ale patrzyłam na tą historię jak na ... Właśnie na co? Może dla tego, że film skierowany do amerykańskiej widowni ( film Johna Kenta Harrisona jest telewizyjną produkcją zrealizowaną dla CBS), a może ja inne mam widzenie na historię drugiej wojny światowej? Nie mówię, że film jest całkiem zły. Dla mnie za mało w nim emocji.Ale nie tego się po nim spodziewałam. Za to muzyka jak zawsze u Kaczmarka świetna.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-10-2009 14:13
Zaczął się piąty sezon "Zagubionych". Szczerze to się zawiodłam. Może to trochę wina tego, że kolejne sezony były emitowane w rocznych odstępach, a w tym czasie widzowie wszystko pozapominali. Już zupełnie nie wiem, co się dzieje, dlaczego oni są tam, a nie gdzie indziej itd. :rol: O. I tyle zostało po takim fajnym kiedyś serialu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 06-10-2009 12:51
"Przerwane objęcia" - Almodovar znowu nakręcił coś niebanalnego, oryginalnego, wciągającego i niesamowitego. Piękny film, piękna opowieść.

Z mniej chlubnych filmów widziałem jeszcze "Szakala" reamake "Dnia Szakala" na podstawie prozy Forsyth'a. Film ma niewiele wspólnego z oryginałem. Brak tu takiego napięcia, tych smaczków związanych z drobiazgowym, szczegółowym śledztwem i świeżości. Skojarzyło mi się to z ekranizacją "Uciekiniera" Kinga. Gdyby twórcy "Szakala" zapędzili się nieco bardziej mogłaby wyjść podobna profanacja.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-10-2009 16:22
Cytat:
AmIam napisał/a:
"Przerwane objęcia" - Almodovar znowu nakręcił coś niebanalnego, oryginalnego, wciągającego i niesamowitego. Piękny film, piękna opowieść.


Planuję to obejrzeć. Dobrze, że mówisz, że dobre. :)



Wczoraj wieczorem obejrzałem "Wojnę polsko-ruską". Moim zdaniem udało się, twórcy dali radę :yes: Wydawało mi się niewykonalnym przenieść te dialogi na ekran i uniknąć sztuczności (na codzień przecież nie mówimy hip-hopem). Aktorzy spisali się co najmniej bardzo dobrze (poza tą sceną, gdzie kupowali coca-colę), a trochę wkurzały tylko "matrixowate" sceny walki. Takie efekty mogli sobie darować. 7/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-10-2009 16:36
"Wojna polsko-ruska" jest super, takie filmy nie zdarzają się na co dzień.
No, trochę w końcówce pada - trzeba niestety przyznać.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-10-2009 17:50
Wiem, że już o tym pisano parę razy, ale:

Bękarty wojny.

O tym filmie można by się rozpisywać pewnie godzinami, jak to Tarantino jest w swoim żywiole, jak jest niezgodny z realiami historycznymi czy też jak bardzo ośmieszył niemców. Jedno jest pewne - poprzeczkę postawił na szczycie Taipei 101. Do tego filmu nie wiedziałem, że na historii drugowojennej można się tak ubawić. (Najlepsza scena to ta (oczywiście z racji zachowania publiczności), jak ? miażdży naziście głowę (łeb?) kijem bejsbolowym - a kino w śmiech. :D Na stronie www.filmweb.pl jest taka fajna recenzja, której autor mówi, że dla niego są tylko 2 grupy ludzi śmiejących się z tej sceny: poszkodowani podczas 2 wojny - kwestia odwetu - i chorzy psychicznie. Odnoszę dziwne wrażenie, że zaliczam się do tej drugiej grupy...;))

PS. Nie pojmuję, czego oczekiwali ludzie, którzy psioczą. Wiedzą chyba, czego się po Tarantino spodziewać? (Ja nie wiem.) Brak im chyba dystansu...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-10-2009 19:14
"Shreck Trzeci"

Śmieszny. :)
Cytat:
Prać łobuza!

rządzi!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-10-2009 09:41
jak wyżej :D dobra bajka :D ale do jedynki się nie umywa :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-10-2009 10:50
"Człowiek z księżyca" Milosa Formana z rewelacyjnym Jimem Carreyem. Biografia komika Andyego Kaufmana. Widziałem na Youtube filmiki z tym kolesiem, Cerrey był niemal identyczny. Świetny film i najlepsza rola, moim zdaniem, Cerreya. Polecam
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 11-10-2009 18:10
Cytat:
Silvus napisał/a:
(Najlepsza scena to ta (oczywiście z racji zachowania publiczności), jak ? miażdży naziście głowę (łeb?) kijem bejsbolowym - a kino w śmiech. :D Na stronie www.filmweb.pl jest taka fajna recenzja, której autor mówi, że dla niego są tylko 2 grupy ludzi śmiejących się z tej sceny: poszkodowani podczas 2 wojny - kwestia odwetu - i chorzy psychicznie. Odnoszę dziwne wrażenie, że zaliczam się do tej drugiej grupy...;))


To chyba rację miał ów recenzent.
Ja tam nie widziałem nic zabawnego, raczej jednocześnie hołd i kpinę z niemieckich zołnierzy i chyba tez przytyk do amerykańców.
Ta scena zrobiła na mnie wrażenie, bo najpierw niemiecki sierżant patrzy na oprawcę bez żadnego strachu, mowiąc, ze order dostał za odwagę, a za chwile posikany ze strachu szeregowy ujawnia miejsce zasadzki.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 11-10-2009 19:50
Na "Shreku trzecim" się zawiodłem. Choć nadal śmieszy, to nie aż tak jak dwie poprzednie części, no i scenariusz kuleje.

"Noc Iguany" - Świetny dramat psychologiczno-obyczajowy z wspaniałym aktorstwem.

"Piła" - Ludzie mogą sobie mówić co chcą, ale to jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat. Mocny, tajemniczy, niejednoznaczny, zaskakujący i dający do myślenia.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-10-2009 14:07
"Jedna ręka nie klaszcze" - jeśli napiszę, że to czeski film, to chyba wszystko stanie się jasne :p Właściwie to mi się podobało...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-10-2009 15:30
A co było dziesięć lat temu?
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 12-10-2009 15:32
"Antychryst" - nie polecam delikatnym osobom!!!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-10-2009 15:33
"Dystrykt 9"
http://www.filmweb.pl/f464478/Dystrykt+9,2009

Dziesięć lat czekałem na dobre S-F i w końcu się doczekałem :yes:

8.5/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 13-10-2009 08:52
"Przerwane objęcia"
http://www.filmweb.pl/f399213/Przerwane+obj%C4%99cia,2009

8/10
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 13-10-2009 09:10
swietny film oparty na faktach o mistrzu Yip Manie

http://www.youtube.com/watch?v=YkHmYJmfuWg

Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]