Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2009 08:37
www.news-anime.com/wp-content/uploads/2009/02/ghost_in_the_shell_dvd.jpg

W końcu zaliczyłam "Ghost in the shell". Pewnie jakbym obejrzała to parę lat temu, to zrobiłoby na mnie większe wrażenie. Teraz to już klasyk. Ale obejrzeć warto.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2009 15:23
Widział ktoś nowe "Galerianki"? Po strasznie drewnianej wersji telewizyjnej mam pewne obawy, ale znajomi bardzo polecają.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 16-11-2009 17:40
co do 2012 oglądanego w kinie, oczywiście, robiły wrażenie efekty ale dla mnie momentami były lekko śmieszne, takie rodem z gry komputerowej, czekam na film katastroficzny w którym efekty przekonają mnie do siebie i będą bardziej realistyczne, zalanie Himalajów przez falę też śmieszne, rozpatrując ten film jest strasznie nielogiczny, nie będę się zagłębiał w szczegóły bo jeśli ktoś jeszcze nie oglądał nie chcę psuć efektu, zgadzam się z jednym z tego co Tomasz napisał, jeśli oglądać to tylko w kinie

poza tym postać tego grubego Ruska mi się strasznie podobała, najmocniejszy punkt filmu, było z czego się pośmiać :D Tamara zresztą też mocny punkt, było na co popatrzeć :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-11-2009 19:35
Cytat:
Widział ktoś nowe "Galerianki"? Po strasznie drewnianej wersji telewizyjnej mam pewne obawy, ale znajomi bardzo polecają
Jeśli nie podoała się etiuda reżyserki, to wersja kinowa uwierz mi jest znacznie gorsza. Odrobinkę lepiej zagrane, trochę lepiej zrobione, ale fabuła zmieniona na gorsze. Nie polecam.

Fajna Rosjanka była :) No nie był to film realistyczny, no bo wiadomo, miałbyć z wielką pompą.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-11-2009 20:00
No chyba sobie daruję. Po co oglądać w takie laski na ekranie, kiedy można na ulicę wyjść?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 20-11-2009 22:22
"Rewers" - Bardzo dobry i ciekawy film, ale z tym, że najlepszy polski film ostatnich lat to nie przesadzajmy.

"2012" - Na początku miałem w ogóle nie oglądać, potem się jednak zdecydowałem i wyznaczyłem datę seansu na 22 grudnia 2012, ale w końcu znajomi mnie wyciągnęli to poszedłem. Efekty robią wrażenie, reszta też na wystarczającym poziomie. No, nie licząc masy absurdu i braku logiki.

"Tarantula" - Jeden z najlepszych B-klasowych horrorów lat 50-tych. Robi wrażenie. Polecam każdemu zainteresowanemu podobnymi tematami.
Aha, gra tu Clint Eastwood.;)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 20-11-2009 22:59
"Australia" - wizualnie... Rozkosz, klata Jackmana pobudza mnie nawet, jak mi się nie chce. Właściwie przyznaję, że oglądałam tenm film ze względu na niego. Znaczy, wizualnie, jeśli chodzi o zdjęcia krajobrazów, też było bardzo dobrze, żałuję, że oglądany na moim 10calowym maleństwie, a nie w kinie.
Fabuła? Lekka, łatwa i przyjemna, z łezką, z humorem, bajeczka taka.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Cute Użytkownik
  • Postów: 121
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 21-11-2009 08:15
W niedzielę w tamtym tygodniu wybrałam się na hit kinowy, film 2012. Mnie osobiście się spodobał, nie wiem jak innym ludziom. Efekty były świetne. Zamierzałam go oglądać na komputerze, i dobrze, że tak nie zrobiłam, ponieważ lepiej wyglądało to wszystko właśnie w kinie.
Bardzo dobra fabuła. No i co, no i film bardzo fajny. :D
Najchętniej zamieniłabym się w grubego czarnego kota,
lecz zamiast na płocie, życie
przespałabym na Twoich kolanach...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 21-11-2009 09:40
A ja dziś wybieram się na "Księżyc w nowiu" ( proszę nie kręcić nosami;)). Mam ochotę na coś ckliwego i babskiego:)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-11-2009 18:05
"Hitman" - mogło być 100 razy lepiej, jest średnio, ale nie najgorzej.

"Nigdy nie mów nigdy" - miała być komedia obyczajowa, ale to jest film obyczajowy z 4 śmiesznymi scenami. Nie chodzi o to, że były sceny, które miały śmieszyć a nie śmieszą - tu nie ma praktycznie scen humorystycznych. Z założenia.

Pozdrawiam
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2009 18:29
"Moon" - jak ja dawno nie widziałem prawdziwego science-fiction! Już traciłem wiarę w ten gatunek, skutecznie wypierany przez fantasy, a tu naprawdę miła niespodzianka. Film z księżycowo-lemowskim klimatem i oryginalnym scenariuszem. Gorąco polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2009 21:58
Cytat:
"Moon" - jak ja dawno nie widziałem prawdziwego science-fiction! Już traciłem wiarę w ten gatunek, skutecznie wypierany przez fantasy, a tu naprawdę miła niespodzianka. Film z księżycowo-lemowskim klimatem i oryginalnym scenariuszem. Gorąco polecam.

Podpisuję się pod tym postem, film świetny, mimo iż stosunkowo niskobudżetowy.

Aczkolwiek (kabanos będzie wiedział o co chodzi) SPOILER! Tak wielkiej firmie, o tak wielkich przychodach nie opłacało by się to wszystko, już mogli by zatrudniać normalnych pracowników. Film byłby lepszy gdyby jego akcje osadzili np. na Najadzie i firma nie miała by tak olbrzymich pieniędzy z tej stacji.
KONIEC SPOILERA!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 22-11-2009 17:15
Fast Food Nation - spodziewałam się bardziej obrzydzającego filmu. Ogólnie była to dobra obyczajówka. Właściwie o wszystkim i o niczym, a gdzieś tam w tle przebija kwestia fastfoodów.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2009 21:00
Mary i Max http://www.filmweb.pl/f479892/Mary+i+Max,2009
Absolutnie genialny, porażający, dołujący i szokujący animowany komediodramat... Nigdy nie przypuszczałem że to powiem, ale... kurwa, to trzeba zobaczyć! :D

Cytat:
Historia wyjątkowej przyjaźni pomiędzy samotną Mary Dinkle - pulchną 8-latką mieszkająca w Melbourne, a 44-letnim Maxem Hotowitzem - wyobcowanym, cierpiącym na syndrom Aspergera Nowojorczykiem.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 23-11-2009 22:02
Tak, tak też to widziałam i podzielam zdanie poprzednika:D
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 24-11-2009 00:00
"Biała wstążka"
Ten film poraża
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 11:17
Właśnie obejrzałem film z moim udziałem. Gorąco polecam:)

W całości można obejrzeć go w necie:
The Hero - KLIKNIJ I OBEJRZYJ!

Film zagraniczny, z angielskimi napisami :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 27-11-2009 12:26
"Królestwo Niebieskie"-oglądałam już kilka razy,a dopiero wczoraj wychwyciłam kilka istotnych szczegółów;). Może leje się tam trochę za dużo krwi,jak na mój gust,ale opowieść wciąga...
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-11-2009 14:46
Cytat:
"Rewers" - Bardzo dobry i ciekawy film, ale z tym, że najlepszy polski film ostatnich lat to nie przesadzajmy.
Ja wczoraj widziałem.

Wg mnie to nie jest najlepszy film ostatnich lat, lecz jeden z najlepszych polskich filmów wogóle. A dlaczego bo jest zupełnie niepolski. Bez kompleksów. Jakby to robił koleś z innego kraju. Oczywiście o polskich sprawach, o Polakach, ale jakiś taki klimatyczny, dobrze zrobiony, pozbawiony patosu, krytyki naszego narodu. Film o ludziach, o historii, ciekawa fabuła, momentami bardzo śmieszny, momentami zaskakujący. Jak bym ten film zobaczył z nie znanymi mi aktorami i po angielsku, to nie pomyślałbym, że mógł go robić Polak. Jak dla mnie 10/10. Zobaczcie koniecznie.



Cytat:
"Królestwo Niebieskie"-oglądałam już kilka razy,a dopiero wczoraj wychwyciłam kilka istotnych szczegółów. Może leje się tam trochę za dużo krwi,jak na mój gust,ale opowieść wciąga
Jakby nakręcili film historyczny, a nie melodramat z pięknym Orlando, to było dużo krwi. Dla mnie to lipa do potęgi entej.



Paranormal Activity też widziałem niedawno. Taki sobie horror. Nic odkrywczego, nic wyjątkowego, nie jest spaecjalnie straszny. Nie polecam, ale obejrzeć można.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Dragon Użytkownik
  • Postów: 34
  • Skąd: Łuków
Dodane dnia 27-11-2009 19:02
"2012"- Zaje***te efekty, średnie dialogi, średni aktorzy. Poezja destrukcji.
"Hydrozagadka" - Do tej pory nie mogę wyjść z wrażenia, że taki film powstał w naszym kraju.
"Moon" - Niezły dramat sci-fi, ma sój klimat a aktor naprawdę daje radę.
http://www.dragonblog.ovh.org
Mój Blog.
http://www.lastfm.pl/user/.../MarcinGorski/
Co słucham
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]