Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-12-2009 18:05
Solista z Robertem Downey Jr. i Jamiem Foxxem. Kolejny film biograficzny made in USA, i kolejny świetny film.
nie powiem, że jest jakimś wybitnym dziełem, ale jest świetnie zagrany i fabuła nie nudzi. Mądry i ładny film, z dobrą muzyką. Polecam każdemu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
quevemare Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Józefów
Dodane dnia 13-12-2009 20:23
"Equilibrium" kapitalnie zrobiony film, opiera się na wydarzeniach z "Roku 1984" oraz sytuacji w Korei Północnej. Polecam ^^
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-12-2009 21:17
To tak:

G.I. Joe: Czas Kobry - kolejne zniszczone (komiksowe) wspomnienie z dzieciństwa :upset: lotność niektórych tekstów zabija, np. scena pościgu:
Cytat:
- chyba dokądś jadą!
- do celu?!

plus tym "głównym" złym jest... Francuz, a lód tonie w wodzie.
Jedynym plusem tego filmu jest Sienna Miller, przy czym nie mam na myśli tego jak zagrała, a po prostu - nie męczy oka :)
2/10


Zapowiedź
- na fali filmów o końcu świata ten (zresztą nie jako jedyny) tonie i osiada na mieliźnie. Nicolas Cage w fryzurze a'la zemsta Leszka Czajki gra niczym Roman G. podczas kręcenia spotu wyborczego LPR. Plus stos banałów, kalek, upchanych byle tylko zniszczyć świat.
Litości, dajcie żyć. 1/10

Gamer (http://www.filmweb.pl/f433961/Gamer,2009) - Leonidas kontra... jakiś koleś(?) To miło, że Gerard Butler się stara żeby coś z tego filmu wyciągnąć, plus podziwiam "pomysłowość" scenarzysty, tuż przed ostatnią walką Butler obala litra w 5 sekund, po to by 10 min później "zatankować" nim samochód.
Każdy kto próbował obalić litra w kilka sekund wie, że równie trudno co wypić jest go utrzymać dłużej niż kilka chwil.
Aha walka toczy się o życie, o kontrolę nad ludzkimi umysłami itd., bardzo pomysłowo.
2/10

Piękny Umysł - Russell Crowe w swojej najlepszej moim zdaniem roli. Zresztą to nie jest nowy film i pewnie wszyscy go widzieli, jeśli jednak ktoś nie miał tej przyjemności, to polecam. 9/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-12-2009 21:54
Cytat:
"Equilibrium" kapitalnie zrobiony film, opiera się na wydarzeniach z "Roku 1984" oraz sytuacji w Korei Północnej. Polecam
Ale nie chodzi o tę wersje z Balem? Warto spercyzować. Bo to Christianem to był remake. I nie był bardzo odkrywczy.

Cytat:
Piękny Umysł - Russell Crowe w swojej najlepszej moim zdaniem roli. Zresztą to nie jest nowy film i pewnie wszyscy go widzieli, jeśli jednak ktoś nie miał tej przyjemności, to polecam. 9/10
To chyba prawda, co do Rusella. Ja i tak go najbardziej lubię za Romper Stomper i Tajemnice LA, ale trzeba przyznać że jako schizofrenik był genialny. I tu polecam Solistę, porównajcie Foxxa z Crowem.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 15-12-2009 17:10
Widziałem nowego "Złego porucznika" Wernera Herzoga. O dziwo, lepszy niż pierwowzór Ferrary z 1992 roku (różnią się znacząco). O dziwo, Cage w dobrej formie. O dziwo, Herzogowi udało się nakręcić dobry film.

Widziałem też Law Abiding Citizen. Świetny pomysł i godzinę całkiem przyzwoitego, oryginalnego i trzymającego w napięciu kina (w dobie Transforshitów rzadko się to zdarza!) zamieniono później w jakąś papkę i i wielką, holiłódzką kpinę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2009 17:44
Był ktoś na nowej ''Opowieści wigilijnej''? Warto to obejrzeć? :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2009 19:43
Jestem po Bękartach Wojny - rewelacja!
i po 500 dni Na Miłość - również rewelacja. Chyba jedyny romans jaki mi się podobał. Zupenie niekonwencjonalny, inny, oryginalny. Mimo, że potrafi miejscami rozśmieszyć, to nie jest komedią.

A skłamałem. Innym "romansem", który mi się jeszcze bardzo podobał to Zakochany bez Pamięci.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 15-12-2009 20:14
"Tatarak" Wajdy - odpadłem - a ostatnia scena nad rzeką... - długo długo nie mogłem ochłonąć - warto obejrzeć
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2009 20:58
"Jeździec bez głowy"- wykorzystując kłopoty z gardłem i wolne od szkoły wreszcie obejrzałam :) Świetne, świetne i jeszcze raz świetne. Mroczniasto, acz bez charakterystycznych burtonowskich zawijasów w scenografii, które tak uwielbiam. Johnny jak zwykle fantastyczny, widać jak nieśmiało wschodzi charakter jego gry rozpoznawalny później u Wonki czy Sparrowa. Oglądając miałam w głowie cały czas niedawny demot, że Depp zagrałby zwłoki lepiej, niż martwy człowiek :D
Co prawda, to prawda B)
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2009 07:42
Cytat:
"Jeździec bez głowy"- wykorzystując kłopoty z gardłem

Czemu mnie to śmieszy? :lol:

Ostatnio powtórzyłem sobie film Carandiru. Kto oglądał Prison Break niech i to obejrzy. Zaciekawi go ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-12-2009 13:04
X-Men Geneza: Wolverine - trzyma poziom reszty X-Menowych ekranizacji, więc jest bdb. Choć miejscami kilka rzeczy drażni.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2009 15:09
Cytat:
O dziwo, Herzogowi udało się nakręcić dobry film.

Co masz do p.Herzoga?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 16-12-2009 21:41
Absolutnie "Czas apokalipsy" :)
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 16-12-2009 21:46
Co mam do Herzoga?

Godziny nudów z Kinskim (poza Zagadką Hausera) i to ostatnie dziełko z Balem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2009 22:09
Kinsky nudny? Zawsze go miałem za jednego z najciekawszych aktorów filmowych jacy kiedykolwiek stąpali po Ziemi. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 16-12-2009 22:54
Kinski to ciekawy aktor. To nie on jest nudny i jałowy, tylko filmy, w których grał.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2009 23:43
Też bym polemizował. W każdym razie do Herzoga wielki respekt za "Szklane serce", absolutnie arcydzieło. No i potem za również bardzo dobrą "Zagadkę...". Te filmy z Kinskim faktycznie ratuje właśnie jego rola, ale to też trzeba oddać Herzogowi, że umiał z tak trudnym aktorem, tak efektownie współpracować na planie (do czasu przynajmniej), bo u innych reżyserów pan Klaus nie rozwijał tej pełni swych możliwości.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2009 01:41
U-571 http://www.filmweb.pl/f1335/U-571,2000
Matthew McConaughey grający "twardziela"? To brzmi prawie jak oksymoron. Mniejsza o niego, film jest taką bzdurą, że dziwię się, że od czasu do czasu można go gdzieś w TV zobaczyć :confused: chociaż, marzyłoby mi się takie zakończenie: Anglicy wyławiają ich z oceanu, dostarczają do jakiegoś generalnego dowództwa, a tam pada tekst: "Wiecie, co? Fajnie, że wam się udało, ale Polacy już te enigmę rozkodowali..."
Ech... 2/10 bo przynajmniej jakoś to wszystko wygląda.

Biała sukienka http://www.filmweb.pl/f102208/Bia%C5%82a+sukienka,2003
Produkcja z cyklu "Święta polskie" z Małaszyńskim i Czarnotą w rolach głównych. Niestety - stereotypowa i przewidywalna, naprawdę jest ktoś kto nie wiedział po 20 minutach kogo gra Małaszyński? Połączenie nadziei i naiwności w niezbyt udanej wizualnie formie (scena wypadku).
Plusami są natomiast niektóre humorystyczno-komiczne wstawki :)
3/10

Fałszerze http://www.filmweb.pl/f379807/Fa%C5%82szerze,2007
Oskarowiec z 2007r. (najlepszy film nieanglojęzyczny), historia Salomona Sorowitscha, który żeby przeżyć balansuje na granicy "zrobić wszystko" a "zachować godność". Oczywiście to wszystko dzięki "uprzejmości" nazistów. Dobry film, choć odrobinę według mnie za krótki (1:30), a tej krótkości towarzyszy uczucie, że koniec został za wcześnie obcięty. Niemniej warto obejrzeć, o ile komuś się "tematyka obozowa" nie przejadła. 7/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-12-2009 19:56
"Popiełuszko: Wolność jest w nas" niezły, ale bez rewelacji. Niezły jak na polski film. Niestety momentami nudny, rozwlekły. Sceny które łapią za serce, przeplatane ze smętami. Nie ze scenami, które dają odetchnąć, tylko z autentycznym nudzeniem. Typowe dla Polaków, niestety. Ale mimo wszystko film polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-12-2009 13:54
Ferdydurke na TVP Polonia - film nawet w miarę wiernie odzwierciedlający treść książki, mimo wszystko nie miał w sobie tej magii co dzieło Gombrowicza :) oceniłbym na 6 w skali 10punktowej :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]