Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-12-2009 14:42
Z wczorajszego nocnego seansu:

Troja (HD) - Brad Pitt grający dupą wkurza, ale grający włócznią, mieczem, tarczą itd. jest już całkiem znośny. Odbóstwienie wyszło tej historii na dobre. Z jednej strony szkoda, że film tak luźno trzyma się Iliady, z drugiej strony... przedstawienie 10 lat oblężenia mogłoby być kiepskim pomysłem. Można obejrzeć, ale jeśli ktoś myśli, że obejrzy film zamiast przeczytać lekturę i "starczy", to przejedzie się niemiłosiernie ciągnięty za "rydwanem" nauczyciela/nauczycielki ;)
6/10

Beowulf (HD) - Zemeckis wpadł na pomysł żeby film nakręcić za pomocą motion capture, wiele osób wymienia to jako wadę. Mi to nie przeszkadza, a dodatkowo ma w sobie coś pociągającego, świeżego. Sama historia to raczej luźne nawiązanie do tytułowego poematu, niemniej zawsze miałem do tej legendy jakąś słabość. W tym filmie ta słabość nazywa się "Angelina Jolie"... plus Ray Winstone, Anthony Hopkins, John Malkovich i Brendan Gleeson, choć mówi się, że nazwiska nie grają, to jednak robią różnicę. Kto nie oglądał - niech obejrzy, choćby po to żeby wyrobić sobie zdanie na temat motion capture. 7/10

Dzisiejsze czasy http://www.filmweb.pl/f97131/Dzisiejsze+czasy,1936
ten film ma 73 lata, a wystarczyłoby go pokolorować, dodać głos i nieco podrasować jakość aby otrzymać przeciętny film XXI, owszem - przeciętny, bo takich historii obecnie w filmach jest cała masa. Tylko, że (może trochę przesadzę) to jest ich pierwowzór, to jest ziarenko (no dobra, nie było jedynym ziarenkiem) z którego wyrosło wszystko to co obecnie znamy. Gadam głupoty? Może, ale tak czy siak to trzeba zobaczyć żeby ocenić.
10/10
Do góry
Autor
AmIam Użytkownik
Bez Chaplina dzisiejsze kino nie byłoby tym samym. To on zastosował jako pierwszy wiele wątków i chwytów, nie tylko tych komediowych, które są wykorzystywane jeszcze dzisiaj i będzie tak w przyszłości.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
creep Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 18:41
"Wino truskawkowe" na podstawie "Opowieści galicyjskich" Andrzeja Stasiuka / "Do Czech razy sztuka" - nie ma to jak polskie tłumaczenia tytułów
Do góry
Autor
TomaszObluda Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 20:07
Dzięki Tycanku za pomysł na film - Beowulf bardzo fajny. A kto napisał scenariusz? Neil Gaiman najlepszy pisarz na ziemi. Tzn mój ulubiony :D
Do góry
Autor
Corpseone Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 20:18
Casablanca - wspaniały melodramat, kopalnia cytatów

-"Jaka jest pańska narodowość?"
-"Jestem pijakiem"

Rebeka - Film Hitchocka z 1940 roku. Mroży krew w żyłach, ale jest tyci za długi.

Wzięło mnie ostatnio na noiry.
Do góry
Autor
JaneE Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 20:18
W końcu udało mi się obejrzeć "Czystą krew", miałam na to ochotę już długo, no ale zawsze nie było czasu na głupotki :)

Teraz pierwszy sezon załatwiłam w dwa tygodnie.

Muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Lepsze niż się spodziewałam.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
tequila Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 20:40
To oglądaj drugi sezon:) Też ciekawy, ale opowiadać nie będę:D A piosenka tytułowa jest najlepsza z całego serialu:yes:
http://www.youtube.com/watch?v=vxINMuOgAu8
"(...) więcej spacerów, mniej kawy(...)"
Do góry
Numer GG
Autor
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 21:03
Czysta krew jest świetna!

Czytał ktoś może książki, na których bazuje serial? W Polsce wydano chyba tylko dwie, a reszta jest zapowiedziana, ale nie wiem, czy tykać, bo różne głosy słyszę nt.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
JaneE Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 21:52
Próbowałam przeczytać, ale odpuściłam po kilku stronach. Nie wiem może to wina tłumacza, ale miałam wrażenie, że napisała to 13 - latka ;)

Nie obrażając młodych twórców na PP, tu poziom jest wyższy :yes:
Do góry
Numer GG
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-12-2009 22:27
Dziennik Bridget Jones: w pogoni za rozumem. Nie wiem, który raz.

Scena, kiedy Daniel Cleaver i Mark Darcy biją się w fontannie, jest chyba jedną z najlepszych scen filmowych ever :)
Do góry
Autor
gabstone Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 22:34
"Uśpieni"
Nie wiem, dlaczego, ale za każdym razem odkrywam w tym filmie coś nowego.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
JaneE Użytkownik
Dodane dnia 20-12-2009 22:38
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Dziennik Bridget Jones: w pogoni za rozumem. Nie wiem, który raz.

Scena, kiedy Daniel Cleaver i Mark Darcy biją się w fontannie, jest chyba jedną z najlepszych scen filmowych ever :)

Oke, zgadzam się - arcydzieło
Do góry
Numer GG
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 21-12-2009 00:01
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Dzięki Tycanku za pomysł na film - Beowulf bardzo fajny. A kto napisał scenariusz? Neil Gaiman najlepszy pisarz na ziemi. Tzn mój ulubiony :D

A ja dziękuję za "Solistę", o którym wspomniałeś parę stron temu :)

Ale po kolei:

Julie i Julia
http://www.filmweb.pl/f465594/Julie+i+Julia,2009
Genialna Meryl Streep jako Julia Child ciągnie ten film całkiem przyzwoicie. Na typowe "wspólne oglądanie" jak znalazł.
6/10 :)

Pandorum http://www.filmweb.pl/f478458/Pandorum,2009
Ben Foster (ale nie ten z Manchesteru, ten z 3:10 do Yumy) i Dennis Quaid (8 części prawdy, Debiutant) jako astronauci, którzy budzą się po hibernacji na statku kosmicznym i odkrywają, że kurka - coś poszło nie tak. Nie wiem kto miał takie poczucie humoru i określił ten film mianem horroru. Jedyną straszną rzeczą w tym czymś jest to, że można przypadkiem to obejrzeć sugerując się opiniami z filmweb.
Zdecydowanie odradzam 1/10

Coco Chanel http://www.filmweb.pl/f437158/Coco+Chanel,2009
Audrey Tautou w roli Coco sprawdziła się dobrze, niemniej mam wrażenie, że mocno spłycili jej historię, mało kontekstu, mało otoczenia. Czegoś w tym filmie moim zdaniem brakuje. Jest porządnie wykonany, ale jakoś tak sucho, bez polotu.
5/10

Solista http://www.filmweb.pl/f458759/Solista,2009
Robert Downey Jr. zagrał moim zdaniem naprawdę dobrze, natomiast Jamie Foxx... powiedzmy, że w Rayu był świetny, tutaj - co najwyżej - poprawny, biła mnie po oczach sztuczność w jego grze. Nie zmienia to faktu, że film nadrabia ciekawą historią opowiedzianą bez zbędnego melodramatyzmu, czy też sentymentalizmu (choć ten drugi miejscami jest trudny do zniesienia). Generalnie - można obejrzeć, bo historia jest tego warta.
6,5/10
Do góry
Autor
TomaszObluda Użytkownik
Dodane dnia 21-12-2009 18:59

Cytat:
Julie i Julia
Genialna Meryl Streep jako Julia Child ciągnie ten film całkiem przyzwoicie. Na typowe "wspólne oglądanie" jak znalazł.
Byłem na tym z dziewczyną w kinie, nudziła się bardziej ode mnie. Film dla ludzi lubiących rozmowę o jedzeniu(ja na pp założyłem taki temat nawet).ale fakt więcej jak 6 nie należy się.

Obejrzałem dziś 10 000 BC Nie chce mi się opisywać wszystkich absurdów tego filmu. Nie powiem, że absurdem jest rzeczywistość stworzona w filmie, bo to fantastyka, a nie film historyczny. Ale fantastyka to nie kretynizm. Film jest tak porażająco głupi, że ręce opadają. Jeszcze nie mówiłem o fabule. Opowieść jest mniej skomplikowana jak rozgrywka demo w Age od Empire, tragedia. Film Eragon (może książka była lepsza) posiadał bardziej skomplikowaną fabułę. Coś dobrego; Efekty specjalne na niezłym poziomie, nie jakimś super rewelacyjnym, ale jest ok. Akcja jest szybka, to głupota filmu nie nudzi tak bardzo i główna bohaterka bardzo ładna. Camilla Belle nie znałem jej do tej pory.

Do góry
Autor
Tukas Użytkownik
Dodane dnia 21-12-2009 22:30
Właśnie obejrzałem "Dom zły". Krótko: rewelacja. "Rewers" jeszcze przede mną, ale nie przypuszczam, żeby mógł się chociaż zbliżyć do tego poziomu.
Do góry
Numer GG
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 22-12-2009 00:14
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

Cytat:
Julie i Julia
Byłem na tym z dziewczyną w kinie, nudziła się bardziej ode mnie. Film dla ludzi lubiących rozmowę o jedzeniu(ja na pp założyłem taki temat nawet).ale fakt więcej jak 6 nie należy się.

Dla mnie "6" to już całkiem przyzwoita ocena ;)
może dlatego się właśnie nie znudziłem, co prawda rozmawiać o jedzeniu nie potrafię, ale pomarzyć od czasu do czasu, że "to i to by się zjadło..." to i owszem (to pewnie skutek diety: "jogurt na śniadanie, zupka na obiad, parówki z biedronki na kolacje" ) ;)

500 dni miłości http://www.filmweb.pl/f480762/500+dni+mi%C5%82o%C5%9Bci,2009
Mimo, że narrator na początku zapowiedział, że nie będzie to film o miłości, a de facto był to film o miłości, to jednak muszę przyznać, że nie był to zły film o miłości :) mamy tu nowoczesne spojrzenie na sprawę "kochania" w wykonaniu osobnika płci żeńskiej oraz staromodne spojrzenie osobnika płci męskiej. To drugie ewoluuje do tego pierwszego, a to pierwsze samo zapomina o swoich założeniach. Na rozluźnienie w sam raz, trochę humoru, trochę (mniej) dramatu, (za) mało seksu :p
(bez oceny tym razem, muszę nabrać dystansu) :)
Do góry
Autor
Slavek Użytkownik
odkąd mam Animal Planet prawie wcale nie używam pilota
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
TomaszObluda Użytkownik
Dodane dnia 22-12-2009 18:44
Star Trek, po prostu Star Trek, czyli ta najnowsza wersja. 2009. Tak jak słyszałem, film podoba się głównie tym, którzy nie są fanami Entreprise ;) I mi się podobał. Dobry film S-F. W sumie jeden z lepszych jakie widziałem, oczywiście mam na myśli, S-F o podróżach gwiezdnych, bo opowieści o androidach zawsze wychodzą lepsze. Ale ten był naprawdę udanym filmem. Właściwie nie wiem, za co mógłbym go skrytykować. Chyba tylko za to, że to nie było wybitne, genialne kino, ze wspaniałą grą aktorską i głębokim przesłaniem. Film był po prostu bardzo dobry, nic więcej.
Do góry
Autor
Anaris Użytkownik
Dodane dnia 22-12-2009 20:41
"Pianista" - znowu na lekcji polskiego. Niesamowity film, kto nie oglądał - musi. Nie potrafię nic więcej powiedzieć, bo to i tak nie odda tego filmu. Taka prawda.

"Forrest Gump" - kolejny świetny film. Dobrze zrobiony, porusza i śmieszy. Polecam:)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
krzone Użytkownik
Dodane dnia 22-12-2009 23:58
Co do "Pianisty" prawda, obowiązek Polaka by go obejrzeć.
"Nikotyna" Hugo Rodrigueza, południowo - amerykański klimat, czuć znajomość Rodrigueza z Tarantino, w podobnym stylu:) polecam, naprawdę warto.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • TakaJedna
  • 04/10/2022 10:38
  • Jasne, bo to miejsce na takie rzeczy. Bez odbioru, o przepraszam: bo.
  • Berele
  • 04/10/2022 10:24
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych msz
  • TakaJedna
  • 04/10/2022 09:41
  • Takie małe pytanie przy wtorku: co to za moda pisać skrótami? Pytam o "msz". Moim skromnym zdaniem - ani to trudne, ani skomplikowane... Ktoś coś (jak to się mówi)?
  • zawsze
  • 27/09/2022 20:50
  • pozdrawiajki!
  • Ronin
  • 26/09/2022 10:16
  • Przyciśnięcie prawego przycisku myszy nie daje opcji "wklej".
  • wolnyduch
  • 24/09/2022 12:39
  • Dzień dobry - uprzejmie proszę Szanowną Redakcję, o skasowanie mojego ostatniego wiersza, bowiem jest to twór soneto podobny, a miałam dać inny wiersz jesienny, ten dałam pomyłkowo.
  • Zola111
  • 24/09/2022 01:00
  • Głosujcie, bo nie głosujecie: [link]
Wspierają nas