Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2010 00:36
4.bp.blogspot.com/_fs2pEMe7Dfs/SHjwaiRf6bI/AAAAAAAAAVQ/RA-5_qPgWXY/s400/AS-Fate-Stay-Night.jpg

Fate/Stay night

Jestem na dziesiątym odcinku i trochę się zawiodłam. Pomysł o tyle zabawny, że oparty na mitologii europejskiej, co, w wykonaniu Japończyków, wydaje się mega absurdalne, no bo jak inaczej nazwać fakt, że Meduza, Gilgamesz, Herkules i kilka innych tego typu postaci walczy o Świętego Graala? Ogólnie fabuła prosta jak budowa cepa, ale i tak ogląda się miło. Chyba największym plusem jest typowo klasyczna muzyka, miejscami rewelacyjna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Matuszewski Użytkownik
  • Postów: 172
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2010 01:29
Cytat:
Zadysta napisał/a:
AVATAR

Dawno takiego kiczu nie widziałem!

Gdyby nie efekty specjalne i trójwymiarowe, piękne pejzaże i zapierające dech w piersiach widoki, to film byłby totalną żenadą, której po Cameronie bym się nie spodziewał.

Fatalna praca kamery, rozbiegane oczy i delirium tremens operatora, powodowały spazmy wkurwienia u oglądającego.
Fabuła godna przedszkolaka i scenariusz podobnie nie lepszy.

O ile latające śmigłowce są w miarę realne, to reszta akcji z realizmem ma nie wiele wspólnego. (mimo, że przymrużam oko za względu na SF).

Nie zachęcam, ale też i nie odradzam, jeśli ktoś sam chce się przekonać jak Cameron spadł na psy i jak reklama potrafi manipulować mediami, aby wydoić klientów w imię zysku jeszcze jednego oszołoma i Hollywoodzkiej papki.


A ja nie miałem jakiegoś specjalnego problemu z tym całym 3D. Kilka minut i oczy się przyzwyczaiły (czy też raczej mózg).
Co do fabuły - kicz jak kicz, ale miejscami widać jak dalece to jest nieprzemyślane...
Ludzie byli w tym filmie skrytykowani za to całe swoje bierstwo - idą i biorą wszystko co im się podoba. W dupie mają zwyczaje, gdzieś uczucia innych - masz coś fajnego, to na pewno to gwizdną.
Bohater miał być inny, ale się nie udało. Zaszła potrzeba to nieodrodny syn ludzkich rodzin wziął i złapał sobie tego pomarańczowego jaszczura, jakby nigdy nic. Tamci się modlą, flirtują, a człowiek zasunął mu na kark z góry i pozamiatane, pokazując jednocześnie wyższość bierstwa nad dupodajstwem;)
Nie mówiąc już o idiotycznym przekazie moralnym pt. winnych zabijać wolno i sprawia to niezłą frajdę.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 05-01-2010 10:42
"9 DOLARÓW 99 CENTÓW"

http://www.alekino.pl/program/.../9-dolarow-99-centow_31113


jednym słowem: genialne (a słowem "genialne" nie rzucam na prawo i lewo;))
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-01-2010 16:23
Cytat:
AVATAR

Dawno takiego kiczu nie widziałem!

Gdyby nie efekty specjalne i trójwymiarowe, piękne pejzaże i zapierające dech w piersiach widoki, to film byłby totalną żenadą, której po Cameronie bym się nie spodziewał.

Fatalna praca kamery, rozbiegane oczy i delirium tremens operatora, powodowały spazmy wkurwienia u oglądającego.
Fabuła godna przedszkolaka i scenariusz podobnie nie lepszy.

O ile latające śmigłowce są w miarę realne, to reszta akcji z realizmem ma nie wiele wspólnego. (mimo, że przymrużam oko za względu na SF).

Nie zachęcam, ale też i nie odradzam, jeśli ktoś sam chce się przekonać jak Cameron spadł na psy i jak reklama potrafi manipulować mediami, aby wydoić klientów w imię zysku jeszcze jednego oszołoma i Hollywoodzkiej papki.
Nie wiedziałeś na co idziesz? Zostałeś totalnie zaskoczony? Czy też lubisz oglądać filmy, które ci się nie podobają? Czytając te komentarze zobowiązuję się otworzyć warsztaty z przyjemnego chodzenia do kina. Będę tam uczył, jak iść do kina na film, który będzie się wam podobał. Ja oglądam około 15 filmów w kinie rocznie i ani razu się nie zawiodłem aż tak jak wszyscy przy Avatarze czy 2012. Jakie jest na to lekarstwo? Wiem na co idę. Nie zdradzę wam jednak tajemnicy, jak się zabezpieczyć, przed złym wyborem. Musicie za to zapłacić :lol:



Aha i chciałbym powiedzieć, że film jest hitem kasowym i możemy sobie pokrytykować, a Cameron na to kładzie :D



Cytat:
Meduza, Gilgamesz, Herkules i kilka innych tego typu postaci walczy o Świętego Graala?
A to strasznie fajny pomysł, takie mieszanie religii i mitologii. Jest taka książka pewnego Anglika, gdzie też ostro między religiami namieszał, ale tytuł zapomniałem.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2010 18:46
Widzę, że dyskusja o Avatarze wre. Mam zamiar pójść już od kilku dni, ale wszystkie dobre miejsca są już rezerwowane. Nigdy nie byłem na 3D, trzeba mieć specjalne okulary?

A ostatnio widziałem film Gran Torino z Eastwoodem. Całkiem dobry, szczególnie teksty. Szczerze polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-01-2010 19:06
Cytat:
Widzę, że dyskusja o Avatarze wre. Mam zamiar pójść już od kilku dni, ale wszystkie dobre miejsca są już rezerwowane. Nigdy nie byłem na 3D, trzeba mieć specjalne okulary?
Okulary dadzą ci w kinie. Teraz rada, jeśli nie byłeś fanem komiksów marvela lub DC, jeśli nie kręci cie mieszanka klimatów new age z japońskimi fantasy, to odradzam. Rozmawiałem z kumplem, który z synem chodził na fimy w 3D, Avatar pod tym względem jest słaby. Lepiej iść na jakąś bajkę niż na Avatara. Jeśli jednak chcesz po prostu iść na ten film, bo lubisz takie klimaty, spoko.

Cytat:
A ostatnio widziałem film Gran Torino z Eastwoodem. Całkiem dobry, szczególnie teksty. Szczerze polecam.
Ostatnia rola Clinta, podobno, ale nie wierzę mu do końca. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w minionym roku.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2010 05:51
The Hurt Locker http://www.filmweb.pl/f416984/Hurt+Locker%2C+The,2008
Jest to film, który może zdobyć więcej Oskarów od Avatara (http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=61768&klik=zobtakze), co może jakoś zaskakujące nie jest biorąc pod uwagę, że ten drugi ma szansę w góra 2 kategoriach. Zaskakujące jest to, że ni cholery nie widziałem go w polskich kinach. Premiera światowa miała miejsce podobno już we wrześniu 2008 roku, więc o co tutaj chodzi? (Pewnie o kasę?)
Pomijając już to całe zamieszanie, The Hurt Locker to historia sapera, jego żądzy adrenaliny i misji amerykańskich żołnierzy w Iraku. Co ważne – bez tego całego sentymentalnego smrodu, który tak często pojawia się amerykańskich filmach wojennych. Porządnie wykonany, porządnie zagrany (w krótkim epizodzie wybija się na tym "porządnym" aktorskim tle Ralph Finnes), ale miejscami przewidywalny w złym tego słowa znaczeniu (patrz: postać doktora). Niemniej warto go zobaczyć, chociażby po to żeby na własny użytek odpowiedzieć sobie "czy krytycy mają rację?".
Naciągana 7.

Ed Wood http://www.filmweb.pl/f5347/Ed+Wood,1994
Burton i Depp w akcji, więc na tym mógłbym zakończyć i po prostu polecić wszystkim ten film. Jednak ostrzegam, że jeśli ktoś nie lubi tego Burtonowego klimatu, to może mu się nie spodobać. Jeszcze słówko o tym kim był Ed Wood, w skrócie – najgorszym reżyserem wszech czasów, i jak się okazuje, nawet do tego trzeba mieć dar.
9/10

Dorian Grey http://www.filmweb.pl/f483446/Dorian+Gray,2009
Historia stara jak świat, znana chyba wszystkim z lekcji języka angielskiego. Toteż nie ma co się rozpisywać. Doriana Geya… Greya gra Ben Barnes, ten sam, który grał Księcia Kaspiana w czymś tam. O wiele ciekawszą rolę dostał Colin Firth, i chyba tylko dla niego można ten film obejrzeć. Trochę mi to przypomina wyciskanie wyciśniętej już pomarańczy, niby można próbować, ale po co? Niezłe efekty, miejscami takiż sam klimat, trochę mało odważne sceny łóżkowe :p ogólnie, według mnie bez rewelacji.
4/10

Zodiak (http://zodiak.filmweb.pl/)
(Podobno) autentyczna historia seryjnego mordercy z ameryki lat 60. I 70. Wciąga, choć im bliżej do końca tym bardziej czułem się znużony. Pozytywy? (gdyby ktoś nie wiedział) okazuje się, że nie tylko nasi policjanci to debile. Niezły Jake Gyllenhaal i bardziej niż przyzwoity Robert Downey Jr.. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to polecam.
6/10

Sky Kapitan i świat jutra (http://sky.kapitan.i.swiat.jutra.filmweb.pl/)
Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Michael Gambon i co? Sarajewo. To nie Real Madryt, nazwiska nie grają, to znaczy grają, ale nie bardzo mają w czym. Osobiście lubię takie komiksowe klimaty, ale ta cholerna poświata unosząca się nad wszystkim w niemal każdej scenie sprawiła, że po 30min moje oczy miały dosyć. Domęczyłem do końca. Reżyser broni swojego filmu standardowym "tak miało być" (odnośnie płaskiej fabuły, drewnianej gry itd.), może i tak miało być, może nawet wyszło, ale ja tego nie kupuję.
3/10

Labirynt Fauna (http://labirynt.fauna.filmweb.pl/)
Tym razem krótko jak nigdy – polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli. Nie zagłębiając się w szczegóły natury polityczno-historycznej (które to są tylko tłem dla opowiadanej historii) i ich niedociągnięcia, muszę przyznać, że dawno nie oglądałem czegoś tak – mimo wszystko – prostego, a przy tym posiadającego taki klimat.
9/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-01-2010 11:06
Ha. A ja jestem pod wrażeniem "Avatara". Fabuła do przełknięcia - dużym plusem tego filmu jest to, że wszelkie niejasności są wyjaśnione, nie było większego "naciągania" faktów. Prawie trzy godziny zabawy. Przyglądanie się detalom wciągało. Świetne ujęcia "od wewnątrz". Od strony wizualnej - miodzio. Jednak w moim przypadku błędem było pójście na 3D. Po pierwsze - musiałam ściągnąć swoje okulary, żeby założyć tamte. W sumie to mały problem, bo wtedy mi mogą umknąć tylko napisy i to nie dlatego, że ich nie jestem w stanie zobaczyć, ale muszę zawężać pole widzenia i mam wybór - albo czytać, albo oglądać. Na szczęście wprawiona jestem w oglądaniu filmów bez tłumacza. Druga rzecz, to to, że jestem przyzwyczajona do oglądania filmów w wygodnej pozycji, a tu przy każdym odchyleniu obraz się rozjeżdżał. I bolał mnie kręgosłup i głowa.
Podsumowanie: poszłabym jeszcze raz, ale na wersję dwuwymiarową. 3D nie jest dla mnie :).

"Babel" - całkiem przyjemna opowieść o tym, jak czasem zupełnie głupi żart może zniszczyć życie iluś tam ludzi, zupełnie czasem nam obcych.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-01-2010 10:59
a moim zdaniem Avatar w 2d wiele by stracił, efekty 3d po prostu mnie zmiażdżyły ;) i opinie ludzi że jest to film ze słabą fabułą do mnie nie trafiają, ja ostatnimi czasy nie widziałem dawno takiego dobrego filmu :yes: jestem nim po prostu zachwycony, jestem w tym wyjątkowy zapewne ale jakoś mi to nie przeszkadza :D

co do zarezerwowanych miejsc, wystarczy się wbić od razu po wygaśnięciu rezerwacji, wtedy dostaje się dobre miejsca bez problemu, jak my wczoraj zrobiliśmy :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 09-01-2010 11:13
Parnassus - 7/10.

Trochę mnie rozczarował, bo chyba się za wiele spodziewałem. To nie ejst zły film, tyle że jakoś specjalnie się nie wybija. Momentami nachodzi refleksja - ale gdzie ejst fabuła i po co to wszystko, jednak na końcu doszedłem do wniosku, że ten pozorny brak fabuły ma sens, a zwroty akcji są całkiem nieźle pomyślane.
Brakuje jednak jakiegoś "kopa".
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-01-2010 11:28
Zgadzam się z jakubem. Mnie "Avatar" zauroczył. Jeżeli coś trzyma mnie przez ponad dwie godziny w baśniowym świecie i zapominam o dziesięciu egzaminach, które zbliżają się nieuchronnie, to uważam to za świetne. Muzyka cudowna, widoki zapierające dech w piersiach, "niebieskie ludki" tak realne, że jestem w stanie uwierzyć w ich istnienie:) Najlepszy film, jaki widziałam ostatnimi czasy.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-01-2010 11:50
No właśnie. Lubisz te klimaty to ci się spodoba. Nie lubisz nie spodoba się. Tylko wtedy po co iść na to? Ja dziś idę na Parnassusa :) Ostatnia rola Heatha Ledgera. Już nie mogę się doczekać. Jeśli ktoś nie lubi baśni, niech nie idzie do kina ;) Bo film też krótki nie jest, a po co później narzekać?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lynch Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: łódź
Dodane dnia 09-01-2010 15:51
a ludziom się podoba. ostatnio w pociągu przez półgodziny słuchałem dyskusji na temat uczestnika, który bił rekord otwierania browarów zębami
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-01-2010 16:34
"2012". Bardzo średni. 5/10

"Czeka na nas świat". Perypetie młodego Polaka, szukającego pracy. Z początku film wydawał się być komedią, później przestało być śmiesznie... Bardzo dobry. 8/10



No i "Wesele" :) Siódmy albo ósmy raz. Ciągle mnie ten film rozbraja. :yes: 9/10
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-01-2010 16:50
"Telepaci" - prosty film, właściwie bajeczka. Nie zmęczył, nie wprowadzał zbytniego napięcia. Mało krwi w sumie. I rozśmieszała.

"U Pana Boga za miedzą" - rozczarowanie. Brakowało tej sielskości, tej spokojnej wsi, za dużo przemocy. Pozostało jedynie poczucie humoru.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 09-01-2010 19:25
Cytat:
soczewica napisał/a:
"U Pana Boga za miedzą" - rozczarowanie.

:yes: Pierwsza część miała klimat.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 09-01-2010 19:29
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
soczewica napisał/a:
"U Pana Boga za miedzą" - rozczarowanie.

:yes: Pierwsza część miała klimat.

Druga też. Trzecia była zupełnie "nowoczesna"...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-01-2010 20:58
Lustra - z szeroko otwartymi oczami i otwartą buzią. Łał. Kolejny przykład, że najstraszniejsze wcale nie są potwory o tysiącu macek i kłów, a rzeczy zwykłe, z którymi spotykamy się na co dzień.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-01-2010 09:13
Parnassus
Cytat:
JtN-Trochę mnie rozczarował, bo chyba się za wiele spodziewałem. To nie jest zły film, tyle że jakoś specjalnie się nie wybija. Momentami nachodzi refleksja - ale gdzie ejst fabuła i po co to wszystko, jednak na końcu doszedłem do wniosku, że ten pozorny brak fabuły ma sens, a zwroty akcji są całkiem nieźle pomyślane.
Brakuje jednak jakiegoś "kopa"
A mnie wręcz przeciwnie. Najlepszy film jaki widziałem w tym roku ;).

A poważnie. W tym filmie tylko jedna rzecz mi się nie podobała. Za mało J. Deepa. Magiczny, kolorowy.
Więcej kolorów. Mhm To znaczy mniej :)
Zaskakujący pozytywnie. Nic do końca nie jest takie jak się wydaje.
Świetny. Oglądałem wczoraj i wciąż rozkminiam.
Tzn fabuła nie jest skomplikowana. Ale siła tkwi w prostocie, to bajka dla trochę starszych.
I żal, że Heath Ledger nie żyję. Ten koleś jeszcze mógł tyle pokazać.
Zapraszam! Niesamowity dr Parnassus. heh
9/10
Jestem pod wrażeniem.

Oke film nie jest amerykański.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2010 22:29
www.animelime.com/series/wolfs-rain.jpg

Wolf's rain

Za wikipedią:

Cytat:
Ponura rzeczywistość 200 lat po bliżej nieokreślonej katastrofie. Ludzie wiodą podłe życie w nielicznych miastach. Próżno tutaj szukać dzikich zwierząt – lasy są spalone, a one same zdziesiątkowane. Panuje skrajny klimat (...) wiele dawnych wspomnień zostało uznanych za legendy podsycane przeczuciem o zbliżającym się końcu świata. Jedna z tych legend jest opisana w zakazanej Księżycowej Księdze. Mówi, że gdy nadejdzie koniec świata, otworzą się bramy Raju, jednak tylko wilki będą wiedziały gdzie on się znajduje.


Sam pomysł mocno ociera się o kicz, ale słyszałam dużo pozytywnych opinii o tym anime. Ja jestem dopiero na piątym odcinku i oglądanie szło mi jak po grudzie, ale ten piąty już zrobił na mnie mocne wrażenie.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Oke film nie jest amerykański.


Wiem, i bardzo prawdopodobnie moje współlokatorki wyciągną mnie na niego do kina :bigrazz:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]