Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-01-2010 23:18
Dwunastu gniewnych ludzi http://www.filmweb.pl/f30701/Dwunastu+gniewnych+ludzi,1957
Podczas oglądania przypomniał mi się jeden z odcinków detektywa Monka, choć oczywistym jest w którą stronę wędrował imperatyw ;) W skrócie: genialny Henry Fonda w roli zwykłego szarego przysięgłego, który ma inne zdanie, i który - przede wszystkim - nie jest niczego pewny. Film z iście stoickim spokojem pokazuje, że w amerykańskim systemie sądowniczym sprawiedliwość nawet jeśli nie jest całkiem ślepa, to bez mocnych okularów gówno widzi ;)
Polecam 9/10

Miasteczko Halloween http://www.filmweb.pl/f7705/Miasteczko+Halloween,1993
Przyjemna opowieść utrzymana w Burtonowym klimacie (który napisał scenariusz), świetna muzyka Elfmana (to ten, który stworzył temat przewodni "Simpsonów" :))
sporo śmiechu, szczypta melancholii i nostalgii, a gdzieś nad wszystkim pointa: "nie wszystko jest dla wszystkich, ale nic nie szkodzi" ;)
8/10

Duża ryba http://www.filmweb.pl/f36365/Du%C5%BCa+ryba,2003
Znów Burton (reżyseria) i Elfman (muzyka oczywiście), plus świetna rola Ewana McGregora. Bajkowa niemal opowieść o tym, że historie powtarzane wielokrotnie mogą stać się prawdziwymi, no chyba że od początku takimi były ;) Kto lubi wiadomy klimat ten powinien obejrzeć.
8/10

Moon http://www.filmweb.pl/f473111/Moon,2009
O niebo lepsze niż poruszające podobną w sumie tematykę "Pandorum". W pierwszych chwilach obawiałem się, że będzie dużo ekologicznego moralizatorstwa, jednak obeszło się na szczęście bez niego. Sam Rockwell robi co może, Kevin Spacey jest co prawda tylko głosem robota, ale całkiem nieźle się do tego przyłożył, jednak na nic się to zdało... jeśli jednak lubisz filmy w których bohaterem jest "samotny" astronauta, to myślę się nie zawiedziesz. Ja się wynudziłem, zupełnie mijam się z takimi filmami :/
3/10

Donnie Darko http://www.filmweb.pl/f5158/Donnie+Darko,2001
Jake Gyllenhaal (ten z Zodiaka) w roli chorego(?) psychicznie chłopaka, który widuje dwumetrowego, odrobinę przerażającego, królika. Brzmi trochę głupio, ale ostatecznie broni się całkiem przyzwoicie. Jak na film z 2001 roku trochę mam wrażenie specjaliści od efektów specjalnych się nie postarali, "ich" fragmenty wyglądają sztucznie, trochę psują przyjemność oglądania. Co do tej przyjemności, to nie jest źle, ale i bez rewelacji. Miło było zobaczyć w rolach drugoplanowych takie gwiazdy jak: Patrick Swayze, Drew Barrymore czy znany z Ostrego Dyżuru Noah Wyle.
6/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
oksana meyla Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 11-01-2010 09:13
Okładkę ostatniego Pawła Huelle w empiku
Oksana Meyla
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 11-01-2010 13:46
Cytat:
tycenak napisał/a:
Duża ryba http://www.filmweb.pl/f36365/Du%C5%BCa+ryba,2003
Znów Burton (reżyseria) i Elfman (muzyka oczywiście), plus świetna rola Ewana McGregora. Bajkowa niemal opowieść o tym, że historie powtarzane wielokrotnie mogą stać się prawdziwymi, no chyba że od początku takimi były ;) Kto lubi wiadomy klimat ten powinien obejrzeć.
8/10

Chyba najpiękniejszy i najradośniejszy film o umieraniu... Tyle bym dodała.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2010 04:33
Cytat:
oksana meyla napisał/a:
Okładkę ostatniego Pawła Huelle w empiku


zwizualizujmy to sobie: http://www.empik.com/opowiesci-chlodnego-morza-ksiazka,prod3400118,p
chyba, że chodziło o to co zostało ostatnio wydane (nie napisane):
http://www.empik.com/castorp-ksiazka,prod22060047,p

niniejszym przepraszam za tę bezczelną reklamę :p

U mnie niewiele:

Kiss Kiss Bang Bang http://kiss.kiss.bang.bang.filmweb.pl/
Robert Downey Jr. i Val Kilmer jako... hmm... Nie, nie potrafię tego wyjaśnić, niemniej dawno nie oglądałem tak dobrej komedii kryminalnej. Może niech Robert D. Jr. sam powie coś o filmie: http://www.youtube.com/watch?v=GYt5kATOqWU :D
Polecam dla odprężenia 7/10

Parnassus http://www.filmweb.pl/f461432/Parnassus,2009
Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law, Colin Farrell... to wszystko nieważne, bo i tak wszystkich zabija Lily Cole :bigrazz: gdybym miał możliwość wybrania jednego kadru z tego filmu, który najbardziej zapadł mi w pamięć, to będzie to z pewnością scena na łódce w której Valentina (Lily) leży i wygląda... wygląda cudownie B)
nie mogąc znaleźć nigdzie tego ujęcia, tutaj: http://gfx.filmweb.pl/ph/.../163575.1.jpg mały substytut :)

Dobra, starczy tych seksistowskich uwag :p Gilliam poradził sobie bardzo przyzwoicie z wiadomą sytuacją (śmierć Ledgera), "zastępujący" go aktorzy spisali się bardzo dobrze. No i cóż, jeśli ktoś nastawi się na bajkowe obrazy i walkę dobra(?) ze złem (zakład(y) z Szatanem to kiepski pomysł, prawie tak kiepski jak u buka) to nie powinien być zawiedziony. Ja nie jestem :)
9/10

Stainboy
http://www.filmweb.pl/f118492/World+of+Stainboy%2C+The,2000
W zasadzie powinienem napisać "tylko dla fanów Burtona" i podać link (bowiem jest to seria krótkich filmów animowanych), ale... a dobra, raz zrobię to co napisałem :p
http://www.timburtoncollective.com/oysterboy.html
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 12-01-2010 08:28
Parnassus - może nie do końca to czego się spodziewałam. Liczyłam na nieco większy udział Johny'ego Deepa, tymczasem było go tam naprawdę niewiele.
Ale myślę, że i tak warto iść do kina ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-01-2010 08:34
wczoraj po raz setny oglądałem Znikający punkt :)
...kurcze, coś miałem jeszcze napisać, ale avatar faith mnie rozprasza :p
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 12-01-2010 08:46
Bury Wilku, więc przewiń ekran w dół i nic nie będzie widać ;) Może sobie przypomnisz :D
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-01-2010 08:50
przewijam w dół, a tam avatar faith... :D
spoko, tego typu rozpraszanie jest fajne ;)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 12-01-2010 08:55
A, no chyba, że tak... bo już zaczynałam mieć wyrzuty sumienia;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
oksana meyla Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 01:29
Widział ktoś ekranizację ,,Weisera Dawidka" Huellego?
Oksana Meyla
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 08:47
Wczoraj byłem w kinie na gównie, jakim jest "Ciacho". Wstyd mi za naszą kinematografię.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 13-01-2010 12:18
Cytat:
Ares napisał/a:
Wczoraj byłem w kinie na gównie, jakim jest "Ciacho". Wstyd mi za naszą kinematografię.


Właśnie... zastanawiałam się, cóż to za "prawdziwa komedia", która się "wreszcie" ukazała?
Ale jakoś nie przekonują mnie piersi Marty Żmudy-Trzebiatowskiej. Jeśli do filmu zachęcają głównie nimi, to mało mają do zaproponowania :/

Wczoraj byłam na "Avatarze". Nigdy wcześniej nie oglądałam filmu w 3D, dlatego efekty specjalne miło mnie zaskoczyły. Sama fabuła prosta, jasna i czytelna, więc bez sensu jest doszukiwać się w niej jakiejś głębi. Oczekiwałam po tym filmie głównie dobrej rozrywki i to otrzymałam ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 13-01-2010 12:38
Ja wybieram się w sobotę na Templariusze - Miłość i Krew. Lubię takie filmy i mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Jeśłi chodzi o "Ciacho" to już sama reklamówka w TV z wrzeszczącą Liszowską, skutecznie mnie odstraszyła.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jakint Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 12:57
Ali - Michael Mann w dużo gorszej dyspozycji, aniżeli jego bohater. Niezłe zdjęcia, i nie najgorsza rola Willa Smitha. To za mało jednak, aby przykuć uwagę na ponad dwie i pół godziny. Posługując się skalą filmwebu 4/10

Chinese Coffee - tego nie ma w kinie amerykańskim - chciałoby się powiedzieć. A jednak. I wszystko za sprawą Al Pacino, który ten obraz reżyseruje, na podstawie sztuki I. Levine'a. Lektura obowiązkowa.
9/10

Julie & Julia - autorka blogu postanawia zrealizować ponad pięćset przepisów kulinarnych z książki kucharskiej niejakiej Julii Child, w niespełna rok. Meryl Streep powala. Film - na zdrowy rozsądek - dedykowany paniom. Nic bardziej mylnego. Dla fanów sztuki kulinarnej i dobrego kina 8/10

Cassandra's Dream - Woody Allen nie pokazuje w tym filmie twarzy... i dobrze. Nie jest to być może Vicky Cristina Barcelona, czy tez Sweet and Lowdown, ale trudno się do czegoś przyczepić. Opowieść o dwóch braciach (McGregor, Farrell), którzy dla pieniędzy brną o jeden krok za daleko. 7/10

Avatar - Blue System, Bad Boys Blue i Blue Cafe. Wszystko to powinno się znaleźć na ścieżce dźwiękowej do tego najlepiej rozreklamowanego ostatnimi czasy filmu. Miałki scenariusz i zapowiedź kolejnej rewolucji w kinie, która jednak nie nastąpi. Efekt 3D zatapia postacie na drugim planie. Szkoda tylko Giovanniego Ribisi. Mało kto pamiętać go będzie ze świetnej kreacji w Heaven Tykwera. Bywa. 4/10 (notę śmiało można zawyżyć dla osób poniżej piętnastego roku życia).

Waking Ned Devine - gdzie ci wyspiarze maja poczucie humoru? Ano mają. Gdzieś głęboko zakopane, ale jednak. Komedia nie jest może na miarę chłopaków z osławionego cyrku, jednak nie sposób się nie śmiać. Kto w małej wiosce trafił w lotto? Na to pytanie odpowiedź trzeba znaleźć podczas seansu. 8/10

Wanted - można by powiedzieć: szkoda celuloidu. Scena w której Angelina Jolie w pełnym pędzie, pakuje do samochodu głównego bohatera, rozbawiła mnie na równi z wampirami grającymi w baseball (Twilight). Film dla osób cierpiących na nadmiar wolnego czasu. 2/10 (zmarnowany wątek McAvoy'a w biurze)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 13:49
Właśnie obejrzałem "Avatar" na DVD. Trzy godziny nudy.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2010 14:39
Cytat:
Wczoraj byłem w kinie na gównie, jakim jest "Ciacho". Wstyd mi za naszą kinematografię.
Dam ci numer telefonu, za nim pójdziesz do kina dzwoń do mnie i pytaj, czy warto iść na jakiś film. Nie widziałem tego filmu, z bardzo prostego powodu, wiem co to za film. Jeśli byś mnie zapytał powiedziałbym o czym. Zresztą nawet czytać nie trzeba o nim wcześniej, wystarczy na plakat spojrzeć.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 14:47
A jak ja tak mówię o filmach amerykańskich to na mnie fukasz :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2010 14:50
Cytat:
Wczoraj byłam na "Avatarze". Nigdy wcześniej nie oglądałam filmu w 3D, dlatego efekty specjalne miło mnie zaskoczyły. Sama fabuła prosta, jasna i czytelna, więc bez sensu jest doszukiwać się w niej jakiejś głębi. Oczekiwałam po tym filmie głównie dobrej rozrywki i to otrzymałam
Widzicie to jest mądra postawa. Ale to nie do pojęcia co? Szkoda.

Cytat:
Miałki scenariusz i zapowiedź kolejnej rewolucji w kinie, która jednak nie nastąpi.
Mylisz się. Scenariusz oczywiście miałki (chociaż jak czytam część opowiadań na PP, zwłaszcza psychologicznych, chyba bym wolał czytać opowiadania w typie Avatara)
, natomiast co do rewolucji - nastąpiła. I nie chodzi tu o 3D oczywiście, ale o tworzenie wirtualnych postaci. Wcześniej tego nigdy nie zrobiono, Cameronowi się udało. O czym mówię, o zastosowaniu całej masy czujników i kamer, kupa sprzętu, po to, aby niebieska Sigourney Weaver, posiadała wszelkie cechy tej żywej. I moim zdaniem się udało, zresztą wielu to potwierdza. Wcześniej starano się nadać animowanym postaciom, cechy aktora, ale nigdy tak dokładnie, tak profesjonalnie.




Cytat:
A jak ja tak mówię o filmach amerykańskich to na mnie fukasz
Fukam jak gadasz głupoty. 90% amerykańskich filmów to dno. Z tym, że rocznie filmów robią dziesiątki, myślę że ładnie ponad 100. I te 10% to całkiem ładna ilość filmów. Europejczycy i Azjaci, też robią durne filmy, i pytanie do ciebie, czy każde Anime jest dobre? Czy też, zdarza się wielkie Anime, i słabe anime?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2010 14:56
Tak, każde anime jest dobre, tylko niektóre są bardziej poważne, a niektóre mniej.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-01-2010 15:01
Aha zacząłem wczoraj oglądać Zombieland Doszedłem do Billa Murraya, którego notabene uwielbiam, i poszedłem spać. Bardzo lubię Woodyego Harrelsona, ale nawet on nie pomógł. Nie lubię filmów o zoombie, to pomyślałem, że pastisz mi się spodoba. Nie spodobał mi się. Może skończę oglądać kiedyś. Momentami zabawny, ale jak dla mnie za bardzo się dłuży. Komediowe kino drogi o żywych trupach. Zdecydowanie nie dla mnie.



Cytat:
Tak, każde anime jest dobre, tylko niektóre są bardziej poważne, a niektóre mniej.
Smutne co mówisz. To oznacza, że albo masz klapki na oczach, albo to na prawdę dziwna dziedzina kinematografii. Bo w każdej innej nie mam miejsca na coś takiego. Są dobre i złe horrory, dobre i złe dramaty, dobre i złe komedie. Anime jest tylko dobre. Może Polacy powinni zacząć robić anime, skoro każde jest dobre, to nie będziemy w czymś naprawdę dobrze. A np Dragon Ball i Sailor Moon, to anime mniej poważne. I nie jesteś w stanie powiedzieć, że któreś jest lepsze? Albo np Akira i Metropolis, też nie potrafisz określić, które jest lepsze?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]