Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2010 22:07
Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu http://www.filmweb.pl/f491960/Saga+%22Zmierzch%22+Ksi%C4%99%C5%BCyc+w+nowiu,2009
Jeszcze pierwszą część jakoś bez większego grymasu bólu na twarzy obejrzałem. Druga część to nic innego jak odgrzewany kotlet, mamy ten sam motyw "ojej to "potwór" nie mogę się w nim zakochać, a może?" i jeszcze mniejszy poziom jakiejkolwiek akcji, nic się nie dzieje, panie, nuda jak w relacjach z Sejmu (chociaż tam czasami jakieś przekleństwo poleci, jakiś skandal czy cuś). Jedyny jasny (blady?) punkt tego filmu to Kristen Stewart, nie ze dobrze zagrała, po prostu jest ładna :p
2/10

Sherlock Holmes http://www.filmweb.pl/f426062/Sherlock+Holmes,2009
W zasadzie mogę się podpisać pod tym co napisał Tomasz, plus mam nadzieję, że powstanie druga część. Guy Ritchie spisał się całkiem dobrze, odświeżenie wizerunku słynnego detektywa wypadło lepiej niż się spodziewałem.
Zwiastun: http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=52662 (co ciekawe niektóre sceny w nim zawarte nie zostały wykorzystane w filmie)
7/10

The Men Who Stare at Goats http://www.filmweb.pl/f490321/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+gapi%C5%82+si%C4%99+na+kozy,2009
George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges... i jakieś takie uczucie, że czegoś brakuje, że ktoś tu czegoś zapomniał, albo się nie postarał na 100%. Humor jest nierówny, raz wymaga od widza chociaż szczątkowej wiedzy o... aktorach (Ewan McGregor, który nie ma pojęcia o "wojownikach Jedi" ;)), raz idzie w zupełną prostotę (narkotyki). Tak czy siak jednak warto obejrzeć, to zaledwie 90 minut (co jedni uznają za wadę (bo za krótki), inni za zaletę (bo nie trzeba się dłużej nudzić)), a filmów o głupocie(?) amerykańskiej armii nigdy za wiele :p
Zwiastun: http://www.trailery.net/komedia/czlowiek-ktory-gapil-sie-na-kozy.html
5/10
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 20-01-2010 22:40
[code]tycenak napisał/a:
Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu http://www.filmweb.pl/f491960/Saga+%22Zmierzch%22+Ksi%C4%99%C5%BCyc+w+nowiu,2009
Jeszcze pierwszą część jakoś bez większego grymasu bólu na twarzy obejrzałem.
[/code]
ha! ja też, ale wstydziłam się do tego przyznać; teraz mi raźniej:smilewinkgrin:
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2010 10:39
A mi wlasnie na odwrot, Ksiezyc w Nowiu sie bardziej podobal od Zmierzchu. Byl zywszy, kolorowszy, poza tym Stewart zwyczajnie sie rozwinela, bo jej gra aktorska nabrala wyrazu. Najjasniejszy punkcik filmu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2010 23:25
"Obóz Jezus". Dokument o tym jak zidiociali fanatycy ryją umysły bezbronnym dzieciom. Przerażające.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lynch Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: łódź
Dodane dnia 22-01-2010 01:23
"SAMOWOLKA" Feliksa Falka. film o polskiej jednostce wojskowej, o fali, o kotach. jest do obejrzenia na youtube w dobrej jakości, trwa godzinę, wciąga jak dobry odkurzacz. polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 10:43
Ostatnio uzaleznilam sie od Buffy postrach wampirow. I ogladam po dwa odcinki dziennie ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-01-2010 11:50
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Ostatnio uzaleznilam sie od Buffy postrach wampirow. I ogladam po dwa odcinki dziennie ;)


:D to ja też o wampirach :D
Zmierzch
Za pierszym razem zostałem pokonany, do drugiego podejścia przygotowałem się już należycie: odczekałem odpowiednio długo by uspokoić nerwy, blisko fotela zainstalowałem szkło pełne i szkło puste do którego z tego pełnego nalewałem zanim nalałem w usta...
Yes yes yes, zrobiłem to, obejrzałem całość.
Cóż mogę powiedzieć... Hmmm. Spodziewałem się absolutnie totalnej sraki, rozwolnienia i wywleczenia na lewą stronę i nie zgadniecie - zostałem zaskoczony. Aż mnie wbiło w ten fotel, aż mi się płyny wszelkie ze szkieł pokończyły, a te ustrojowe się ścięły. To nie była absolutnie totalna sraka, rozwolnienie i wywleczenie na lewą stronę... to było coś, o wiele, wiele gorszego. Przebeznadziejny film. Przetragiczny. Absolutnie najgorszy film o wampirach jaki kiedykolwiek widziałem i jeden z najgorszych wogóle (bez względu na tematykę). Nuda, żenada, poziom poniżej dna.
Bogu dzięki, że miałem te płyny, to choć dałem radę się z tego śmiać. Tak, to duży plus...

Bardzo gorąco ten film polecam jak ktoś potrzebuje "mocnych" i "specyficznych" doznań. Naprawdę zatyka, a że nie w tą stronę, co by się chciało... cóż, życie :/

p.s. do przeczytania książki chyba się już nie zmuszę, szkoda mi czasu i nerwów, ale widzę jakiś pozytyw tego, że to arcydzieło zaliczyłem; teraz z czystym sumieniem mogę każdemu powiedzieć, co o tym myślę :D

p.s.2 pan Kabaczek wymiata :D
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 12:07
Nie rozumiem tej otoczki wokół "Zmierzchu". Masy znacznie gorszych filmów wyprodukowano ostatnimi czasu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 22-01-2010 12:23
Dzięki, Bury, teraz już wiem na pewno, czego unikać jak ognia... Albo może jeszcze bardziej, bo przy ogniu można się chociaż ogrzać. Natomiast książkę może kiedyś czytać zacznę z ciekawości. Ale wątpię, czy dam radę, skoro nawet pierwsza część Harry'ego jakoś mi nie podeszła.

Cytat:
_VV_ napisał/a:
Nie rozumiem tej otoczki wokół "Zmierzchu". Masy znacznie gorszych filmów wyprodukowano ostatnimi czasu.


Tylko że niewiele z tych beznadziejnych było tak szeroko reklamowanych ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 14:09
Cytat:
MarioPierro napisał/a:
Dzięki, Bury, teraz już wiem na pewno, czego unikać jak ognia... Albo może jeszcze bardziej, bo przy ogniu można się chociaż ogrzać. Natomiast książkę może kiedyś czytać zacznę z ciekawości. Ale wątpię, czy dam radę, skoro nawet pierwsza część Harry'ego jakoś mi nie podeszła.

Cytat:
_VV_ napisał/a:
Nie rozumiem tej otoczki wokół "Zmierzchu". Masy znacznie gorszych filmów wyprodukowano ostatnimi czasu.


Tylko że niewiele z tych beznadziejnych było tak szeroko reklamowanych ;)


Ja znam jeden: WANTED. Ogladalam juz wiele filmow beznadziejnych, gorszych, kiczowatych... Ale ten przebil wszystkie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 22:55
"Anarchizm w Ameryce". Kolejny interesujący dokument (dostępny na youtube).
Cytat:
Cała historia współczesna to historia zmagań jednostki z instytucjami.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 23-01-2010 02:58
3 razy pod rząd ''Final Fantasy Advent Children'' oraz ''Wyznania Gejszy''.
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 23-01-2010 13:43
TRYLOGIA ŻYCIA Pier Paolo Passoliniego:
DEKAMERON
OPOWIEśCI KANTERBERYJSKIE
KWIAT 1001 NOCY

Piękne. Po prostu.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2010 14:01
No to teraz czas na "Salo" (żeby nie było za słodko!).
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 23-01-2010 14:13
"Salo" jest strasznie kontrowersyjny, jak słyszałam. Jednak warty obejrzenia. Niestety,na razie nie mam możliwości go obejrzeć.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Angnirr14 Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Eretz Hatachtonah
Dodane dnia 23-01-2010 14:24
Demony wojny Pasikowskiego ;)
"Jest światło, co świeci jaśniej niż słońce i jaśniej niż światłość w najwyższych niebiosach. To światło, które świeci w twoim sercu" - Upaniszady
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-01-2010 14:37
A ja obejrzałam Parnassusa i Avatar. I muszę powiedzieć, że ten drugi zrobił na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie. Nie tyle wizualnie - bo w Parnassusie też były momenty zapierające dech w piersiach - ale... Nie mogłam się jakoś wczuć w atmosferę. Cały film przeleciał obok mnie.
Natomiast na Avatarze spłakałam się jak bóbr, i w ogóle - trafiła do mnie taka bajka :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2010 14:55
Chyba jednak odradzam "Salo". :)
Film jest naprawdę wielki, ale też obrzydliwie przygnębiający i przygnębiająco obrzydliwy. Ostatnio się ludzie podniecali takim "Antychrystem", który jest naprawdę filmem familijnym w porównaniu z niektórymi, kontrowersyjnymi klasykami.



Ale fakt że z Trylogią życia się uzupełnia, będąc niejako jej antytezą.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Gavron Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2010 15:47
Widziałem ostatnio i odradzam Avatara.

Film prezentuje sobą jedynie grafikę komputerową i prostą łzawą historyjkę.

7/10

Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-01-2010 16:12
Cytat:
Film prezentuje sobą jedynie grafikę komputerową i prostą łzawą historyjkę.

Tak naprawdę - idąc do kina, zdajemy sobie z tego sprawę. To jest film, gdzie mamy zwrócić uwagę właśnie na świetną grafikę (moim zdaniem ogląda się go cudnie), a historia...? Klasyczna - złoczyńcy napadają mniej rozwiniętych technicznie tubylców, którzy jednak potrafią słuchać i widzieć. Od takich filmów nie wymaga się psychologii na miarę Dostojewskiego ;)

W swojej klasie - film jest świetny :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]