Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2010 21:51
"Trzynasta dzielnica 2". Na lekcji oglądałem. Śmieszny nawet, ale nie potrafiłbym powiedzieć o co tam w ogóle chodziło.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2010 22:03
"Las Vegas Parano" też bajka, a dobre, bardzo dobre.:)



Oglądam "Misia" po raz n-ty.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 01:28
The Limits of Control, Jim Jarmusch

Dosłownie przed chwilą skończyłem seans. Był to bodaj mój pierwszy kontakt z twórczością Jarmuscha. Zanim obejrzałem film, przeczytałem wiele niezbyt pochlebnych recenzji. Okazało się jednak, że obraz nie jest rozczarowaniem. Przynajmniej w moim odczuciu wrażenia widza są dokładnie takie, jakie sobie reżyser założył. Nie ukrywam, że jestem fanem ascezy, tutaj ta forma jest jakby białą kartką na której Jarmusch rysuje niespiesznie delikatne linie. To co jest tutaj bardzo smaczne to muzyka. Jeszcze nie sprawdziłem czyja, ale sprawia, że seans nie jest męczący, mimo, że w filmie, mówiąc kolokwialnie, niewiele się dzieje. A dzieją się rzeczy, padają słowa, pojawiają się obrazy wciąż powtarzające się. Główny bohater zyskał moją sympatię nie kamienną twarzą, ale tym, że zamawiał dla siebie zawsze dwie kawy w oddzielnych filiżankach. Mamy tu również konwencję kina drogi. Milczący murzyn spotyka na swojej drodze osoby, z którymi rozmawia (a raczej one mówią do niego) na temat Hitchcocka, molekuł, halucynacji. Te ewidentne nawiązania zaskakująco dobrze wpisują się w film. Zresztą im dłużej go oglądałem tym silniejsze miałem momentami uczucie de ja vu i to nie zawsze takiego masowego (w sensie widzę coś, co wpisało się w masową wyobraźnię), ale także uczucie widzenia czegoś intymnie znajomego. To pewnie efekt tej ascetycznej formy, gdzie człowiek tak bardzo skupia się na szczegółach i przy braku akcji uruchamia wyobraźnię. Przyznaję rację krytykom, którzy pisali, że tak naprawdę nie wiadomo o czym jest film, jednak nie zgadzam się, że miał być o czymś, z jakimś konkretnym przesłaniem. Ja tu czuję jakąś podskórną kpinę, jakby szept: zastanów się nad wszystkim sam, nikt za ciebie tego nie zrobi. W każdym razie do Jarmuscha jeszcze wrócę, tym razem mam zamiar obejrzeć "Truposza", który jest uznawany za dzieło wybitne. No, zobaczymy. Tymczasem polecam "The limits of control" fanom reżysera, pustelnikom oraz osobom, które, tak jak ja, nie oczekują, że da się łatwo (albo w ogóle) odczytać przesłanie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 02:01
O, tego akurat nie widziałem. Znam kilka innych filmów p.Jarmuscha, lubię połowę z nich. Co prawda żadnego, z "Truposzem" włącznie nie nazwałbym "dziełem wybitnym", ale są niewątpliwie oryginalne (choć pozerskie).
Najbardziej lubię "Inaczej niż w raju".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Corpseone Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Zawiercie
Dodane dnia 30-01-2010 06:13
Wczoraj oglądałem "Na wschód od Edenu". Przepiękna ekranizacja powieści Johna Steinbacka, której jeszcze niestety nie czytałem, z Jamesem Deanem w roli głównej. W uproszczeniu można stwierdzić, że jest przeniesienie wątków biblijnych w dzisiejsze czasy, z wątkiem Kaina i Abla na czele. James Dean podobnie jak w "Buntowniku bez powodu" gra tu nieokiełznanego, zbuntowanego i niepodporządkującego się młodzieńca. Młodzieniec ten zazdrości swojemu bratu większej miłości, którą darzy go praworządny, dobry ojciec.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 30-01-2010 09:19
"Podwójne życie Weroniki" z kapitalną, piękną muzyką. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-01-2010 10:05
Dla mnie Dean najlepszy był w "Olbrzymie", ale serce żal ściska, że umarł. Przecież jeszcze tyle genialnych ról mógłby wykreować.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 12:29
"Gorączka sobotniej nocy"
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 13:01
"Egoiści" z Cielecką, z Fryczem, z Lubaszenko... genialny polski film.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Sobaku Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Okolice Wrocławia
Dodane dnia 30-01-2010 13:21
"Jedwabna Opowieść" bardzo dobry, klimatyczna muzyka. Wygrał bodajże Era Nowe Horyzonty w którymś tam roku. Polecam i pozdrawiam serdecznie :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-01-2010 15:09
Sherlock Holmes - ten co teraz jest w kinach.
G-E-N-I-A-L-N-Y.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 30-01-2010 18:48
zazdroszczę, bo jeszcze nie widziałam:(

ja oglądałam "Odwrócić przeznaczenie" - naprawdę ciekawy i dobrze "zrobiony" film; jak lubię - wszystko wyjaśnia się dopiero pod koniec;
wielu z nas wierzy w przeznaczenie i popada w pesymizm (bo skoro wszystko jest z góry zaprogramowane, to co my możemy), w tym filmie przeznaczenie okazuje się nie być złym fatum, bo choć pozornie nie mamy wpływu na swoje życie, to okazuje się, że ten odgórny plan nie jest pozbawiony sensu; więc w gruncie rzeczy optymizm, ale z pewnością bez kiczowatego, płytkiego "happy endu";
polecam!
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 01-02-2010 12:31
"Z odzysku" - niezły film, spieprzony ostatnią sceną, która jest niepotrzebna.
"Śmierć człowieka pracy" - w pewnym momencie miałam już dość zarzynanych krów. Nie mówiąc już o kozach.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-02-2010 18:27
Cytat:
The Hurt Locker. W pułapce wojny
- mhm. Bardzo dobry film. Jednak to film dla Amerykanów zdecydowanie. Ich rozliczenie z kolejną wojną. ehhh. Trochę się ciągnie, ale reżyser-ka daje trochę napięcia co jakiś czas, więc nie jest nudno. Główna rola niejakiego Jeremy Rennera, nominowanego zresztą do oscara, jest na prawdę świetna. Jak ktoś chce to się przyczepi, ale niech spada na drzewo. Film udany, chociaż mnie na kolana nie rzucił, ale obejrzeć warto.

No i słuchajce USA, o wojnie, a bez patosu ;)



Cytat:
Sherlock Holmes - ten co teraz jest w kinach.
G-E-N-I-A-L-N-Y.
- Jak bym się nie nastawiał na ten film pół roku to może bym czuł podobnie. Mnie trochę zawiódł. Ale Robert D Jr rewelacyjny, to fakt.



Cytat:
ja oglądałam "Odwrócić przeznaczenie" - naprawdę ciekawy i dobrze "zrobiony" film; jak lubię - wszystko wyjaśnia się dopiero pod koniec;
:O :confused:



Tirieel"Gorączka sobotniej nocy" - mam nadz, że się podobał. Bo ja go widziałem najmniej 3 razy :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 03-02-2010 21:02
Oj podobał, Travolta jest niezastąpiony. :D

A ostatnio jeszcze "12 małp"
i "Edwarda Nożycorękiego".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Carmen82 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 04-02-2010 11:49
"Do Czech razy sztuka" - całkiem zgrabny, choć nie jestem wielką miłośniczką kina naszych sąsiadów.
I tylko drzewa jak świat światem, ukłony ślą tym, co pod wiatr idą.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2010 15:24
Królik po berlińsku http://www.filmweb.pl/f508355/Kr%C3%B3lik+po+berli%C5%84sku,2009
Polski dokument nominowany do Oskara. Historia królików "zamkniętych" murem berlińskim. Nietrudno nawet bez oglądania zorientować się jaką tu mamy metaforę ;)
Jeśli ktoś kocha tak jak ja głos Krystyny Czubówny, to musi obejrzeć :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marcowy zajac Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2010 15:34
hehe, widziałam:D Był w kinach w ramach All About Freedom, dobry film;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2010 16:56
Star Trek: Nemezis - chyba tylko dla fanów tego ponoć kultowego filmu.
Apollo 13 - przez prawie cały film myślałem, że zginą, a tu przeżyli.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2010 19:38
"Obcy: 8 pasażer Nostromo" - podobne uczucia, też miałam nadzieję, ze ją zje :)
"Ludzkość nie może znieść zbyt dużej dawki rzeczywistości" - Thomas Stearns Eliot
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.