Uwaga, Ważne!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2008 15:31
Poprawianie erek to 1 min roboty, wystarczy wrzucić tekst do notatnika i zrobić w edycji zamień. Ale masz rację, to autor powinien zadbać o poprawność. Masz więc do wyboru 1. nie wpuścić tekstu 2. wpuścić z błędami 3. poprawić sama. Wszystko zależy od tego, czy celem jest samo pojawienie się tekstu, czy pojawienie się tekstu, który (mniejsza o jego jakość literacką, bo nie to w tej chwili jest przedmiotem rozmowy) jest czytelny i poprawny. Przy wyborze drugiej opcji pozostają Ci punkty 1 i 3. Przy wyborze pierwszej można wrzucać jak leci, niech się czytelnik sam zmaga.

Nie chcę, żebyś mnie źle zrozumiała, to nie krytyka Twojej pracy, tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami - mam lekkiego fioła na punkcie błędów (albo może raczej poprawności) i dlatego ja wolę dłubać w tekstach niż błędy oglądać czy prezentować.

A r30; to chyba na pewno wielokropek.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 09-11-2008 15:36
Dwa Warkoczyki, jeszcze jest jedna możliwość: jak tekst wyjdzie, samemu sprawdzić... Przecież samemu można zrobić prawie wszystko... ( oczywiście jeżelisię chce)B)To mówię ja Krtek
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2008 15:41
Cytat:
jeszcze jest jedna możliwość: jak tekst wyjdzie, samemu sprawdzić..


Jak wyjdzie, to już jest po ptokach. To trochę tak, jakby wydać książkę z błędami, sprzedać część a potem latać za tymi, co kupili, z dodrukowaną erratą.

Tekst imo sprawdza się przed publikacją, z szacunku dla tych czytających, którzy będą mieli pecha i przeczytają go jako pierwsi, zanim autorowi przypomni się, że może jednak dobrze byłoby poprawić błędy.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 09-11-2008 15:49
Masz całkowitą rację, trochę się zagalopowałem z tymi wygłupami. Porównanie też trafne. Najbardziej powinno zależeć Autorowi na prawidłowym zapisie . Choć wpadki się zdarzają powinno ich być jak najmniej. Wielu z nas idzie jednak po najmniejszej lini oporu...B)
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 09-11-2008 15:53
A mnie z powodu erek po prosty tekst dwa razy zmoderowano. I bardzo dobrze. Siadłem w końcu na dupsku i wyczyściłem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 09-11-2008 15:58
I to Ci się chwali... Aż aię pcha na usta stare polskie powiedzenie: Mądry Polak po szkodzie... Nie lepiej uczyć się na cudzych błędach... Jak to łatwo powiedzieć ... achB)
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
wyrrostek Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd: Bawaria
Dodane dnia 11-11-2008 12:04
ginger
Wracając do notatnika - myślałem, że to jakaś funkcja na forum. :uhoh:Mam trochę pod górkę z nomenklaturą pc. Nie wiedziałem, że notatnik to u mnie Editor. :D Dzięki - teraz już wiem.
"Udawać, że jest inaczej, to nie tylko oszukiwać samego siebie."
Ernest GELLNER
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 30-12-2008 01:16
Cytat:
Jeśli wyskoczą "krzaki" zamiast np. pauz, cudzysłowów itp. najprostszym rozwiązaniem jest wklejenie tekstu do notatnika, który powinien wyeliminować błędy w formatowaniu.


No i ok, 'erki' znikają. Problem mam natomiast z myślnikami (o dziwo gdzie nie gdzie). O ile zamiana erek na 'nic' nie jest problemem, o tyle myślniki są u mnie wcinane jak przez ambę :) a to już dość trudno sprawdzić na gorąco. Wyobraźmy sobie - koryguję tekst w notatniku, wrzucam w maciupcie okienko, zauważam brak jednego z pięćdziesięciu brakujących myślników, kopiuję do notatnika, a tam już pustki myślnikowe. Efekt jest taki, że trzeba brnąć przez tekst w okienku edycyjnym a potem zbierać "laury" jeśli się coś przegapi. Ma ktoś podobnie? Może to kwestia Mozilli, może Windowsa Visty? Ratujta ludziskowie!
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-12-2008 01:23
Nie należy przesadzać, Mahuss, okienko małe, ale jedzie się po tekście bardzo szybko. Ja wsadzam tekst rtf do notatnika w moim komputerze, potem stamtąd do okienka - dodaj tekst - wyświetlam podgląd i patrzę, gdzie erki. Wracam do okienka, przelatuję i usuwam, wyświetlam, rzucam okiem i koniec. Raz,dwa i gotowe.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
mahuss Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 30-12-2008 01:33
Zgadzam się :) Ale 'zniknięty' myślnik w dialogu? Albo co gorsza użyty w zdaniu jako 'lżejszy' przecinek? Ja nie narzekam, tylko zastanawiam się czy ktoś miał tu już podobny problem. Zaznaczam - u mnie nie zamienia się na literkę np r15; tylko po prostu go nie ma :/ A swoją drogą, to do Ciebie poduszka się Motylku nie uśmiecha :) Myślałem, że już tylko ja tu kwitnę o tej porze.
- Knock, knock
- who's there
- It's Raptor Jesus lol
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-12-2008 12:58
Czyściec trochę uprzyjemnił życie. Tam możecie sobie skubać te "erki" itp. do woli i nikt nie popędza.

A jeśli chodzi, o to wylogowywanie, o którym mówi Rzepusia - robi to automat po kilku minutach (nie wiem, po ilu, może po 15 w bezruchu). Ja nie mam tego problemy wcale, od kiedy działam w Google Chrome z zapamiętanym hasłem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 30-12-2008 13:26
To racja - mnie też przestało wyrzucać. Inaczej co jakiś kwadrans trzeba się logować od nowa, jeśli strona jest nieodświeżana.

Staram się zrozumieć ten "krzaczkowy" problem, ale... Nie umiem. Nie miałam nigdy z nimi kłopotu. Nie wiem, skąd to się bierze...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
windwhispear Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2009 17:30
bierzę się z pisania w programie Microsoft Word z włączoną funkcją Autokorekta. znaki ze standardowego systemu kodowań zamieniane są na niestandardowe. jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam lekturę stron wikipedii pt. zestaw znaków i odwołania znakowe sgml.
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2009 18:03
Cytat:
valdens napisał/a:
Czyściec trochę uprzyjemnił życie. Tam możecie sobie skubać te "erki" itp. do woli i nikt nie popędza.


A więc Czyściec istnieje, tylko gdzie? serio pytam. Już parę razy spotkałem się z tym określeniem na PP, szukam szukam i ni ma:confused:
Do góry
Autor
RE: Uwaga, Ważne!
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 12-02-2009 18:06
Pisze w Wordzie (z włączoną autokorektą) a erek mam ostatnio bardzo mało. Na cztery dodane teksty weszły może ze dwie :p
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]