Forum nie śpi, forum czuwa!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Koniczyna Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Szczytno
Dodane dnia 07-07-2017 21:25
Dzieńdobry wszystkim!
Bardzo miło mi was poznać! Nazywam się Koniczyna. Niedawno zamieściłam pierwszy tekst na portalu. Mam nadzieję, że uda mi się tutaj rozwinąć swoje ( niestety niemal zerowe, jak mniemam ) umiejętności, ale cóż, każdy kiedyś zaczynał.
Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam!
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Krzysztof Konrad Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-07-2017 10:10
Hej :) Uda się, tylko trzeba pracować i nie zniechęcać się. Widzę, że jesteś ze Szczytna :) jaki ten świat mały...
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2017 23:08
A skoro po 23 już, to można troszkę po świntuszyć ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2017 12:17
No właśnie, dlaczego tu nie ma jakiegoś wątku towarzysko-flirtowego? Tylko same poważne tematy, przecież nie samym chlebem człowiek żyje ;)
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-08-2017 01:52
Dlaczego /mam wrażenie, że/ tekstów przybywa szybciej niż postów na forum? Coś się pozmieniało, gdy dorastałem /do dorosłości/, i chyba bardziej dziś niż kiedyś ludzie ociekają słowami i słowami w formach indywidualnych utworów. Czy mam wrażenie nieprzystające do rzeczywistości?
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2017 23:47
Nie masz Michałku. Pisanie i nie tylko staje się coraz bardziej self centered. Taki świat, z coraz mniejszym porozumieniem.
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-08-2017 02:57
wiktoria napisała:
Taki świat, z coraz mniejszym porozumieniem.

Ja się sam do tego przyczyniam, nie mam złudzeń. Przecież to ja opuszczam nawet te kilka aktywnych wątków na forum, bo brakuje mi zapału, bo nie widzę sensu, by samemu wchodzić w te dyskusje.
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2017 23:09
Michałku, nie można się do niczego zmuszać. Każdy powinien postępować w zgodzie ze sobą. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby dyskusji, to nie dyskutuje i odwrotnie. Teraz widać, że potrzeba przyszła, skoro stałeś się aktywny na portalu. A obwinianie siebie za cokolwiek jest bezpodstawne, bo zobowiązania, które powinieneś spełniać przede wszystkim, to te, które dotyczą Ciebie i Twojego życia. Jeśli ktoś nie będzie miał najpierw porozumienia z samym sobą, to nie będzie go miał z nikim innym.
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Anna M. Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 05-09-2017 11:12
Cześć ;)
Jestem tu nowa, próbuję się rozkręcić.
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 07-09-2017 00:26
Anna M. napisała:
Jestem tu nowa, próbuję się rozkręcić.

Hej-hej. :)
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Markiz25 Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd:
Dodane dnia 22-09-2017 20:55
Temat trochę przypomina "Wielkiego Brata", Niestety obecnie taki wielki brat jest wszędzie. Cokolwiek mówimy przez telefon, piszemy na necie jest śledzone i zapisywane. Nie wydaje się wam że przez to straciliśmy przez to nasza prywatność ???? To także oznacza że służby śledzą każdy nasz krok........... no może lekko przesadzam..... ale to wszystko + terroryzm sterowany przez służby specjalne może i ma doprowadzić do totalnej inwigilacji nas zwykłych ludzi....... Do czego to prowadzi ??????
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-09-2017 21:34
Markiz25 napisał:
Nie wydaje się wam że przez to straciliśmy przez to nasza prywatność ???? To także oznacza że służby śledzą każdy nasz krok........... no może lekko przesadzam..... ale to wszystko + terroryzm sterowany przez służby specjalne może i ma doprowadzić do totalnej inwigilacji nas zwykłych ludzi....... Do czego to prowadzi ??????

Poważny temat. W skrócie, aktualnie mam takie zdanie, że kiedyś (od średniowiecza w przeszłość?) jednostka miała wpływ na świat - a przynajmniej wyobrażenia poszczególnych jednostek co do ich własnego wpływu były porównywalne. Potem (do dziś) te wyobrażenia stały się nieporównywalne. Przykład: ja mogę coś sobie wiedzieć - np. o procesie fotosyntezy - ale ktoś np. w jakimś ośrodku badawczym w Polinezji będzie wiedzieć o wiele więcej ode mnie - np. jak zbudować pojazd kosmiczny - i nawet nie musi sobie tego wyobrażać; tak już będzie - bo (m.in.) są takie możliwości. A ja nawet nie będę wiedzieć, że on wie. ;)
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Markiz25 Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2017 13:44
To rzeczywiście poważny temat, bo czy tego chcemy czy nie wszystko co się obecnie dzieje ma wpływ na nasze życie. Dotyczy to także szeroko rozumianego "podglądania i podsłuchiwania" obywateli a także tworzenie im wirtualnego świata, bo jak twierdzi Aron Sorso (ciekawy gość - polecam na youtube), my wszyscy żyjemy obecnie w czymś w rodzaju Matrixa.........Mogę na ten temat pisać i pisać, ale nie wiem czy ktoś będzie zainteresowany bo niestety zahacza to dość mocno o politykę, a to w końcu portal pisarski........... jednak gdyby.... to mogę dać nowy temat i tam opisać to co myślę. A co do wyobrażenia jednostek co do ich własnego wpływu to powiem tak. Nam się wydaje że coś możemy, potrafimy , chcemy itd. jednak to wszystko możemy realizować do pewnego poziomu, potem już wkracza "Wielki Brat" i albo nam pozwoli albo nie, ale tu znowu schodzimy do polityki czyli temat j/w. Ludzie obecnie w 99,8 % żyją w świecie iluzji.... przykładem wybory - ludzie nadal wierzą w to że naszą cywilizacją rządzą politycy.......... A tak na prawdę są tylko figurami na szachownicy.......... Prawdziwą władzę mają Ci którzy tymi figurami poruszają.................
Mogę temat rozszerzyć albo zakończyć w zależności od tego czy będzie zainteresowanie i dyskusja. Znam wielu ludzi którzy nie interesują się polityką.......... Mogę to zrozumieć ale w pewnym momencie to polityka przyjdzie do nich, a wtedy będzie już za późno.............. My nie mamy praktycznie żadnego wpływu na to co się dzieje, ale moim zdaniem powinniśmy chociaż próbować zrozumieć pewne rzeczy i nie dać się prowadzić jak barany..............
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Martta564 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2017 09:44
Cześć wszystkim! :D
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2017 13:33
Martta564 napisała:
Cześć wszystkim! :D

Cześć!
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Czadik Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-12-2017 07:13
Cześć wszystkim!
jestem nowa i zaczynam swoja historię z pisaniem poprzez prowadzenie bloga gdzie dodaje tam swoje opowiadania. Od zawsze lubię pisać ale dopiero teraz chce coś robić więcej niż tylko chować do szuflady... Chciałabym się nim z wami podzielić i byłabym bardzo szczęśliwa gdybyście zechcieli przeczytać i podzielić się ze mną swoja opinią. oto link: https://mrocznyczadik.blogspot.com/
Pozdrawiam serdecznie :)
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-12-2017 16:01
Czadik napisała:
Cześć wszystkim!jestem nowa i zaczynam swoja historię z pisaniem poprzez prowadzenie bloga gdzie dodaje tam swoje opowiadania. Od zawsze lubię pisać ale dopiero teraz chce coś robić więcej niż tylko chować do szuflady... Chciałabym się nim z wami podzielić i byłabym bardzo szczęśliwa gdybyście zechcieli przeczytać i podzielić się ze mną swoja opinią. oto link: https://mrocznyczadik.blogspot.com/Pozdrawiam serdecznie :)


Hejho! A czy zamierzasz coś dodać także tu? :)
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Decand Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2018 23:51
Planuje się nieprzespana noc. Albo częściowo przespana. Jak się trzymacie?
http://bit.ly/decandlit
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 07-01-2018 00:11
Decand napisał:
Planuje się nieprzespana noc. Albo częściowo przespana. Jak się trzymacie?

Jak częściowo, to w porządku. Trzymamy się w porządku.
Do góry
Autor
RE: Forum nie śpi, forum czuwa!
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 23-01-2018 22:02
Ktoś tu jeszcze bywa?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.