Opowiadanie w czasopiśmie
Autor
Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 21-09-2012 13:02
Mam gotowe opowiadanie fantastyczne (ok. 5300 wyrazów) i uważam, że jest to najlepszy tekst jaki udało mi się do tej pory napisać (rodzina i przyjaciele potwierdzili, chociaż im do końca wierzyć nie można;) ).
Chciałabym wysłać je do jakiegoś czasopisma z nadzieją, że zobaczę je kiedyś wydrukowane B)
Znalazłam trzy redakcje, promujace tego typu literaturę:
1.) Science Fiction Fantasy i Horror
2.) Nowa Fantastyka
3.) Fahrenheit - Magazyn Literacki s-f, fantasy i horror,
i nie wiem, na którą się zdecydować.
Czy ktoś z was jest obeznany w tym temacie?
Za każdą odpowiedz będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-09-2012 13:09
Do wszystkich z tych czasopism wysyłałem w latach 2005 - 2008 swoje horrory i niestety albo je odrzucali, albo co było częstsze, nawet nie raczyli odpowiedzieć.
W tych pismach drukują głównie starzy wyjadacze, znajomi znajomych itd., więc przedarcie się przez tę niewidzialną barierę graniczy z cudem.
Nie znam poziomu twego pisarstwa, ale szanse masz raczej znikome...
Twoja praca musiałaby zwalić ich z nóg, być absolutnie nowatorska i świeża.
Czasem pomaga wygranie jakiegoś konkursu literackiego, albo dorobek w postaci wcześniej wydanych książek lub opowiadań w innych gazetach.
Jest ciężko...
Wciąż niestety rządzi kolesiostwo i poznałem to na własnej skórze.

Ale próbuj.
Lepiej wydaj na swój koszt - tak robili wszyscy wielcy pisarze, zanim stali się naprawdę gigantami.

Pozdrawiam
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-09-2012 13:32
Niestety Mike ma rację, ale wysłać nie zaszkodzi. Jest jeszcze czasopismo "Coś na progu". Może tam? Sprawdź też aktualne konkursy.
pozdrawiam
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 22-09-2012 09:50
Dziękuję wam za odpowiedzi.

Zdecydowałam, że wyślę moje opowiadanie do wszystkich trzech czasopism i zobaczę czy ktoś raczy mi odpowiedzieć. :)
Popchnięta do tego pomysłu zostałam przez pewien zbieg okoliczności, który miał ostatnio miejsce.
Dowiedziałam się wczoraj, że mój tekst dostał się przez przypadek w ręce dalekiej znajomej mojej mamy, pisarki i redaktorki pewnego kwartalnika literackiego. Dostałam też jej komentarz i kilka wskazówek dotyczących poprawek. O samym tekście napisała:
„Z przyjemnością przeczytałam opowiadanie. Historie, które nie są spisywane z powierzchni otaczającego świata przyciągają czytelnika tajemnicą. W tym opowiadaniu jest dobra akcja – zmieniają się wydarzenia, po prostu „dzieje się”. Opisy, dość dokładne (opisy zachowań, otoczenia, wyglądu) są dobrze wplecione w tekst. Nie przerywają akcji. Nie ma wysublimowanych fragmentów opisowych, które z pewnością osłabiłyby uwagę czytającego. (...)”

Myślę, że mogę być dumna ze swojej pracy.:D
Chętnie opublikowałabym to opowiadanie tu, na portalu i rzuciła go wam na pożarcie ale obawiam się dwóch rzeczy. Po pierwsze boję się, że po udostępnieniu tekstu w internecie nikt nie będzie chciał mi tego wydrukować na papierze, a po drugie mam wrażenie, że jest on zbyt długi by zainteresować jakiegokolwiek portalowicza.;)

Olaf Tumski – znalazłam stronę internetową tego czasopisma, o którym wspomniałeś ale nigdzie notki o tym, pod jaki adres wysyłać własne teksty.
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-09-2012 13:41
Nie chcę nikogo martwić, ale Science Fiction, Fantasy i Horror zakończył działalność kilka miesięcy temu.

Ja swój tekst do Coś na Progu wysłałem na adres: cosnaprogu@gmail.com Odpisali, więc to dobry adres, ślij.

Jeśli chcesz wydać tekst to nigdy nie udostępniaj go wcześniej gdziekolwiek, bo nikt go nie opublikuje, jeśli był wcześniej w internetach. Wiem już z doświadczenia, dlatego mam kilka tekstów, które nigdy w internecie publikowane nie były i czekam na lepszy moment, by zaatakować wydawców.

Pozdrawiam!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 23-09-2012 10:30
AnonimowyGrzybiarz, wysyłałeś swoje teksty jakiemuś konkretnemu redaktorowi z podaniem jego nazwiska czy pisałeś tylko "Szanowna Redakcjo"?

A co powiecie na dwumiesięcznik fantastyczno-kryminalny "QFant"?
http://qfant.pl/
Znalazłam go przez przypadek ale robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Może spróbować tam?
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-09-2012 11:54
Jeszcze jest, zdaje się, "Grabarz Polski", ale aby tam publikować w twoim pisarstwie musiałby być elementy grozy.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-09-2012 19:34
Magicu - "Szanowna Redakcjo" a na końcu "Z całym szacunkiem..." ;)

Co do QFantu - miałem styczność z kilkoma osobami, które tworzą/tworzyły ten magazyn bądź z nim współpracowały i moje z nimi kontakty określiłbym jako pozytywne - zawsze służą pomocą, wytknął błędy i doradzą, choć tak na prawdę się nie znamy właściwie. Z innej strony nic nigdy im nie wysyłałem, więc nie wiem, jak się sprawy mają od tej strony.

No i zarówno QFant jak i Grabarz Polski to magazyny internetowe (zresztą wspominany przez Ciebie na początku Farenheit też, choć o dużo większej renomie, bo zaczynali tam dzisiejsi mistrzowie), a Ty, jeśli się nie mylę, miałaś "parcie na papier". Najpierw spróbuj z papierowymi wydawcami, bo choć trudniej coś wydrukować, to jednak lepiej się to przedstawia w CV ;), jak i radość jest większa. Jeśli przez ok. miesiąc nikt się nie odezwie, uderzaj do magazynów internetowych.

W razie jeszcze jakiś pytań - służę pomocą, o ile będę w stanie. Ale na razie chyba całkiem nieźle mi idzie B)

Powodzenia!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 25-09-2012 13:45
AnonimowyGrzybiarz, stokrotne dzięki za pomoc. :)

Opowiadanie poszło do "Coś na Progu". Teraz pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość (której niestety często mi brakuje) i nie dać się zwariować.;)
A ty jak długo czekałeś, zanim ci odpowiedzieli?

Oczywiście jeśli dostanę jakąkolwiek wiadomość, od razu się nią z wami podzielę.
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-10-2012 20:39
Cztery dni po moim mailu, dostałem wiadomość z potwierdzeniem, że dostali tekst, że dziękują (co było bardzo miłe) i że odezwą się po weryfikacji. Od tamtej wiadomości minął już ponad miesiąc. Ale czekam, bo co mam zrobić?



Coś ciekawego na pro... w temacie?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 28-10-2012 10:57
Dupa zimna. Nawet maila potwierdzającego nie dostałam :(
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-10-2012 11:03
Miałem to samo - parę lat temu wysyłałem do kilku, nie raczyli nawet odpowiedzieć.
Mają debiutantów gdzieś.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 28-10-2012 11:10
Jeszcze im pokażę, co potrafię :mad:
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 29-10-2012 12:18
Magicu, rozmawiałyśmy o "zwyczajach" wydawnictw, obawiam się, że czasopism też to dotyczy.
To niełatwa droga, ale oczywiście nie można się poddawać.

Pewnie, że im pokażesz :)

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-10-2012 15:10
Ja próbowałem prę razy wysyłać do NF i tego, co SFHiF, ale nigdy nawet odpowiedzi nie dostałem; widać za kiepskie było.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2012 15:45
Ten temat chyba już Pilipiuk wyczerpał w swoim już-nie-interaktywnym kursie pisania bestsellerów, który jest na głownej stronie PP. To dla tych, którzy nie zerkali weń.
Akurat jeśli chodzi o debiut i związane z nim trudności, to Pilipiuk zna się na rzeczy, praktykował odrzucanie tekstów. Z tej strony polecam kurs.
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 05-03-2013 10:52
"Coś na progu" nie odezwało się do tej pory. Dostałam za to odpowiedz z QFANTA: "Witaj! Wysłana przez Ciebie praca została oceniona przez naszych redaktorów. Średnia ocen, którą uzyskała to 6.3/10. Uzyskując taką średnią ocen, tekst zostanie wzięty pod uwagę przy końcowej selekcji tekstów do kwartalnika QFant. Gratulacje!"
Dodatkowo w mailu znajdowały sie dwie recenzje, najlepsza (9/10) i najgorsza (5/10).
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 05-03-2013 11:18
Magicu, to jest dobra wiadomość. Twój tekst ma szansę na publikację, a Ty dostałaś recenzje, w których zapewne znajdują się wytyczne, dotyczące ewentualnej poprawy. Poza tym wesz, że opowiadanie przynajmniej zostało przeczytane, a nie od razu wyrzucone.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 05-03-2013 12:00
Magicu, tylko się cieszyć :) Przy okazji też się pochwalę, że moje "Wygnanie" ujrzało światło dzienne w "Wiadomościach Ziemiańkich", kwartalniku Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiadanie w czasopiśmie
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 28-03-2013 09:18
Cytat:
Dodatkowo w mailu znajdowały sie dwie recenzje, najlepsza (9/10) i najgorsza (5/10).

Hah miałem podobnie niedawno :). Jedna recenzja 8/10 a druga 4/10. Śmieszne było to, że były ze sobą bardzo sprzeczne.
Np w tej 5/10 było że mnóstwo powtórzeń i błędy stylistyczne, a w tej 8/10 wręcz przeciwnie, że czytało się świetnie ze względu na brak powtórzeń i błędów stylistycznych. I nie tylko to.
Czyżby bawili się w dobrego i złego glinę :)?
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]