Powrót
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-09-2012 13:35
Wow. Bardzo długo mnie tu nie było. Widzę, że sporo się pozmieniało, jestem trochę zagubiony wśród nowych twarzy, nowych tekstów, nowych tematów...
Ten rok szybko zleciał. Wiele się działo. Dostałem się na studia i pomyślnie przebrnąłem przez pierwszy rok filmoznawstwa na UJ, sporo pisałem (głównie recenzji, scenariuszy komiksowych i tekstów na blog, który przeżywa ostatnio swój najlepszy okres, więc zapraszam), przeżyłem krótki i nieszczęśliwie zakończony romans z przemysłem filmowym (o czym tu), rozpocząłem satysfakcjonującą obie strony współpracę z kilkoma serwisami internetowymi. Przeczytałem sporo książek, oglądnąłem wiele filmów. I gdzieś w tym wszystkim zapomniałem o prozie.
"Czasowstrzymywacz" wciąż czeka na dokończenie. W głowie kłębi się wiele pomysłów na nowe opowiadania. Kilka innych, rozgrzebanych a jeszcze nigdzie nie publikowanych, też czeka na finał. Ale nie mogę się zebrać w sobie. Zebrać by siąść i pisać. Bo jestem pewien, że jeśli tylko siądę, to słowa wskoczą na właściwe miejsca. Ale najciężej jest siąść.
Dlatego wracam na Portal. Bo zawsze napełnialiście mnie pozytywną energią, a Wasze komentarze, mimo że często brutalne, zawsze okazywały się pomocne. Nie wiem, czy jeszcze działają tu moi "stali czytelnicy", ale mam szczerą nadzieję, że tak.
Chcę wrócić na Portal, bo mam nadzieję, że będzie to równoznaczne z powrotem do pisania. Ale jestem zagubiony i muszę się odnaleźć.
Pomożecie?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Powrót
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 22-09-2012 13:43
W moim imieniu odpowiem: Pomożemy! :D

Nie tylko Ty jesteś zagubiony, więc witaj w klubie :) Też usilnie próbuję znaleźć sposób by zaskoczyły tryby. a że poszukuje natchnienia to tu to tam, może i zyskasz czytelniczkę.

fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Powrót
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-09-2012 15:36
Jak miło zobaczyć stare, dobrze znane twarze :D Witaj wśród żywych! :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Powrót
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-09-2012 19:11
no nieźle się działo ;) fajnie, że pamiętasz o pisaniu :D
witaj ponownie!
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Powrót
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2012 01:17
AnonimowyGrzybiarzu ja Cię pamiętam. Odnajdziesz się wśród nowych. :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-09-2012 20:48
Jakże miło widzieć Wasz odzew w tym temacie. Dzięki, że jesteście ;)
Powoli powracam do żywych, a najlepszym tego przykładem jest dodanie do poczekalni nowego tekstu (owacje!). Nic szczególnego, miniatura, którą napisałem kiedyś dla koleżanki. Zobaczymy, jaki będzie odzew. W zapasie mam jeszcze jedno opko konkursowe, a potem postaram się zaatakować z czymś nowym. Z początku będą to raczej krótkie rzeczy - chcę przypomnieć sobie, jak to jest bawić się słowami, więc nie ma sensu brać się od razu za epickie i wieloczęściowe opowiadania. Ale powoli, powolutku... Trzymajcie kciuki.

Coca_monka - my chyba jeszcze nie mieliśmy przyjemności (a jeśli tak, to przepraszam, za umysł płatający figle), bardzo mi miło.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Powrót
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2012 22:00
Witaj, powrócony Grzybiarzu ;)
Pora na odlokowanie ;)
Do góry
Autor
RE: Powrót
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 23-09-2012 23:20
Cytat:
Coca_monka - my chyba jeszcze nie mieliśmy przyjemności (a jeśli tak, to przepraszam, za umysł płatający figle), bardzo mi miło.

mieliśmy, w odzewie na hasło: pomóżcie wygrać konkurs ;)
przeprosiny przyjęte :)

właśnie, a jak wypadł rzeczony konkurs? :)
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-09-2012 23:31
Cytat:
Wasinka napisał/a:
Witaj, powrócony Grzybiarzu ;)
Pora na odlokowanie ;)


Kolejna znajoma twarz!
"odlokowanie"? :uhoh: To loki przeszkadzają w pisaniu? Operacja będzie tyleż żmudna co bezcelowa, gdyż szczęśliwie loków nigdy nie miałem.

Cytat:
coca_monka napisał/a:
Cytat:
Coca_monka - my chyba jeszcze nie mieliśmy przyjemności (a jeśli tak, to przepraszam, za umysł płatający figle), bardzo mi miło.

mieliśmy, w odzewie na hasło: pomóżcie wygrać konkurs ;)
przeprosiny przyjęte :)

właśnie, a jak wypadł rzeczony konkurs? :)


Uff, dzięki za wyrozumiałość ;)
Co do konkursu - zwojować nic się nie udało, konkurs czytelników (w którym szczodrze mi pomagaliście) wygrał kto inny. Nagroda, o której decydowali sędziowie, też przemknęła mi koło nosa (tego akurat nie żałuję, bo niczego ciekawego nie oferowali), acz tekścik zakwalifikował się do II etapu, jako "jeden z dziesięciu najlepszych tekstów" czy jakoś tak.
Więc rzeczny konkurs wypadł całkiem nieźle.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Powrót
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2012 00:10
Cytat:
"odlokowanie"?

Ech, litera "b" się chwilowo obraziła :shy:, chodziło o odblokowanie, twórcze - w dodatku ;)

Cytat:
tekścik zakwalifikował się do II etapu, jako "jeden z dziesięciu najlepszych tekstów" czy jakoś tak.
Więc rzeczny konkurs wypadł całkiem nieźle.

Super :)
Do góry
Autor
RE: Powrót
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 27-09-2012 09:09
Cytat:
Uff, dzięki za wyrozumiałość

a proszę bardzo :)

Cytat:
"jeden z dziesięciu najlepszych tekstów"
to wcale nie jest takie nic :)
przypominam sobie, że cieszyłam się kiedyś z zakwalifikowania pięciuset do finałowej pięćdziesiątki. każdy postęp przybliża do wygranej ;)
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-09-2012 12:40
Cytat:
Wasinka napisał/a:
Cytat:
"odlokowanie"?

Ech, litera "b" się chwilowo obraziła :shy:, chodziło o odblokowanie, twórcze - w dodatku ;)


Wiem, pozwoliłem sobie tylko zażartować z połkniętej literki :)

Cytat:
coca_monka napisał/a:
Cytat:
"jeden z dziesięciu najlepszych tekstów"
to wcale nie jest takie nic :)
przypominam sobie, że cieszyłam się kiedyś z zakwalifikowania pięciuset do finałowej pięćdziesiątki. każdy postęp przybliża do wygranej ;)


Ja się cieszę ze wszystkiego po prostu, z czego można się cieszyć :lol: Więc ten "jeden z dziesięciu" też mnie bardzo uradował.

Co to był za konkurs, w którym brałaś udział? Pochwal się!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Powrót
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 27-09-2012 14:24
Cytat:
Wiem, pozwoliłem sobie tylko zażartować z połkniętej literki :)

Wiem, że wiesz ;)

A teraz Monka niech się chwali :)
Do góry
Autor
RE: Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-10-2012 12:12
Monka chyba nie lubi się chwalić.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Powrót
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 01-10-2012 13:15
aaa, lubi nie lubi, jakby nie ma czym ;)
bo mimo moich usilnych starań, nie znalazłam co to był za konkurs, bo zapomniałam ;(
jakieś dwa lata temu mnie się owa przygoda przytrafiła.
zasadniczo nie wysyłam nic na konkursy a wtedy coś mnie tknęło ;)


oo, przypomniało mi się. w 4 klasie szkoły podstawowej, wygrałam konkurs na wiersz z okazji dni babci i dziadka. i wtedy też zarzuciłam pisanie na długo, bo pół szkoły mnie obśmiało ;) jakaż ja byłam głupia, dzisiaj już bym jakąś Nike miała, albo co ;P
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Powrót
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2012 12:45
Coś, czego jeszcze nigdzie nie było - fragment przyszłorocznej publikacji:
http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/38121/punks-not-dead-zin-kreska-fragment
Zapraszam do czytania i komentowania. Wszystkie rady mile widziane :)
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.