W co gracie :P
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: W co gracie :P
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-04-2009 20:59
Cytat:
Deidre napisał/a:
Diablo II - Lord Of Destruction. >> mój absolutny faworyt! :smilewinkgrin:
gram w nią już ponad 4 lata, z dużymi przerwami, i wciąż z pasją. ;)
:D:p


Bo to dobra gra jest! :D
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Nezumi Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 09-04-2009 01:59
To ja się pochwalę że mimo iż w tym roku skończę 22 lata to zdążyłem pograć sobie na najstarszych grach i komputerach jakie mogłem tylko zdobyć.
Na początku było Atari z jego dwu lub trzy kolorowymi grami o prostej i nie złożonej grafice, tytułów gier nie spamiętam ile ich było miałem całe pudełko z zapisanymi na czarnych i wielkich jak zeszyty dyskietkach. Oj zabawy z tym było do późnych godzin nocnych.
Później pojawiła się Amiga podłączana do telewizora a na niej grałem w Settlersy, Lemingi, pierwsze Wormsy, Mortal Kombat I, II. Tytółów można by wymieniać i wymieniać a i tak bym nie podał wszystkich.
I w końcu przyszedł czas na to że pojawił się prosty PC z procesorem Celeron, 64 mb RAM, 20 gb pamięci na dysku twardym i 4 mb grafiki. Pierwszy własny sprzęt. I zaczęło się granie w wszystko co mi się podobało oraz był w stanie uruchomić komputer. Przeszedłem na tym sprzęcie prawie wszystkie części Settlersów oprócz V. Herosy znam wszystkie byłem i jestem ich miłośnikiem choć w nie nie gram na dzień dzisiejszy, powud jest prozaiczny znudziła mnie przewidywalność jaką za sobą niosły plansze. A sam też parę zrobiłem. W tym także jedną kampanię opartą na Hobbicie i Trylogii Śródziemia. Z strzelane to tylko Unreal Tornament inne jakoś nie podchodziły mi do gustu. Przeszedłem całą sagę wrót Baldura i Ice windale. Fallouta wszystkie części jakie mi na nim chodziły, O dziwo Tacicks też ładnie mi na nim działał. Ghotik i gchotik II wraz z dodatkiem (do tej pory zastanawiam się jakim cudem mi to chodziło i nie cięło się) Morowind tu to odstawiałem maniany już na pierwszym poziomie postaci. Ukatrupiłem cztery Wampiry (jeżeli jest ktoś kto dokonał tego samego to gratuluję). Niestety kochany staruszek po 10 latach wiernej służby zaczął mi chorować na zaniki pamięci, podjadanie danych czy zasypianie na służbie. Więc musiał przejść na zasłużoną emeryturę (ale ciągle go mam, tylko monitor mi się sfajczył). Teraz już korzystam z nowszego sprzętu, dwu rdzeniowego. I grałem w Wiedźmina (posiadam orginał, nie okradam polskich twórców), Call od Duty wszystkie części. Fallout 3 przeszedłem w ciągu tygodnia. Diablo I i II plus dodatek. Oraz jak pojawi się jakaś nowsza strategia czy przygotówka to też z chęcią gram jak mam gdzie zdobyć grę. Ale najmilej wspominam okres dzieciństwa gdy szalałem na Atari i Amidze. Może i grafika nie była powalająca ale było bardzo przyjemnie. No i jeszcze dziadek, który jak zaczynał szaleć to dostawał z buta w obudowę i był już poprawnym komputerkiem o nienałganych manierach, a przecież dokonywał cudów uruchamiając najświeższe gry i znacznie większym zapotrzebowaniu na miejsce by pomieścić swoje dane.
Mam do was takie pytanie bo temat jest o grach, czy graliście kiedyś w gry Wyobraźni. Gdzie świat i wszystko co was otacza jest opisywane przez mistrza gry. A wy nie jesteście skrępowani i możecie robić najdziwniejsze rzeczy jakie przyjdą wam do głowy i jakie tylko sobie wyobrazicie. Jeżeli macie chwilę czasu i przyjaciół którzy grają w tego typu gry, to polecam wam zagrać. A jak zaczniecie to odkryjecie że nie możecie przestać. Ale za razem w waszych umysłach pojawi się mrowie pomysłów do pisania. A nóż może komuś z was po takiej jednej sesji przyjdzie pomysł by zdobyć Zajdla lub inną nagrodę literacką.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 09-04-2009 11:32
Cytat:
Mam do was takie pytanie bo temat jest o grach, czy graliście kiedyś w gry Wyobraźni. Gdzie świat i wszystko co was otacza jest opisywane przez mistrza gry. A wy nie jesteście skrępowani i możecie robić najdziwniejsze rzeczy jakie przyjdą wam do głowy i jakie tylko sobie wyobrazicie. Jeżeli macie chwilę czasu i przyjaciół którzy grają w tego typu gry, to polecam wam zagrać. A jak zaczniecie to odkryjecie że nie możecie przestać.


Parę osób grało. Były nawet w dwóch tematach propozycje do zaczęcia wspólnej zabawy, ale z tak nikłym odzewem, że chyba nic z tego nie wyjdzie...
Ja z gier fabularnych wróciłem do pisania. Świetna rozrywka, ale niestety, czas topnieje.
Ja parę lat temu przestałem grać w cokolwiek, uznałem to za zbytnią stratę czasu. Gra zwana "życie" jest o wiele ciekawsza i zapewnia niezapomniane wrażenia.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
vegan Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2009 16:09
a ja od jakiś 4 miesięcy jestem wolny, definitywnie po 2 latach nałogu skończyłem z world of Warcraft :D
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
eklerek123 Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2009 16:18
Ostatnio zagrywam się w Ocarine of time, stara, ale niezwykle wciągająca gra. Ten klimat... Niebawem przyjdzie Gamecube z Wind Wakerem, więc dopiero się zacznie zabawa. Grał ktoś jeszcze w serię The Legend of Zelda?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2009 16:20
Ja grałem na Game Boy Colour :D
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
eklerek123 Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2009 16:29
Zacząłem na emulatorku, ale nie skończyłem. Oracle of ages chyba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-06-2009 21:06
Ostatnio pogrywam z Postalem2.
Głupie toto i bez sensu, ale odstresowuje :p
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2009 21:16
Od dwóch dni Asti rozkłada mnie w Tekkena. Ale jak tylko odzyskam władze w kciukach to zacznę trenować i w końcu go pokonam :]

A poza tym to od jakiś dwóch miesięcy usiłuję przejść Kingdom Hearts.
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2009 22:07
Teraz słucham ESKI :p
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-06-2009 09:30
"The Sims 3" :)
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 29-11-2009 03:41
Jako gracz, tego tematu ominąć po prostu nie mogłem:D
Głównie preferuję gry strategiczne : Warhammer 40K Dawn of war(najlepsza gra w uniwersum Warhammera i świetny RTS), Supreme commander, C&C seria (na niej się wychowałem), Starcraft
Ale z innych gatunków moimi ulubionymi są:
Dragon Age, Diablo, Bioshock, oraz Thief.
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-11-2009 10:55
Ostatnio grałem w Batman: Arkham Asylum (Ge-nial-na!) i Call of Juarez: Więzy Krwi (bdb ) :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2009 11:01
Niestety męczę się aktualnie DMC4. Ta gra reprezentuje sobą wszystko czego nienawidzę w typowo konsolowych grach. Argh!

Poza tym MedievalII:TotalWar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2009 11:15
Twierdza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 29-11-2009 11:19
Medieval II: Total War... Kolega ma dobry gust.
Proponuje spróbować mod Third Age Total War.
Świetne tekstury, muzyka, oraz klimat, polecam:D
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2009 11:35
Teraz ostrzę ząbki na Empire:Total War - po roku od wydania twórcom udało się chyba w końcu naprawić większe błędy techniczne, a moderom większe błędy historyczne.

No i niedługo premiera Napoleona... to będzie genialne*, tylko znów będę musiał czekać na moda pozwalającego na grę Księstwem Warszawskim....

* Nareszcie silnik będzie wstanie udźwignąć kilkunastotysięczną armię.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2009 12:58
Ja się w grach zatrzymałem ok.2003 roku - później mi przestały sprawiać satysfakcję nowe tytuły, a poza tym stwierdziłem, że w czasie jaki pochłaniają gry można robić więcej ciekawszych rzeczy.
Nawet w Fallouta 3 nie grałem, mimo że 1 i 2 były moimi ulubionymi grami.
Do góry
Autor
RE: W co gracie :P
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 29-11-2009 13:23
Fallout 3 jako gra, jest świetny, ale jako kontynuacja poprzednich części, taki sobie. Ot taki FPP, zwłaszcza pod koniec fabuły...
Stare gry mają "to coś", czego nie mają obecne pozycje. Miały tą magię , która potrafiła człowieka pochłonąć bez reszty na wiele godzin.
Teraz rzadko coś takiego się zdarza, bo priorytety się zmieniły.
Teraz liczy się grafika i bezsensowna, ale widowiskowa akcja, rodem z amerykańskich filmów, niż konkretna, wielowątkowa fabuła i zróżnicowane profile postaci. Traktuje się teraz graczy, jak niedouczone dzieci, którym logiczne myślenie sprawia trudność, ale cóż, takie czasy...
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W co gracie :P
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2009 13:58
Cytat:
Teraz liczy się grafika i bezsensowna, ale widowiskowa akcja, rodem z amerykańskich filmów, niż konkretna, wielowątkowa fabuła i zróżnicowane profile postaci. Traktuje się teraz graczy, jak niedouczone dzieci, którym logiczne myślenie sprawia trudność, ale cóż, takie czasy...

Nie przypominaj mi o tym, bo żyletki mnie wołają.

Jeszcze jak przeczytałem niedawno, że Risen to "gra dla hardkorowców", albo przy PoP "hardkorowcom mogą nie spodobać się uproszczenia"... :upset:
Zdecydowanie kończą się dla mnie gry. W najnowszym numerze CDA możemy przeczytać, że dla ponad 80% graczy najważniejsza jest grafika. -_-'
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]