Opowiedz dalej...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 29-03-2008 21:13
Biegli długo. W końcu dobiegli do jego wylotu. Trafili do ogromnej rury, po której dnie płynęła woda. Megan spojrzała w oczekiwaniu na Dżeka. Nagle, dobiegły ich jakies krzyki:
- Łapcie ich! Macie mi ich złapać!
Megan spojrzała jeszcze szybko na Dżejmsa i podjęła decyzję - skoczyła do wody, ciągnąć za sobą chłopaka. Nie spodziewała sie tak dużej głębokości - nie dotykała dna, Dżek chyba też. Nurt pociągnął ich ze sobą. Kiedy wpływali za zakręt zobaczyli stojących na malutkim podeściku kilku androidów, chwilkę później zniknęli im z oczu.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 30-03-2008 17:06
Cytat:
pw napisał/a:
- No, no, ja tam za poduszkę robił nie będę, nie ma mowy - zadarł nos pajacyk - trzeba było sobie wydziergać wór i wypchać go liśćmi.
Widząc, że Nancy posmutniała trochę, odwróciła się do niego plecami i ułożyła się niewygodnie do spania, Stachu wypalił:
- Ekhm... to może pajacyki przed snem?


- Niech drogi pajac sam pajacuje. Ja jestem zmęczona. - zniechęcona burknęła i zamknęła oczy.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 30-03-2008 21:03
Cytat:
Caroline napisał/a:
Nurt pociągnął ich ze sobą. Kiedy wpływali za zakręt zobaczyli stojących na malutkim podeściku kilku androidów, chwilkę później zniknęli im z oczu.


Tak się niestety złożyło, że Jack nie umiał pływać. Na szczęście wynurzył się z wody pod samym podestem. W jednej z desek, na której stały androidy, była dziura. Niewiele myśląc, Jack przełożył rękę, szarpnął go za nogę, tak, że ten zleciał prosto to wody. Drugi z androidów się poślizgnął. Rzucili się obydwoje na Jacka, ten jednak z największym spokojem pokonał ich dzięki swoim magicznym mocom. Został z nich złom. Zardzewiały złom.
Wyszli z wody, kładąc się na małej, wilgotnej plaży.
- i co teraz? - Spytał Megan. - Gdzie możemy być? - Rozejrzał się, lecz wokoło wszystko porastała dżungla, ani żywej duszy.
- Cholera, piwo! - Jego twarz stała się smutna...
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 30-03-2008 22:08
Cytat:
- Niech drogi pajac sam pajacuje. Ja jestem zmęczona. - zniechęcona burknęła i zamknęła oczy.

- No, to i tak dobrze, że Cię głowa nie boli - zażartował Staś, wyraźnie licząc na załagodzenie całej sytuacji
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 30-03-2008 22:26
Megan ciężko sapiąc dźwignęła się na nogi. Spojrzała na skrzynkę - była pusta. Widząc smutną twarz Jacka skoczyła spowrotem do jeziora. Na dnie szukała butelki piwa - ona też miała na nie ochotę. Megan co chwila zanurzała się i płynęła na dno poszukując napoju, i wypływając z nim na brzeg. Szukała do ostatniej butelki.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 31-03-2008 12:36
Co za poświęcenie dla trunku! (Jakże szlachetnego!).
Zaczęli sączyć piwo, czekając na cokolwiek, wszystko wokół było dżunglą. Nie było sposobu porozumienia się z Nancy... Czy w ogóle z jakimś człowiekiem. Na wodzie unosiły się zardzewiałe części androidów.
- Trzeba będzie przejść przez las - Powiedział Jack. - Inaczej umrzemy z pragnienia. W takim tempie picia piwko niedługo się skończy. No, ale jeszcze pozostaje relaks... - Dodał z uśmiechem.
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 31-03-2008 18:15
Cytat:
pw napisał/a:
- No, to i tak dobrze, że Cię głowa nie boli - zażartował Staś, wyraźnie licząc na załagodzenie całej sytuacji


Nancy otworzyła oczy i odwróciła się w stronę pajaca.
- Co masz na myśli?
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 31-03-2008 19:50
Cytat:
Afternoon napisał/a:
- Trzeba będzie przejść przez las - Powiedział Jack. - Inaczej umrzemy z pragnienia. W takim tempie picia piwko niedługo się skończy. No, ale jeszcze pozostaje relaks... - Dodał z uśmiechem.

Megan spojrzała na Jacka znad piwa.
- Musimy znaleźć Nancy i jej o tym opowiedzieć... Mam nadzieje ze nic jej się nie stało. - powiedziała. - Ale najpierw relaks... jestem strasznie zmeczona i wszystko mnie boli, poza tym nieźle zmarzłam w tym bunkrze. - Popatrzyła chwile na czesci pływających androidów i zamysliła się. Po chwili powiedziała - No to zdrowie! - i uniosła butelke do toastu, po czym upiła duży łyk.
Siedzieli w milczeniu.
- O czym teraz marzysz? - zapytała Megan Jamesa i uśmiechnęla sie promiennie. Cały czas patrzac na niego odchyliła sie w tył na piasek, i lezała wsparta na łokciach.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 01-04-2008 20:36
- O większej ilości piwa - Powiedział z pełnym przekory uśmiechem. - I o telewizorze... Mecz bym obejrzał jakiś...
Położył się obok niej. Słońce zaczynało powoli zachodzić. Liście drzew niespokojnie poruszały się na wietrze.
- Chyba przyjdzie nam tu przenocować. Rano będzie można wyruszyć. Co ty na to?
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 01-04-2008 23:03
Megan spojrzała na zachodzące słońce - było piękne.
- Masz rację. Nie bedziemy sie w nocy przedzierać przez tą dżunglę. Jeszcze coś by nas zeżarło.
Niedaleko nich była skarpa z duzym plaskim kamieniem, pochylonym w strone zachodzacego własnie słońca. Megan wstała, rzuciła w bok pusta butelke po piwie i powiedziała.
- Wstawaj! Idziemy na tamten kamień. Tam bedzie lepszy widok na zachód słońca. - uśmiechnęla sie - Poza tym, moze zobaczymy Nancy. - i ruszyła w strone skarpy, na którą zaczęła sie wspinać.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 02-04-2008 19:00
Cytat:

Nancy otworzyła oczy i odwróciła się w stronę pajaca.
- Co masz na myśli?

- No wiesz... nie wiesz? Nieważne, krzyczałaś niedawno do jakiejś Megan, jaka ona jest? Zapoznasz mnie? :) W ogóle uwielbiam grać w pokera (może być i rozbierany), ale we dwójkę to tak nudno, zbieramy tamtych i gramy?
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 02-04-2008 20:30
- świetny pomysł, ale ja nie wiem gdzie oni teraz są. Chodź Stasiu poszukamy ich - powiedziała łagodnie wyciągając ręce w stronę pajaca by pomógł jej wstać.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 03-04-2008 00:04
Kiedy Megan dotarła na górę, rozejrzała się. Miała rację - stąd widoki były przepiękne. Patrzyła chwilę na pomarańczowe słońce ciężko sapiąc, kiedy na plazy zauwazyła dwa małe punkciki.
Może do Nancy! Tylko z kim? - myślała. Odwróciła sie do Jacka i krzyknęła:
- Hej! Jack! Właź na góre! Chyba widzę Nancy! - odwróciła sie i chwile patrzyła na dwie malutkie postacie, u jednej wyraźnie było widac kloszową spódnice - to musiała być Nancy.
- Nancy z kimś jest! - krzyknęła znowu. - Pośpiesz się no!
Po czym poszła na płaski kamień. Siadła na nim i patrzyła co chwila na słońce, spokojne morze i czarne postacie na plaży.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 05-04-2008 13:06
- I jak ja mam sie spieszyć, kiedy brzuch pełen piwa, a zostały jeszcze dwie pełne butelki? - Mruczał pod nosem Jack, rzucając wzrokiem to na butelki, to na Megan siedzącą wysoko, na kamieniu. A jednak, perspektywa przebywania tam, z nią, kusiła go niezmiernie, toteż wziął pod pachę obydwie flaszki i czym prędzej pognał na górę.
A nie było łatwo, zważywszy na brak jakiejkolwiek ścieżki. Gęstwina oferowała nogom potykanie się na tysiące sposobów - od leżących na kamienistej i gliniastej ziemi grubych pnączy, przez owoce, które spadły z gałęzi, aż po grube pnie starych, obalonych przez wiatry i burze drzew.
- Kurwa mać! - klął pod nosem Jack, wciąż jednak, mozolnie brnąc przez dzikie ostępy. - Brakuje tylko żeby kokos spadł mi na głowę. Idę już! - Krzyknął do Megan.
Potknął się jeszcze o coś twardego, lecz w końcu, z trudem, ale jednak, dotarł na górę, skąd roztaczał się widok na plażę i dwie postacie na niej, a także całą, porastającą wyspę, dżunglę.
- No, jestem. A gdzie my jesteśmy?
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 06-04-2008 14:18
Megan spojrzała na zdyszanego Jacka. Uśmiechnęła sie widząc, jak się namęczył wchodząc tutaj.
- Siadaj - powiedziała i poklepała ręką kamień obok siebie zachęcając kolege do spocznięcia. Kiedy Jack usiadł wskazała na dwie postacie na plazy
- Widzisz? To musi być Nancy. Ciekawa jestem z kim? Bo... tak jakos dziwnie ta osoba wygląda. Jak uważasz? - popatrzyła na Jacka. - Masz no jeszcze to piwo?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 12-04-2008 14:17
- Mam.. To znaczy, chyba mam. - Powiedział Jack, szukając butelki po kieszeniach. - Myślę, że ona tam z kimś pajacuje po prostu. Albo sobie kogoś wydziergała. Dziwna ta wyspa strasznie...
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 21-04-2008 17:09
-Oj dziwna dziwna... - odetchnęła głeboko Megan i wzięła butelke od Jacka. Upiła łyk i podała kumplowi bo mieli tylko jedną butelkę. Trzeba było się dzielić. Poza tym, z takim fajnym człowiekiem to ona może się dzielic. Spojrzała na plaże - nie widziała juz nigdzie ani Nancy ani jej znajomego z którym miałaby pajacowac. Odchyliła się do tyłu, kładąc się na płaski kamień, ręce założyła pod głowę i zamknęła oczy. Wygrzewała się w słońcu i myslała o tym, dlaczego własciwie tu jest, i dlaczego są tutaj pozostali, co to były za roboty, jaki cel ma przebywanie tutaj...
- Jak myslisz? Po co tu jestesmy? - zapytała z zamkniętymi oczami Jacka. Zastanawiała sie kiedy w końcu odda jej piwo. Powoli zaczynała oswajac sie z myslą, że już zapewne je wypił i nie dostanie juz nic. A chciało jej się pić - w ustach jej juz zaschło na tym prażącym słońcu. Trzeba bedzie znaleźć jakąś wodę do picie, do której można spokojnie podejść. Nie chciała mieć drugiej przygody z wodospadem.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.