Opowiedz dalej...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 18:28
- Nie ochroniarzem tylko "komandosem do zadań specjalnych". Tak nas nazywają. Mój ojciec me w to wciągnął. Mama sie na niego złościła, mówiła mu "normalni ojcowie nie nakłaniają swoich dzieci do niebezpiecznych zawodów" ale on na to nie zwracał uwagi. Ja też nie. Od małego bawiłam sie w bijatyki strzelaniny itd, tata zapisal mnie na kurs karate i na inne. Później przestal mnie do tego namawiac, własciwie nie wiem dlaczego. Kiedy byłam na studiach (na prawie) na zajęcia przyszło dwóch żołnierzy, przerwano wykład i powiedziano mi że mój ojciec zginął. Byli w środku akcji, wiedzieli że ojciec nauczył mnie wszystkiego co wiedział. Poprosili mnie o dalsze przewodnictwo. Zapytałam czy nie mają kogoś innego, to odpowiedzieli mi że nikomu nie ufają bardziej niż mi (znaliśmy się odkąd byłam mała). Chciałam pomścić ojca wiec sie zgodziłam. I w ten sposób zostałam tym kim jestem. A czy zze mnie miła osóbka to sam to oceń - zakończyła i mrugnęła do siedzącego i słuchającego jej Jacka. - A!... i niegdy nie przypszczałabym że byłes wyimaginowanym studentem - pokazała język i uśmiechnęła się.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 26-03-2008 18:34
- Ło matulu! To jesteś dość niebezpieczna... - W głosie Jacka dało się słyszeć odcień strachu, który jakby szeptał: "Respect!"... - Przecież już oceniłem - Powiedział po chwili, uśmiechając się. - Udało Ci się pomścić ojca?
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 18:45
Megan odwzajemniła uśmiech. Spojrzała na fale i po chwili odpowiedziała.
- udało - nieco posmutniała. - jego mordercą okazał się mój kuzyn...

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 26-03-2008 18:47
- Uuuu... - Odpowiedział, bo żadne słowa nie oddają tak żalu, jak właśnie "uuuu". - On też zginął? za karę?
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 18:57
- Nie. Nie moglam go zabic. Nie miałam serca. Pozwoliłam mu uciec. Nie słyszłam o nim nic od tamtej pory. Dlatego nie uważam się za komandosa. Pewnie siedzi na jednej z jego prywatnych wysp rozsianych po całym świecie...
Megan ucichła na chwile. Nie mówiła o tym jeszcze nikomu. Sama nie wiedziała dlaczego opowiedziała o tym Jackowi. Może to myśl że i tak nie wydostaną się z tej wyspy, albo po prostu, było w nim coś co kazało jej mu zaufać. Podniosła głowę.
- A jak to było z tymi Twoimi studiami i tym całym mistrzem?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 26-03-2008 20:24
- Po wyimaginowanych studiach zaproponowano mi dwie możliwości - albo wyimaginowany doktorat, albo wyprawa egzotyczna - do klasztoru. Wybrałem to drugie, chciałem mieć drugi fakultet. A potem to się tak wszystko potoczyło. Aż w końcu tak się upiłem, że znalazłem się tutaj. no, ale jakieś umiejętności stamtąd wyniosłem, nieprawdaż? - uśmiechnął się.
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 20:36
- Prawdaż, prawdaż - Megan odwzajemniła uśmiech. - Właśnie... jak my się tu znaleźmy? na tej wyspie? Masz moze jakas koncepcje na ten temat? I własciwie to po co tu jesteśmy?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 26-03-2008 20:43
- Zadajesz pytania, niczym powieści Żeromskiego - Powiedział Dżek (narrator ma trochę dość monotonii pisania po zagranicznemu). - Nie wiem, może to przez Twojego kuzyna? - Przysunął się odrobinę. - Jak myślisz?
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 21:00
- o rany! o tym nie pomyślałam. To on nas tu zesłał... na pewno. O rany... James, jesteś genialny! - wybuchła i pełna radości cmoknęła go w policzek. Wstała i pobiegła do morza, zdejmując z ręki popsuty zegarek, zamachując się i wyrzucając go daleko w wodę. Potem pełna radości, w podskokach zawróciła do kolegi. Po drodze nastapiła na kraba i padła na piach tuż obok niego. Podniosła się i siadła po turecku. Spojrzała na kraba - uciekał aby sie za nim kurzyło.
- Przynajmniej nie musimy się już bać krabów - powiedziała i spojrzała z uśmiechem na kompana.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 26-03-2008 21:23
Dżek zaczerwienił się tak, że musiał ochłodzić twarz. Zapomniał jednak, że morska woda ma sól. Gęba zaczęła cholernie piec (z powodu niedawnych blizn).
- Au... Kraby jednak nadal odczuwają satysfakcję... - uśmiechnął sięz grymasem...
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 26-03-2008 21:29
- mam nadzieje że Nancy się na nas nie obrazi, że "opiekujemy" się jej opaską - powiedziała Megan wycierając z twarzy biedaka słoną wodę i chichocząć się po cichu próbując to ukryć, co nie za dobrze jej wychodziło.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 26-03-2008 23:04
Nancy znalazła nowe zajęcie. Po krótkim użalaniu się, poszukiwaniach, zaczęła zbierać malutkie kamyczki aby zająć czymś ręce. Myślami była w domu.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 27-03-2008 16:32
Wobec niezmiernej aktywności twórczej narratora Nancy jak i samej Nancy, narrator pana J. vel .... czuje się w obowiązku do prezentowania wartkiej akcji opowiadania dalej.
-------------------------------------------------------------------------------------
- A za co ma się obrażać? - Powiedział Dżek z uśmiechem. - za używanie tej tandetnej opaski? Z czego się tak śmiejesz, przepraszam? - Spytał żartobliwie.
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 27-03-2008 16:49
- no w sumie to juz raczej jej nie bedzie uzywała - powiedziała spoglądając na brudną opaske. - śmieje się, z Twojego uprzedzenia do krabów - powiedziała. - poza tym... fajnie sie czerwienisz - dokończyła po chwili Megan i zawrociła do miejsca gdzie siedzieli poprzednio, kładąc sie na piasku i zaczynając sie opalać.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 27-03-2008 17:11
- Nie będzie jej używała? Sugerujesz coś? - (ciekawe co na to narrator Nancy, hihihi) - Czerwienię się?? - powiedział już z pewną troską w głosie. - Może to przez te kraby? Czy przez coś innego?... - Spytał.
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 27-03-2008 17:25
Megan nie odpowiedziała na żadne pytanie, pociągneła Jacka za rękę, tak że upadł na piasek obok niej.
- Chodźmy spać. - powiedziała, uśmiechnęła się tajemniczo i przytuliła się do Dżeka, po chwili już spała wtulona w jego ramie.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 27-03-2008 17:40
o rajciu :D
Do góry
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 27-03-2008 19:54
//narrator Nancy jest w kropce :D a co do opaski to; osz ty! ;) a teraz rozbroję Was :D:D:D ://

Nancy z nudów usiadła w cieniu na ciepłym piasku i zaczęła robić na drutach.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Opowiedz dalej...
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 27-03-2008 22:59
Wykorzystując swój talent do dziergania jak najlepiej potrafi, Nancy spreparowała pajacyka (takiego o http://images1.fotosik.pl/235/e246ae25ce5970f3.jpg). Zadziwiło ją to, co stworzyła, rzuciła pajaca za siebie i poczęła pokładać się ze śmiechu. W ten czas, wydziergany pajac, niczym bohater romantyczny, jął się przemieniać za plecami rechoczącej Nancy. Kiedy się już przemienił (znaczy się - ożył) gniewnie rzekł do niewiasty, swym wysokim, piskliwym, pajacykowatym głosikiem:
- Kobieto! Puchu marny! Kultury trochę...
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Opowiedz dalej...
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 27-03-2008 23:08
Ruda zastygła z zaskoczenia. Nawet jej grochy przez ułamek sekundy przestały mienić się w oczach. Twarz miała ich koloru. Nie była w stanie nic powiedzieć. Każde słowo nikło w gardle. Po jakimś czasie pierwsze co jej się udało to krzyk
- JACK!!!! MEGAN!!! To nie jest śmieszne!
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]