Pojedynki literackie - edycja trzecia
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-03-2013 00:12
Aż mnie zemdliło! Powodzenia dla zawodników, serio :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 01:59
Sama słodycz.
W sumie powinno być "wanilinowy", skoro o tym w saszetkach mowa : D
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 09:05
Jak zwał, tak zwał - może być potocznie, może być saszetkowo ;).
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
ivis Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 09:17
mmmm.... jest ok. no przecież :D
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 09:37
Drepczę nóżkami z niecierpliwością, bo jestem ciekawa Waszej waniliowej/wanilinowej wyobraźni :)
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2013 10:17
Całkiem słodka propozycja ;) Nie narzekajmy, gorszy byłby np. "Olej rzepakowy" :D

Przeczytałem wczoraj, jak wyglądał przebieg pierwszej edycji. Oj, działo się!
Nawet, co niektórzy próbowali dopuszczać się ciosów poniżej kolan :) Nie wszyscy widać zrozumieli, że to TYLKO zabawa, a nie mistrzostwa Europy.
Nic nie sugeruję, ale czy nie może dojść do podobnych sytuacji w kolejnym konkursie?

PANI "A" : Wiesz z kim jestem w parze? Tekst o żuczku będzie mój!
PAN "B" : Czytałem droga "A" już na privku, twoja historyjka jest świetna, masz u mnie głos! A poza tym i tak nie lubię tej "C", z którą rywalizujesz, więc spoko!

Na takie sytuacje oczywiście nie ma wyjścia, ale jest sposób, by je ograniczyć do minimum.
Wystarczy zmienić pary na cztery grupy.

Grupy A, B, C, D po czterech uczestników. Obecne pary umieścić w takim podziale grupowym.
A później?
Wystawić prace również anonimowo, ale grupowo. I oceniać.
Najlepsze (Waszym zdaniem) opowiadanie w grupie - ocenić na 4 pkt, słabsze na 3 pkt, później analogicznie - dwa i jeden punkt.

Dwie "najlepsze" prace z każdej grupy - awans.
I znowu podział, tym razem na dwie grupy. W ten sposób doszlibyśmy szybciutko i sprawnie do grupy finałowej z czterema uczestnikami.

Większe emocje, więcej zabawy, no i mniejsze szanse na "nietaktowne podejście do tematu".
Nie trzeba rewolucji, już w tej edycji można się pokusić o takowy eksperyment.
I najważniejsze- szybciej wyłonimy zwycięzcę, ponieważ w konkursie napiszemy nie cztery, a tylko trzy teksty.

Wasinka, zaryzykuj proszę zmiany z korzyścią dla wszystkich :)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-03-2013 10:37
Wiesz, pablovsky, ja doceniam inicjatywę, ale zmiana zasad po starcie konkursu jest trochę nie na miejscu (msz). Ale pomysł ciekawy. Widać że opętał Cię rewolucyjny szał (twórczy) :D
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2013 11:01
zawsze - masz rację. Czuję się opętany! :p

A co do zasad- w sumie, to byłyby tylko kosmetyczne zmiany, a takie można stosować przed rozpoczęciem jakiegokolwiek konkursu :) Zwłaszcza, jeżeli kwestia dotyczy norm wartości w rywalizacji. Mam na myśli tzw. Fair Play.
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Marxxx Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 25-03-2013 12:03
Nagroda rzeczywiście jest kusząca, ale czy na pewno warta tego, żeby zamówić taniec z Lucyferem? (Bo oszuści idą do piekła. Tak słyszałem! :rol: )

pablovsky, rozumiem twój niepokój, ale prawda jest taka, że najlepszą obroną na tego typu podstępy, jest napisanie na tyle zjawiskowego tekstu, żeby reszta portalu zagłosowała na Ciebie ;)

A koncepcja pojedynków literackich jest dla mnie atrakcyjna, właśnie dlatego, że są to pojedynki. Wiesz, playoffy - tak, faza grupowa - nie :D Oczywiście można pomyśleć nad zmianą zasad i takie myśli jak twoja są cenne, ale też byłbym za tym, żeby odbyło się to w przerwie pomiędzy edycjami, a nie w trakcie.
Na horyzoncie topi się słońce...
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 25-03-2013 12:41
W takim razie do boju! Niech słodkość będzie z wami! :)

A tak przy okazji to chciałam dodać, że cukier waniliowy i wanilinowy do dwie różne rzeczy... ;)
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 25-03-2013 12:45
pablovsky, wiem bardzo dobrze (od kuchni), że redakcja zawsze stara się unikać działania TWA (Towarzystwa Wzajemnej Adoracji). W pewnej mierze trzeba jednak ufać w uczciwe działania użytkowników. Z tego, co wiem, to już druga edycja, która była całkiem niedawno, przebiegła bez większych problemów. :)

Co do słowa kluczowego: Wasinko, stwierdzam, że się nie spodziewałam :)
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 13:38
pablovsky napisał:
Wasinka, zaryzykuj proszę zmiany z korzyścią dla wszystkich

Pablovsky, każda edycja wnosi trochę zmian, jednak staramy się nie zmieniać zasad w trakcie (zobacz, ile szumu było ze zmianą jedynie terminu). Może w następnej edycji pojawią się kolejne/inne punkty regulaminu.
Dziękuję za pomysły. Są zawsze w cenie.
W ostatniej edycji walka rozgrywała się raczej fair play. Jeden głos tylko był odrzucony - takim sytuacjom staramy się przeciwdziałać, stąd punkt w regulaminie.
Bawmy się!
:)

Magicu napisała:
A tak przy okazji to chciałam dodać, że cukier waniliowy i wanilinowy do dwie różne rzeczy...

Wiem, Magicu. Daliśmy dowolność (po sugestii mizantrupii, że jednak cały czas kojarzy się cukier waniliowy z wanilinowym). Możecie w swych opowieściach używać cukru waniliowego lub taż tańszego zamiennika wanilinowego. Możecie też opowiedzieć o walce wanilii i etylowaniliny.
:)

Marxxx napisał:
A koncepcja pojedynków literackich jest dla mnie atrakcyjna

Cieszy nas to bardzo.
:)

Kaero napisała:
Co do słowa kluczowego: Wasinko, stwierdzam, że się nie spodziewałam

Niezbadane są umysły i serca redaktorskie, Kaero ;).



Bawcie się dobrze, szalejąc z Weną.
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 25-03-2013 16:03
Wasinka napisała:
Niezbadane są umysły i serca redaktorskie, Kaero


Coś o tym wiem. W każdym razie pomysł powoli się rodzi :)
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 16:42
Wiem, że wiesz ;).
I dobrze, że się rodzi :).
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
vilanne Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 25-03-2013 17:06
Ha, kolejne wyzwanie, to mi się podoba!

A co do pierwszej edycji i posądzeń o załatwianie głosów, skoro już ten temat został ponownie poruszony, to szczerze mówiąc, naprawdę nie sądzę, żeby ktoś sobie takowe głosy załatwiał :) Wtedy nie mogłam za bardzo się wypowiedzieć, gdyż byłam jedną z uczestniczek, ale, z tego, co pamiętam, te posądzenia akurat dotyczyły głównie mojego tekstu. Teraz więc mogę zupełnie szczerze zakomunikować, że z mojej strony nie było żadnych chwytów poniżej pasa. Nie prosiłam nikogo, by głosował na mój tekst. Nawet dla bezpieczeństwa nie wspomniałam znajomym, że biorę udział w takim konkursie.
Też się wówczas trochę zbulwersowałam i było mi przykro, że takie małe było zaufanie do uczestników, tak mała wiara w ich uczciwość. Przecież chyba wszyscy jesteśmy tu po to, żeby się czegoś nauczyć, wymieniać doświadczeniami w pisaniu, itp. Nie po to, by wygrywać za wszelką cenę. Myślę, że nawet nagrody nie są warte tego, by tak szargać swoją reputację ;) Myślę, że większą nagrodą jest sama satysfakcja z podjętej rywalizacji.

Mam nadzieję jednak, że taka sytuacja już się nie powtórzy. Bo naprawdę wierzę, że wszyscy bierzemy udział w tych pojedynkach w jednym celu: by się sprawdzić i trochę pogimnastykować swój umysł ;)

Powodzenia wszystkim!
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2013 17:18
vilanne napisał/a:
bierzemy udział w tych pojedynkach w jednym celu: by się sprawdzić i trochę pogimnastykować swój umysł


Dokładnie tak, vilanne, podpisuję się pod tym! Myślę, że w tej kwestii wszystko zostało wyjaśnione, pora zająć się naszą wanilinką :p
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 20:05
Vilanne dobrze ujęła cel naszej zabawy.
Szlachetne boje ze słowami i wspólne akcje-reakcje ;).
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 20:32
Też się już zaczęłam zastanawiać czy to może o mnie chodzi, huhu.
Mi się podobają obecne zasady i pojedynki jeden na jednego. Zastanawiam się tylko jaki będzie stosunek oceniających do piszących, w końcu to sporo uczestników, sporo tekstów : D
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 20:40
Mnie się wydaje, że już sam fakt, że mazantrupia (osoba, która dopiero wówczas zarejestrowała się na PP, więc mało jeszcze znana) wygrała ostatnie pojedynki, świadczy o uczciwości głosujących.
Nie rozpatrujmy bitwy na słowa pod tym kątem, bo straci w końcu cały urok. To jest zabawa - na poziomie i w literackich kręgach, że tak to ujmę. W dodatku z możliwością sprawdzenia siebie i nutą szlachetnej rywalizacji.

:)
Do góry
Autor
RE: Pojedynki literackie - edycja trzecia
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-03-2013 01:49
Co taka cisza? Czy ktoś już coś przesłał? :) Ja już jestem przygotowany do boju, tekst dojrzewa. I pozostaje mieć nadzieję, że ... dojrzeje :p
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.