W dowód uznania :)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
W dowód uznania :)
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-03-2013 14:31
Nie jestem pewien, czy podobny wpis nie znajduje się na forum, chciałbym jednak parę słów napisać na temat pracy redaktorów i niektórych użytkowników.
Ich praca na portalu pisarskim jest dla mnie nie lada zaskoczeniem. Oczywiście in plus. Rejestrując się na stronie, nie spodziewałem się, że oprócz sympatycznych gestów i ciekawych tekstów, znajdę tak profesjonalne podejście do tematu.
Jestem tym mile zdumiony.
Zakładam, że pomagacie takim osobom, jak ja, z czystej pasji i zamiłowania do literatury, ale to naprawdę wymaga sporego poświęcenia czasu i często bywa karkołomnym zajęciem.
Taka pomoc przy redagowaniu tekstu jest nieoceniona i sprawia, że pewne rzeczy zaczynamy postrzegać inaczej. Mam na myśli sposób pisania, układanie wyrażeń, zwrotów itp.
Nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować z tego miejsca :) Odwalacie kawał świetnej roboty!
Moja propozycja "pół żartem, pół serio".
Proponuję redakcji ją przemyśleć.
Każdy poprawiony tekst powinien być symbolicznie wyceniony. Nie mówię o przecinkach, bo byśmy szybko zbankrutowali :) Mam na myśli konkretne błędy gramatyczne, czy ortograficzne, stylistykę itp.
Każdy taki wskazany błąd w tekście powinien być wyceniony np. na 5 gr :)
Dla przykładu: Osobiście we wczorajszym tekście, według Miladorki, zrobiłem przeszło dwadzieścia takich potknięć. Rachunek byłby prosty - złotówa do zapłacenia! I już złotówka powinna być dopisana do mojego konta na PP.
Taka zabawa poprawiłaby nie tylko zdolności twórcze, ale i zachęciła do większego wysiłku!
Na koniec miesiąca taką symboliczną kwotę (5-10 zł, zakładając, że nie jesteśmy analfabetami), każdy wpłacałby na konto portalu, albo na jakiś inny, szczytny cel :)
Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc, oby tak dalej!
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-03-2013 15:50
@pablovsky, według Twoje pomysłu szybko bym zbankrutowała. ;)
Myślę, że Redakcji będzie miło, bo nieczęsto ktoś mówi, że docenia ich pracę. ;)
Pozdrawiam Pablovsky, całuję Redakcję. ;)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 23-03-2013 18:15
pablovski, ja absolutnie popieram pomysł, ale co zrobić z osobami, które obrażają się za wytknięcie ortografa "bo przecież liczy się treść". Swoją drogą praca, którą wkłada redakcja i niektórzy komentujący jest bezcenna :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-03-2013 20:33
Pablo - to nierealne. :)
Po pierwsze dlatego, że nie należy mieszać pieniędzy ze sztuką. ;)
Po drugie - nie byłoby dobrze, gdyby z takich powodów zrobił się następny wyścig.
Bo na przykład ktoś by przelatywał teksty tylko i wyłącznie pod tym kątem, żeby wyłowić jak najwięcej błędów i najwięcej "zarobić".
Tak, tak, wiem - można to zastosować do mnie, ale ja przynajmniej nie zarabiam i nadal nie zamierzam tego robić. :)))
Poza tym co z osobami, które otrzymują konstruktywny komentarz, po czym w ogóle nie zjawiają się pod tekstem?
Rzucanie grochu o ścianę (albo pereł...), prawda? ;)

Ja osobiście optuję za współpracą typu: "komentatorze - szanuj tekst autora/autorze - szanuj czas komentujących".

Ale sam pomysł mnie rozbawił. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-03-2013 20:59
Miladora napisał/a:
Bo na przykład ktoś by przelatywał teksty tylko i wyłącznie pod tym kątem, żeby wyłowić jak najwięcej błędów i najwięcej "zarobić".


Miladorko, być może i masz rację, ale powyższy Twój fragment, który zaznaczyłem, świadczy, że troszkę na opak to zrozumiałaś. Osoba, która korygowałaby tekst, nie zarabiałaby nic. Te "pięć groszy" użytkownik wpłacałby po rozliczeniu miesiąca na wyznaczone konto, np. jakiejś fundacji i byłoby to całkiem dobrowolne.
Zabawa polegałaby bardziej na tym, że przy każdym użytkowniku widniałaby jakaś tam kwota za popełnione błędy. I to by było znakomitą motywacją do solidniejszych opracowań, co wiązałoby się automatycznie z jakością proponowanych tekstów.
Wiem, wiem, fantazjuję ;)
Zresztą wcześniej napisałem, że to pomysł z gatunku "pół żartem". W wątku chodziło mi głównie o to, aby podkreślić Waszą mozolną pracę na portalu.

Pozdrawiam z miną fantasty :p
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-03-2013 21:29
pablovsky napisał:
Osoba, która korygowałaby tekst, nie zarabiałaby nic.

Dlatego dałam "zarobić" w cudzysłowie, Pablo. :)
Dobrze zrozumiałam.
Ale weź pod uwagę, że portal literacki nie może tak zarabiać. Co innego dobrowolne wpłaty, a co innego pewnego rodzaju przymus płacenia za błędy.
To się z góry kłóci z ideą społecznościowego portalu, gdzie wszystko polega na dobrowolności.
A poza tym nie dałbyś rady ściągnąć z delikwentów ani grosza, gdyby sami nie chcieli dać. ;)

Pozdrawiam z miną realistki życiowej. No dobrze, z miną Kłapouchego. :)))
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
JaToJa Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Skierniewice
Dodane dnia 24-03-2013 22:39
To jest jawna dyskryminacja ludzi nieposiadających kont bankowych :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-03-2013 00:25
Pomysł - bzdura. Jak wrzucanie do słoika złotówki za każde przekleństwo nastoletniego dziecka.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 09:26
Dziękujemy za docenienie bezinteresownego trudu naszych komentujących, pablovsky :).
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
cukiereczek Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 10:40
Ja również byłam mile zaskoczona zapisując się tu bardzo na tym skorzystałam pozytywnie.
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 25-03-2013 19:40
Nigdy nie zgodzę się na coś takiego. Każda osoba, która Chce, może wpłacić jakąś kwotę na konto portalu i jest to dobrowolne, podobnie jak moje komentarze. Jeśli miałabym na nich zarabiać, choćby dla portalu, nie byłyby dla przyjemności, a zwyczajnie lubię komentować i lubię, kiedy Wam się przydają moje słowa. Zwykłe dziękuję spokojnie wystarcza.
Pomysł z zarabianiem wiązałby się też z uaktywnieniem domorosłych znawców języka, którzy, chcąc się wykazać, szukaliby błędów na siłę, a już i tak w komentarzach jest wiele błędów. Czasem nawet ortograficznych i gramatycznych, jest wodolejstwo tylko po to, żeby było dużo, żeby ktoś kliknął pomocność, a że cały komentarz to bełkot, który spokojnie można zawrzeć w 2 - 3 zdaniach... To co by się stało, gdyby za to lanie wody jeszcze płacono?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 08-04-2013 22:19
Zupełnie uciekł mi ten wątek, a zwłaszcza ostatni post.
Chyba źle zinterpretowaliście moją propozycję "pół żartem...". Myślałem o czymś innym. Zaskoczyła mnie jednak trochę ostatnia wypowiedź Elwiry.
Elwira napisała:
(czasem) cały komentarz to bełkot, który spokojnie można zawrzeć w 2 - 3 zdaniach...


Miła redaktorko, naprawdę sądzisz, że moje komentarze pod wieloma tekstami, które zawierają więcej, jak trzy zdania - są bełkotem? Nie można zakładać, że wszyscy piszą dłuższe komentarze tylko po to, aby autor kliknął na "pomógł", takie myślenie jest mocno spłycone.
Komentarz powinien być pomocny i konstruktywny, zgoda, ale musimy założyć, że nie wszyscy są "alfą i omegą", a mają po prostu dobre chęci. I z tego tytułu nie nazwałbym tego bełkotem. Tak więc czasami warto ważyć słowa, aby nikogo nie urazić. Osobiście wiem, co miałaś na myśli, pisząc te słowa, ale mimo wszystko...
Pozdrawiam.
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 08-04-2013 22:26
pablovsky napisał:
Miła redaktorko, naprawdę sądzisz, że moje komentarze pod wieloma tekstami, które zawierają więcej, jak trzy zdania - są bełkotem?

Ależ nie o to chodziło na pewno Elwirze :).

pablovsky napisał:
Osobiście wiem, co miałaś na myśli, pisząc te słowa,

Skoro wiesz, to dobrze :).

Podpisano - skwaszona małpa :):):):):)
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 08-04-2013 22:31
Wasinka napisała:
skwaszona małpa
Aleś Ty pamiętliwa! Właśnie kulam się po kanapie ze śmiechu :)))))) Potrafisz człowiekowi nastrój poprawić :p
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 08-04-2013 22:47
Będę pamiętać, bo się nieźle rozbawiłam, czytając kwasinkową historię :)
Do góry
Autor
RE: W dowód uznania :)
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-04-2013 09:56
pablovsky napisał:
Miła redaktorko, naprawdę sądzisz, że moje komentarze pod wieloma tekstami, które zawierają więcej, jak trzy zdania - są bełkotem? Nie można zakładać, że wszyscy piszą dłuższe komentarze tylko po to, aby autor kliknął na "pomógł", takie myślenie jest mocno spłycone.


Ale nie pisałam o Twoich komentarzach, nie napisałam konkretnie o kogo chodzi, więc nie masz powodu, żeby odbierać to osobiście.
Jestem do bólu konkretna i nie lubię wodolejstwa, komentarzy uniwersalnych, które można właściwie pod każdym tekstem umieścić, zachwytów nad tym, że opowiadanie wygląda jak opowiadanie, a nie wiersz, zbędnych w komentarzu zwrotów wykrzyknikowych, streszczania samego tekstu i tym podobnych zabiegów, których celem jest nabijanie znaków. Po usunięciu tego wodolejstwa zostałby zgrabny komentarz. Nawet konstruktywny. Przed klikaniem pomocności podobnych epizodów nie było, co sprawdziłam, poświęcając jedno popołudnie.
Myślę, że inteligentni użytkownicy doskonale wiedzą, o co mi chodzi. Niestety, człowiek jest słaby i bardzo łatwo wpada w pułapki, te, które zastawia na niego druga osoba i te, które sam na siebie zastawia, nawet o tym nie wiedząc.
I zapomniałam jeszcze, fikcję możemy tworzyć w tekstach, ale komentarz nie jest fikcją, ma być prawdziwy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: W dowód uznania :)
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-04-2013 14:39
Tak, Elwiro, wcześniej wspomniałem - doskonale zrozumiałem temat, wiem również, że Twój post był skierowany do ogółu, ale my, artyści - wrażliwi jesteśmy :p
Ale teraz - ładnie to ujęłaś, inaczej w uszach brzmi :) Dzięki.
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.