Chwilowo na chwilę - Witam.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Chwilowo na chwilę - Witam.
ikar_zawieszony Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2013 20:00
Cześć! Strasznie nie lubię się przedstawiać - zawsze chce się zrobić dobre wrażenie, ale nie można przesadzać bo wyjdzie sztucznie i niesmacznie, straszny kłopot z utrzymaniem tego gustownego balansu. To już jedną rzecz o mnie wiecie. Drugą niech będzie to, że mam na imię Marcin, trzecią, że mam dwadzieścia lat. Normalnie nie dzieliłbym się informacją o moim wieku, ale wydaje mi się tutaj dość istotna.

Kontynuując, choć właśnie witam się z wami na portalu literackim, to moją pasją wcale nie jest pisanie (co pewnie niektórzy z was już zauważyli:)). Mimo to, zdarza mi się napisać zarówno krótką prozę jak i poezję, jednak zbyt nieregularnie aby móc powiedzieć, że "piszę". Pisanie jest dla mnie środkiem wyrazu myśli, gdy kołatają się one w głowie, a wokół nie ma nikogo kto mógłby się do nich odnieść, wtedy chwytam za papier i pióro i piszę - bez planu, bez liczenia sylab i ustalonego rytmu, bez świadomości formy, impulsywnie - z serca. Sęk w tym, że kiedy coś robię to lubię mieć świadomość, że robię to dobrze. Nie chcę uprawiać kunsztu literackiego, ale chciałbym nauczyć się lepiej przenosić swoje uczucia na papier i mam nadzieję, że mi w tym pomożecie konstruktywną krytyką. Prosiłbym również o wytykanie wszelakich błędów - od gramatycznych poczynając na logicznych kończąc.

Na zakończenie postawię jedno pytanie. Jak już wspominałem, to co do tej pory pisałem to raczej prosta młodzieńcza twórczość bez głębszej świadomości literackiej, mimo to chciałbym poddać ją ocenie, bądź co bądź chcę wiedzieć czy to co piszę ma w ogóle jakiś sens. Czy takie utwory powinienem wysłać do oceny na portalu czy może lepiej je opublikować na forum w sekcji dla niepewnych początkujących?

Ojej, strasznie dużo tego wyszło, a planowałem się tylko przywitać.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin / Ikar_Zawieszony (na sznurku, przy suficie)
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
Druus Użytkownik
  • Postów: 211
  • Skąd: Tanger
Dodane dnia 24-03-2013 20:30
Nie przywitam Cię równie serdecznie jak Breżniew (ograniczenia techniczne), zwykłe WITAM! będzie musiało wystarczyć. ;)
Straciłem kontakt z rozumem.
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-03-2013 20:42
Witaj Marcinie, wskakuj! Bierz przykład ze mnie - jestem tu od niedawna, a już czuję się jak u siebie :p Iście rodzinna atmosfera :)
Wysyłaj teksty na portal, chętnie przeczytamy, a nasi dobroczyńcy ocenią Twoje prace. Ci ludzi są naprawdę sumienni i nie gryzą! (No, może co nie którzy ukąszą, ale w dobrej wierze :) )
A przywitanie, jakie wysmarowałeś pozwala wierzyć, że jesteś poukładany i tak samo jest z Twoją twórczością.
Pozdrawiam!
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 24-03-2013 21:31
ikar_zawieszony napisał:
Prosiłbym również o wytykanie wszelakich błędów - od gramatycznych poczynając na logicznych kończąc.

Zrobi się :):):)
Witaj!
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
JaToJa Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Skierniewice
Dodane dnia 24-03-2013 22:44
Cześć i wiatrów w żaglach na morzu słów :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-03-2013 23:11
Gruess dich!

Ja też tak mam - robić wtedy, gdy się robi dobrze. :)

Jak nie pisanie, to co? <zastanawia się> :upset:

Pablovsky dobrze mówi, potwierdzam: rodzinnie tu. :)
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-03-2013 23:30
@Silvus, rodzinnie na PP, ponieważ właśnie tutaj dowiedziałeś się, że oprócz brata bliźniaka masz siostrę. :p

Marcina witam! ;)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
ikar_zawieszony Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2013 23:48
O, dziękuję za życzliwe przyjęcie!

pablovsky napisał:
Wysyłaj teksty na portal, chętnie przeczytamy, a nasi dobroczyńcy ocenią Twoje prace. Ci ludzi są naprawdę sumienni i nie gryzą! (No, może co nie którzy ukąszą, ale w dobrej wierze )

W takim razie wyślę coś od siebie jak tylko się upewnię, że pozbyłem się "kleksów" co by byka czerwienią za prędko nie zrazić :)

Silvus napisał:
Jak nie pisanie, to co?

A nie mam niestety (może i dobrze?) takiej jednej rzeczy, której bym poświęcał większą uwagę. Jakkolwiek dziwnie może to zabrzmieć, to lubię myśleć, a najbardziej zajmującym tematem są dla mnie ludzie i ich dziwactwa.

Pozdrawiam!
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-03-2013 00:47
(@niewidoczna, masz rację... :yes: :yes: :yes: )

Czyli filozof?

Chodziło mi bardziej o to, że niektórzy, jakeś napisał, mogli coś zauważyć, a ja nie miałem okazji, toteż pytam. ;)
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
ikar_zawieszony Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 01:21
Cytat:
(co pewnie niektórzy z was już zauważyli)

Hm, ciężko mi wytłumaczyć dlaczego to napisałem. Założyłem, że weterani pióra rozpoznają po moim stylu pisma żółtodzioba. Teraz się zastanawiam czy to w ogóle możliwe, aby określić doświadczenie literackie autora po takim "przywitaniu".

No i machineria umysłowa poszła w ruch :)
No to pozdrawiam i życzę dobrej nocy, bo to już chyba ten czas.
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-03-2013 20:31
A, w ten deseń. Ok, no, pewnie tak można, w każdym razie widać ja jeszcze nie jestem weteranem. ;)
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
ikar_zawieszony Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2013 20:57
Albo po prostu niejasno się wyraziłem :) Posłałem coś od siebie przez opcję "Zgłoś tekst!" na górnym menu, nic nie poknociłem mam nadzieję?
Do góry
Autor
RE: Chwilowo na chwilę - Witam.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-03-2013 23:46
No nie. Przynajmniej moje teksty zawsze tak dochodziły. ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.