Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2008 23:27
I'd like to be involved from the begining:lol:
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 10:20
Ja bym proponowała, żeby może osoby zgłaszające swoją kandydaturę jakoś krótko się nam zareklamowały - chodzi o to by zobaczyć w jakim stopniu spełniają podane wymagania i co mogą portalowi zaoferować, bo przecież o dobro portalu tutaj chodzi.
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 10:49
I co w takiej reklamie powinno być zawarte?(Jeszcze nigdy się nie reklamowałem).
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 11:27
Miałam na myśli np. doświadczenie w prowadzeniu tego typu rzeczy, czy kandydaci mają jakieś pomysły na portal, czy mogliby pomóc w organizacji konkursów, czy mają znajomości, czy mogą portal reklamować - tego typu sprawy.
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 23-04-2008 11:31
Ja jestem "poetyckim" kandydatem, więc raczej o prozie nie wspomnę nic, no ale mogę powiedzieć, że mam pewne doświadczenie odnośnie "admiństwa" :) - byłem moderatorem na innym portalu, organizowałem i współorganizowałem konkursy, "kontrolowałem" etyczność komentarzy czyli usuwanie tych obrazoburczych, niemerytorycznych, etc. Co do poezji, to wydaje mi się, że jednak trochę się na niej znam i umiem odróżnić kompletnego gniota od wiersza, posiadając tym samym wiedzę o literaturze; choć oczywiście patrzy się mimo wszystko subiektywnie. No i sam piszę, z marnym póki co skutkiem, ale wiem jak to jest gdy cię jadą w komentarzach, jest więc i pierwiastek ludzkiego współczucia, tak myślę.

No, to tak pokrótce.
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2008 11:48
Kręcę się na polskiej scenie prozatorskiej od ładnych paru lat, jestem dobrze rozpoznawalny na innych portalach literackich typu FP czy Opowiadania.pl (sic... nie jestem pewien, czy tym się akurat warto chwalić ;) ). Mam pewien dorobek prozatorski, nagradzany już i wyróżniany w niektórych miejscach. Jestem uczestnikiem warsztatów pisarskich z zakresu fantasy, a na PP nikt mnie nie lubi, bo zamiast wchodzić ludziom w anusiaki, mówię wprost, że coś jest kiczem albo nim nie jest.

Ładnie się zareklamowałem? O_O;;

PS: I jestem na PP w zasadzie od początku istnienia serwisu ;)
PS2: Bywałem moderatorem w serwisach poświęconych fantastyce, literaturze i całkiem innych.
PS3: Marketing to moje drugie imię ;)
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 12:11
Opowiadania.pl to chyba nie jest powód do dumy, ale wiele osób tam siedzi z tego co zauważyłam /czego nie polecam zbyt szczególnie/, natomiast chwali się jeśli ktoś ma jakiś dorobek i zna się na rzeczy, dodam tylko, że zależy nam żeby osoba była dostępna i miała czas na portal, ostatnio tutaj rzadko widywaliśmy atreidesa więc chciałam Cię tylko zapytać, czy zwiększyłbyś swoją obecność na portalu, bo redaktor powinien być aktywny.
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2008 12:25
Cytat:
atreides napisał/a:
Opowiadania.pl (sic... nie jestem pewien, czy tym się akurat warto chwalić ;) ).


Czytamy ze zrozumieniem, LRR ;). Swoją drogą miałaś mi chyba coś narysować i dupa z tego wyszła, za przeproszeniem, a redaktor moim zdaniem powinien być słowny i obowiązkowy xD.

Ja przestałem się udzielać jak dostałem opieprz, że jestem zbyt niemiły dla innych userów ;).

PS. A na opkach.pl to ja nie "siedzę" tylko fajne książki zgarniam "co miesiąc" xDD
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 12:36
skoro zgarniasz fajne książki co miesiąc /w konkursach jak mniemam/ to dobrze, choć zastanawia mnie poziom tego portalu

co do rysowania, to po pierwsze nieładnie, że wywlekasz tego typu sprawy nie mające związku na forum, bo jest to sprawa prywatna, a słowności i obowiązkowości na pp nikt mi zarzucić nie może - ja wprowadziłam selekcję tekstów, mam kontakt z niemal wszystkimi aktywnymi użytkownikami, poświęcam czas na rozmowy z nimi, sprowadziłam dużo nowych osób, nawiązałam kontakt z osobami, które dawno pp przestały odwiedzać, reklamuje pp na innych portalach, zdobyłam nagrody na przyszły konkurs, angażuje w konkursy znanych poetów, kontaktuje osoby z portalu z czasopismem kulturalnym
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 12:46
Rozyczko, nie zlosc sie, Art juz tak po prostu ma, a Ty sie na tym portalu nie musisz tlumaczyc, bo wszyscy wiemy, jaka jestes :)



Chcialabym sie zglosic, ale sie boje odpowiedzialnosci przez duze ''O'' :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 12:52
Jestem tu od samego początku istnienia portalu. Miewałem oczywiście kryzysy jeśli chodzi o aktywność, ale nigdy nie opuściłem tego miejsca. Jako redaktor chciałbym przede wszystkim "promować" opowiadania mniej popularne, ale dobre. Jest tu wiele takich, których nikt nie komentował przede mną, a były warte przeczytania. Jeśli chodzi o moją twórczość, to dotychczas tylko trzy opowiadania i cztery recenzje.
Jeśli chodzi o konkursy, to w tej chwili jedyne, co mogę zrobić to pisać to wydawnictw, może się powiedzie.
Mam nadzieję też przyciągnąć użytkowników ciekawymi newsami ze świata książek. Nowości itp.
Myślę też nad rozwinięciem działu "Recenzje".
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2008 13:59
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
skoro zgarniasz fajne książki co miesiąc /w konkursach jak mniemam/ to dobrze, choć zastanawia mnie poziom tego portalu

co do rysowania, to po pierwsze nieładnie, że wywlekasz tego typu sprawy nie mające związku na forum, bo jest to sprawa prywatna, a słowności i obowiązkowości na pp nikt mi zarzucić nie może - ja wprowadziłam selekcję tekstów, mam kontakt z niemal wszystkimi aktywnymi użytkownikami, poświęcam czas na rozmowy z nimi, sprowadziłam dużo nowych osób, nawiązałam kontakt z osobami, które dawno pp przestały odwiedzać, reklamuje pp na innych portalach, zdobyłam nagrody na przyszły konkurs, angażuje w konkursy znanych poetów, kontaktuje osoby z portalu z czasopismem kulturalnym


Chyba uderzyłem w czuły punkt, przepraszam ;). Pogłaskać? :).

A selekcję tekstów to ja nie wiem kto wprowadził, ale wiem, kto jako pierwszy ją zaproponował... ;). Pamięta może ktoś, kto to był? Hmm...

Lina: Dziękuję :).

Tyler: Wiesz, że moje mieszkanie jest nazywane przez niektórych Domem na ul. Papierowej? xD. Serio...
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 14:09
Artku kochany Ty moj, nie masz za co dziekowac, Ciebie rowniez tu znakomita wiekszosc zna :p. I bynajmniej nie mam zamiaru mowic, ze przez surowe oceny. Bo takie sie docenia. Jesli juz, to predzej z takiego prostego powodu, ze rzadko je uzasadniasz, po prostu strzelasz: banal, gowno, nic niewarte - i to wszystko :p. Ale tak Ci szczerze powiem, ze sie ciesze, iz wrociles :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 14:22
Cytat:
Chyba uderzyłem w czuły punkt, przepraszam smiley. Pogłaskać? smiley.
dziękuję, ale doprawdy nie skorzystam, natomiast proszę Cię o niedogadywanie, bo to nie leży w temacie tego wątku
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2008 14:36
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Artku kochany Ty moj, nie masz za co dziekowac, Ciebie rowniez tu znakomita wiekszosc zna :p. I bynajmniej nie mam zamiaru mowic, ze przez surowe oceny. Bo takie sie docenia. Jesli juz, to predzej z takiego prostego powodu, ze rzadko je uzasadniasz, po prostu strzelasz: banal, gowno, nic niewarte - i to wszystko :p. Ale tak Ci szczerze powiem, ze sie ciesze, iz wrociles :)


Niestety większość utworów, które komentowałem tak, jak Ty mówisz, nie warta była dłuższego komentarza. Jakby mi ktoś stąd płacił za redagowanie tekstów, ocenę itd. to może by mi się chciało rozpisywać szerzej na temat utworów pokroju: "Poszedł w las, szedł długi i długo, i jak tak długo szedł to zauważył czarne drzewo, więc do niego podszedł, spojrzał jaki długi cień rzuca i zastukał trzy razy w pień długo i przeciągle." ;).

Niektóre teksty są warte komentowania, inne nie. Po prostu. Niektórych ludzi lubimy za to, że piszą. A niektórych lubimy za to, że NIE piszą.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Satis-Verborum Użytkownik
  • Postów: 83
  • Skąd: Ornontowice
Dodane dnia 23-04-2008 14:39
Rany jaka burzliwa dyskusja. Mimo, że szanuję LRR i bardzo lubię jej wiersze, popieram kandydaturę atreidesa. Bądź co bądź nadaje się do tego i mimo, że mamy całkiem inne gusta literackie, szanuję go. Jako jedyny uniknął wchodzenia do tyłka userom, co napisała już linka. Acha i demokracja jest, niech userzy wybiorą nowego Admina do prozy:D
Nawet trawa z czasem zamienia się w mleko.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 14:39
Jak ja sie za tym stesknilam (syndrom sztokholmski?!). A tak z ciekawosci... Albo nie. Nie chce wiedziec ;). Zostaniesz z nami czy znowu uciekniesz?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 23-04-2008 14:47
atreides napisał:
Cytat:
A selekcję tekstów to ja nie wiem kto wprowadził, ale wiem, kto jako pierwszy ją zaproponował... smiley. Pamięta może ktoś, kto to był? Hmm...

hmm... ciekawe kto?

Wprowadzenie selekcji jest niemal niemożliwe zwłaszcza wśród poezji. Powinno się jednak od razu wyrzucać teksty z błędami i niesformatowane, regulamin powinien być respektowany bezwzględnie;)
Komentarze typu: "banał" "beznadzieja" też chyba powinny być usuwane, a te jeden pod drugim jednego autora łączone.

Chyba nie warto się licytować kto co zrobił dla portalu... Moim zdaniem do redakcji powinien iść ten kto ma czas i "zna się na rzeczy".
Dobry komentator to nie tylko wszystko krytykuje, ale też mówi co i gdzie jest źle. Bo krytykować każdy potrafi... naprawdę każdy.
Redaktor powinien też od czasu do czasu zająć się porządkiem wśród komentarzy, ale nie straszyć, lecz czasem również działać:rol: !
Przede wszystkim trzeba mieć czas, niestety u mnie go na razie brak.

Ja jestem za Dzonem albo Sanepitem, ale oni się nie zgłosili, więc popieram kandydaturę Tyler Durden.

paniscus
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2008 15:07
Cytat:
Jakby mi ktoś stąd płacił za redagowanie tekstów, ocenę itd. to może by mi się chciało
nawet jeśli kogoś stać na krytykę i się nie boi /a takich ludzi cenię - również atreidesa, to powiedzmy, że ten portal nie ma źródeł dochodu, a gdyby nawet tak było to nie czarujmy się, by komuś płacić za komentarze, jestem zarejestrowana na wielu portalach i ludzie nie z takim dorobkiem artystycznym, czy to poeci czy krytycy literaccy, działają tam na zasadzie filantropii, osobiście nie wyobrażam sobie, by próbować na prowadzeniu portalu samemu się dorabiać.
Do góry
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-04-2008 15:39
atreides, nie powiem nic złego o Twojej kandydaturze jeśli zagwarantujesz mi, że swoich rządów nie rozpoczniesz czystkami rasowymi ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.