Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Pobór do redacji ;) (Dział prozatorski)
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-07-2008 19:45
Uważam, że z powodu długiej nieobecności atreidesa temat powinien zostać wznowiony.
Do góry
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-07-2008 20:08
Myślę, że w zaistniałej sytuacji kandydatura użytkownika o pseudonimie 'valdens' jest jak najbardziej odpowiednia (jeżeli mogę zaproponować).
Do góry
Autor
Siri Użytkownik
A ja może jestem i nowa, i pewnie nikt by mnie nie zgłosił... Więc sama się zgłaszam. Jak to mówią - do odważnych świat należy. Na poezji się nie znam, ale jeśli chodzi o prozę, uważam że nie jestem niedoświadczona. Umiem pisać, może nie najlepiej, ale najgorzej też nie jest. Na razie mam zgłoszony jeden tekst, gdyby trzeba było więcej, postaram się do tygodnia podać jeszcze kilka.

Edit. Bym zapomniała dodać. Oprócz dwóch tygodni sierpnia, praktycznie codziennie jestem w stanie odwiedzać portal.
Do góry
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-07-2008 21:40
Myślę, że zanim cokolwiek ustalimy i przejdziemy do głosowania powinien w tym temacie wypowiedzieć się Superadministrator. Sądzę jednak, że będziemy musieli zrezygnować z atreidesa, ponieważ nie poświęca czasu portalowi, faktycznie jest nieobecny. Prawdopodobnie po prostu tak wyszło.
Siri - oczywiście jeśli zajdzie potrzeba zostaniesz wzięta pod uwagę :) Mile widziane wpisy na temat swoich dokonań na polu pisarskim, ewentualne podobne doświadczenie /w moderowaniu stron itd - choć to nic trudnego/ czy też plany jak portal można by było jeszcze rozwinąć. :)
Do góry
Autor
Siri Użytkownik
Jeśli chodzi o pole pisarskie - hmm... debiutu żadnego nie mam. Na to jeszcze się pewnie długo nie odważę. Do tej pory pisałam na własne potrzeby (np. do gry, czy na bloga). Portale pisarskie odwiedziłam niedawno - jeśli chodzi o aktywny udział.
Moderowanie - jeśli liczy się moderacja forum, to mam pewne doświadczenie (własne forum od ponad dwóch lat.)

A jeśli chodzi o plany związane z portalem. Jestem tu nowa i mogę nie wszystko wiedzieć. Co mi się rzuciło w oczy:
- Większą uwagę zwraca się tu na poezję niż na prozę, co chciałabym zmienić.
- Utwory są wymieszane - wiersze lądują w artykułach. Nie wiem czy jest na odwrót - nie sprawdzałam. Przydałaby się większa kontrola nad tym.
- Dział na portalu - Nasza Twórczość. Nie wiem czy się sama automatycznie aktualizuje po dodaniu tekstów, czy należy to robić osobiście (przez admina) - W każdym razie przydałaby się poukładanie tego wg. daty dodania utworu. Ciężko jest oceniać czyjąś pracę np. sprzed paru miesięcy. Nikt już komentarza nie przeczyta. Nowe utwory powinny lądować na pierwszej wyświetlanej stronie. A nie, żeby czytający musiał szukać pracy.
- Jeśli chodzi o ocenianie prac przez redakcję - nie chcę się wtrącać, ale uważam, że każdemu należy się jakaś notka w wiadomości, dlaczego tekst został przyjęty lub odrzucony. Ja przynajmniej niczego takiego nie dostałam. Jak dla mnie brak poszanowania autora.
I jeszcze jedno w związku z ocenianiem. Może jestem zbyt apodyktyczna i krytyczna, ale jakość niektórych prac w dziale prozy jest poniżej wszelkiej krytyki. A już tym bardziej nie rozumiem komentarzy do powyższych tekstów. Praktycznie zero krytyki, a same pochwały. W ten sposób krzywdzi się jedynie autorów.

Na razie chyba tyle. To tak na szybko, co mi przyszło do głowy.
Do góry
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 20-07-2008 22:03
- Większą uwagę zwraca się tu na poezję niż na prozę, co chciałabym zmienić. - to z powodu absencji atreidesa, myślę, że przydałyby się np. konkursy prozatorskie czy inne inicjatywy zachęcające by pisać więcej i lepiej
Do góry
Autor
Siri Użytkownik
Przydałoby się. A i tak jeden admin do redagowania prozy to za mało.
Do góry
Autor
Wiktor Orzel Administrator
Dodane dnia 20-07-2008 22:56
No ja przyznaje, powoli już nie wyrabiam i selekcja nie przebiega tak jak powinna...Pomyślę nad kandydatami. Co do sortowania w "naszej twórczości", to zajmę się tym na dniach :)

Co do odrzucania tekstów, każdy user dostaje automatyczną wiadomość o odrzuceniu tekstu. Czasami to odrzucenie jest błędnie interpretowane, ponieważ ludzie wysyłają po dwa razy ten sam tekst i potem się dziwią dlaczego dostają komunikat, skoro praca jest opublikowana.

Hmm.. co do jakości prac to bywa różnie. Nie ma sensu trzymać sztucznego poziomu, ale przyznaje się bez bicia, że wszystkiego przeczytać nie mam jak :]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
Siri Użytkownik
Sztuczny nie sztuczny, ale poziom jednak musi być. Inaczej nikt nie będzie traktował tego portalu poważnie. Byle jakie teksty można zamieszczać gdziekolwiek, choćby w sieci np. na blogu. Jeśli chcecie pomagać szkolić warsztat i pomagać innym w stawaniu się bardziej doświadczonymi w pisaniu - zarówno prozy jak i poezji - jakiś poziom musi być. Ludzie chyba nie zamieszczają tu tekstów, by je zamieścić. Chcą oceny. Prawdziwej, a nie byle jakiej.

Ot. Moje zdanie.
Do góry
Autor
Dodane dnia 20-07-2008 23:10
Owszem, owszem miej tylko na uwadze, że ostatnio miałem mniej czasu na sprawdzanie tekstów.

Teraz będzie mi pomagał valdens, jak zostaniesz z nami trochę dłużej i się wykażesz, to myślę że zasilisz nasze grono :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
Siri Użytkownik
Tzn? Czym mam się wykazać? Ilością tekstów? - ile dokładnie? Ilością postów - nie lubię darmo spamować i pisząc po dwa zdania nic nie znaczące. Ilością komentarzy? - nie będę komentować jak popadnie, byle było. Ilością punktów? Tu już na pewno nie zabłysnę.

:D Jeśli więc chodzi o te kryteria - jak sam widzisz - raczej szybko nie zasilę waszego grona.

Teraz idę lulu. Jutro do pracy trzeba iść niestety.
Do góry
Autor
ginger Użytkownik
Dodane dnia 20-07-2008 23:31
Witamy nowego administratora. Oby się sprawdził lepiej niż poprzedni nowo wybrany...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
Dodane dnia 20-07-2008 23:39
Cytat:
Siri napisał/a:
Tzn? Czym mam się wykazać? Ilością tekstów? - ile dokładnie? Ilością postów - nie lubię darmo spamować i pisząc po dwa zdania nic nie znaczące. Ilością komentarzy? - nie będę komentować jak popadnie, byle było. Ilością punktów? Tu już na pewno nie zabłysnę.

:D Jeśli więc chodzi o te kryteria - jak sam widzisz - raczej szybko nie zasilę waszego grona.

Teraz idę lulu. Jutro do pracy trzeba iść niestety.

Podlizywać się nie musisz ;) Po prostu bądź sobą tutaj, jeśli masz chęci i trochę umiejętności - wystarczy :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
wwwolekpl Użytkownik
Dodane dnia 21-07-2008 00:39
Utrzymywanie portalu na sztucznym poziomie nie miałoby sensu, na pewno jest wielu użytkowników którzy naprawdę poważnie traktują obecność tutaj.
Pozdrawiam.:)
Świat jest tylko polem bitwy która nie ma dna.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
valdens Użytkownik
Dodane dnia 21-07-2008 10:48
1. dziękuję
2. postaram się
3. przejdźmy do konkretów:

Czy naprawdę uważacie, że trzeba podkręcić obroty? Mam na myśli - podnieść poprzeczkę, podnieść poziom (cholera, w związku z poważną funkcją muszę pisać bardziej po polsku).
Ja nie uważam, że prezentujemy niższy poziom niż konkurencja, ale poprzeczkę podnieść zawsze można. Zawsze się da. Nie jestem jednak przekonany, że to dobry pomysł.
A Wy (użytkownicy)? Nie boicie się? A jeśli nie, to przekonajcie jakoś Administrację, żeby była bardziej wymagająca.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
ginger Użytkownik
Dodane dnia 21-07-2008 11:00
Hmpf... Poziom poziomem. Nie jest źle. Moim zdaniem. Chodzi raczej o stosunek do tekstów. Administratorzy są po to, żeby przed dodaniem czegoś nowego przeczytać to i poprawić błędy rzucające się w oczy. A ja się mogę założyć o trzy zapałki, że żadne z moich opowiadań przeczytane nie zostało. Bo zostawienie "nałóż ku" bez przesunięcia spacji mówi samo za siebie. Oczywistym jest, że nie było to celowe, i że należało spacji pokazać, gdzie jej miejsce.
Ja wiem, że tego jest dużo, i tak naprawdę ciężko to wszystko czytać. Ale takie jest zadanie administratorów. Wiersze są czytane, opowiadania też powinny.
To tyle, jeśli chodzi o poziom. Każdemu trzeba dać szansę, bo każdy na nią zasługuje już samym swoim istnieniem.

A Tobie Słońce gratuluję awansu. Nie powiem, że jestem zaskoczona, bo nie jestem. Ale cieszę się z Tobą :)
Do góry
Numer GG
Autor
Usunięty Gość
Dodane dnia 21-07-2008 11:01
Jeśli chodzi o poziom to jestem na tak, razem z Afternoonem odpowiadam co prawda za poezję i z braku czasu prozy już nie czytam więc nie osądzam jej poziomu w tej chwili, ponadto nie jestem w tej kwestii znawcą. Ogólnie jednak rzecz biorąc uważam, że o poziom dbać powinniśmy, z poezja robimy tak, że każdy utwór nowego użytkownika publikujemy, bez względu na poziom merytoryczno - artystyczny, chodzi nam o danie szansy, aby dzięki komentarzom dana osoba mogła już przysłać kolejne wiersze bez błędów/wad pojawiających się w pierwszym czy pierwszych utworach. Potem jesteśmy dość bezwzględni :D ale bierzemy również pod uwagę wiek, na tyle o ile jest nam znany, ale generalnie nie ma wielu osób, które z tego powodu miałby większą taryfę (mówię np. o 11-12 latkach, wypadki bardzo nieliczne)
Do góry
Autor
Dodane dnia 21-07-2008 11:14
Postaramy się z valdensem ginger ;) Twoje zarzuty są po części trafne dlatego biję się w pierś :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
ginger Użytkownik
Dodane dnia 21-07-2008 19:06
Jestem ciekawa Sagit, po której części konkretnie są trafne według Ciebie... ;)
Do góry
Numer GG
Autor
Siri Użytkownik
Sagitarius

Oj bynajmniej nie będę się podlizywać. :D. Bez przesady. Ale życzę powodzenia nowemu redaktorowi. Zobaczymy czy będą jakieś zmiany. Trzymam kciuki.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kuba1994
  • 19/06/2022 15:13
  • Witam poszukuję kogoś kto oceni moją książkę ?
  • Dobra Cobra
  • 12/06/2022 11:46
  • Nie ma co do tego wątpliwości. Ukłony.
  • Kazjuno
  • 12/06/2022 09:01
  • Noblesse oblige
  • Kazjuno
  • 11/06/2022 13:58
  • PS Zburzyć twierdzę i taktyczny odwrót.
  • Kazjuno
  • 11/06/2022 13:54
  • Dzięki Dobra Cobro. Aż rzuca się w oczy że jesteś obcykany w kodeksie rycerskości. Serdecznie pozdrawiam, Kaz
  • Dobra Cobra
  • 11/06/2022 08:02
  • Serwując się ucieczką uratowałeś swoją męską cześć ;) Zuch chłopak!
  • Kazjuno
  • 10/06/2022 19:18
  • Dopiero wczoraj wróiłem do ciemnogrodu Wałbrzycha, serwując się ucieczką od przygodnej znajomej. (Ledwo starczyło na pociąg).
  • Dobra Cobra
  • 10/06/2022 16:14
  • I dopiero teraz piszesz?
Wspierają nas