Drodzy użytkownicy :]
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Drodzy użytkownicy :]
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2008 22:18
Ostatnimi czasy zauważyłem dosyć niepokojące zjawisko. Brzmi poważnie, ale zaradzić temu można w bardzo prosty sposób. Form dyskusyjne służy do dyskusji. Niestety ostatnimi czasy niektórzy zapominają o głównych zasadach niepisanych.

Przede wszystkim swoją wypowiedź zaczynamy z Dużej litery i kończymy kropką... :) Starajcie się też wnosić coś swoimi postami a nie jedynie przytakiwać. Jak wam tak bardzo zależy na plotkowaniu możecie gadać do woli w shoutboxie.. Mój postulat brzmi śmiesznie, ale większość z was o tym zapomina. Oczywiście są działy poświęcone luźniejszym postom ale netykieta obowiązuje zawsze i wszędzie.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 22-04-2008 22:38
OK, obiecuję poprawę.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 09-01-2009 01:28
Sagusiu, a ja obiecuję się poprawić jak zmienię awadar... (chociaż niektóre zasady stosuję niejako automatycznie):|
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Miroslaw Szalata Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Człuchów
Dodane dnia 09-01-2009 07:54
Dopiero co tu trafiłem, a już spotykam takie kwiatki:
"Jako społeczność tytułująca pochodzeniem 'pisarskim' winniśmy chodź w tych podstawowych kwestiach zachowywać pewne zasady."
No cóż...
Pierwszą i podstawową zasadą powinna być poprawność językowa. A tu aż dwa błędy.
Pierwszy: nie "tytułująca", a "tytułująca się". No, drobnostka...
Drugi: nie "chodź", a "choć" - ten błąd kompromituje autora i portal.
Wstyd, żal...
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 09-01-2009 08:31
Niestety, nie obiecuję poprawy :no: to ponad moje siły...
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-01-2009 08:38
No cóż... Mi się portal podoba i dopóki nie zostanę wyrzucony będę tu przebywał. Staram się zawsze,aby moje wypowiedzi były jak najbardziej rzetelne i poprawne. Nie zawsze wychodzi, ale się staram.

Kto nie popełnia nigdy błędów, niech rzuca kamieniami. ;)
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 08:40
Cytat:
podoba i do puki nie zostanę

a cóż to za kwiatek? -> dopóki. :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 09-01-2009 08:51
Pewnie, że każdy popełnia błędy m.in. po to jest ten portal, żeby nauczyc się ich wystrzegac ;)

pozdrawiam
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Takeda Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 09-01-2009 10:05
Moim zdaniem nie powinniśmy się tutaj przyznawać kto pisze bezbłędnie, a kto traktuje portal jak kanał irc albo gg... Post Sagitariusa jest swego rodzaju przestrogą, do której powinniśmy się stosować a nie wytykać błędy, czy publicznie pisać "to nie ja".
Literówki chyba nie są kompromitacją portalu, zdarzają się przecież każdemu. Gorzej jest gdy posty wyglądają tak:

XYZ: "Lubię sapkowskiego"
XYY: "Ja też"
XZZ: "No, jest spoko"

Wszystko zależy od nas, bo to my, jako pisarze, kreujemy ten portal.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Carista666 Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-01-2009 10:08
Hm... sadzę, że o poprawę kazdy może się postarać, ale czasami z braku czasu popełniamy błędy, których nam się nie chce zmieniać. Ja często tak robię :rip:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-01-2009 10:41
Cytat:
Moim zdaniem nie powinniśmy się tutaj przyznawać kto pisze bezbłędnie, a kto traktuje portal jak kanał irc albo gg... Post Sagitariusa jest swego rodzaju przestrogą, do której powinniśmy się stosować a nie wytykać błędy, czy publicznie pisać "to nie ja".
Najgorsze,że moja uwaga wbrew pozorom, tyczyła się zupełnie czegoś innego. Moja wina, że napisałem ją zbyt niejasno. Zgadzam się z Sagitariusem w 99%, i nic bym nie napisał w tym poście, gdyby nie...
Cytat:
Literówki chyba nie są kompromitacją portalu, zdarzają się przecież każdemu. Gorzej jest gdy posty wyglądają tak:

XYZ: "Lubię sapkowskiego"
XYY: "Ja też"
XZZ: "No, jest spoko"
Sądzę, że przede wszystkim to miał na myśli Super Admin.
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 10:42
Błędy, jak błędy można i należy poprawić.
Admin miał na myśli treści dyskusji jakie prowadzimy na portalu, ale czasami tak "fajnie zjeżdża się z górki".
Ja obiecuję poprawę.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-01-2009 10:53
Ja jak mam ochotę z kimś z portalu pogadać, "zjeżdżać z górki"(podoba mi się to kreślenie) to piszę na gg. Wątpię aby Sagitarius zakazywał robienia dygresji w swoich wypowiedziach, czy krążeniu wokół tematu, bo jak już zauważyłem, zwraca uwagę w bardzo nielicznych przypadkach, takich naprawdę skrajnych. Chodzi chyba o zachowanie umiaru w formułowaniu swoich wypowiedzi, umiaru dotyczącego formy. Nie chodzi, przecież o to aby pisać całe rozprawki, ale w miarę sensowne i treściwe wypowiedzi. Bo fajnie i śmiesznie, jak ktoś wstawi czasem jakiś obrazek, czy jedno słowo zabawne, ale nie bez przerwy. Bo to chyba ma być portal - pisarski nie clownowski - tak ja rozumiem apel Admina.

Co do poprawiania, błędów ja chętnie słucham napomnień i zaraz z pokorą poprawiam. Zwłaszcza, jak ktoś mi uwagę zwraca grzecznie, nie zaś z wyższością. Dlatego pozwolę sobie podziękować al_qubainowi. Dzięki ;)
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:09
Masz racje. Ale to chyba apel tych z rodzaju: I niech na swiecie zapanuje wieczny pokoj!

Innymi slowy, watpie, by cos pomoglo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Takeda Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 09-01-2009 12:27
Cytat:
Masz racje. Ale to chyba apel tych z rodzaju: I niech na swiecie zapanuje wieczny pokoj!

Innymi slowy, watpie, by cos pomoglo.


Przepraszam za śmiałość, ale o tym pisałem. Z racji, że piszemy w portalu pisarskim, w naszym najpiękniejszym języku polskim... Używajmy też polskich liter:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:34
Obrazasz mnie. Jakbym mogla, to bym pisala. Niestety, Anglicy nie pomysleli, ze na ich komputerach przydalyby sie tez polskie znaki. :mad:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:37
...zażółć gęślą jaźń...

www.iconarchive.com/icons/fixicon/farm/goose-256x256.png

lina91: dodaj sobie polską klawiaturę i będzie hulać.:yes:
Do góry
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:38
To ma byc prowokacja? :rol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:39
JESTEM W SZKOLE! JAKIM CUDEM MAM W BUDZIE DODAC POLSKA KLAWIATURE!!??
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Drodzy użytkownicy :]
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2009 12:40
W prawym dolnym rogu, na pasku zadań kliknij "settings...". Jak wyskoczy okienko kliknij "add..." i wybierz z menu język. A potem wystarczy przełączyć. :bigrazz:
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]