Manga/Anime
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Manga/Anime
Mort00s Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 13-08-2012 22:13
Ktoś wspomniał o Grobowcu Świetlików - świetne anime. W ogóle filmy - anime są dobre, bo są niezobowiązujące, jak tasiemce po kilkadziesiąt czy kilkaset odcinków.
Fantastyczne są wszystkie animce studia Ghibi (zresztą, Spirited Away dostało Oscara), klimatyczne, świetna kreska.
A ja bym chciał polecić Wam dwa tytuły :)
Przede wszystkim (możliwe, że szerzej znany) Neon Genesis Evangelion, z pozoru dziwne anime o mechach, ale w sumie jest to mocno pokręcony serial. Daje sporo do myślenia. Najcięższym jednak do zaakceptowania dla widzów jest fakt, że tak naprawdę to po prostu anime o dojrzewaniu Shinjego, głównego bohatera :).
Kolejny tytuł to horror psychologiczny Higurashi no naku koro ni. Również mylne wrażenie - bardzo ciężko to na początku ciągnąć, bo dużo osób traktuje ten tytuł jako bezsensowny horror, gdzie krew się leje strumieniami, a jak do tego dorzucić absolutnie niewytłumaczalną fabułę, to już w ogóle katastrofa. Otóż nie, nie znam nikogo, kto by po obejrzeniu tego anime w całości nie zmienił zdania o 180 stopni. To zdecydowanie anime o życiu, o maskach i drugiej twarzy, którą często przybieramy przed innymi ludźmi oraz właśnie o tym jak bardzo pozory miną. Zresztą, myślę, że po obejrzeniu co najmniej pierwszego sezonu (dwa mają 50 odcinków) każdy znajdzie tam ukryte sensy odpowiednie dla niego. Z tym, że nie jest to tytuł dla wrażliwych osób, nie wiem czy wstrząsnął mną tak jakikolwiek film, a to jednak jest animacja.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 01-12-2012 20:55
NGE to jedno z moich pierwszych anime ;)

Za dawnych czasów anime oglądałem mnogo, teraz jedynie czasem powtarzam sobie najlepsze tytuły. Ostatnio były to Cowboy Bebop, Samurai Champloo i obecnie Triguna oglądam
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Lizabett Użytkownik
  • Postów: 68
  • Skąd: Silverland
Dodane dnia 15-02-2013 20:57
Mangę czytuję sporadycznie. Z paroma się zetknęłam. Czytałam chyba Death Note, później oglądałam anime. Dragon Ball też kiedyś oglądałam. Oba anime są w porządku, chociaż wolę raczej to pierwsze:) Nie, zdecydowanie wolę Death Note:D. Szczerze mówiąc, ostatnio jakoś nie mam zbyt wiele wolnego czasu, a jak już zacznę na coś patrzeć, to trafiam w większości na te troszkę nudnawe i odrobinę nieciekawe, że tak to ujmę:). Przy Naruto wytrzymałam połowę odcinka :rol:
edit: ach, zapomniałam o Hetalii:) Jest całkiem ciekawa:D
You got wires, going in
You got wires, coming out of your skin
There's dry blood, on your wrist
Your dry blood on my fingertip
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
cyberpunk Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 12:17
Najlepsze DragonBall.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
krystekk1 Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 18:41
http://myanimelist.net/animelist/krystiank

Beck było bardzo fajnym muzycznym anime , tak samo słynne GTO Great Teacher Onizuka czy z zaawansowaną intrygą Death Note
7 to sympatyczna cyfra
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
enemy Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2014 13:39
Pokemon i Dragon Ball. Dalej wracam do tych anime ;D
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 15:26
Zawsze jak ktoś piszę,że najlepsze Dragon Ball, to już wiem, że nie ogląda anime, albo nie ogląda jako dorosła osoba, tylko to po prostu jedyne, co pamięta z dzieciństwa jak leciało na RTL7 :p Nic nie mam do takich tytułów, ale to było dobre, jak byłam dzieciakiem, Teraz bym się zanudziała. Ostatnio wróciłam do anime i odkrwam tytuły przeznaczone dla dorosłych. Obejrzałam już prawie wszystkie z tej listy http://zapiekankakulturalna.blogspot.com/2014/.../anime-z-wyzszej-poki.html i rzeczywiście są naprawdę dobre. Każde nich mogę polecić.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
sonia98 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 13-12-2019 11:27
Mort00s napisał:

Przede wszystkim (możliwe, że szerzej znany) Neon Genesis Evangelion, z pozoru dziwne anime o mechach, ale w sumie jest to mocno pokręcony serial. Daje sporo do myślenia. Najcięższym jednak do zaakceptowania dla widzów jest fakt, że tak naprawdę to po prostu anime o dojrzewaniu Shinjego, głównego bohatera :).


Szkoda, że wątek umarł, ale mam dobry powód, żeby go wskrzesić. A nawiązując do tematyki dojrzewania... Nie tak dawno była premiera kolejnego sezonu Furi Kuri. Seria została reanimowana po latach, jednak obyło się to bez echa. Nic dziwnego, pierwsze odcinki najmocniej zakorzeniają się w głowie. Animacja jest z pozoru bez sensu i niektórzy oglądają ją po kilkanaście razy, żeby spokojnie przetrawić całą symbolikę, a jest jej sporo! W skrócie - akcja jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w głowie nastolatka podczas dojrzewania i zdecydowanie warto obejrzeć, żeby poruszyć szare komórki.
P.S. Soundtrack wybitnie pasuje ;)
Największym odkryciem naukowym było odkrycie niewiedzy.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
requithe2 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Zielona Góra
Dodane dnia 17-12-2019 09:21
Chyba obejrzę Furi Kuri jeszcze raz, bo dawno temu to oglądałam. A jak jest zremasterowane, to jeszcze lepiej się będzie oglądało. Ja mogę wam np polecić Death Parade.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.