Manga/Anime
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Manga/Anime
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 04-06-2011 14:01
Ja mam w "poczekalni" Szept serca i noszę się już od jakiegoś czasu z jego obejrzeniem.
Poluję też na W krainie bogów i Grobowiec Świetlików , ale zniechęca mnie jakoś obecne letnie, wszędobylskie słońce ;)
A ja lubię wczuwać się w takie sprawy raczej gdy jest już ciemno na dworze. Niestety od pewnego czasu zasypiam już o godz.22, więc z pewnością nie wytrwałabym do końca filmu :)
Ze swojej strony, polecam ci Oke, żebyś Szopy w natarciu i Rodzinkę Jamadów obejrzała jakoś oddzielnie, ponieważ różnią się nieco kreską i przedstawieniem treści od tych filmów reżyserowanych przez Miyazakiego, przez co są często niesłusznie nieakceptowane przez odbiorcę. A szkoda, bo są to naprawdę świetne filmy, dyskryminowane z powodu swojej inności.
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 04-06-2011 17:16
No to ja od siebie powiem, że uwielbiam:D

1. Fushigi yuugi:)(Uwielbiaaam:D )
2. Ayashi no ceres
3. Izatura no kiss
4. Midori no Hibi :)
5. Vampire Knight (ale oglądałam tylko pierwszą serię)

Jak sobie coś przypomnę to dodam:D:)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Eferelin Rand Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 04-06-2011 18:21
Jeśli chodzi o anime to polecam następujące:

1. Death Note - rewelacyjnie zrobione i na dodatek genialna fabuła.

2. Code Geass - część 1 i 2, również świetna fabuła, a finał sprawił, że dzieło to dorównało, wg mnie Death Note'owi.

3. Fullmetal Alchemist - nowa seria, zrobiona już po zakończeniu wydawania mangi. Zupełnie odmienna od poprzedniej 51-odcinkowej i jeszcze lepsza fabularnie.

4. Monster - na podstawie mangi o tym samym tytule, autorstwa genialnego Naoki Urasawy. Fabuła spleciona niezwykle misternie. Wciągające i mądre.

5. Ergo proxy - zdecydowanie nie dla każdego. Gatunek Hard SF, ciężki i wymagający, ale wybitny w swojej klasie.

6. Vampire Hunter D: Bloodlust - z pełnometrażowych, to chyba najlepsze anime, jakie oglądałem. Ekranizacja jednej z cyklu powieści o półwampirze D. Niezwykle wykreowany świat, tak różny od zalewającej nas obecnie wampirycznej tandety.

Jeśli chodzi o mangę:

1. Mangi Naoki Urasawy, m.in.
- Monster,
- 20th Century Boys,
- Pluto.
Autor potrafi z niezwykłym mistrzostwem splatać dziesiątki pozornie niezwiązanych wątków. Żywe, przekonujące i oryginalne postaci. Niesamowita fabuła. Autor w każdej z mang porusza jakąś konkretną tematykę (Monster - zło i zabójca absolutny, 20th Century Boys - sekty i manipulacja, Pluto - sztuczna inteligencja, prawa robotów i etyka).
Moim zdaniem, klasa wyżej niż wszystkie pozostałe mangi.

2. Berserk - dark fantasy, najlepsze, jakie czytałem. (cykl w trakcie)

3. Liar game - gra oszustów. Niezwykle inteligentnie napisane, pojedynki postaci zbliżone do potyczek Lighta i L z Death Note'a, choć na innej płaszczyźnie. No i można się paru fajnych trików nauczyć. (cykl w trakcie)

4. Shigurui - nigdy nie natknąłem się na lepszą opowieść o samurajach. Wciągająca, poruszająca i niezwykle tragiczna opowieść. Dla dorosłych. (cykl zakończony)

5. Demon Detective Neuro - o demonicznym detektywie. Inteligentne, momentami zabawne i niespotykana, ale magnetyczna wręcz kreska. (cykl zakończony)

6. Gantz - SF. Mocne, brutalne, oparte na ciekawym pomyśle. (cykl w trakcie).

To tyle na razie. :)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2011 18:31
Jeśli Vampire Hunter D: Bloodlust jest najlepszym pełnometrażowym anime, jakie widziałeś, to chyba mało oglądałeś :) A Gantza oglądam w wersji anime, ale ciężko mi idzie, chyba jednak zbyt wrażliwa jestem.



Kushi, ja przez dwa lata po obejrzeniu Vampire Knight dostawałam ostrych drgawek na sam dźwięk muzyki z openingu :bigrazz:

A teraz kupuję mangę, chyba jestem masochistką :|
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 04-06-2011 18:32
No i jak ja mogłam o tym zapomnieć...:D

Przeżywałam każdy odcinek tego cuda:):):yes:

http://www.youtube.com/watch?v=v7XICujAqLI

Do tej pory lubię sobie przypomnieć od czasu do czasu:):)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Eferelin Rand Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 04-06-2011 18:54
Oke_Mani - trochę oglądałem. Umieszczona tam wizja mnie po prostu urzekła. De gustibus non disputandum est - że tak sobie po łacińsku zawinę.

Gantza nie masz co oglądać, bo jak każda adaptacja anime skrojona do kilkunastu odcinków, nijak się ma do oryginału i jest wielokrotnie gorsza (podobnie zresztą ma się rzecz odnośnie anime Claymore, Berserk, Hellsing i wielu innych).

Hellsing dopiero teraz wychodzi porządny - Hellsing Ultimate OVA.

Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2011 19:22
Kushi, też swojego czasu byłam fascynatką :) A potem zauważyłam, że wszystkie odcinki są takie same... :|

Eferelin, a w czym Gantz może być gorszy? Tak mi się jakoś wydaje, że tam fabuła nie jest zbytnio ambitna... Ważne, żeby były cycki, krew i flaki...
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-06-2011 19:28
Też dorzucę swoją listę Anime:

1. Fate stay night
2. Full metal alchemist (jak zaznaczył Eferelin)
3. Full metal panic - takie na rozluźnienie.
4. Death note - zgadzam się z Eferelinem ;)
5. Basilisk - dobra kreska i przejmująca fabuła
6. Nana - typowe romansidło, ale mi się podobało, bo o zespole rockowym
7. Honey and clever
8. Helsing - psychodela na maksa
9. Serei no moribito

Na pewno coś jeszcze, ale wyleciało mi z głowy :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Eferelin Rand Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 04-06-2011 19:34
Oke Mani, a ile mangi czytałaś? Tam już się dawno gra skończyła i cała fabuła weszła w zupełnie inny etap (oficjalnie: Part 2).
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2011 20:02
W ogóle nie czytałam mangi, walczę, żeby do końca anime obejrzeć, bo mnie wykańcza psychicznie :rol:
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
astreja Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2011 21:20
Zanim ja podam swoje korzystając z tego topica, chiałbym abyscie polecili mi anime:
Romans z dużą dawką akcji, nie przegadany, najlepiej w klimatach fantasy ;
Totalnie zakręconą komedię, ale nie jakąs 100+ odcinków ;
Romans/komedia/echii w jednym, ale z sensowną fabułą, nie zlepkiem odcinków. Cos ala Green Green, ale z akcją przestawioną bardziej w stronę romansu/komedii. Bo tam poziom golizny i podtekstów był trochę erm za duży ;x
Jakis Horror, ale gdzie są naprawdę potworne potwory (celowo podkrelone, że potworny) i krew.

Notki: jak widać trochę to zróżnicowane, ale czasem mam ochotę sie powzruszać, posmiać albo wyżyć (o horrorach mówie ), zależnie od humoru ; i ZERO mechów!

Podam tu aktualnie oglądane:
Tytuł: Higurashi no Naku Koro Ni
Gatunek: Horror Psychologiczny
Argumentacja: Za boski opening, narastający z odcinka na odcinek klimat grozy, i naprawdę dające do myslenia momenty kulminacyjne (ja się teraz boję słodkich dziewczyn );)

Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-09-2011 10:50
Jeśli chodzi o romans/komedia/echii w jednym, to bym poleciła Girls Bravo.Nie oglądałam Green Green, więc nie wiem, jaki tam był poziom golizny i podtekstów, więc nie potrafię określić, czy w Girls Bravo jest mniejszy czy większy. Fabuła za bardzo ambitna nie jest, co nie zmienia faktu, że my z Voice dosłownie zwijałyśmy się przy tym ze śmiechu :)

A potwory i krew to na pewno "Devil may cry" :) No i mozę jeszcze "Blood +", ale to już takie głębsze jest i mnie osobiście strasznie zdołowało.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
liliium Użytkownik
  • Postów: 143
  • Skąd: setki drewnianych podłóg.
Dodane dnia 20-10-2011 23:57
Elfen Lied i długo, długo nic. Muszę skończyć mangę, ale zgubiłem nie pamiętam na którym chapterze. Nyuu ubóstwiam nad poezję! A jak widać po nicku, opening mną włada i mnie dzieli. Os iusti meditabur sapientiam. et lingua eius loquater indicium. Czy jak to tam leciało.

Poza tym, rzeczywiście Hellsing Ultimate miażdży! Wyszło już tego co nowego? Bo to ponoć wychodzi odcinek na sto lat.
archanioł Martiel.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 21-10-2011 00:16
prawda, Martielu - Elfen Lied owni pozostałych :)
o czymś więcej się wypowiesz? lista jakaś? ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
liliium Użytkownik
  • Postów: 143
  • Skąd: setki drewnianych podłóg.
Dodane dnia 21-10-2011 00:20
nie oglądam dużo. a jak już to z tych, powiedzmy, odmóżdżaczy - naruto uwielbiam, ale to za bohatera. no i spirited away. choć dawno nie widziałem i już nie pamiętam dobrze o czym to. nie wiem zresztą, czy to oscara nawet nie ma.
archanioł Martiel.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 21-10-2011 08:44
Oglądam filmy anime, ale do seriali tym razem nie mam przekonania. Moje ulubione tytuły to:
- Spirited away
- Ruchomy zamek Hauru
- Final Fantasy VII: Advent Children
- Final Fantasy: The Spirits Within
- Ponyo

Do obejrzenia mam "Genbu solar" i "Angel's Egg". Polecam też "Nekojiru-so" (Kocia zupa).

... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 21-10-2011 10:29
dopisz jeszcze "Grobowiec świetlików" (Hotaru no haka) :uhoh:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 21-10-2011 12:30
Mariomagdaleno, widziałam ten film. Tytuł mi umknął. Smutny obraz..
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 21-11-2011 11:43
No i w końcu "Szept serca" doczekał się swojego momentu :)
Bardzo przyjemne anime.

Coś więcej na temat fabuły można przeczytać tu:

http://www.filmweb.pl/film/.../descs

Jako ciekawostkę dodam, że film ładnie wpasowuje się w tło naszego PP, ponieważ zahacza o wątek pisarski ;)
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
amasztybrutalu Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2011 16:51
ja oglądałam kiedyś kiedyś dragon ball, jakiś czas temu death note
(nie tyjko bajki ale i film widziałam - dość dobry)
obejrzałam też Naruto i jestem w trakcie Naruto Shippuuden
- uważałam za głupie ale zostałam namówiona i mi się spodobało.
czaję się na pełnometrażowe wydania tego anime.

widziałam też jedno anime typowo babskie - Nana,
ale nie polecam. nie jest chyba dokończone, ale mange można czytać,
jednak jak mówiłam - nie polecam tego.

;)
"Wiersz musi być o czymś. Nawet o przysłowiowej dupie Maryny może być, ale musi wypływać z niego prawdziwe, szczere uwielbienie do tej dupy." (barteczekm - wrzeszcze.pl)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]