Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 08-09-2013 23:22
Witajcie.
Mam fajną kamerę HD, chętnie nagram coś ambitnego, tylko brak pomysłu i chętnych. :)
Może ktoś znajdzie się chociaż z pomysłem? :)
Cytat:
Jestem niczym neon, błyskam by móc w pełni zaświecić.

Tomasz Kąkolewski. (ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-09-2013 10:43
Senrix
Sprecyzuj trochę swoją myśl. To ma być dokument czy coś fabularnego? Czas trwania. Potrzebujesz pomysłu czy gotowego scenariusza? Chcesz to nagrać do własnego archiwum czy na konkurs lub festiwal?
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 09-09-2013 15:52
Chciałbym raczej fabularnego, na początek krótki metraż. Może być pomysł jak i gotowy scenariusz.
Chcę wstawiać na YT i przy okazji mieć widzów i parę grosza z wyświetleń, ale najważniejsza jest zabawa w tworzenie czegoś. :) W każdym razie żaden festiwal, żaden konkurs. Chociaż... dokument by też mógł być, ale to trzeba mieć na prawdę świetny temat i dłuugo się przygotowywać. To będzie " zaś " jak to dziadek lubiał mawiać. :)

Poza tym, mogę zekranizować jakiś projekt szanownych użytkowników, od Czytań (jeśli powrócą) do natchnionych klipów. Widziałem jakiś jeden, w barze coś tam było i miało jakieś przesłanie, ale nawet nie pamiętam treści, ale było świetnie zrobione.
Cytat:
Jestem niczym neon, błyskam by móc w pełni zaświecić.

Tomasz Kąkolewski. (ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 17-09-2013 19:34
Mówisz o tym:
http://www.youtube.com/watch?v=P-gsqMKoOjg ?
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
cyberpunk Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 12:18
Może nagraj swoje hobby?
Do góry
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
krystekk1 Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 18:43
albo coś ładnego , np świt czy psa
7 to sympatyczna cyfra
Do góry
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 20:59
A może nagraj filmik na podstawie któregoś z tekstów PP. Sam myślałem o tym, ale właśnie nie mam dobrego sprzętu wideo. Mogłoby to być czytanie tekstu pod jakieś skomponowane scenki lub kadry. Taka zabawa montażem.
Do góry
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 20-11-2013 15:07
Kiedyś ze sprzętem było gorzej, teraz nawet aparaty fotograficzne mają możliwości kręcenia filmów w miarę dobrej jakości.
Jak ktoś chce kupić profesjonalną kamerę, to czasem (zwłaszcza na uczelniach art.) pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży takowych. Dla chcącego nic trudnego.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
okular Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 22-11-2013 11:32
Może zamieśc jakieś ogłoszenie?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 30-06-2014 04:35
Może... z ogłoszeniami bywa różnie... często zgłaszają się ludzie niepoważni z którymi się nie dogadasz.
Cytat:
Jestem niczym neon, błyskam by móc w pełni zaświecić.

Tomasz Kąkolewski. (ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
KsiazkowyMol Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2014 09:13
Masz kamerę i nie masz pomysłu? Przeważnie jest na odwrót :) Taka wskazówka:

1) Hobby - możesz nagrywać bez pomysłu jak piesek biega po podwórku, jak ktoś łowi ryby. Nagrywasz w miarę fajne filmiki, ale robisz to dla siebie i dla znajomych. Jest to kierunek, który nie podlega dyskusji :)

2) Robisz coś co przyniesie ci popularność/rozpoznawalność/uznanie - tu jest o wiele trudniej, bo musisz skupić się na danej tematyce np. wiewiórki na drzewach i filmować je. Robisz kanał na Youtubie -> zdobywasz oglądalność -> rozwijasz się dzięki $$$.

Z pomysłów, to mogę zasugerować zrobić kanał przyrodniczy o zwierzakach jak żbiki, puchacze itp :)
Do góry
Autor
RE: Mam kamerę, nie mam ludzi, nie mam pomysłu.
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-07-2014 08:15
Popadasz w typową dla amatorki pułapkę - lepiej zrobię fabułę, bo na dokument, to trzeba się za długo przygotowywać. Jeśli myślisz, stary, że na fabułę krócej, to powodzenia.;)
Podstawowa zasada jest taka, żeby opowiadać o tym, o czym coś się wie. Więc - na początek - dobrze jest się wziąć za mikrodokumenty. O tym co jest dla Ciebie ważne, co Cię boli, co Cię śmieszy, bądź co chciałbyś zwalczyć. Czy choć napiętnować.
Jesteś - jak widzę - z Poznania, więc ze względów logistycznych nie bardzo Ci pomogę.;) Ale rozejrzyj się, wszędzie są wariaci, którzy chcą coś porobić. Za czasów mojej młodości i działania w amatorskim środowisku filmowym, to w Poznaniu działał całkiem prężny AKF (Amatorski Klub Filmowy) i pamiętam, że mieli tam dobre produkcje, które na festiwalach i konkursach całkiem nieźle nas lały. Może nawiąż z nimi jakąś współpracę?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.